Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

marekjw2523

New member
Teraz to wszystko jasne :) dziękuję Bardzo

czyli mam czas by czekać na wielkie promocje choć oczywiście nie jestem wybredny i jakby dali wszystkie pakiety i na przykład coś z VOD za nieco wyższą cenę to bym brał bez wahania ;)
Bo N rządzi z ofertą...no może sport kuleje ale nie będę płacił c+ 90 zł za kanały sportowe bo znów orżną mnie na innych programach.
 

Horhe Ortega

New member
Zgadzam się też z poprzednikami, ze obecnie korzystniej jest podpisać umowę na dłuższy okres (w APS), bo nawet jeśli ktoś będzie chciał rozwiązać umowę wcześniej to i tak co roku (od powstania N) jest zmiana cennika co daje możliwość odstąpienia od umowy beż żadnych konsekwencji. A jeśli oferta przypadnie nam do gustu, to mamy gwarancję, że przez 2 lata mamy stałą cenę i żadne podwyżki nas nie dotykają. Poza tym obecnie w umowach na 24 mies. są lepsze ceny boxów.
To ja już zapytam , jak się ma gwarancja stałej ceny przez 2 lata do możliwości odstąpienia od umowy z pow. zmiany cennika? Czy można odstąpić od umowy tylko z samego faktu zmiany cennika-pomimo iż NAS obowiązuje stała gwarantowana cena?
 

radoskur

New member
To zależy czego będzie dotyczyć ta zmiana. Jak konkretnie Twojej umowy (zmieni Ci się cena) to wtedy możesz rozwiązać, jeżeli nie to nie możesz. Oczywiście przy zmianie cennika często zmieniany jest również regulamin - a tutaj nie ma zmiłuj się - można umowę rozwiązać, nawet jak cena Ci zostanie na tym samym poziomie.
 

Mesiash

New member
Dokładnie tak. Jak dotąd zawsze zmieniał się nie tylko cennik, ale również regulamin, bądź był wycofywany z oferty jakiś kanał. Wszystko załatwiają zawsze za jednym razem, żeby kilka razy w roku nie było odpływu abonentów. Druga sprawa jeśli ktoś ma umowę w promocji na np. 2 lata za określoną cenę przez całą umowę, to zmiana cennika i tak go nie dotknie. Przynajmniej dotychczasowe zmiany nie dotykały "tych z promocji".
 

radoskur

New member
Teraz zmieniło się też prawo dla nadawców. Jeżeli jakiś program zniknie nie z winy operatora lub zostanie zastąpiony innym o podobnej tematyce to z tego co się orientuję nie można wypowiedzieć umowy. Choć oczywiście mogę się mylić.
 

boncio1

New member
Mi umowa się kończy 2 stycznia 2011 więc mam problem czy już zgłosić rozwiązanie umowy (3 miesiące) czy jednak spokojnie czekać do końca listopada by był ten 1 miesiąc wcześniej. Bo już sam nie wiem który termin mnie obowiązuję choć gdzieś przeczytałem że i tak umowę mam do ostatniego dnia miesiąca

Najlepiej złóż wypowiedzenie już teraz pisząc, że rozwiązujesz umowę z końcem okresu na jaki została zawarta, czyli 2 stycznia 2010. To mi podpowiedział konsultant.
Ja tak zrobiłem i bezproblemowo starą umowę rozwiązałem. Dostałem potwierdzenie smsem, że wszystko ok i przypomnienie później do kiedy mam oddać recordera.

Teraz mam starą wersję Full i gwarancje ceny 99zł zawsze :).
 

Mesiash

New member
Najlepiej złóż wypowiedzenie już teraz pisząc, że rozwiązujesz umowę z końcem okresu na jaki została zawarta, czyli 2 stycznia 2010.

Jeśli napisze, że chce rozwiązać umowę z dniem 2 stycznia, to albo pismo zostanie odrzucone, albo zostanie naliczona kara za zerwanie umowy. Bo zgodnie z regulaminem umowa zostaje rozwiązana na koniec miesiąca kalendarzowego w którym przypada jej koniec.
Konsultant zapewne powiedział, żeby napisać pismo z prośbą o rozwiązanie umowy z końcem jej trwania. Ale bez podawania daty w środku miesiąca! Niby niewielka różnica, ale bardzo wiele zmienia...
 

Horhe Ortega

New member
Bo zgodnie z regulaminem umowa zostaje rozwiązana na koniec miesiąca kalendarzowego w którym przypada jej koniec.
Regulamin (PDF do ściągnięcia ze strony n) dokł.: Rozdz.XII , §.16 mówi o SKUTKU na ostatni dzień Okresu rozliczeniowego,w którym przypada koniec okresu oznaczonego Umowy.Wygasa jednak wskutek upływu czasu , na jaki została zawarta.
 
Ostatnia edycja:

marekjw2523

New member
Jeśli napisze, że chce rozwiązać umowę z dniem 2 stycznia, to albo pismo zostanie odrzucone, albo zostanie naliczona kara za zerwanie umowy. Bo zgodnie z regulaminem umowa zostaje rozwiązana na koniec miesiąca kalendarzowego w którym przypada jej koniec.
Konsultant zapewne powiedział, żeby napisać pismo z prośbą o rozwiązanie umowy z końcem jej trwania. Ale bez podawania daty w środku miesiąca! Niby niewielka różnica, ale bardzo wiele zmienia...


Czyli wystarczy napisać

Proszę o rozwiązanie umowy nr. XXX-XXX-XXX z końcem jej trwania ? i ładnie podpisać i po kłopocie ?
 

Horhe Ortega

New member
A gdyby tak napisać ( skoro umowa wygasa sama.....) -Niniejszym rezygnuję z świadczonych przez ITI Neovision usług -następujących wraz z wygaśnięciem umowy nr. XXX-XXX-XXX - i darować sobie zbędne informacje w postaci jakichkolwiek dat?
 

JackS.

New member
Bez reklam
A gdyby tak napisać ( skoro umowa wygasa sama.....) -Niniejszym rezygnuję z świadczonych przez ITI Neovision usług -następujących wraz z wygaśnięciem umowy nr. XXX-XXX-XXX - i darować sobie zbędne informacje w postaci jakichkolwiek dat?

Umowa sama nie wygasa. Gdyby sama wygasła, to nie trzebaby było nic pisać. Regulujący to punkt regulaminu n-ki brzmi tak:

Umowę zawartą na czas oznaczony uważa się za przedłużoną na czas nieoznaczony, chyba że Abonent na 30 dni przed upływem okresu, na jaki została zawarta, zawiadomi pisemnie ITI Neovision o rezygnacji z korzystania z usług ITI Neovision. W przypadku rezygnacji przez Abonenta z usług ITI Neovision w trybie opisanym w zdaniu poprzedzającym, Umowa ulega rozwiązaniu z ostatnim dniem Okresu rozliczeniowego, w którym przypada koniec okresu oznaczonego Umowy.
 

Horhe Ortega

New member
Jaki regulamin obowiązuje kolegę-aktualny(01.06.2010) czy tamten durny z okr. w jakim podp. umowę?Jesteś pewien , że kwestie rozwiązywania umowy reguluje przytoczony ust.10 rozdz. III(Zawarcie Umowy) z pominięciem ust.9(szczegół) , czy raczej wypada bazować na rozdz.XII ust.16 (Rozwiązanie i zmiana Umowy) brzmiącym nieco inaczej?
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Jaki regulamin obowiązuje kolegę-aktualny(01.06.2010) czy tamten durny z okr. w jakim podp. umowę?
Wszystkich aktualnych abonentów obowiązuje regulamin z 01.06.2010, który zastąpił poprzedni regulamin. Każdy abonent, który nie zgadzał się na tę zmianę miał wyznaczony czas na złożenie wypowiedzenia bez negatywnych dla niego konsekwencji.

Jesteś pewien , że kwestie rozwiązywania umowy reguluje przytoczony ust.10 rozdz. III(Zawarcie Umowy) z pominięciem ust.9(szczegół) ,
Ust. 10 określa właśnie warunki, jakie należy spełnić, gdy chcemy, aby przedłużenie umowy, o którym mowa w punkcie 9 nie nastąpiło.

czy raczej wypada bazować na rozdz.XII ust.16 (Rozwiązanie i zmiana Umowy) brzmiącym nieco inaczej?
Jego pierwszy punkt potwierdza wygaśnięcie umowy wskutek upływu czasu, na jaki została zawarta, w przypadku Umów zawartych na czas oznaczony w sytuacji, gdy Abonent na 30 dni przed upływem okresu na jaki Umowa została zawarta, zawiadomi pisemnie ITI Neovision o rezygnacji z korzystania z usług ITI Neovision, ze skutkiem na ostatni dzień Okresu rozliczeniowego, w którym przypada koniec okresu oznaczonego Umowy. Punkt ten dokładnie opisuje co należy zrobić, aby umowa nie przedłużyła się automatycznie.

Liczyć na skorzystanie z kolejnych punktów tego ustępu nie warto.
 

Horhe Ortega

New member
Zakładając , że wiadomo o jaki przypadek/sytuację chodzi (wszelkie "obwarowania" spełnione)-można dopuścić takie uproszczenie-
Jego pierwszy punkt potwierdza wygaśnięcie umowy wskutek upływu czasu, na jaki została zawarta...,ze skutkiem na ostatni dzień Okresu rozliczeniowego, w którym przypada koniec okresu oznaczonego Umowy.
?
 
Ostatnia edycja:

yogibabo

New member
Ale macie problem. Dopiero co złożyłem rezygnację. Wystarczy napisać, że rozwiązujesz umowę o numerze takim i takim ,zawartą wtedy i wtedy wraz z końcem jej obowiazywania. I tyle. Zaniosłem to do playa, na kopii wziąłem potwierdzenie przyjecia ( i to jest data wpływu do nki), otrzymałem informację, że będzie obowiązywać do końca okresu rozliczeniowego, w którym umowa przestaje obowiązywać i tyle. Po dotarciu pisma do Krakowa dostałem smsa, że rezygnacja wpłynęła i zostaną podjęte działania utrzymaniowe. 30 wrzesnia zadzwonił człowiek z nki ( stara umowa wygasała wraz z końcem listopada) i od 1 października zawarłem nowa umowę - na 12 miesięcy za 48 PLN wszystkie pakiety + do końca marca nfilm (choć nie prosiłem o to i nie zalezało mi na tych kanałach). HBO i innych dodatkowych nie brałem bo jest mi to niepotrzebne, mam biały dekoder i jak na razie innego też nie potrzebuję. Jeszcze tego samego dnia miałem włączone wszystkie pakiety.
 
Do góry