Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

Marcin_s

Member
kozikpl napisał:
Na Polsacie cyfrowym Extreme Sports jest płatny, więc wśród darmowych na pewno go nie będzie.
wiec gdzie on jest bo naliscie platnych go nie ma... u mnie w dziadowskiej osiedlowej kablowce za groszowe pieniadze EX. Ch nie jest dodatkowo platny...
 

sewan

New member
To jest przecież video on demand....;)
Więc płacisz jednorazową opłatę za jednorazowy dostęp do materiału. Tak to jest np w USA. Masz do wyboru - albo oglądasz, albo nagrywasz.
Teoretycznie.
Bo praktycznie pewnie treść bedzie zabezpieczona - via HDMI przez HDCP, via analog innymi enkrypcjami.
To są oczywiście moje domysły poparte doświadczeniem.:D
Jak będzie naprawdę, okaże się po 12.10

Wariant drugi tez jest możliwy, choć mało prawdopodobny: zryczałtowana opłata miesięczna za nielimitowany dostęp do całości dysku. Takie rozwiązanie jest mało opłacalne dla nadawcy, dlatego myślę, że jednak wariant pierwszy.

Jak będzie - zobaczymy. Cierpliwości.
 

venro

New member
vod

Troche nie rozumiem.

Bedzie mozna ogladac programy w 720p przez component ale Video on Demand juz nie? Chodzi mi o wirtualna wypozyczalnie, nie o ogladanie filmow z dysku twardego.

I VoD jest w obydwu dekoderach czy tylko tym drozszym?
 
Ostatnia edycja:

arsenal

Moderator
VIP
Sewan, to będzie PushVOD. Czyli cała tygodniowa zawartość VOD jest na dysku. Opłata jest miesięczna a ty decydujesz co oglądasz i co zostawiasz na dysku by oglądnąć sobie później. Tuner zaznaczonych audycji VOD nie wykasuje podczas następnej tygodniowej aktualizacji listy filmów i programów.
 

autorus

New member
Jęsli tak będzie to dla mnie druga najważniejsza wiadomość po tym burdelu co się teraz w sejmie dzieje. Super , zaznaczam i mi nie kasują. Czy wiesz ze aktualizacje będą co tydzień czy raczej się tak domyślasz?

Pozdrawiam

Autorus

arsenal napisał:
Sewan, to będzie PushVOD. Czyli cała tygodniowa zawartość VOD jest na dysku. Opłata jest miesięczna a ty decydujesz co oglądasz i co zostawiasz na dysku by oglądnąć sobie później. Tuner zaznaczonych audycji VOD nie wykasuje podczas następnej tygodniowej aktualizacji listy filmów i programów.
 

Pestos

New member
aktualizacja bedzie trwala ok 3 h Filmy beda ukazywały wraz z premiera dvd lub wczesniej.na filmy do nastepnej aktualizacji mozna bedzie "głosowac " na stronce n-ki.Nowy nbox bedzie załadowany filmami na poczatek. Po podłaczeniu nboxa w domu bedziemy mogli sprawdzic go na obrazach testowych i jezeli nas nie zadowoli to mamy 7 dni na jego zwrot oczywiscie jezeli go wczesniej nie aktywujemy:)
 

autorus

New member
Pomyśl. Jak w dekoderze bez dysku wypożyczyć film? Przecież to trzeba gdzieś nagrać. Inna sprawa ze to nie będzie zadna wypożyczalnia tylko zarezerwowane miejsce na dysku. I z tamtąd będzie można sobie oglądać. Bylo o tym z milion razy.

Autorus


venro napisał:
Troche nie rozumiem.

Bedzie mozna ogladac programy w 720p przez component ale Video on Demand juz nie? Chodzi mi o wirtualna wypozyczalnie, nie o ogladanie filmow z dysku twardego.

I VoD jest w obydwu dekoderach czy tylko tym drozszym?
 

venro

New member
autorus napisał:
Pomyśl. Jak w dekoderze bez dysku wypożyczyć film? Przecież to trzeba gdzieś nagrać. Inna sprawa ze to nie będzie zadna wypożyczalnia tylko zarezerwowane miejsce na dysku. I z tamtąd będzie można sobie oglądać. Bylo o tym z milion razy.

Dzieki, juz rozumiem. Dopiero wchodze w technologie satelitarna ;). Czyli "n" nie oferuje VoD.
 

arsenal

Moderator
VIP
venro napisał:
Dzieki, juz rozumiem. Dopiero wchodze w technologie satelitarna ;). Czyli "n" nie oferuje VoD.
Nie no, ja już opadam z sił. Nie chcesz bana to poczytaj temay z forum przez godzinę zmiast zadawać niemądre pytania. Inaczej z wielką radością obdarzę cię :banned:
 

Gie

Member
Bez reklam
Tak sobie czytam to forum (jestem raczej lajkonikiem w sprawach HDTV:) ) i zauważyłem urządzenie upscaler. Tak się zastanawiam czy ITI nie mogłoby zastosować przed "wysłaniem " sygnału na satelite takiego czegoś (może sa jakies super profesjonalne urzadzenia) np. dla TVN-u? I nadawać dwie wersje TVN-u.
Nie wiem czy to co napisałem ma jakiś sens ale tak sobie wykombinowałem.
 

Jussi

New member
Bez reklam
Sadze ze TVN stopniowo bedzie wszystkie swoje programy nadawac w HD, tymbardziej, ze jak ktos tu napisal, niektore filmy na TVN maja juz niebawem byc nadawane w HD (ciekawe tylko czy to prawda). Dysponuja oni takimi funduszami, ze zapewne niedlugo, o ile nie juz, wymienia osprzet studia na sprzet HD i beda nagrywac w tym wlasnie standardzie.

Gie upscaler tylko teoretycznie poprawia jakosc (nie robi HD z materialu SD), takze nie wiem czy mialoby to jakikolwiek sens...
 
Ostatnia edycja:

arsenal

Moderator
VIP
Gie napisał:
Tak sobie czytam to forum (jestem raczej lajkonikiem w sprawach HDTV:) ) i zauważyłem urządzenie upscaler. Tak się zastanawiam czy ITI nie mogłoby zastosować przed "wysłaniem " sygnału na satelite takiego czegoś (może sa jakies super profesjonalne urzadzenia) np. dla TVN-u? I nadawać dwie wersje TVN-u.
Nie wiem czy to co napisałem ma jakiś sens ale tak sobie wykombinowałem.
Jeśli chodzi ci o to, czy będą dwie wersje kanału TVN. Jedna dla Cyfry+ i Polsatu a druga z okresowymi audycjami HDTV dla platformy N( np. filmy w paśmie Superkino) to oczywiście jest to możliwe. I Pewnie tak będzie.
Natomiast upskaler i upskaling spróbuję wyjaśnic prostymi słowami. Jest to metoda na polepszenie sygnału, w tym przypadku obrazu PAL, tak by wyglądał lepiej na telewizorach z ekranami o wysokiej rozdzielczości. Gdy tego nie ma obraz jest niewyraźny, widoczne są szumy i "ząbki" na ekranie. Nie jest to wprawdzie jakość HDTV ale zdecydowanie zwiększa komfort oglądania zwykłej telewizji na odbiornikach HD.
 

Piotr_the

New member
tak trochę odejde od tematu tz. co zrobi konkurencja np UPC jak myślicie czy oni też mogli by nadawać kanały HD bo po koncentryku nie da rady. nawet chyba obrazu panoramicznego nie da rady, żeby TV po zwykłym wejściu koncentycznym wyświetlił, ale jak by dali jakić konwenter z hdmi?? nie wiem czy ktoś się wie może jak to robią sieci kablowe na zachodzie??
 

arsenal

Moderator
VIP
Piotr_the napisał:
tak trochę odejde od tematu tz. co zrobi konkurencja np UPC jak myślicie czy oni też mogli by nadawać kanały HD bo po koncentryku nie da rady. nawet chyba obrazu panoramicznego nie da rady, żeby TV po zwykłym wejściu koncentycznym wyświetlił, ale jak by dali jakić konwenter z hdmi?? nie wiem czy ktoś się wie może jak to robią sieci kablowe na zachodzie??
Jak najbardziej da radę. Trzeba tylko chcieć. Obraz panoramiczny można przesyłać nawet analogowo naziemnie a co dopiero w kablówkach. Na zachodzie kablówki w większości przeszły już na nadawanie cyfrowe DVB-C. Mają VOD. Niektóre oferują nawet kanały HDTV( w Holandii, szwajcarii czy Austrii). I tak sobię myślę, że realną konkurencja dla oferty N mogą byc właśnie sieci kablowe jeśli dobrze pomyślą i zainwestują.
Ale wracajmy do tematu.
 
Do góry