Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

depesz

New member
hehe

heh, w drugim wątku ten sam tekst, co w sumie daje 2 takie same na 3 w sumie jakie uzytkownik napisał od zarejestrowania - znowu jakiś nasłany przez C+? Bo nie wierzę, aby ktoś prywatny się rejestrował tylko po to, aby na pilota narzekać:>
 

sewan

New member
No coż, ten watek został założony właśnie po to, by dyskutować o sprzęcie od 'n'. Więc jeśli komuś się nie podoba pilot, ma prawo o tym mówić.
Proponuję ustosunkowywać się merytorycznie do treści zawartych w wątku, żeby się znowu nam nie zrobił gigantyczny kilkustronicowy OT.

Moim zdaniem pilot jest całkiem fajny - widywałem gorsze. Choćby ten od cyfry....
 

iqpablo

New member
arsenal napisał:
No dobrze. Na temat miało być. Mam takie pytanie. Którego pakietu nie wykupicie? ( I nie @Studio Art-BI, nie będzie postów o "darmowym":)) Ja mam wątpliwości co do Cinemaxa. Na Cyfrze+ odrzucała mnie od tego kanału jakość obrazu jak i zawartość programowa, choć muszę przyznać, że parę dobrych filmów tam widziałem.

ja jak juz gdzies pisale bede mial c+ (tematyczny + 3xc+ + 2xhbo) i n(info+film+sport+nauka+cinemax). cinemaxa biore z n, mimo ze w c+ mialbym w takiej samej cenie, ale w razie czego moge sobie nagrac na hdd.

i jak juz wspomnialem kiedys za prawie wszystkie kanaly na obu platformach zaplace: 163 (razem z wynajeciem dekodera w c+)
 

iqpablo

New member
r.a.v. napisał:
n-pilot
Witam wszystkich fanów n-ki,
większość z Was dyskutuje z dużą dawką adrenaliny o cenach pakietów ich zawartości itp. Ale chyba nikt nie zwrócił uwagi na sprzęt jaki nam oferuje operator n-ki. Jeśli chodzi o nboxy to optycznie jest w miarę O.K. , ale popatrzcie na zdjęcie n-pilota!!!!!!!!!? O zgrozo ! czegoś tak brzydkiego w życiu nie widziałem. Coś takiego mam wziąć do ręki?! NIGDY. A tak dla porównania pilot do Panasonica DMR-BW 100.
Pozdrawiam.
rav

przeanalizowalem tego pilota i uwazam ze jest lepszy niz ten od cyfry. czsto musze sie w c+ zastanawiac o teraz nadusic zeby wyjsc/wejsc gdzies. i czesto jest tak ze naduszam guzik najpierw na dole a potem na gorze pilota. natomiast z tego co widze na pilocie n jest wszystko do obslugi menu w jednym miejscu. widac wiec ze ten pilot moze tylko krytykowac ktos kto nie ma pojecia o czy mowi.
 

malin

New member
Zgrywanie na dvd

Czy ktos moze wie czy bedzie istniala szansa na zgrywanie materialu VoD na DVD poprzez ktores z wyjsc analogowych? (zakladam ze nie powinno byc z tym problemu o ile VoD bedzie dostepny faktycznie na wyjsciach analogowych oraz wyjsciu hdmi) teoretycznie zgodnie z prawem (ale moge sie mylic) mozna zrobic jedno takie nagranie.
Z gory dziekuje na odpowiedz.

P.S. przeczesalem forum w tej sprawie ale nie znalazlem odpowiedzi, jezeli jednakze istniala wczesniej, to serdecznie przepraszam..;-))
 

sewan

New member
IMO powinna być taka możliwość.
W końcu za to płacisz i to twoje prawo - to twoja decyzja, czy oglądasz, czy nagrywasz. Bo jednocześnie to na pewno nie będzie możliwe (będzie trzeba wybrać złącze, na którym będzie sygnał z odtwarzanym filmem).
Myślę jednak, że zawartość dysku będzie zabezpieczona czymś w rodzaju Macrovision, tak, żeby nawet nagranie po złaczu analogowym było niemożliwe. Tak na wszelki wypadek....:cool:
 

chocio

New member
Podwójny kabel antenowy

A ja z innej beczki :bober:
Kilka razy była już mowa o konieczności używania 2 kabli, ale nigdy nie zakończyło się to jakimiś konkretami.

Mam w związku z tym następujące pytania?

1) Dlaczego w ogóle potrzebne są 2 kable, czy nie transmitują one dokładnie tego samego sygnału do dekodera i to on odpowiedzialny jest za wybór właściwej częstotliwości do dalszego odtwarzania?

2) Czy nie istnieją urządzenia, które umożliwiają "bezstratne" rozdzielenie sygnału z jednego kabla na dwa, którymi można będzie nakarmić nbox'a z HDD?

Niestety, w moim przypadku nie wchodzi w grę ciągnięcie drugiego kabla, prucie kilku ścian, tynkowanie i ponowne malowanie wielu pomieszczeń i/lub tynkowanie i malowanie zewnętrznych ścian budynku nie jest na moje nerwy ani na zasobność mojego portfela, więc proszę o wyrozumiałość!!!
 

chocio

New member
iqpablo napisał:
i jak juz wspomnialem kiedys za prawie wszystkie kanaly na obu platformach zaplace: 163 (razem z wynajeciem dekodera w c+)

Może Ci wyjść taniej, jeśli co jakiś czas bedziesz rezygnował z c+, a następnie korzystał z promocji typu "do końca roku za pół ceny" ;)

A tak na poważnie te oferty dość mocno się uzupełniają, ale o ile w n można w miarę precyzyjnie wybrać sobie najlepsze propozycje, o tyle w c+ sporo płaci się za programy, które mnie nigdy nie zainteresowały. Gdyby była taka możliwość to z cyfry brałbym tylko Canal+ (x3) i HBO (x2) - za odpowiednio mniejszą cenę !!!
 

zcott

New member
arsenal napisał:
No dobrze. Na temat miało być. Mam takie pytanie. Którego pakietu nie wykupicie?
Ja nie mam dylematów:
- style moda muzyka - zbędne - TVNstyle nie oglądam, kanały muzyczne przyprawiają mnie o ból głowy :)
- dzieci - mogę sie obyć bez - trochę mi szkoda Cartoon Network, ale interesuje mnie on tylko jeśli można wybrać wersję angielską, najwyżej później dokupię
- cinemax - podobno słabe
- sport i motoryzacja - nie interesują mnie :D

Dzięki temu zostaję z dwoma pakietami:
- kultura nauka świat
- hity filmowe
(+ ten "darmowy" oczywiście)
I mam dwa kanały HD i wszystko co mnie interesuje: paczka Discovery, paczka AXN, Comedy Central, tvn24, większość paczki TVP...
Wszystko za 32zł/miesiąc (+ ewentualnie VoD)!

Zdaję sobie sprawę, iż ITI tak sprytnie rozłożyło kanały po pakietach, żeby większość osób chciała wziąć prawie wszystkie, ale jak widać nie każdego to dotyczy i można sobie bardzo atrakcyjną ofertę poskładać. :)

Czasami żałuję tylko, że tvn24 nie będzie w HD... W takie dni jak dzisiaj kanał ten dostarcza większych emocji niż najlepszy kanał filmowy! :p
 

mati29

New member
ja nie wezme Cinemaxa ( kanał prawie jak premium )i chyba nie wezme sportu, no może na miesiąc przed finalami Ligi mistrzów :) musze wziac dzieci i TVN style ( umieszczenie tego z muzyka to genialne posuniecie ze strony ITI ), choc MTV przyprawia mnie o odruch wymiotnyoczywiscie kanal filmowy, gdzie licze na przyzwoity kanal ( ten nowy ) i wojna i pokoj. Biore tez discovery HD ; choc mam zwykla panorame, ale licze ze podpinajac to do kina domowego - emisja takiego sunrise w DD5.1 i bez przeklaman perspektywy bedzie miodzio
 

bacradi

New member
"Specjaliści" z n-ki doskonale wiedzieli co robili układając pakiety, dane na temat oglądalności poszczególnych programów nie są trudną do osiągnięcia sprawą. Już na początku założyli, że jeżeli kogoś nie interesuje sport, to i tak ten pakiet weźmie ze względu na Tvn Turbo, które jest jednym z częściej oglądanych kanałów na platformach i w kablówkach. Jeżeli kogoś nie interesują małpki i kopulujące lamparty na Animal Planet to i tak weźmie ten pakiet ze względu na DISCOVERY HD. A do tego po co nam TV bez filmów?? Wziąć trza...

To jest dla ITI prosty rachunek ekonomiczny... Możemy owszem wybrać pakiet za 20 PLN, ale po co?? Nic nam to nowego nie wniesie, więc wniosek jest taki... Patrząc na ostatnie kilka postów można się spodziewać, że 80% użytkowników wybierze pakiet za co najmniej 48PLN + aktywacja box'a (a tu juz 100% naszych forowiczów (tak się poprawnie wymawia osoby korzystajce z forum ;) ) weźmie boxa za 499.

Prawda jest taka, że "oni" już wiedzieli wcześniej co my naprawdę weźmiemy. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to oferta interesująca i godna uwagi.
 

autorus

New member
zcott napisał:
Czasami żałuję tylko, że tvn24 nie będzie w HD... W takie dni jak dzisiaj kanał ten dostarcza większych emocji niż najlepszy kanał filmowy! :p

Faktycznie, siedzę jak głupi i ogladam rewelacje. Zaden film mi tego nie da. :D
PiS = Przestępcy i Sprzedawczykowie

Taki tekst widziałem na jednym transparencie. :)
 

malin

New member
re:zgrywanie na dvd

czyli jesli dobrze zrozumialem:
1.nie bedzie mozna zgrywac tego co sie oglada(zakladajac ze uzywa sie hdmi) z wyjscia analogoweg
2.zgrywanie z analogu bedzie mozliwe tylko wtedy gdy nie bedzie uzywane hdmi
jezeli tak faktycznie bedzie to de facto-> nie bedzie mozna zgrywac w czasie rzeczywistym do dvd (jesli oglada sie po hdmi), w zaleznosci od zasad funkcjonowania VoD (np. one time view only) nie bedzie mozna tego zgrac na dvd (lub tez bedzie mozna ale o obejrzeniu materialu hd bedzie mozna zapomniec)

Czy ktos moglby to potwierdzic??
Moze tak dla zrozumienia tematu chodzi mi o nastepujacy przypadek:
Czesto zdarza sie ze nagrywam filmy na dvd do rodzinnej wideoteki, bo niektore po prostu nie sa dostepne na plytach, czy z n-boxem bede mogl to nadal robic bez kombinacji z odlaczaniem kabli itp.??
 

chocio

New member
A wracając do tematu: ja nie wezmę cinemax (jak ktoś kiedyś napisał, zdarzają się perełki, ale naprawdę rzadko) i dzieci (spróbuję przerzucić się na wieczorynkę w TVP1). Normalnie nie wziąłbym też sportu, ale bardzo ciekawi mnie ta nowa jakość w HD.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
No w sumie takie tvn24 to teraz ma ciekawsze pozycje niz wszystkie kanały filmowe.Dlatego powinno byc w HD!!! PO co nam Comedy? Wystarczy włączyc wiadomosci.;) A Renatka jak ładnie wczoraj wyglądała no no.
 

chocio

New member
małgosia napisał:
Powiedzcie mi ile kabli (mam nadzieję, że tylko 1) trzeba będzie doprowadzić z balkonu do mieszkania ? Czy przy wierceniu dziury (w betonowej płycie) na taki kabel jest dużo kurzu ? (niedawno remontowaliśmy mieszkanie) ? Iloma kablami łączy się ten dekoder z telewizorem ?
Nie pytam o to kto te kable będzie czyścił, bo wiadomo, że ja :x
(...)

Z moich doświadczeń to zapomniałaś o potrzebie spięcia kabli, jeśli będzie ich więcej niż 1 :-D
 

Marcin_s

Member
mi wystarczy pakiet sportowy i filmowy. poziom reprezentowany przez kanaly dla dzieci jest taki ze jak najdluzej chce synka od nich strzec.
ciekawi mnie czy posrod tych 200 kanalow "darmowych" bedzie Exreme channel
 
Do góry