Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

dnc

Moderator
VIP
HBO jest retransmitowane jeśli się nie mylę z Węgrzech (stąd nie ma znaczków wiekowych). Na którymś z satelitów (albo Amos, albo Syrius?) jest odysł dla C+ i kablówek. Stąd wynikają moje zastrzeżenia dotyczące jakości obrazu i dźwięku. HBO jest puszczane z tp. C+, a więc o jakości tych kanałów decyduje C+. Tam skąd nadawane są HBO, wysyłanych jest jeszcze 12 innych kanałów TV oraz jeszcze 6 radiowych. To powoduje, że nie może być dobrej jakości obrazu, bo nie ma miejsca na lepszy transfer.
Dlatego idea HBO HD w N byłaby bardzo dobrą ideą. HBO nadaje dużo nowości. Problem jednak tkwi w tym, że wielu ma dostęp do nowości w P2P. Stąd zanim pojawią się w ofcjalnym obiegu telewizyjnym, wielu już je widziało. Dlatego kanały Premium powinny walczyć tym co mają w zanadrzu. HDTV jest taką propozycją. Gdyby HBO zdecydowała się na takie posunięcie, przede wszystkim otrzymałaby kolejną masę ludzi chętnych do zobaczenia nowości w super jakości.
C+ nie ma takich możliwości, poniewaz musiałaby dublować kanały, lub zabrać kanały tym co mają wykupione abo. i dać je w nowej ofercie. To zaś spowodowałoby, że wielu mogłoby zrezygnować z oferty C+ i przejśćdo np. N.
Kanał Premium powinien mieć super parametry obrazu i dźwięku. Powinien pierwszy wprowadzać innowacje technologiczne. Niestety w Polsce zapomniano, że ludzie płacą dodatkowo ponad 50 zł za nie, nie dostając w zamian nic ponad stan kanałów z normalnej oferty.
Myślę, że N mogłoby zaoferować lepsze warunki jakościowe HBO i jeśli Amerykanom choć trochę zależy na rynku Polskim, to powinno się tym zainteresować.
 

welshy11

New member
Jak już ktoś tutaj wcześniej zauważył, chciałbym podkreślić, że jest to oferta na wejście. Co do lig zagranicznych w piłce nożnej to nie znam się na szczegółach ale od przyszłego sezonu przecież można wykupywać relacje z danego dnia. Pamiętam, że kiedy jeszcze Polsat Sport nie transmitował rozgrywek ligi szkockiej to od czasu do czasu wykupywali transmisje szczególnie derby Glasgow.
 

iqpablo

New member
arsenal napisał:
Jeśli komuś baardzo zależy na HBO w N to mam dobre wieści. Umowa HBO z Cyfrą+ na wyłączność kończy się 31 grudnia 2006 roku. Tak przynajmniej twierdzi serwis Media2.
Ja twierdzę, że ten kanał będzie zupełnie w eNce niepotrzebny, no ale co kto lubi.

Nie ma takiego kruczka.

"Szef Canal+ zwraca uwagę, że Cyfra+ ma wyłączność na dwa najważniejsze na rynku kanały premium - Canal+ i HBO. Mają one podpisane umowy na wyłączność ze wszystkimi największymi studiami filmowymi. " wiec raczej nie bedzie HBO na n. (
 

hovercraft

New member
Mam pytanie odnośnie możliwości technicznych dekodera, i wogóle odbioru tv. W tej chwili odbieram kabłowkę, przez wejście antenowe, jeśli wykupiłbym jakieś pakiety "n", dekoder podłączam przez hdmi, i bez problemów odbieram jedno i drugie? Druga sprawa, dekoder "n" ma oczywiście wbudwany tuner cyfrowy? Co do oferty programowej, właściwie brakue mi tylko tv4, tvn 7, polsat i paru innych pierdół. W Poznaniu w kablówce mam pakiet z tymi programami za 15 zł. Do tego "n" - dzieci i cinemax mnie nie interesują. Więc styl, kultura plus hity filmowe (sport narazie nie) razem 42 zł. Łącznie za 57 złtych mam dokładnie to, co mnie interesuje. Teraz płącę 45 zł w kablówce za mniej więcej to samo, bez DIscovery HD, filmowego HD, comedy central i AXN-ów. dodatkowe 12 zł za te programy to niewiele. A nawiązując do cinemax za 10 zł w "n" też uważam że to dużo za te programy, tyle że u mnie w kablówce to kosztuje 2x tyle.
 

paw166

New member
tvn 7 jest a o reszczie kanałów dowiemy sie w ciagu miesiaca i sadze ze to bedzie jeszcze miłe zaskoczenie zwłaszcza disney channel za 10 zł w pakiecie dzieci przecież na to czeka mase disney maniaków ktorzy nie sa tylko dziecmi!!
W tym wypadku N uruchamia w ciagu roku zestaw 3 kanałów disneya + nicoledon i zigzap i minimini cyfry plus mogą iść na śmieci.a jesli umowa HBO z cyfra kończy sie 31.12.06 to n prześcignie c+ bardzo szybko.Ratunkiem dla cyfry bedzie wspolna oferta sportowa z PC bo inaczej nie bedą mieli szans.
Ale to sa niestety tylko przypuszczenia.
 

zcott

New member
hovercraft napisał:
Mam pytanie odnośnie możliwości technicznych dekodera, i wogóle odbioru tv. W tej chwili odbieram kabłowkę, przez wejście antenowe, jeśli wykupiłbym jakieś pakiety "n", dekoder podłączam przez hdmi, i bez problemów odbieram jedno i drugie?
Oczywiście.

hovercraft napisał:
Druga sprawa, dekoder "n" ma oczywiście wbudwany tuner cyfrowy?
Cyfrowy tuner satelitarny. Naziemnej cyfrowej telewizji (jeśli ją kiedyś wprowadzą...) nim nie odbierzesz.

hovercraft napisał:
Co do oferty programowej, właściwie brakue mi tylko tv4, tvn 7, polsat i paru innych pierdół.
TVN7 jest przeciez w darmowym pakiecie! Polsat i tv4 można odebrać z nadajników naziemnych.
 

Andrus86

New member
mam jeszcze jedno pytanko wie ktos gdiz ebediz emozna np w bydgoszczy isc i podpisac umowe kupic nBoxa??? po prostu gdzi ebediz emozna sobie kupic ta platforme??
 

Grzegorz

New member
iqpablo napisał:
"Szef Canal+ zwraca uwagę, że Cyfra+ ma wyłączność na dwa najważniejsze na rynku kanały premium - Canal+ i HBO. Mają one podpisane umowy na wyłączność ze wszystkimi największymi studiami filmowymi. " wiec raczej nie bedzie HBO na n.
no dobra, ale nie mają na HBO HD i HBO Comedy. Poza tym obecna oferta HBO sprawia, że jakoś nie będę się ciął z powodu ich braku.
A brak TV4 odczuję boleśnie - moja żona ma tam 2 swoje seriale, jeszcze jej nic o tym nie mówiłem... :D
 

Matiash

New member
a co jesli chciałbym miec i "n" i cyfre ? Napewno taka mozliwosc bedzie, przeciez nie musze rezygnowac z jednej po to tylko gdyz nie obsluguje ona HD. Czy jest mozliwosc jakiegos kompromisu tzn chodzi mi o podlaczenie obydwu tunerow do jednego telewizora i cieszenia oka dwoma platformami. Chodzi o to iz chetnie obejzlabym HD ale znow szkoda mi ligi anglieskiej itp.
 

hellboyek

New member
Jestem poczatkujacym i mam kilka pytan. Bardzo prosze o wyrozumialosc, ew. odeslwanie mnie do odpowiedzi na forum

Wiec tak, oto moje pytania:
1. Gdy chce podpisac umowe, jakie koszty ponosze, oprocz tych wymienionych (oprocz 50 zlotych antena [taka informacje mozna dostac na blogu "n"], 99 n-box, abonament za pakiety min. 20 zlotych), nie wiem jakies konwertery, przejsciowki itd?
2. Czy w jakikolwiek sposob, bedzie mozna rozdzielic sygnal na 2 telewizory?
3. To troche glupie jest, ale chcialem zapytac, bo w domu strasznie sie burza, ze jakiekolwiek kabel bedzie prowadzony z balkonu, wiec pytam czy istnieje mozliwosc polaczenia tuner/n-boxa z antena bezprzewodowo
4. Z jakiej satelity beda nadawane kanaly, i czy ma ktos wykaz tych niekodowanych (FTA), ktore nie sa objete pakietami??

pozdrawiam i prosze o wyrozumialosc, ucze sie dopiero :p
 

gtlech

New member
componet in vs. component dvd in

Czym roznia sie te dwa lacza. Mam to drugie lg lcd. Czy przez nie mozna bedzie ten tuner podlaczyc. Bo juz sie gubie.

Pozdrawiam
GTlech
 

Zak_PL

New member
Pierwsza platforma - lamerskie pytania

Witam wszystkich, jestem calkowicie zielony w sprawach telewizji cyfrowej, nboxach itp. Czytalem posty na forum o tej nowej n platformie ale duzo rzeczy nie rozumie. Wlasnie zmieniam telewizor na LCD ktory bedzie podlaczony do xboxa360. Glownie mial sluzyc do grania i ogladania filmow, bo wiedzialem ze odbior telewizji (mam najzwyklejsza kablowke) bedzie marny, ale po dowiedzeniu sie ze wchodzi HDTV do polski postanowilem sobie to sprezentowac, tylko ze nie mam o tym pojecia. Chcialbym was prosic o porady.
Wybralem juz pakiety, +459zl na nboxa i co dalej czego bede musial jeszcze potrzebowac, jakiejs anteny konwertera tylko ja kompletnie nie wiem jakia antena jaki konwerter bylbym wdzieczny za jakies linki,ceny do konkretnych modeli i jak to potem razem podlaczyc najlepiej jakby mi to ktos wytlumaczyl jak krowie na miedzy:???: Przepraszam za calkowicie lamerskie pytania, ale kazdy kiedys zaczynal:-| . Chcialby to jeszcze podlaczy do jakiegos kina domowego kablem optycznym albo HDMI, czy to bedzie mozliwe??.
Czy bedzie mozna nagrywac programy z TV na ten dysk co jest w nboxie, jaka bedzie jakosc po nagraniu i czy bedzie mozna to potem ogladnac w jakis sposob na kompie czy tylko na TV????
I jak to jest rozwiazane jezeli mam dwa TV w domu jeden zwykly CRT a drugi LCD, czy na crt tez beda odbieraly te programy co na LCD tylko ze zmniejszona rozdzielczoscia i wyczytalem gdzies ze po podlaczeniu bede musial ogladac to samo na dwoch tv to prawda??
Czy sa jeszcze jakies nie mile rzeczy o ktorych musze wiedziec?? Bardzo dziekuje z gory za wszystkie opinie i porady na pewno mi pomoga.

Na przyszłość: nie zakładaj nowych tematów bez potrzeby.
 

jacek12345

New member
Witam
ja uważam że będzie HBO, ale jako opcja dodatkowa. Przecież wiadomo że teraz kto płaci to żąda, więc dlaczego nie mieliby dać takiej możliwości, przynajmniej później na pewno.
A to że tego nie podali jest chwytem marketingowym, bo wtedy doliczylibyśmy do całkowitego pakietu cene HBO i powiedzmy jeszcze czegoś i okazało by się że nowa platforma wyjdzię droższa niż C+. Tak naprawdę to wszytko się okaże, jak będzie. musimy poczekać

Mam jeszcze takie pytanie do fachowców: Czy tuner n będzie mógł odebrać kanały w HDTV z poza platformy ale nadawane z Hotbirda (nie wiem czy akurat z tej satelity, ale są jakieś niemieckie stacje HD) Wiecie może czy będzie można je oglądać?
 

arsenal

Moderator
VIP
iqpablo napisał:
"Szef Canal+ zwraca uwagę, że Cyfra+ ma wyłączność na dwa najważniejsze na rynku kanały premium - Canal+ i HBO. Mają one podpisane umowy na wyłączność ze wszystkimi największymi studiami filmowymi. " wiec raczej nie bedzie HBO na n. (
No przecież napisałem, że C+ ma na wyłączność HBO TYLKO do końca tego roku. Szef Canal+ zawsze mówi to co mu wygodne. Zobacz, nie powiedział: Mamy HBO na wyłączność jeszcze przez długie lata"
 

arsenal

Moderator
VIP
jacek12345 napisał:
Witam
ja uważam że będzie HBO, ale jako opcja dodatkowa. Przecież wiadomo że teraz kto płaci to żąda, więc dlaczego nie mieliby dać takiej możliwości, przynajmniej później na pewno.
A to że tego nie podali jest chwytem marketingowym, bo wtedy doliczylibyśmy do całkowitego pakietu cene HBO i powiedzmy jeszcze czegoś i okazało by się że nowa platforma wyjdzię droższa niż C+. Tak naprawdę to wszytko się okaże, jak będzie. musimy poczekać

Mam jeszcze takie pytanie do fachowców: Czy tuner n będzie mógł odebrać kanały w HDTV z poza platformy ale nadawane z Hotbirda (nie wiem czy akurat z tej satelity, ale są jakieś niemieckie stacje HD) Wiecie może czy będzie można je oglądać?
Cinemax w "n" juz jest tańszy niż w C+ więc podobnie może być z HBO.
Tuner nBOX oczywiście ma przełącznik DiSeQ więc można podłączyć dodatkowo Astrę i oglądać Pro7HD,Sat1HD,AnixeHD i pewnie niedługo kilka innych.
 

uruk-hai

New member
HBO na Canal + ma żenująco słaby sygnał - często Jedynka jest tu o niebo lepsza !

Mam Cyfrę+ w maxymalnym wymiarze i bardzo jestem ciekaw na odpowiedź tej platformy - póki co trzymają mnie tu solidnie Canal+ i C+ Żółty. BBC Prime oraz NG i Discoverisy

Czasem - jak ochłap - rzucą coś w wymiarze 16/9 i to w całkiem przyzwoitej jakości (rzadkość i ewenement) ale to stanowczo poniżej moich i żony oczekiwań

Oferta Cyfry+ na razie bogatsza (ale sygnał denny) i kanały wymienione przeze mnie stanowią o tym kluczowym dla mnie "point"cie przeto oferta ta jest nieco atrakcyjniejsza - pozostaje czekanie na pokarm HD dla mojej Bravii :)
 
Ostatnia edycja:

stereoman

New member
przepraszam,że nie odpowiem a skomentuję twój post.
To jest ABSOLUTNE mistrzostwo świata!
Zakładasz nowy temat a na forum jest już o tym kilka,a kilka linijek pod twoim na forum pisze Kiki,dlaczego nie poczytasz tego ,co już jest.Masz tam odpowiedzi na pytania,których jeszcze nawet nie zadałeś?
pzdr;)
 

arsenal

Moderator
VIP
Wybralem juz pakiety, +459zl na nboxa i co dalej czego bede musial jeszcze potrzebowac, jakiejs anteny konwertera tylko ja kompletnie nie wiem jakia antena jaki konwerter bylbym wdzieczny za jakies linki,ceny do konkretnych modeli i jak to potem razem podlaczyc
Na razie mozna będzie brać tylko tego bez dysku za 99zł. W listopadzie dopłacasz 350zł i masz ten z dyskeim. Antenę i konwerter można wziąć o platformy razem z nBOX'em. Cena 50zł. Jeśli nie umiesz ustwiać anteny satelitarnej, zleć robotę fachowcowi. Znajdziesz ich w wielu sklepach RTV i ogłoszeniach w prasie. Cena z montaż zależy od regionu kraju.
Chcialby to jeszcze podlaczy do jakiegos kina domowego kablem optycznym albo HDMI, czy to bedzie mozliwe??
Oczywiście. nBOX ma wyjście optyczne dźwięku. Podłączasz odpowiednim kablem do amplitunera i już można słuchać Dolby Digital.
Czy bedzie mozna nagrywac programy z TV na ten dysk co jest w nboxie, jaka bedzie jakosc po nagraniu i czy bedzie mozna to potem ogladnac w jakis sposob na kompie czy tylko na TV????
Będzie można nagrywać na dysk. Jakość będzie taka sama jak program. Kanał zwykły nagra się w PAL'u, kanał HDTV nagra się w HDTV. Co do oglądania na kompie. Jeszcze nie wiadomo
jak to jest rozwiazane jezeli mam dwa TV w domu jeden zwykly CRT a drugi LCD, czy na crt tez beda odbieraly te programy co na LCD tylko ze zmniejszona rozdzielczoscia i wyczytalem gdzies ze po podlaczeniu bede musial ogladac to samo na dwoch tv to prawda??
Tak. Obezysz wszystkie kanały na tv CRT. Nawet te w HD. Po zmniejszeniu rozdzielczości.
I proszę, niech ktoś zamknie ten temat.
 

Zak_PL

New member
arsenal napisał:
Na razie mozna będzie brać tylko tego bez dysku za 99zł. W listopadzie dopłacasz 350zł i masz ten z dyskeim. Antenę i konwerter można wziąć o platformy razem z nBOX'em. Cena 50zł. Jeśli nie umiesz ustwiać anteny satelitarnej, zleć robotę fachowcowi. Znajdziesz ich w wielu sklepach RTV i ogłoszeniach w prasie. Cena z montaż zależy od regionu kraju.
Oczywiście. nBOX ma wyjście optyczne dźwięku. Podłączasz odpowiednim kablem do amplitunera i już można słuchać Dolby Digital.
Będzie można nagrywać na dysk. Jakość będzie taka sama jak program. Kanał zwykły nagra się w PAL'u, kanał HDTV nagra się w HDTV. Co do oglądania na kompie. Jeszcze nie wiadomo
Tak. Obezysz wszystkie kanały na tv CRT. Nawet te w HD. Po zmniejszeniu rozdzielczości.



Bardzo dziekuje o cos takiego mi chodzilo, jeszcze tylko jedno malutkie pytanko, czy te dwa telwizory beda chodzily niezaleznie, to znaczy czy bede mogl w tym samym czasie na jednym i drugim tv ogladac inne programy i czy do drugiego bede musial dokupic drugi nbox czy wszystko sie podlaczy do jednego. Prosze o odpowiedz i mozna zamknac temat. Dzieki
 
Do góry