Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

Waldorff

Member
jankes3 napisał:
u mnie w takim zestawie jak panasonic 50S10 i nbox recorder autoformatowanie nie działa po hdmi , oczywiście funkcję tą blokuje nbox i dlatego szybko oddałem go i rozwiazałem umowę ale zastanawiam się czy to samo jest z dekoderem "białym" bez nagrywarki , ten dekoder nie ma hdcp co jest pewnie przyczyną tego problemu w nboxach rekorderach , jesli białe recordery nie stwarzałyby tego problemu to na pewno bym go zamówił bo Nka ma najlepszą ofertę programową hd ze wszystkich polskich platform.
Tylko najdziwniejsze jest, że czasem autoformat u mnie działa.... Tylko jak zrobić to aby już tak zostało? Widzę, że programiści z N-ki to amatorzy i nie mają pojęcia o tak podstawowej w tych czasach funkcji jaką jest odpowiednie sformatowanie obrazu, zwłaszcza, że sami oferują kanały SD jak i HD a telewizory Full HD kupowane są właśnie jako komplet z "N". Słyszał ktoś o większej głupocie? To tak jakby ktoś wyprodukował terenowy samochód, który będzie użytkowany w błotnistym terenie, ale producent zapomniałby o wycieraczkach na przednią szybę:fool:
 

rilicek

New member
@jankes3
@Waldorff

Przez chwilę zastanawiałem się o co wam chodzi, ale się doczytałem. Chodzi wam o to, że są czarne pasy po bokach przy obrazie 4:3? Wystarczy włączyć rozciągnięcie lub obcięcie w opcjach nboxa. Wtedy obraz 4:3 będzie, albo powiększony, albo rozciągany - nic innego z obrazem 4:3 nie da się zrobić.
Dla mnie sposób w jaki nbox traktuje obraz domyślnie (bez zmian) jest optymalny, bo nie lubię zniekształconego obrazu i wolę czarne pasy po bokach.

PS.
Mam nadzieje, że programiści was nie posłuchają.
 

Waldorff

Member
rilicek napisał:
@jankes3
@Waldorff

Przez chwilę zastanawiałem się o co wam chodzi, ale się doczytałem. Chodzi wam o to, że są czarne pasy po bokach przy obrazie 4:3? Wystarczy włączyć rozciągnięcie lub obcięcie w opcjach nboxa. Wtedy obraz 4:3 będzie, albo powiększony, albo rozciągany - nic innego z obrazem 4:3 nie da się zrobić.
Dla mnie sposób w jaki nbox traktuje obraz domyślnie (bez zmian) jest optymalny, bo nie lubię zniekształconego obrazu i wolę czarne pasy po bokach.

PS.
Mam nadzieje, że programiści was nie posłuchają.

To, że można sformatować obraz z poziomu NBOXa jest wszystkim wiadome. Widzę, że jednak nie doczytałeś o co chodzi. A chodzi o to, aby w dekoderze pozostawić wszystko na "bez zmian" i aby formatowaniem zajął się telewizor, jednak z jakiejś przyczyny najprawdopodobniej NBOX mu na to nie pozwala.
Co do formatowania to mam w NBOXie ustawione "rozciąganie" a w TV na "Nieskalowane" i jakoś to wygląda, jednak wolałbym aby to telewizor skalował obraz, bo lepiej mu to wychodzi.
 

rilicek

New member
Waldorff napisał:
To, że można sformatować obraz z poziomu NBOXa jest wszystkim wiadome. Widzę, że jednak nie doczytałeś o co chodzi. A chodzi o to, aby w dekoderze pozostawić wszystko na "bez zmian" i aby formatowaniem zajął się telewizor, jednak z jakiejś przyczyny najprawdopodobniej NBOX mu na to nie pozwala.
Co do formatowania to mam w NBOXie ustawione "rozciąganie" a w TV na "Nieskalowane" i jakoś to wygląda, jednak wolałbym aby to telewizor skalował obraz, bo lepiej mu to wychodzi.

Czyli chodzi o to, żeby na stałe nie ustawiać rozdzielczości np. 1080i, tylko żeby dekoder wysłał sygnał w natywnej rozdzielczości kanału?

Telewizor lepiej ci nie rozciągnie obrazu. Zawsze będzie albo utrata informacji - obcięcie obrazu, albo zniekształcenie - rozciągnięcie. Znasz jakieś lepsze metody dostosowania obrazu 4:3 do telewizora 16:9?
 

Waldorff

Member
rilicek napisał:
Czyli chodzi o to, żeby na stałe nie ustawiać rozdzielczości np. 1080i, tylko żeby dekoder wysłał sygnał w natywnej rozdzielczości kanału?

Telewizor lepiej ci nie rozciągnie obrazu. Zawsze będzie albo utrata informacji - obcięcie obrazu, albo zniekształcenie - rozciągnięcie. Znasz jakieś lepsze metody dostosowania obrazu 4:3 do telewizora 16:9?

Możliwe, że gdybyś miał taki telewizor jak ja to zrozumiałbyś o co chodzi, bo ciężko to wytłumaczyć. Sprawa wygląda tak, np. TVN HD nadaje czasem jakiś film z pasami po bokach, tak? Też tak masz czasem? Jeśli tak to ok, ja też tak czasem mam i rozchodzi się o to, że ustawiam w TV opcję "Autoformat" i po kilku sekundach elektronika TV rozciąga sama obraz na powierzchnię całego ekranu i jest ok. Jednak czasem pomimo powtórzenia dokładnie tych samych czynności Tv nie daje rady już tego powtórzyć i o to mi się rozchodzi. A Resolution w NBOXie mam ustawioną tak jak powinno być 1080i. I raz format działa a raz nie i diabli wiedzą dlaczego nie... Aha, połączenie przez HDMI.
 

rilicek

New member
Waldorff napisał:
Możliwe, że gdybyś miał taki telewizor jak ja to zrozumiałbyś o co chodzi, bo ciężko to wytłumaczyć. Sprawa wygląda tak, np. TVN HD nadaje czasem jakiś film z pasami po bokach, tak? Też tak masz czasem? Jeśli tak to ok, ja też tak czasem mam i rozchodzi się o to, że ustawiam w TV opcję "Autoformat" i po kilku sekundach elektronika TV rozciąga sama obraz na powierzchnię całego ekranu i jest ok. Jednak czasem pomimo powtórzenia dokładnie tych samych czynności Tv nie daje rady już tego powtórzyć i o to mi się rozchodzi. A Resolution w NBOXie mam ustawioną tak jak powinno być 1080i. I raz format działa a raz nie i diabli wiedzą dlaczego nie... Aha, połączenie przez HDMI.

Autoformatowanie o jakim myślisz dotyczy sygnału telewizyjnego SD. Sygnał SD to rozdzielczość 720x576 (nawet format 16:9 SD ma 720x576) i tylko zmienia się informacja o proporcjach obrazu. Czasami nadawany jest też obraz SD w proporcjach 4:3 z pasami na dole i górze, żeby była panorama - niektóre kanały się w tym lubują - to ze względu na stare telewizory (naszczęscie ten wynalazek powoli umiera). W takim przypadku elektronika zaczyna działać i kombinować tak, by dopasować obraz najlepiej jak potrafi (czasami jej się to udaje).
W momencie kiedy TV dostaje obraz z HDMI w rozdzielczości 1980x720 (1080i) lub 1280x720 (720p) zakłada, że obraz jest w proporcjach 16:9 i autoformatowania już nie robi, no bo nie ma co zrobić - obraz jest według niej dopasowany do ekranu. Wtedy pozostaje tylko ręczna konfiguracja (np zoom).
 
Ostatnia edycja:

Waldorff

Member
To dlaczego raz autoformat działa a potem już nie, np. na takim TVP Historia?

Aha i nie dotyczy tylko SD, ponieważ jak pisałem wcześniej na kanałach HD: TVN jak i HBO HD potrafi zadziałać...
 

fiks

New member
Witam mam takie małe pytanie. Kupiłem telewizor sony 46z5500 i "n" z dekoderem który ma nagrywarkę i czy można obsługiwać programy pilotem od telewizora a nie od "n" ?? strasznie mnie to irytuje. Raz mogę podgłosić pilotem od "n" a raz nie zależy od programu a czasem mi się piloty pomylą i przełączam kanały pilotem od sony i z wychodzi z hdmi na tv . Da się to zrobić żebym obsługiwał to pilotem sony ?? Bo powoli mnie to irytuje a telewizor i "n" mam dopiero od 2 dni...
 

JKR

New member
Pilot od tego tv ma opcje programowania kodami. Ustaw zgodnie z instrukcja obslugi pod odb. satelitarny ADB. Jesli zadziala poprawnie, to bedziesz mial jednego pilota. Jezeli nie zadziala, pozostanie Ci zakup sensownego pilota uniwersalnego lub bedziesz sie musial przyzwyczaic.
 

Darkus

Member
Od wczoraj mam Tv - N i wszystko jest ok.tylko mnie troszkę denerwuje tzw.buczenie(słyszalne w nocy) jak się wyłączy N-ke.

Też tak macie?
 

eRaf

New member
Skalowanie 42pfl8404 w N +aut.reg.dżwięku

Ktoś tutaj pisał iż po HDMI tv nie skaluje mu w N'ce.
Mi skaluje poprawnie (turbo recorder 500GB). Mam porównanie do skalowania w SD ponieważ jestem w trakcie wypowiedzenia z MM analogowej (gniazdo antenowe) - tutaj skalowanie było prawie natychmiastowe, w N'ce trzeba poczekać w zależności od kanału ok.5-10s i nie można mieć w tym czasie wyświetlonych żadnych opcji na ekranie, np. podczas robienia głośniej/ciszej z pilota N'ki obraz skaluje się do oryginału, po chwili jednak działa skalowanie w tv i jest podobnie jak w SD po antenówce.

SW w tv to Q5481-0.26.26.0 z 30.10.2009
SW w recorderze - najnowszy zaktualizowany 17.12.2009

Dodam iż skalowanie występuje zarówno dla programów 4:3 bez czarnych pasów góra/dół + czarne pasy prawa/lewa strona jak i dla programów 16:9, gdzie czarne pasy występują z każdej strony. Przetestowałem to przed chwilą na kanałach Kids Co, Disney XD, Da Vinci L., Jetix Play, HBO Comedy, Discovery Historia, Discovery Ch., Discovery World, TCM, Movies24 i na sam koniec Rebel TV, którą b.polecam ze względu na fajną muzę - antyMTV.

Mam za to nieodparte wrażenie iż natomiast nie działa poprawnie aut.regulacja głośności - w TV mam ustawione głośniki telewizyjne i surround na off, w turborecorderze Dolby Digital na wył. - słychać wyraźnie różnicę w poziomie na różnych kanałach. W przyszłym roku planuję zakup amplitunera, może wtedy coś sie poprawi, dodam tylko iż w przypadku MM po antenówce automatyczna regulacja głośności działała wyśmienicie.

Pzdr
 

MarcinXR23

New member
Witam,
ostatnio kupilem sobie nowy TV (Sharpa LE700)i mam problem z odbiorem hd.Otoz nie mam dzwieku przy sygnale hd,czasami jest-na kanalach sd,a czasami nie ma wogole(nawet z programow w ktorych poprzednio byl).Czy ktos juz wczesniej mial taki problem?Jaka moze byc przyczyna?
 

krisder

New member
Bez reklam
MarcinXR23 napisał:
Witam,
ostatnio kupilem sobie nowy TV (Sharpa LE700)i mam problem z odbiorem hd.Otoz nie mam dzwieku przy sygnale hd,czasami jest-na kanalach sd,a czasami nie ma wogole(nawet z programow w ktorych poprzednio byl).Czy ktos juz wczesniej mial taki problem?Jaka moze byc przyczyna?


Może coś więcej na temat połączeń.
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

z dniem dzisiejszym na pozycji ósmej pojawi się nowy kanał, będzie to TV4, dołączy on do pakietu informacje i rozrywka :)

Edit :
Kanał TV4 już znajduje się na pozycji 8, już nie długo dołączy także to TNK ;]
 
Ostatnia edycja:
słaby sygnał

witam podlączyłem enke do anteny którą używałem do cyfrowego polsatu i okazalo się że sygnał jest bardzo słaby i nie mogę nic oglądać wyskoczyło mi okienko z napisem brak polączenie siła u mnie wynosi 57% a jakość 50% czy muszę na nowo ustawiać antene?
 

ja61szcz

New member
Kwestia dostrojenia

witam podlączyłem enke do anteny którą używałem do cyfrowego polsatu i okazalo się że sygnał jest bardzo słaby i nie mogę nic oglądać wyskoczyło mi okienko z napisem brak polączenie siła u mnie wynosi 57% a jakość 50% czy muszę na nowo ustawiać antene?
Może być antena Polsatu, tylko troszkę dostrój.
 
Do góry