Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

pralf1

New member
Rezygnacja??

Witam forumowiczów.
Mam jedno pytanie a mianowicie czy jest możliwość rezygnacji z N-ki z tytułu powyzszego problemu bez konsekwencji finansowych??
Bo od tygodnia zastanawiam się nad tym..
Reklamacja juz poszła.
Bardzo bym prosił o przydatne informacje.Dzieki z góry. :confused:
 

Hardi

New member
Jak się dowiedziałem na forum n'ki, niestety nie jest to możliwe, umowa jest tak sprytnie zrobiona, że klient nie ma żadnych praw, smutne, ale prawdziwe... Zawsze można zgłosić problem do Rzecznika Praw Konsumenta, tak jak ja mam zamiar to zrobić, bo już mi puściły nerwy na n'kę, a raczej na nieuczciwych konsultantów...
 

pralf1

New member
Na forum n-ki piszą że jest możliwe z tytułu renkojmi złożyć rezynacje ale niesprawdzone do końca :(
Jeśli ktoś znajdzie sposóbna tych drani to prosze o przydatne informacje:(
 

ProSiaczek

New member
Nie mam już siły do N-ki

Zadzwoniłem ponownie aby dowiedzieć się o upusty na opłaty ale odpowiedzeli, że upustów nie będzie, a jeżeli już to jakieś na usługi.

Wieć zapytałem się co w przypadku gdy mam pełną ofertę i nic dodatkowo nie dokupię?? I tu zonk!!! Nie wiadomo.
To jakieś kpiny!! Mogę zrozumieć jeżeli to potrwa kilka dni ale w takim przypadku to jawne lekceważenie klienta.
 

Redfrog

New member
W związku z tym, że zastanawiam się nad wyborem TV cyfrowej zrobiłem zestawienie, które może być pomocne dla przyszłych klientów (biorąc pod uwagę wszystkie zasady, regulaminy, ukryte opłaty itp). Porównałem minimalne możliwe ceny.
Porównałem też ofertę majową (najnowszą) Cyfry + (pakiet podstawowy + National Geographic HD). Nie uwzględniłem ceny anteny bo nie została podana. Jak widać "n" wychodzi taniej.

"N" bez promocji:
Abonament za miesiąc (2 pakiety tematyczne): 38 zł
Dekoder: 99 zł
NBOX recorder: 449 zł
Antena + aktywacja: 60 zł
W sumie za rok ze zwykłym dekoderem: 615 zł

W sumie za rok z nBox recorderem: 965 zł

"N" w promocji:
Abonament za 1-3 miesiąc (wszystkie pakiety): 38 zł
Abonament za 4-12 miesiąc (3 pakiety): 48 zł
Dekoder zwykły: 38 zł
Antena + aktywacja: 60 zł
W sumie za rok ze zwykłym dekoderem: 644 zł

"N" w promocji z nBOX recorderem:
Abonament jak wyżej oraz:
Opłata za 1-5 miesiąc VOD: 40 zł
nBox recorder: 99 zl
W sumie za rok z nBOX recorder: 905 zł

Cyfra +
(Nowa promocja od maja, nie płaci się za pierwszy miesiąc w którym zawarto umowę)
Pakiet podstawowy + National Geographic HD
Abonament za miesiąc: 36 zł
Dekoder HD (zwykły): 199 zł
W sumie za 13 miesięcy: 631 zł
 
Ostatnia edycja:

horak

New member
Zapomniałeś dodać, że biorąc nbox recorder możesz zrezygnować po pół roku z VOD co obniża koszty w zestawieniu rocznym jeśli ktomuś ta usługa jest zbędna.
 

Redfrog

New member
horak napisał:
Zapomniałeś dodać, że biorąc nbox recorder możesz zrezygnować po pół roku z VOD co obniża koszty w zestawieniu rocznym jeśli ktomuś ta usługa jest zbędna.
Faktycznie, dzisiaj wprowadzili nowy regulamin "promocja wiosenna" uaktualniłem koszty. Podrożało ze zwykłym dekoderem, a potaniało z recoderem (bo nie trzeba płacić za VOD do końca umowy).
 

Redfrog

New member
Wczytałem się dokładnie w warunki promocji Wiosennej N-ki i wynika z tego, że VOD musi być świadczone do końca umowy za co najmniej 40 zł, a wybrać możemy jedynie na podstawie jakich promocji ma być liczona opłata.
Cytat z regulaminu:
4) po okresach: promocyjnym i gwarantowanym wymienionych w pkt 1 i 2 niniejszego ustepu, Opłaty za korzystanie z usług ITI Neovision pobierane
beda na zasadach okreslonych w Regulaminie, Cenniku, Szczegółowych Warunkach korzystania z usługi „kolekcje VOD”, Szczegółowych Warunkach
korzystania z usługi „premiery VOD”, Cenniku Szczegółowych Warunków, z zastrzeeniem, e 2 (dwie) Kolekcje z usługi „kolekcje VOD”: „Picture
Box” i „nScreen” do konca obowiazywania Umowy swiadczone beda w cenie 40 zł miesiecznie – zgodnie z Warunkami Promocji „Kolekcje Mix
VOD”.
W związku z tym uaktualniam:
"N" w promocji z nBOX recorderem:
Abonament jak wyżej oraz:
Opłata za 1-12 miesiąc VOD: 40 zł
nBox recorder: 99 zl
W sumie za rok z nBOX recorder: 1185 zł

Na szczęście obowiązuje jeszcze promocja "mistrzowska", która jest tańsza i na lepszych warunkach:
Cena za rok z dekoderem zwykłym: 576 zł
Cna za rok z nBOX recoderem: 1095 zł
 
Ostatnia edycja:

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Redfrog napisał:
Na szczęście obowiązuje jeszcze promocja "mistrzowska
Całe szczęscie ;)

Warto też czasem rozważyć dłuższy okres, czy to umowy czy korzystania z n-ki w ogóle. Przykładowo rok temu zdecydowałem się na dwuletni wariant w którym płacę całość za dzierżawę recordera (449 zł) i najniższy abonament przez 24 miesiące. Pod kątem użytkowym recorder okazał się strzałem w dziesiątkę a dodatkowo po skalkulowaniu dwuletnich kosztów n-ki wraz z kosztami zakupu i montażu anteny i całej reszty potrzebnej do odbioru tv satelitarnej, suma kosztów okazała się mniejsza niż najlepsza z promocji kablówek, do których mam dostęp. Oczywiście w ramach konkretnej, wybranej przeze mnie oferty programowej.
Tak więc sporo zależy od tego jak i co się liczy :)

Pozdrowienia!
 

bejzbol

New member
A ja tak na serio zastanawiam się nad zmianą enki na cyfre :/ Byłem wielkim zwolennikiem enki bo i hd i w miare tanio ale po roku użytkowania widze że płacę za coś czego nie oglądam :/ tak naprawde każdy ciekawszy kanał jest w innym pakiecie a płacąc za każdy osobno to trochę kasy trzeba wydać... HD oczywiście bez zastrzeżeń ale...
MGM HD - dla mnie nudne i nigdy nie oglądam
N sport i Eurosport HD - zrezygnowałem z pakietu sportowego bo i tak go nie oglądam :)
TVN HD - bardzo mało rzeczy w HD praktycznie tylko produkcje tvnowskie takie jak dzień dobry tvn czy taniec z gwiazdami
TVP HD - niby ciekawe ale dopiero od godziny 16... chyba że ktoś lubi oglądać naszą planete w kółko ;)
Discovery HD - to samo co na discovery choć to właściwie jedyne HD który faktycznie oglądam czasem

Coraz bardziej przekonuje mnie pakiet podstawowy + National Geografic HD w promocji za 36 zł mam prawie 88 kanałów w tym te które ogladam najczęściej a nie tak jak w ence za 48 zł 50 kanałów :) także warto się zastanowić które kanały fatycznie chcemy oglądać.

Jeszcze będe dzwonić na infolinię żeby zapytać o cene dekodera hd w cyfrze aaa no i jeszcze możliwośc rozdzielenia sygnału na cały dom (w moim przypadku to 3 tv) to też duży plus dla cyfry
 

Bartos81

Member
Bez reklam
A ja z jednego powodu jestem z N zadowolony i narzekać nie mogę :)
Kanały które w kwietniu wyłączyłem po promocji i za które już nie płacę mogę nadal swobodnie oglądać :)
Poprostu kanały wyłączone potwierdzenie mam na fakturze i na stronie N a nadal są aktywne. :krol:
 

SCOTI

New member
Mam możliwość darmowej wymiany dekodera nbox HDTV na nbox HDTV recorder. Powiedźcie mi proszę czy warto. Z twardego dysku i VOD nie mam zamiaru korzystać.
 

bejzbol

New member
No to po co wymieniać skoro nie będziesz korzystał? :) jednak jak masz możliwość instalacji podwójnego konwertera i doprowadzenia drugiego przewodu od anteny do recordera to możliwość nagrywania kanałów jest dość ciekawa
 

margielm

New member
Ja wymieniełem 2 tygodnie temu - bierz! to jest świetna sprawa. Oglądasz ulubiony program, ale ups - musisz iść do toalety. Nic straconego ! naciskasz "pałze" załatwiasz swoje sprawy, wracasz wciskasz "plej" i nic nie straciłeś.

VOD też będziesz miał za darmo przez dwa miechy (jeśli to promocja świąteczna) - używać nie musisz.. ale tam naprawdę są spoko filmy.
 

yarson

New member
J-B napisał:
A ja z jednego powodu jestem z N zadowolony i narzekać nie mogę :)
Kanały które w kwietniu wyłączyłem po promocji i za które już nie płacę mogę nadal swobodnie oglądać :)
Poprostu kanały wyłączone potwierdzenie mam na fakturze i na stronie N a nadal są aktywne. :krol:
no mi mieli wyłączyć od 1 maja ale narazie póki co też jeszcze działają, ale i tak nie korzystam....
 
Do góry