Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

BaDD

Member
Wtrynię się do tego, bo mam temat zakupu n dość ostatnio obcykany ;)

Po pierwsze doradzono mi aby kupić u jakieś dealera a nie w necie lub przez info linię. Choćby dlatego, że jak się popsuje maszynka to wiadomo, gdzie iść z reklamacją.
I tu wyszły jajca.
Okazuję się, że co innego (gorszego) oferują dealerzy a co innego 'n' przez sieć i telefon - może temat już był na forum (sorki).
Sprzedawcy są (pardon) dymani - nie ma u nich obecnie najkorzystniejszej promocji:

tu będzie link za 12345

Umowa może być na 12 (lub 24) mscy z czego nawet do 7 miesięcy płacisz 38 zł za wszystkie pakiety a później wybrane min. 3. Dekoder za friko, recorder za 99 zł.
Mnie to się kalkuluje.

Kupiłem n oczywiście dla LM - czekałem na zakończenie przetargu.

Dealer rozłożył ręce i sklął kierownictwo ITI.

cos mi z tym linkiem nie wychodzi

w każdym razie promocja nazywa się promocja ;)
i na stronie n widać jak byk

Następnym razem za takie nabijanie postów będzie odpoczynek od forum!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

royalmichael

New member
Witam, czy takie wypowiedzenie jest dobrze sformułowane:
"W związku ze zmianą regulaminu świadczenia usługi dostępu do płatnej oferty telewizyjnej platformy "n" (ITI Neovision) i brakiem akceptacji tych zmian, działając na podstawie zapisu regulaminu świadczenia usługi rozdział XII pkt 14, niniejszym z dniem 30 czerwca 2009 rozwiązuję umowę dostępu do oferty telewizji nowej generacji n." ?
Boję się o to "z dniem 30 czerwca" gdyż wypowiedzenie trzeba składać do 24czerwca a ja już się na ITI poznałem i wiem że mogą robić problemy. Czy to jest dobrze sformułowane czy zmienić? Jak Wy napisaliście wypowiedzenie?
 

Bartos81

Member
Bez reklam
Telewizja "n" udostępniła w Internecie prywatne dane swoich klientów

Jeden z pracowników telewizji "n" przez przypadek udostępnił w Internecie prywatne dane kilkudziesięciu osób.
Sprawę przypadkowo wykrył pan Łukasz Siadul, który wpisując w wyszukiwarkę swoje imię i nazwisko trafił na stronę udostępniającą informacje na temat jego PESELU, adresu i numeru telefonu. Dodatkowo, co naprowadziło go na trop winowajcy, dowiedział się, z jakiego pakietu telewizji "n" korzysta oraz jaki numer został nadany jego dekoderowi.

Pan Łukasz powiadomił o zaistniałej sytuacji wspomnianą firmę, która szybko usunęła prywatne dane z Internetu (oczywiście nie ma pewności, że nie zostały one już przez kogoś skopiowane). Jak się okazało, zawinił jeden z jej pracowników, który "zapisał pliki nie w tym folderze, w którym powinien". Winowajca został zwolniony z pracy, natomiast poszkodowanemu zaproponowano rekompensatę w postaci darmowego pakietu usług. Nie została ona jednak przez niego przyjęta i sprawa znajdzie prawdopodobnie swój finał w sądzie.

Źródło: Gazeta.pl
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Czy jest możliwość podpiąć do dekodera nki jakiz zewnętrzyn dysk, żeby móc nagrywać więcej filmów ? Te 250 GB co jest w środku zagrwaym w tydzien i co chwile muszę wszytko kasować :(
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Hehe, z tego dysku dostępna dla użytkownika jest jedynie trzecia część, reszta zarezerwowana dla VOD. Moim zdaniem szkoda, że użytkownik nie ma możliwości wyłączenia VOD z poziomu dekodera i odzyskania powierzchni dysku - wtedy faktycznie rozmiar byłby sensowny.
Na chwile obecną rozwiązaniem w takim przypadku jak Twój, jeśli chcesz gdzieś dalej zgrywać materiał z dekodera (poza zabezpieczonym przed kopiowaniem VOD), jest podłączenie zewnętrznej nagrywarki.

Pozdrowienia!
 

JackS.

New member
Bez reklam
gadulinho napisał:
A od kiedy można nagrywać na płytki pliki z dekodera ? Gdy kupowałem Nke, sprzedawca powiedział mi, że próbował, ale są jakieś blokady itp. itd.

Czy czymś takim można to zrobić

Albo podpiąć do kompa przez USB czy coś ?
Bardzo proszę o jakieś proste ( żebym zrozumiał ;) ) odpowiedzi

Wszystko poza VoD możesz kopiować na zewnętrzną nagrywarkę podpiętą do złącza SCART lub YPbPr. Może być taka, do jakiej link podałeś - ta jest podłączana do wyjścia SCART, nagrywa tylko w formacie SD.
 

gadulinho

New member
Bez reklam
A są jakieś nagrywarki (jeśli można proszę o dokładną nazwe, żebym mógł sobie znaleść), które nagrają filmy z Nki w takim formacie w jakim były nagrane (HD, np. filmy z HBO HD, czy kanały Nsport)
 

JackS.

New member
Bez reklam
gadulinho napisał:
A są jakieś nagrywarki (jeśli można proszę o dokładną nazwe, żebym mógł sobie znaleść), które nagrają filmy z Nki w takim formacie w jakim były nagrane (HD, np. filmy z HBO HD, czy kanały Nsport)
Hauppauge PVR HD.
 

k0val

New member
Witam

Patrząc na stronę internetową "n" wykalkulowałem że płace 99 zł na dekoder rekorder na start ,a potem przez 4 miesiące wszystkie kanały za 38zł/miesiąc a następnie po tym okresie wybieram 2 pakiety po 16 zł i ten informacyjny za 6 zł czyli za miesiąc płace 38zł.

Dobrze się orientuje nie ma w tym żadnych haczyków?
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
No to z treści według mnie jest tak:
- 99 zł na recorder na start
- przez 3 miesiące wszystkie kanały za 38 zł/miesiąc
- następnie po tym okresie wybierasz 3 pakiety po 16 zł i ten informacyjny dostajesz gratis - czyli za miesiąc płacisz 48 zł
- dodatkowo obowiązkowo przez 5 miesięcy płacisz 40 zł za VOD.

Pozdrowienia!
 

k0val

New member
otrzymasz 2 kolekcje z wypożyczalni filmów VOD: filmową (hity kinowe) i serialową (najnowsze polskie i zagraniczne seriale) za 40zł miesięcznie przez 5 miesięcy.
po tym w jaki sposób to napisali ,zrozumiałem że jest to opcjonalne

Po tym okresie wybierasz minimum 3 płatne pakiety tematyczne, które chcesz oglądać.
Dopiero teraz zobaczyłem że nie ma w nawiasie pakietu informacja i rozrywka ,bo wyliczyłem sobie z nim 38 zł/miesiąc

heh jednak jest tu sporo haczyków ,do tego satelita 120zł i montaż 120zł i licząc do tego dekoder to za samą możliwość odbierania tej boskiej nki 340zł... a jeśli dekoder bez promocji (chcąc nie płacić dodatkowo do rachunku tych jakże promocyjnych 40 zł za VOD przez 5 miesięcy) 690zł!!!

czyli 48zł + 40zł albo na start 449...:???: to ja MM za 1 zł miałem ;)

To ja dziękuje za taką promocje,pozostanę chyba przy mojej nędznej cyfrze z kabla.Czytając posty z tego wątku że jak deszczyk popada to już szaro w tv odechciało mi się telewizji w hd z satelity na maxa! :confused:
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Ponoszone koszty oraz pakiet możliwości i odbieranych kanałów to zawsze kwestia wyboru - może to zaskakujące ale są osoby, którym właśnie najbardziej kalkuluje się wziąć recorder na długi okres czasu bez promocji ale za to z najniższym abonamentem :)
Nie pamiętam zbyt wielu postów o deszczyku - w tym aspekcie też jest to kwestia wyboru, tym razem wielkości talerza anteny. Na antenie 70 cm, przy średnim dziennym oglądaniu tv wynoszącym 7 godzin dotychczas spotykałem się z sytuacją kilku(nasto)minutowego zaniku obrazu dokładnie raz na rok - podczas największych wiosenno-letnich oberwań chmur. Kilkanaście minut na rok... naprawdę można przeżyć ;)

Pozdrowienia!
 

k0val

New member
bogdan_bronowice napisał:
No to z treści według mnie jest tak:
- 99 zł na recorder na start
- przez 3 miesiące wszystkie kanały za 38 zł/miesiąc
- następnie po tym okresie wybierasz 3 pakiety po 16 zł i ten informacyjny dostajesz gratis - czyli za miesiąc płacisz 48 zł
- dodatkowo obowiązkowo przez 5 miesięcy płacisz 40 zł za VOD.

Pozdrowienia!
a po tym okresie 5 miesięcy nie mogę 2 pakietów po 16zł i ten jeden po 6zł? czyli 38 zał za miesiąc

ile pakietów minimalnie można wziąć?
 

BaDD

Member
Pisałem wcześniej co się naprawdę opłaca.
- do 7 miesięcy wszystkie pakiety
- do 2 miesięcy filmowe
a dalej różne warianty w zależności czy bierzesz recorder czy nie

Popatrz uważnie na stronie n. Nie myl 'wiosennej promocji' z 'promocją'.
Najlepiej zacznij sobie wypisywać wybór on-line to widać co dostajesz i ile kosztuje.
Najważniejsze jest aby aktywacja była na początku miesiąca to wtedy masz maxa promocyjnego, np. aktywując 1 sierpnia, masz wszystkie pakiety od sierpnia do końca lutego.
N nalicza opłaty od momentu aktywacji, inaczej niż konkurencja.
Na aktywację masz 22 dni - jeśli nie aktywujesz, po tym czasie włączą sami i naliczą Ci opłaty.
Innymi słowy, można zamówić i odebrać zestaw teraz i zaczekać z aktywacją do początku miesiąca.
Po okresie promocyjnym musisz wybrać 3 pakiety, które będziesz opłacać przez resztę okresu umowy.
Umowę można wybrać na 12 lub 24 miesiące.
Oczywiście wybierać 12 a potem kolejną promocję.
Pozdrawiam
 
Do góry