Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

krecha2

New member
Arsenal czy mozesz mi wskazac linkiem zestaw na allegro ktory moge kupic ,tylko zeby byl ze wszystkim (konwertery ,czasze ,przelaczniki,itp) ktory bedzie sie nadawal do N-ki (astra) osiagne na niej wysoka jakosc obrazu. Jestem zielony bylem dzis w sklepie i mowie ze chce antene i konwerter do n-ki to jeden gosc z 2 sie klocili ze cos jest prostokatne i nie pojdzie a 2 mowil ze pojdzie , wiec do sklepu juz nie bardzo chce mi sie isc:) Bardzo Prosze!!!
 

ramadan

New member
konwerter typu Twin Monoblock np. firmy Inverto, czasza 80-90, kabel, 4 końcówki
u mnie działabez zarzutu, sygnał blisko 100% na n-recorderze i to z przejściówką na Cyfrę+ a więc z pewnym utrudnieniem ;)


Ale sam mam jednp pytanko do Was, Forumowicze:
jak to do cholery jest z formatem wyświetlania??
mój tv to Sharp 46xd1e. na cyfrze+ tv sam dopasowywał się (i to w99% bezbłędnie) do formatu, tzn. za kazdym razem kombinował tak, żeby był wtypełniony cły ekran i nie było zniekształceń.
Taka funkcja jest niedostępna po HDMI ani po komponencie, mam tylko opcję "pełny" i "underscan".
Za to w n=boxie mogę a nawet chyba powinienem ustawić fornat tv na panoramiczny. Ale kiedy tak robię,to np. na "tvn hd" mam paski po bokach i to bez znaczenia czy w n-ce ustawię "poszerzanie" czy "rozciąganie".
W efekcie muszę ustawiać w n-ce format tv na 4:3 (czyli fikcja) i na "poszerzanie".

No i np. TVN Turbo, które mój TV scalował bezbłędnie na Cyfrze+ (po scarcie) mam z paskami "kinowymi' na n-ce...

Czy jest jakiś sposób na to, żeby formaty programów były takie jakie powinny być?

Może ktoś ma Sharpa z serii XD1E i ma n-kę? jak jest u Was ?
 
Ostatnia edycja:

arsenal

Moderator
VIP
Na kanałach HD nic nie rozciągniesz ani powiększysz po HDMI gdyż sygnał jest tylko w formacie 16/9( nawet gdy są paski po bokach) i jest blokada wtedy.
 

Mareq

New member
piski w dekoderze

Drodzy, mam problem z dekoderem N. Problem polega na tym, ze na niektorych kanalach oraz kiedy jest wylaczony to buczy/piszczy. Jest to na tyle intensywne ze w nocy w sypialni slysze. Wymienili mi na kolejny, 'bez wad' i po podlaczeniu w domu dalej piszczy (na niektorych kanalach np: Discovery HD buczy a Discovery Historia juz nie, itp)
Kiedy wyciagne kabel antenowy to pisk ustaje. Ustaje tez obraz wiec nie jest to optymalne rozwiazanie ;) . Czy isc wymienic po raz trzeci czy jest jakies rozwiazanie, bo w BOK tradycyjnie nie potrafia pomoc ... i każa wymienic kolejny raz. Dodam ze to moj drugi dekoder i z tym starym nie mam najmniejszych problemow a ten nowy podlaczylem w celu aktywacji w miejsce starego wiec warunki sa te same.:hmm:
 

arsenal

Moderator
VIP
F_R_A_N_E_K napisał:
Potwierdzam, że się nic nie rozciągnie i o zoomie nie ma mowy, ale Arsenal skąd u Ciebie są są czarne pasy w HD, jeżeli jest nadawane 16:9 ?
Na TVNHD są pasy, które są częścią synału HD i na MGM HD trafił się jeden film w formacie 4/3.
 

krecha2

New member
witam Arsenal dzieki za pw.. i mam jeszcze pytanko.. bede mial n-ke i jak sie ma sprawa z polsatem jest jakas mozliwosc odbioru tego programu? obojetnie w jakiej jakosci .pozdrawiam
 

arsenal

Moderator
VIP
Polsat to z anteny naziemnej chyba?
Tzn. coś tam słychać jakieś plotki, że Polsat i TV4 będą dostępne w N od stycznia ale nie traktowałbym ich bardzo poważnie.
Ja aktualnie odbieram Polsat i TV4 zcyfrowo naziemnie z nadajnika Śrem/Poznań.
 

many

New member
LCDntsc a N-ka

arsenal napisał:
Po podłączeniu poprzez component i HDMI/DVI nie powinno być problemów.
Moje obawy okazaly sie sluszne, LCD-ntsc i N-ka nie wspolpracuja. Podpiecie N-ki i LCD kabelkiem HDMI daje efekt na ekranie w stylu "pierwszy test sygnalu kolorow atari".
Podejrzewam ze jest kilka sposobow podlaczenia tych dwoch sprzetow poprzez zastosowanie roznego rodzaju innych, dodatkowych urzadzen....ale

Ja zastosowalem skaler: CP-255H Dziala bardzo dobrze. uffff......:grin:
Jakosc SD jak i HD jest bez zastrzezen
 

qbazzi

New member
cze
mam pytanie odnośnie funkcji PVR
byc moze skusze sie na zakup nbox recordera bez VOD (z tego co wyczytałem to tak mozna)
Boje sie tylko ze mój tv Samsung WS32Z419p nie bedzie działał z n-ką przez HDMI ,dlatego musiałbym korzystac z component-a i dlatego mam do was pytanie czy przez component mozna oglądać nagrania w HD z dysku
(NIE chodzi mi tu o VOD, tylko o PVR)
czy tylko na HDMI mozna je ogladac w HD ?

sorry jezeli juz pytał ktos o to wtym temacie ,ale duzo tu stron i nie zabardzo chciało mi sie je wszytskie przegladać :)
 

balthier

New member
Jeżeli to pytanie już było to przepraszam.

Czy w ofercie n wszystkie programy są nadawane w HD ?
Nie jestem pewien, bo sprzedawca w sklepie mówił, że wszystkie, a w ofercie widzę, np TVN i TVN HD, Discovery i Discovery HD.
 

kajot04

New member
balthier napisał:
Jeżeli to pytanie już było to przepraszam.

Czy w ofercie n wszystkie programy są nadawane w HD ?
Nie jestem pewien, bo sprzedawca w sklepie mówił, że wszystkie, a w ofercie widzę, np TVN i TVN HD, Discovery i Discovery HD.

no pomyśl...
n- to platforma "przekazujaca" do odbiorcy sygnał od nadawcy, który nadaje jak nadaje, czyli jeden lepiej inny gorzej a kilku fatalnie :). N robi to cyfrowo nie analogowo, dekoder upscaluje do 1080i ale z g..a miodu nie zrobisz, jak 1-ka czy inni zaczną nadawac HD to bedzie HD
 

many

New member
balthier napisał:
Jeżeli to pytanie już było to przepraszam.

Czy w ofercie n wszystkie programy są nadawane w HD ?
Nie jestem pewien, bo sprzedawca w sklepie mówił, że wszystkie, a w ofercie widzę, np TVN i TVN HD, Discovery i Discovery HD.

Takich sprzedawcow powinni przekwlifikowac do zamiatania ulic...
Lepiej gdyby powiedzial ze niestety nie wie a nie plesc glupoty i wprowadzal w blad.
pozdro
 

Maciejas85

New member
many napisał:
Takich sprzedawcow powinni przekwlifikowac do zamiatania ulic...
Lepiej gdyby powiedzial ze niestety nie wie a nie plesc glupoty i wprowadzal w blad.
pozdro



A Ty za to jestes najlepszy, chlopak napewno podziekuje Ci za tak wylewną odpowiedz na nurtujace go pytanie... Po co sie wypowiadac skoro nic sie nie wnosi do tematu.Idz pozamiataj lepiej.
 

depesz

New member
;)

Maciejas85 napisał:
A Ty za to jestes najlepszy, chlopak napewno podziekuje Ci za tak wylewną odpowiedz na nurtujace go pytanie... Po co sie wypowiadac skoro nic sie nie wnosi do tematu.Idz pozamiataj lepiej.
Hehe, Ty też niezły - chłopak na pewno podziękuje Ci za zjechanie przedmówcy, zamiast odpowiedzieć na jego pytanie;)

A co do kanałów HD w ofercie Nki:

- Discovery HD
- N Sport
- MGM
- Non Stop Kino HD

Jeśli zrobisz sobie dodatkowo zeza na Astrę - dojdzie Ci kilka kanałów HD FTA (nie mam, więc nie piszę jakie).

O TVN HD celowo nie wspominam - to przekaz testowy, z HD toto ma tyle wspólnego co... No dobra, bez obrazowych porównań;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry