Więcej kanałów TV bezpośrednio z poziomu TV (IPTV)

wluczykijwf

New member
To Telewizja na dekoder MAG albo program KODI , lub aplikacje SmartIPTV . SS-IPTV .OTTPlayer które są w telewizorach z SMART TV .Więc niema obowiązku zakupu dodatkowego sprzętu , a jeśli byś zakupił to zobaczyłbyś że się opłaca jest możliwość nagrywania oraz funkcja archiwum 3 dni wstecz i jeśli ktoś niema Smart TV to i dostęp do internetu tu jest
Myślałem, że korzystasz z mojej appki :razz:.
Jeśli jest ktoś kto woli w swoim TV marki Samsung przełączać się miedzy urządzeniami lub stosem aplikacji, aby pooglądać dodatkowe kanały z IPTV to... :shock:...
Zamiast kupować dodatkowy sprzęt, do kurzenia się lepiej zrootwać TV i ciszyć się kanałami bezpośrednio z poziomu TV tak jak ze źródeł ATV, DTV, SAT...:razz:
 
Ostatnia edycja:

glocker

New member
nie wiem czy bylo nie chce mi sie przekopywac tematu ale zainstalowalem sobie wlasnie nstreamlmod 3 nie trzeba roota czyta listy .xml i .m3u z usb telewizora jedyna niedogodnosc to cyrylica - najpierw konto develop i ip serwera 213.155.22.226
 

wluczykijwf

New member
nie wiem czy bylo nie chce mi sie przekopywac tematu ale zainstalowalem sobie wlasnie nstreamlmod 3 nie trzeba roota czyta listy .xml i .m3u z usb telewizora jedyna niedogodnosc to cyrylica - najpierw konto develop i ip serwera 213.155.22.226
Zrozumcie, że nie chodzi tylko o odtworzenie byle g.... Chodzi o komfort oglądania IPTV na TV Samsunga wraz z kanałami ATV, DTV czy SAT! :p
 

TrueGrand

New member
Co zrobić aby przy włączaniu mojego android Boxa nie było :
``Import epg from clients``
Mam listę ponad 4 tys kanałów i trwa to wieczność.
Naprawdę spory kłopot, ktoś pomoże?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Co daje ten SamyGO? Jakie kanaly bedzie mozna ogladac? Jest gdzies informacja co zyskam? Mam samsunga ue55h6400
 

axl2

Member
Czy da radę wgrać ten program na TV Samsung PS51E550 ze SMARTHUB? Obecnie używam Raspberry z KODI do iptv ale jak jest szansa to chciałbym ulepszyć swojego samsunga bo jak za pewne wiecie smarthub w tym modelu jest do d*** :/
 

wluczykijwf

New member
Nie znam tej serii i dlatego wątpię.
Wersja rozwojowa działa na serii E/F/H. Wersja nierozwojowa v. 0.9.0 działa na wcześniejszych seriach (choć mam potwierdzenie tylko dla serii C).
Czy masz zrootowany TV?
 

berthold61

New member
Uwaga: Po pierwsze, autor nie ponosi żadnej odpowiedzialności gdyby poszło coś nie tak!

Co jest potrzebne
aby oglądać kanały internetowe w tym weebtv bezpośrednio z poziomu TV.
  1. TV z root z serii E, F lub H.
  2. Jakiś klient ftp oraz telnet np. putty
  3. Widget OnlineTV 1. 0.8a lub nowszy
  4. Aplikacja rtmpgw
  5. Skrypt 99_97_rtmpgateway
  6. Skrypty listCH
  7. Aplikacja OnlineTVChanList
  8. Trochę cierpliwości.
Instalacja wymaganych plików
  1. Rozpakować OnlineTV
  2. Połączyć się przez ftp z TV.
  3. Odszukać katalog /mtd_rwcommon/widgets/user/ i wkleić do niego rozpakowany katalog OnlineTV
  4. Jeśli nie ma na TV tego katalogu to trzeba zainstalować jakąś aplikację użytkownika z zewnętrznego źródła, aby TV utworzył ten katalog
  5. Rozpakować rtmpgw i przenieś go na TV przez ftp do /mtd_rwcommon/
  6. Rozpakować listCH i przenieść cały katalog do TV przez ftp do /mnt/phpsysinfo/
  7. Rozpakować 99_97_rtmpgateway i przenieść plik do TV przez ftp do /mnt/etc/init.d/
  8. Uruchomić klienta telnet i połączyć się z TV
  9. Przez telnet nadać prawa do wykonywania:
    Kod:
    chmod +x /mtd_rwcommon/rtmpgw
    chmod +x /mnt/etc/init.d/99_97_rtmpgateway.init
    chmod +x /mnt/phpsysinfo/listCH/listCH.sh
    chmod +x /mnt/phpsysinfo/listCH/WeebTV.sh
  10. Przez telnet należy zmodyfikować skrypt generujący linki z weebtv po przez wprowadzenie własnego loginu i hasła:
    Kod:
    nano /mnt/phpsysinfo/listCH/WeebTV.sh
    Należy zmodyfikować te linijki po znaku równości wprowadzając swoje parametry logowania:
    Kod:
    user=
    pass=
    Opcjonalnie można zmodyfikować jakość na gorszą po przez zmianę
    Kod:
    use_hd=1
    na
    Kod:
    use_hd=0
    Zapisać zmiany po przez Ctrl+O -> Enter -> Ctrl+X (Jeśli brak edytora nano to edycję należy wykonać przez edytor vi)
Tworzenie własnej listy kanałów oraz wgrywanie jej do TV
(Opis dotyczy tworzenia listy pod systemem Windows 7 i wyższe. Dla niższych wersji Windy oraz Linux odsyłam do głównego wątku)
  1. Eksport listy kanałów z TV
    - USB musi być w TV;
    - Wybieramy na TV: Menu->Nadawanie->Ustawienia kanałów->Transfer listy kanałów->Export
  2. Aby OnlineTVChanList został uruchomiony należy mieć zainstalowane na komputerze pod Windows Framework 4.0
  3. Na komputerze rozpakować OnlineTVChanList
  4. W katalogu głównym odszukać katalog in\CHlist i wkleić tam zaimportowaną listę (plik *.scm)
  5. Uruchomić OnlineTVChanList
  6. Wprowadzić login i hasło do weebtv:
    - Wybrać z menu: Plugins->WeebTV
  7. Załadować kanały z WeebTV:
    - Wybrać z menu: Channels->Add from WeebTV plugin
  8. Opcjonalnie zmodyfikować opisy, ikony, lub dodać kanały z innych źródeł
  9. Utworzyć listy:
    - Wybrać z menu: File->Save all files->Tak
  10. Z katalogu, który otworzy się automatycznie, należy przenieść pliki na TV
  11. Plik TvList.xml przenieść przez ftp do /mtd_rwcommon/widgets/user/OnlineTV
  12. Plik z listą kanałów *.scm należy przenieść na nośnik USB i zaimportować ja do TV
    - Podpiąć nośnik danych USB z listą (*.scm) do TV
    - Wybrać na TV: Menu->Nadawanie->Ustawienia kanałów->Transfer listy kanałów->Import
    - Wskazać listę, która została wgrana na nośnik USB
  13. Reset TV
  14. Opcjonalnie listę kanałów (*.scm) przed zaimportowanie do TV można posortować według własnych upodobań poprzez aplikację webową SAMSUNG Channel Editor for D, E, F, H and J-Series - SamyChan
Oglądanie kanałów przez OnlineTV
  1. Aby działały kanały weebtv TV musi być cały czas z rootem.
  2. Aby aplikacja OnlineTV ładowała się automatycznie należy z poziomu TV wybrać Menu->Funkcje Smart-> Ustaw. aplikacji->OnlineTV
  3. Jeśli nie zostanie wykony punkt 2 to można uruchomić aplikację manualnie z poziomu SmartHub
Życzę miłego użytkowania:popcorn:
Czysty bajer a ja jak dureń poległem już na samym końcu z listą bo z durnego upodobania mam win xp a tam nie otwiera się onlietvchanlist , masakra , czeka mnie format niestety , czy być może jest jakaś wersja na stare systemy ?
 

wluczykijwf

New member
[...] W takim razie po co robić root i się męczyć z powyższym opisem? Czy żeby oglądać kanały z weebtv przez ten onlinetv to rozumie że trzeba mieć wykupione konto na webie?
weeb.tv jest tylko przykładem. OnlineTV umożliwia bezproblemowe oglądanie przekazów z tego serwisu bezpośrednio z poziomu TV - nie przez przeglądarkę, ale można oglądać dowolny stream internetowy czy też od dowolnego dostawcy IPTV.
Oglądanie bezpośrednio z poziomu TV tzn., że tak samo jak kanały z innych źródeł (DTV, ATV, CDTV, CATV, SATD). Jeśli chce się oglądać kanał internetowy czy z standardowych źródeł to wystarczy wybrać go z pilota przez klawiaturę numeryczną, listę kanałów lub przełączając się po kanałach.
Także odpada uruchamianie widgetu z poziomu SmartHUB w celu oglądania jakiegoś kanału internetowego :D
Oczywiście należy się zastanowić czy jest to warte "męki". Osobiście nie znam lepszego sposobu na oglądanie kanałów IPTV na TV marki Samsung :p.
 

axl2

Member
Dzięki za wyjaśnienie :) zapowiada się fajnie chodź trochę boję się że uszkodzę system w tv:/ w ogóle czy mogę zastosować ten opis powyżej w moim PS51E550 ? Aktualnie oglądam iptv na raspberry pi z kodi i epg od mods-kodi. Bardzo sobie chwalę
 

wluczykijwf

New member
Dzięki za wyjaśnienie :) zapowiada się fajnie chodź trochę boję się że uszkodzę system w tv:/ w ogóle czy mogę zastosować ten opis powyżej w moim PS51E550 ? Aktualnie oglądam iptv na raspberry pi z kodi i epg od mods-kodi. Bardzo sobie chwalę
Tak jak już wcześniej pisałem, jeśli masz root'a na TV oraz dodatkowo widzę, że jest to seria E to powinna działać ostatnia wersja OnlineTV.

Jeśli chodzi o obawy to mogę tylko nadmienić, że ten widget nie ma, aż takich uprawnień, aby coś popsuć w TV (od 2013 roku nic się nie zdarzyło :)). Root TV z USB też jest bezpieczny.
Każdy musi sam sobie zadać pytanie czy ma wystarczające umiejętności, aby rootować TV i instalować OnlineTV
(podstawowa znajomość systemu Linux, FTP i Telnet powinny wystarczyć :)).

Poza tym EPG też może być dostępne, dla tych internetowych kanałów i również bezpośrednio z poziomu TV (GUIDE, CH.LIST, INFO, Harmonogram), ale biblioteka (napisana przez sectroyer - developer SamyGO) która je wgrywa jest dostępna tylko dla użytkowników z grupy donor's na SamyGO forum.
 

berthold61

New member
kurcze mimo zmiany systemu z win xp na win 7 oraz zainstalowania framework 4 następnie 4,6,2 dalej nie umiem otworzyć onlinetvchanlist , pisze że ta wersja jak i poprzednia nie może otworzyć tego pliku bo będzie piasek czy coś takiego
 

Attachments

  • CAM00415[1].jpg
    CAM00415[1].jpg
    1007,3 KB · Wyś: 65
  • CAM00414[1].jpg
    CAM00414[1].jpg
    1003,5 KB · Wyś: 59
Do góry