WD TV Live Streaming HD Media Player

xmen73

New member
"Panowie pragne zakupic ten odtwarzacz ale pytanie.Jak wygląda sprawa z napisami do MKV? Czy bezproblemowo czyta napisy w pliku srt lub txt w czasie odwtawrzania filmu w mkv? gdzies czytalem, ze jest problem i nie czyta takich napisow i trzeba je muksowac."
Używam tylko srt - i wszystko super działa ,bez przekłamań itp. Miałem wcześniej WDTV Media Player - i niestety zawieszał się , nie czytał wszystkich formatów . Najgorsze było zawieszanie ,bo trzeba było 220V restart . Reklamowałem i ..... wymienili mi na powyższy model . I tu powiem plussss dla firmy WD - żadnych problemów z gwarancją , bez najmniejszego mrugnięcia dostałem nowy sprzęt . Wszystko działa superrr !!! Audio po optical - rewelacja !!! WD zrobiło duży krok w przód w porównaniu z wcześniejszą wersją . 420pln w jednym ze sklepów inter. ;)
 

jfkjfk

New member
"Panowie pragne zakupic ten odtwarzacz ale pytanie.Jak wygląda sprawa z napisami do MKV? Czy bezproblemowo czyta napisy w pliku srt lub txt w czasie odwtawrzania filmu w mkv? gdzies czytalem, ze jest problem i nie czyta takich napisow i trzeba je muksowac."
Używam tylko srt - i wszystko super działa ,bez przekłamań itp. Miałem wcześniej WDTV Media Player - i niestety zawieszał się , nie czytał wszystkich formatów . Najgorsze było zawieszanie ,bo trzeba było 220V restart . Reklamowałem i ..... wymienili mi na powyższy model . I tu powiem plussss dla firmy WD - żadnych problemów z gwarancją , bez najmniejszego mrugnięcia dostałem nowy sprzęt . Wszystko działa superrr !!! Audio po optical - rewelacja !!! WD zrobiło duży krok w przód w porównaniu z wcześniejszą wersją . 420pln w jednym ze sklepów inter. ;)


A czyta pliki m2ts oraz obrazy płyt BD powyżej 30 giga?
 

xmen73

New member
"A czyta pliki m2ts oraz obrazy płyt BD powyżej 30 giga?" tu nie pomogę - bo nie posiadam takich formatów jak również obrazów BD powyżej. Dodam tylko , że po wi-fi działa super - jakość obrazu np. teledysków z You.....e. mogę śmiało powiedzieć , że idealna . Po aktualizacji firwall,a doszło parę widgetów , tak to żadnych zmian nie widzę .
 

Placek

Member
Koledzy/koleżanki

Powiedzcie jak u Was wygląda streaming mvv/avi o pojemności większej niż 4Gb poprzez Wi-Fi-N? u mnie film nie dość że długo się ładuje to po odpaleni u ma zwiechy co kilkanaście sekund (router w standardzie N podobnie jak reszta urządzeń w sieci)? Czy tak ma być ? Jeśłi tak to po co mi siec w standardzie N skoro FullHD nie idzie oglądać?
 

Dru

Moderator
interesuje mnie kwestia dźwięku w tym odtwarzaczu. Mam odtwarzacz LG BD390 i mam problem z dźwiękiem przestrzennym a ściślej z kanałem centralnym, który jest wyraźnie ciszej od reszty kanałów. Przy puszczeniu filmu z dźwiękiem 5.1 z TV trzeba co chwilę ściszać/pogłaśniać żeby było OK, natomiast przy puszczeniu dźwięku przez amplituner trzeba w amplitunerze podbić głośność kanału centralnego żeby było w miarę OK. Stąd też pytanie jak to jest w tym odtwarzaczu WD? Jak wygląda sprawa zmiany dźwięku z przestrzennego na stereo przy puszczeniu dźwięku przez TV przy jednoczesnym ustawieniu dźwięku przestrzennego puszczonego przez optyk na amplituner?
 

miron1210

New member
witam ,zakupiłem ten odtwarzacz wersja WD TV Live WDBGXT0000NBK i mam pytanie czy moge wgrać jakiś soft inny niż orginalny?.niby to jest wersja 3 tego odtwarzacza.
 

bladel

New member
czy jest możliwość ustawienia na ekranie czasu odtwarzania filmu? jest to trochę irytujące, podczas oglądania nie wiem czy jestem w połowie filmu czy może to już koniec:sad:
 

Sasanki

New member
Udziały sieciowe systemu Windows

Witam
Wymieniłem dziś Gen2 na Gen3 i pierwszy problem to korzystanie z zasobów systemu Windows.
Wybieram w opcjach Network Shares następnie Windows Shares, Wudek znajduje mojego lapka (winda 7) , następnie zostaje poproszony o podanie hasła systemowego którego tak naprawdę nie mam założonego. Wudek domyślnie ma ustawione użytkownik/hasło jako "anonymous".
Nie mam pojęcia jak ten krok pominąć. Wyłączenie w opcjach sprawdzania hasła do zasobów sieciowych nic nie daje. Czy trzeba coś doinstalować do Win7?
 

Soryu

New member
Bez reklam
Można założyć w Win7 dodatkowe konto użytkownika, udostępnić mu odpowiednie katalogi i potem w wd wpisać login i hasło tego konta.
 

webes

Member
Nie mam pojęcia jak ten krok pominąć. Wyłączenie w opcjach sprawdzania hasła do zasobów sieciowych nic nie daje. Czy trzeba coś doinstalować do Win7?

Nic nie trzeba doinstalowywać, możesz "postawić" jakiś serwer tylko po co? Jest prostsza metoda.
Spróbuj zrobić tak:

Udostępnianie Dysku, Plików w Windows 7

1. Odpalamy edytor rejestru (polecenie uruchom i wpisać regedit)
2. Szukamy takiego klucza:
MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Lsa\
3. Klikamy podwójnie na Everyoneincludesanonymous i zmieniamy wartość z "0" na "1"
4. Klikamy podwójnie na NoLmHash i zmieniamy wartość z "1" na "0"
5. Teraz szukamy taki klucz:
MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\LanManServer\Parameters
6. Klikamy podwójnie na Restrictnullsessaccess i zmieniamy wartość z "1" na "0"
7. Zamykamy okno z rejestrem
8. Restart kompa

Mam tak zrobione na win7x64 i to zarówno na PC jak i laptopie.
Od tego czasu "ZERO" pytań o hasło jak i innych problemów z udostępnianiem. Wypróbuj a się przekonasz

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mariuszpk

New member
Mam od wczoraj WD TV Live streaming. Przy instalacji wgrałem nowy soft 1.10.13 z lipca. Gdy wybieram "Wybierz źródło treści" -> "udział sieciowy" urządzenie zawiesza się. Zaczyna się kręcić pomarańczowa strzałka , po 2 minutach zwalnia i koniec. Trzeba wyłączyć prądu. Jeżeli przełączę w tym czasie na inne wyjście HDMI w TV to obraz z WD TV znika. Przy wybraniu źródła z serwera multimediów czy dysku lokalnego wszystko działa prawidłowo. Nie ma znaczenia czy łącze się po Wi-fi czy po LAN. Czy wszystkie komputery w sieci są wyłączone czy nie. Bez lokalnych dysków też się zawiesza. Mam pytanie czy jest to wina nowego softu czy uszkodzonego urządzenia? Ktoś ma taki problemy? Czy można jeszcze raz wgrać ten sam soft?
 

gabor2

New member
Mam tą skrzyneczkę (gen 3) od wczoraj i od razu kilka problemów:
- czy da się gdzieś ustawić/zmienić jakość filmów z dailymotion i youtube?
- czy da się gdzieś ustawić opisy filmów/okładki żeby ściągał (ustawiłem coś na auto, ale nic to nie daje)
- problem mam z wyświetlaniem napisów (srt), mimo że jest w nich podział na wersy "|", to nie dzieli tylko wyświetla całe napisy razem z tym znakiem "|".

Będę wdzięczny za jakiekolwiek porady i informacje.
 

bratmat

New member
Nie wiem czy ktoś wie ale w skrzyneczkach WDTV jest wbudowana ukryta przeglądarka WWW. Aby w nią wejść na wersji softu 1.06.34 trzeba wejść w ustawienia/informacje/ i naciśnąć przycisk Search na pilocie. Do obsługi wymagana przynajmniej myszka przewodowa a mocno ułatwi obsługę klawiatura lub aplikacja WDREMOTE na Androida :). Strony chodzą całkiem całkiem, ale niestety nie obsługuje to żadnych wtyczek i np weeb.tv nie działa
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Problem z odtwarzaniem

Chciałem dorzucić swoje spostrzeżenia dotyczące tego, że odtwarzacz WD potrafi zacząć dziwnie się zachowywać i po dłuższym odtwarzaniu filmu nie chce go zatrzymać lub pojawia się menu, ale dźwięk filmu słychać w tle.

Posiadam wprawdzie nieco starszą wersję odtwarzacza WD Live Player, ale z tego, co udało mi się przeczytać zarówno tutaj, jak i na forum Western Digital, problem dotyka wszystkich odtwarzaczy WD bez względu na wersję oprogramowania.

Dokładnie rzecz biorąc posiadam dwa takie odtwarzacze. Pierwszy jest w salonie z wersją 1.06 z ogonkiem (nie feralną .34, ale tą ostatnią poprawną), drugi jest w sypialni i posiada oprogramowanie w wersji 1.02.21. Ponadto jestem posiadaczem serwera NAS QNap 410 oraz routera Linksys EA4200.

Dwa dni temu ponownie dopadł mnie opisany powyżej przypadek dziwnego zachowania WD. Zdarzyło mi się to już kiedyś w salonie, ale nie wpadłem wtedy na to, że przyczyna może leżeć nie bezpośrednio w odtwarzaczu. Wymieniałem oprogramowanie, resetowałem, odłączałem od prądu. Po jakimś czasie przestał się wygłupiać i tak było do przedwczoraj.

Dwa dni temu ten w sypialni znowu ogłupiał. Tutaj też resetowałem, wyłączałem z prądu i nic. Doszedłem do wniosku, że może to wina sieci. Sprawdziłem NAS i wyłączyłem zbędną w moim przypadku usługę NFS. Po restarcie NAS nic nie pomogło. Dopiero restart routera rozwiązał problem.

Nie wiem na pewno, co tak naprawdę jest winne w tym układzie. Mozliwe, że NAS, ale ponieważ restart routera pomógł, to nastepnym razem rozpocznę o tego.

ArtS
 

mooleda

New member
Panowie mam problem,

Po podłączeniu dysku twardego do WD TV LIVE wszystkie filmy bez problemu są odtwarzane, niestety gdy ten sam dysk podłączę do routera i chcę odtworzyć jakiś film poprzez serwer multimediów żaden z filmów nie jest odtwarzany, dostaję komunikat "Nie można odtworzyć wybranego pliku. Sprawdź listę obsługiwanych formatów plików w podręczniku użytkownika". Dodam że oprogramowanie najnowsze oryginalne.

Proszę o pomoc

PS.

Sprawdziłem teraz dokładnie pliki, odtwarzane są tylko te które mają wielkość do 4GB, wszystko co powyżej nie jest odtwarzane i kończy się komunikatem jak powyżej.
 
Do góry