WD TV Live Streaming HD Media Player

zielarz

New member
Hej,
Używam WD ponad pół roku i do wczoraj nie mogłem powiedzieć nic złego na to urządzenie.
Niestety pojawił sie poważny problem. Urządzenie przestało otwierać pliki video (avi, mkv, itd...)
Na ekranie pojawia sie "kręcące się kółeczko" i koniec - film nie odtwarza sie.

Może ktoś miał podobny problem ?

Zaznaczam że podłączałem do niego różne: dyski twarde (różnych firm i na różnych kablach), kilka penów, również po sieci pliki video nie chcą się otwierać.
Urządzenie ma wgrany najnowszy soft (oryginalny), alternatywny WDLXTV - również nie pomaga.
Robiłem oczywiście resety ustawień i wyłączałem WD na kilka godzin. Nic nie pomaga. Działa jedynie menu, urządzenie otwiera zdjęcia jednak filmy nie uruchamiają się.

Pozdrawiam
Edi
 

radoskur

New member
Ja miałem coś takiego - winowajcą się okazał film McGruber - powodował dosłownie to że nic nie chciało się odtworzyć. Pomogło sformatowanie dysku, i wgrywanie filmów pojedynczo, aż do momentu jak przestało działać (po wgraniu McGrubera). Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że WD Live nie radzi sobie z filmami mkv, które mają skompresowane nagłówki. Trzeba taki film przemuxować za pomocą mkvmerge (zdjęcie poniżej - robisz compression - none zarówno dla dźwięku jak i video)

mkv.jpg
mkv.jpg
 
Ostatnia edycja:

zielarz

New member
WDTV live - problem z video

Dobry kolega ;-) podsunął mi pewien pomysł...
Podobno usunięcie folderu: ".wd_tv" z dowolnego nośnika może pomóc (jeśli w tych plikach wystąpi jakiś błąd to WD może mieć problemy z otwieraniem plików).
Zobaczymy czy pomoże....
 

zielarz

New member
Dzieki za odpowiedz: "radoskur", jednak w moim przypadku odpalałem pliki, które wcześniej śmigały bez problemu na WD (dodatkowo były to różne formaty)...
Jak widzę to jestem jednym z pierwszych użytkowników którym nie działa otwieranie plików video...
 

bartula

New member
zacznij od odpalenia filmu ktory przedtem na bank byl odtwarzany. Odpalenie jakiegos felernego mkv powoduje ze inne tez sie wieszaja. Wgraj wczesniejszy img jakidzilal poprawnie z wczesniejszym resetem do ustawien fabrycznych. najlepiej z wypietym hd i sformatowanym pendrive
 

zielarz

New member
wd tv live - problem z video

Pomogło:
1. Format dysku
2. Reset ustawień
3. Wgranie: oficjalnego softu Beta v1.03.42

Na razie wykonałem szybki test i wszystko śmiga bez problemu.
Jutro sprawdzę ale najprawdopodobniej przyczyną zawiechy był plik .mkv
W nowej wersji beta - usunięto problemy z plikami .mkv i wszystko powinno byc ok.

Teraz czekam tylko na wersje WDLXTV z wersji 1.03.42.... ;-)
 

Enjama

New member
1.No to tradycyjnie, poproszę właściciela nowego WD o zdjęcie napisów.
Ciekawi mnie jak wyglądają, bo te z starego wd były straszne.Ogromne odstępy i wielka przerwa pomiedzy dwoma liniami napisów.

2.Czy Youtube ma ograniczenia w dostępie do filmów, konkretnie chodzi o muzykę np oficjalne kanały wykonawców jak np . RihannaVEVO


Na starym WD, wiem że byłu tu ograniczenia i żadna muzyka z oficjalnych kanałow artystów nie działała.

3.Jak działa wbudowany moduł wifi ? czy nie rozłącza i czy można na nim ogladac mkv 1080p ?
Mam router z draft N

4.Czy nie ma przycinki w filmach m2ts, ogolnie BR ?
 

Pa1ek

New member
[/QUOTE] Witam, niestety mam ten sam problem i nie mogę sobie z nim poradzić. Przemuxowanie plików nic nie pomogło. Testowałem na różnych dyskach i dalej dupa. Parę dni temu wszytko odtwarzało a teraz praktycznie żadnego .mkv
Mam najnowsze oprogramowanie 1.06.15_V.
Próbuję włączyć film i albo się pojawia kółeczko albo czarny ekran w którym działa pasek stop/play. Wiecie co może być ? Może dane źródłowe się zrąbały bo w sumie wyłączałem WDka za pomocą pilota bez odpinania dysku.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

n4k5

New member
Taki test to nie test :)

minusy:
• niezbyt atrakcyjna stylistyka
• drobne problemy z wyświetlaniem miniaturek zdjęć
• brak kabla HDMI w zestawie

Z pierwszym się nie zgodzę, mi się bardzo podoba, lubię minimalistkę. Indywidualna sprawa.
Problemy z miniaturkami zostały naprawione w najnowszej wersji firmware.
Brak kabla? Bez przesady :)

W minusach nawet nie zaznaczono, że urządzenie nie wspiera DTS-MA. Ale czy to do końca prawda? Powiem, że nie. Urzędzenie dekoduje DTS-MA, ale tylko obrazów płyt Bluray - nie wszystkich, rip musi być pełny, łącznie z menu.

Ja osobiście czekam na Dune 301 i jego testy, świetna alternatywa, gabaryty podobne, a dodatkowo można włożyć dysk 2.5".
 

czbnhzw

New member
Witam,
Trochę dziś popstrykałem po tym odtwarzacz. Fajne dość przejrzyste menu, ale same podstawowe funkcje, bez fajerwerek.

Pliki mkv 720p odtwarza płynnie. Próbowałem jeden obraz 1:1 z blueray i tak jak by momentami brakowało paru klatek, może to złudzenie. Film był o snowbordzistach, wszędzie śnieg.

Filmy w HD z Vimeo idą płynnie obraz jest naprawde ładny. Z youtubea to chyba zwykłe SD, nic tu niema żeby wybrać jakość. Kanały VEVO nie działają ,,...nie jest dostępne w podłączonych urządzeniach TV.,,

Co do napisów to rozmiar, położenie, kolor czcionki i tła można regulować odstępów pomiędzy wierszami, chyba nie, napewno nie z menu. Czyta poprawnie zarówno srt jaki i txt.


Bug report: Właśnie się menda zawiesiła na YT, brak reakcji na pilota. Po 10, obraz wznowił na przyśpieszonym ale brak kontroli z pilota. Będzie pierwszy reset.

Jak coś to służę pomocą.
 

Attachments

  • IMG_20111205_215423.jpg
    IMG_20111205_215423.jpg
    858,2 KB · Wyś: 245

cymesky

New member
Problem ze stabilnością

U mnie pojawił się problem ze stabilnością połączenia z "udziałami sieciowymi". Zupełnie
w sposób losowy traci połączenie na jakiś czas /minuta, godzina, czasem cały dzień/ masakra.
Znalazłem informacje na temat tego problemu na stronach anglojęzycznych, niestety rozwiązania nie znalazłem, być może problem spowodowany jest nie kompatybilnością routera z urządzeniem, mam TP-Linka.
 

rafal248

New member
Witam.
Posiadam WD TV Live i działa ok - odtwarza pliki, które mnie interesują, mam problem z połączeniem wifi, ale nie jest to mój główny problem.
Moim problemem z ustawieniem tego małego pudełeczka są napisy, które są wyświetlane w jednym ciągu bez podziału na akapity, które zaczynają się od "-" jak to jest na zdjęciu , które wystawił "czbnhzw". U mnie jest wszystko w jednej linii lub ciągu a poszczególne wypowiedzi aktorów są przedzielone znakiem "/" zamiast pojawić się w nowej linii jak to jest w przypadku odtwarzania przy użyciu np. VLC. Sprawdzałem różne ustawienia i nie mogę rozwiązać tego problemu. Proszę o pomoc.
 
Ostatnia edycja:

Kratosek

New member
Panowie pragne zakupic ten odtwarzacz ale pytanie.Jak wygląda sprawa z napisami do MKV? Czy bezproblemowo czyta napisy w pliku srt lub txt w czasie odwtawrzania filmu w mkv? gdzies czytalem, ze jest problem i nie czyta takich napisow i trzeba je muksowac.
 
Do góry