WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

majkeljot

New member
Na 42calach oglądając z odległości powyżej 2,5m dobre DVD... jest b.dobre. Z czego tu się śmiać? Fizyki nie oszukasz.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli to było do mnie, to informuję, że się nie śmieję, a jedynie zwracam uwage na to, że 480p obowiazuje dla dysków NTSC. U nas jest o wiele lepiej, gdyż mamy 576p. Jednak kluczowe znaczenie ma rozdzielczość w poziomie. To tutaj uwidacznia się najczęściej nie najlepsza jakość wielu wydań DVD. Kiedyś przerobiłem sobie MKV 720p na DVD i jego szczegółowość biła na główę chyba wszystko, co mam na DVD. W każdym razie niewiele jest tytułów, które mogłyby się równać.

Na codzień oglądam w zdecydowanej wiekszości przypadków właśnie DVD. Jak sie cos trafi na Blu-rayu, czy w MKV, to oczywiście oglądam z tym wiekszą przyjemnoscią. Jednak oglądanie DVD nie jest o wiele gorsze. Chyba, że się siedzi z nosem w ekranie. ;)

ArtS :)
 

brandt78

New member
Odkad przesiadlem sie na plazme 42" to roznica miedzy 720p/1080p mkv a DVD, jest dla mnie taka sama jak dawniej miedzy DVD, a jednoplytowym divx'em. Przestalem juz wogole ogladac dvd i tym bardziej zwylke divx'y. Juz nawet wole bluray ripy (xvid) 720p ktore zajmuja ~2,5GB, niz DVD (~4,5GB), nie dosc ze mniej zajmuja to lepiej wygladaja (przynajmniej wg mnie).

Dlatego brak obslugi dvd menu w wdtv live nigdy mi nie przeszkadzalo, bardziej juz bluray menu...
Jednak jest to Top Idea na stronie wd:
"Full Menu support of BluRay or DVD disc" - status "In review"

Wiec moze wkrotce to wprowadza w nastepnym firmware i wszyscy beda "happy"
 

brandt78

New member
Jak komus sie spieszy to jest juz wersja "prerelease" FW 1.02.14:

http://download.wdc.com/wdtv/wdtvlive_1_02_14.zip

Version 1.02.14:
Resolved Issues:
· Added Windows 7 Support.
· Added larger subtitle font size options.
· Added European language input for keyboard.
· Added serial and part number to About page.
· Added support for embedded subtitles in mpg files.
· Added new category in Photo/Video to view by date.
· Added a field in network settings for changing the workgroup name.
· Added ability to play a video from the preview window without restarting.
· Added username/password feature for SAMBA security.
· Added Wireless LAN strength bar in Network info page.
· Changed default browsing by date to start with the latest files first.
· Changed video browse default to "Preview Mode" instead of thumbnail mode.
· Corrected several language translations issues.
· Resolved issues with subtitle sync adjustment.
· Resolved abnormal display of BMP photos through a media server.
· Resolved Audio channel information shows up in AutoPlay mode.
· Resolved Blu-ray ISO subtitle not displaying throughout VIDEO playback.
· Resolved Blu-ray slow playback across SAMBA.
· Resolved camera files not enumerating correctly in mass storage.
· Resolved login issue with SAMBA after exiting screen saver.
· Resolved DVR-MS black screen problem on resume after forward and rewind.
· Resolved external sub/idx subtitles flashbacking issue.
· Resolved playback across media server failures.
· Resolved hard drive icon from disappearing in the video list under preview mode.
· Resolved issue of HDMI becoming jittery after long time play.
· Resolved M4V files not supporting fast forward and rewind.
· Resolved manual network addressing issue.
· Resolved missing shuffle & repeat icon for slideshow within Flickr.
· Resolved music search not displaying playlist names.
· Resolved network devices (SAMBA) disappearing without warning.
· Resolved PTP issue of unsupported video file formats DX6490,DIMAGE Z2 & X1, Optio
555 and DMC-FX2.
· Resolved Sony Walkman not showing photos within directory.
· Resolved unsupported file formats not showing an error message.
· Resolved video playback overscan issue for CRT TVs.
· Resolved WIFI Belkin F6D4050 with RAlink 3070 chip and Linksys WUSUB100 Ver 2.
· Resolved WIFI ZyXel NWD-270N dongle not enumerating.
 

KKuba

New member
Bez reklam
Od rana przyglądam się temu softowi. Te same wrażenia co na forach zachodnich - jest beznadziejne. Fatalne błędy w odtwarzaniu mkv via lan, a do tego brak postępu w rozwiązaniu problemu przewijania plików, zwłaszcza z media serverami. Sporo innych drobnych byków. To oczywiście "beta" więc pocieszam się, że na głowy programistów WD lecą właśnie setki "ciężkich" komentarzy. Pozostaje mieć nadzieję, że się za to teraz wezmą.
 

jejek78

New member
jak powrucic do starego softu

Zaczoł się wieszać WD na tym nowym sofcie i cały czas mryga ta dioda od USB połączenia jak można powrócić do 17
 

jurgens.r

New member
A ktoś się orientuje, czy WD będzie poprawiać automatyczne dobieranie częstotliwości odświeżania, tak aby nie trzeba było ciągle przedstawiać w zależności od fps ?
 

zen44ek

Member
Mam taki problem, którego nie wiem jak roziązać.
Posiadam WD 2gen.
Mam film w którym jest angielskie i tureckie audio oraz napisy tureckie. Jak do folderu dołączę plik z napisami PL to nie mam możliwości ich wyboru gdyż w filmie są juz te tureckie.
Jak mogę to rozwiązać?
 

brandt78

New member
A ktoś się orientuje, czy WD będzie poprawiać automatyczne dobieranie częstotliwości odświeżania, tak aby nie trzeba było ciągle przedstawiać w zależności od fps ?

Auto detect frame rate (24/60 etc.) - Western Digital Community

Tak, maja to na liscie do zrobienia:
"Status: In Review --> We want this feature too. It's on the to-do list."

@zen44ek

Na live mozna bez problemu przelanczac miedzy napisami wmuxowanymi i zewnetrznymi, myslalem ze na wdtv gen2 tez...
Za pomoca MKVmergeGUI mozesz wyrzucic te tureckie napisy lub wmuxowac do pliku polskie.
 

jejek78

New member
1.24 mam problemy z tym softem strasznie się wiesza wolny można powrócić do 17 jakoś MAM film w dziwnym formacie m2ts ale odbiera bez żadnych problemów ale nie moge dopasowac napisy do tego filmu zmieniałem FSB i cały czas nie widzi czy macie jakiś patent na taki mały problem.
 

godulman

New member
Witam chciałem zapytac czy ktoś korzysta z was z torrenta przez wdtv?? a jak tak to jakie macie predkosci wysyłania i pobierania.Dziekuje i pozdrawiam
 

jaca2

New member
Witam chciałem zapytac czy ktoś korzysta z was z torrenta przez wdtv?? a jak tak to jakie macie predkosci wysyłania i pobierania.Dziekuje i pozdrawiam

Tak.
Max Down ~4MiB/s Up ~2,5MiB/s . Ale to może być ograniczenie łącza.
Nie ma co szaleć z podnoszeniem domyślnych ustawień - powyżej pewnej ilości połączeń i/lub transferu, urządzonko potrafi się powiesić, psując przy okazji ściągane pliki.
 

wojtiz

New member
Fw 1.01.24

Witam

zamierzam dzisiaj kupić WDTV Live i mam pytanie: które firmware jest stabilne? Na stronie producenta jest dostępna aktualnie wersja wdtvlive_1_01_24.zip. Czy można je instalować, czy lepiej poszukać wcześniejszą, stabilniejszą wersję? Jeśli tak to którą?

Pozdrawiam
 

koalaxp

New member
miałem 17 chodziło wszystko super, wgrałem 24 nie zauwazyłem żadnych zmian ( chyba że na YouTube) dla mnie wcześniejszy soft i aktualny 24 są stabilne i wszystko gra, jak nie korzystasz za bardzo z YouTube to pozostań przy 17.
 

petrumi

New member
witam. mam problem z wolnym kopiowaniem plików. Do WD Live TV ma podłączony WD MY Book. Sam WD podłączyłem kablem sieciowym do routera Linksys WRT54G z softem tomato. Znalazłem przez peceta IP playera i zmapowałem dysk. Przy kopiowaniu plików total commanderem prędkość przez pierwsze kilka sekund wynosi 5-6mb/s a później spada do kilkuset kb/s. To praktycznie powoduje, że żeby coś wgrać na dysk to trzeba fizycznie przenosić go do PC a sieciówką byłoby łatwiej.
 

wojtiz

New member
witam. mam problem z wolnym kopiowaniem plików. Do WD Live TV ma podłączony WD MY Book. Sam WD podłączyłem kablem sieciowym do routera Linksys WRT54G z softem tomato. Znalazłem przez peceta IP playera i zmapowałem dysk. Przy kopiowaniu plików total commanderem prędkość przez pierwsze kilka sekund wynosi 5-6mb/s a później spada do kilkuset kb/s. To praktycznie powoduje, że żeby coś wgrać na dysk to trzeba fizycznie przenosić go do PC a sieciówką byłoby łatwiej.

Witam
u mnie transfer po kablu ([WD]<-kabel->[ROUTER]<-kabel->[PC])na poziomie 5-7 MB/s -odczyt i zapis (w zależności czy coś odtwarzam czy maszyna jest "wolna") a bezprzewodowo ([WD]<-kabel->[ROUTER]<-WLAN->[PC]) ok 2.5 MB/s. Kopiujesz po LAN-ie czy WLAN-ie? Jeśli po LAN-ie to sprawdź kable, firewall-e na PC. Zobacz jakie masz obciążenie PC, bo może się nie wyrabia (jakiś inny program zajmuje mu mocno procesor, pamięć).

Ja natomiast wczoraj kupiłem tą maszynkę i pierwszy problem: do routera mam podpięty dysk i udostępnione udziały w sambie. WD widzi wszystkie udziały, można przeglądać wszystkie katalogi ale nie czyta danych z tego dysku (komunikat na WD TV Live przy próbie odczytu dostaję następujący: "Unable to play the selected file. Please refer to the user manual for a list of supported file formats."). W logach Samby na routerze mam komunikaty typu: smbd/nttrans.c:map_share_mode(443); map_share_mode: Incorrect value 80000000 for desired_access to file \filmy\test.mkv. Loguję się z poziomu WD oczywiście jako root, więc tu problemu nie ma.
Windows z tymi udziałami sobie radzi, a jak podepnę dysk bezpośrednio do WD to też bez problemów uruchamia się ten film.
Moje pytanie -jak się dostać do WD Live -bo telnet na porcie 23 nie działa. Zostaje tylko alternatywny soft? Jeśli tak to jaki. Aktualnie mam wgrany oryginalny wdtvlive_1_01_24.

Pozdrawiam
 
Do góry