WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

Danilo84

New member
Aż tak bardzo mi to nie przeszkadza. Staram się z tym problem uporać. Nawet zrobiłem plik mka z dzwiękiem DTS i podziełem na sceny oraz wgraną okładką. Co dziwne okładki nie widzi i dalej przeskakuje (są przerwy między sceny(utworami) jak to obejść może ktoś wie?
Najwyżej kupię kartę dzwiękową na USB z wyjściem cyfrowym Pass-Trough. Może ktoś coś poleci? Pozdrawiam
 

brandt78

New member
Jest raczej spora roznica miedzy pierwszym wdtv, a nowym wdtv live.
I nie chodzi mi o to ze nowy jest tylko drozszy o 100zl...
Porownaj specyfikacje obu playerow i wybierz ktory ci pasuje.
Jak juz pytasz "ktory najlepiej?" Oczywiscie ze najnowszy, czyli live...

Jesli chodzi o soft to nie ma roznicy czy sie kupi w niemczech, czy w polsce, bo i tak bedzie ten sam soft - nie ma specjalnej wersji PL i nie ma nawet polskiego jezyka do wyboru w menu.
 

erni111

New member
witam mam pytanie czy wasz WD czyta piki BLU RAY? i m2ts i co jesli tak to co zrobic z filmem jesli nie ma pliku z calum materiale filu na 45g tylko 160 plikow ze scenami rekamamii tp. mam kilka filmow co maja ten plik w w\folderze BDMV po ok 45g i smiga wszystko. ale tez mam kilka co jest tych plikow pnad 100 i nie moge odpalic glowny plik z filmem. co robic? pozdrawiam
 

zen44ek

Member
Jest raczej spora roznica miedzy pierwszym wdtv, a nowym wdtv live.
I nie chodzi mi o to ze nowy jest tylko drozszy o 100zl...
Porownaj specyfikacje obu playerow i wybierz ktory ci pasuje.
Jak juz pytasz "ktory najlepiej?" Oczywiscie ze najnowszy, czyli live...

Jesli chodzi o soft to nie ma roznicy czy sie kupi w niemczech, czy w polsce, bo i tak bedzie ten sam soft - nie ma specjalnej wersji PL i nie ma nawet polskiego jezyka do wyboru w menu.

Czyli LIVE jest lepszy tak jak myślałem, szkoda ze mam tylko 100 euro do wydania, a WD LIVE jest niestety trochę droższy.
Potrzebuję ten player tylko i wyłącznie do ogladania filmow 720p 1080p mkv itp. Nic wiecej nie zamierzam na nim robic. Podłączyć dysk i ogladać.
 

brandt78

New member
Z WD'kow jest jeszcze:
WD TV HD Media Player (2nd Gen.) - WDBABG0000NBK
Cos jak wersja live bez dostepu do sieci...
Powinien byc ponizej 100eur

A jak chcesz z siecia to moze player jakiejs innej firmy.
Chyba np. asus O!Play powinien byc do 100eur.
 

KKuba

New member
Bez reklam
Wie ktoś może jak po wczorajszej aktualizacji softu (24) sortować wyniki wyszukiwania na Youtube? Wchodzi wynik wyszukiwania oczywiście według istotności, ale co zrobić, żeby weszło według daty przesłania? BTW nowy interface ładny jest...
 

brandt78

New member
Jeszcze nie sprawdzalem, ale szkoda ze .24 wprowadza tylko i wylacznie zmiany odnosnie YouTube:

Version 1.01.24:
Resolved Issues:
• Implemented add to playlist feature in YouTube.
• Added Save search queries to save users time in re-entering search terms in YouTube.
• Added seeking controls (fast forward/rewind) in the YouTube player in 10 second increments.
• Fixed YouTube video list not presented in the same order as provided by YouTube server.
• Added Flag Video feature to YouTube.
• Updated to the new YouTube Video logo throughout the application.
• Modified YouTube video timestamp format to make it more readable.
• Redesigned YouTube™ user interface to comply with YouTube requirements.

Na oficjalnym forum sporo proponowanych poprawek ma status "In Review"
WD TV Live Ideas - Western Digital Community
i na pewno sa wazniejsze od YouTube :/

No nic, czekam na nastepny firmware...
 

KKuba

New member
Bez reklam
Dobra to dorzucę drugie pytanie... Nie odkryje ameryki jak powiem, że najwygodniejszym Media Serverem (także dla WD Live) jest PS3 Media Server. Nowy build 381 hula, aż miło (łącznie z napisami *.txt etc.) - ma zresztą profil dla WD Live. Problem jest taki, że przy transkodowaniu (czegokolwiek) po naciśnięciu pauzy po wznowieniu film mi się resetuje (idzie od początku). Gołym okiem widać, że problem nie w Media Serverze tylko w jego bebechach. Podmieniłem VLC na nowszy (oficjalnie nie wspierany 1.05, ale działający), ale to chyba nie to. Ktoś ma jakieś pomysły? Bug w WD?
 

kolunio

New member
Kod:
  Dobra to dorzucę drugie pytanie... Nie odkryje ameryki jak powiem, że najwygodniejszym Media Serverem (także dla WD Live) jest PS3 Media Server. Nowy build 381 hula, aż miło (łącznie z napisami *.txt etc.) - ma zresztą profil dla WD Live. Problem jest taki, że przy transkodowaniu (czegokolwiek) po naciśnięciu pauzy po wznowieniu film mi się resetuje (idzie od początku). Gołym okiem widać, że problem nie w Media Serverze tylko w jego bebechach. Podmieniłem VLC na nowszy (oficjalnie nie wspierany 1.05, ale działający), ale to chyba nie to. Ktoś ma jakieś pomysły? Bug w WD?

Napisz prosze cos wiecej o polaczeniu ps3 z WD TV live:)
Czyli mozna po przez wd tv ogladac filmy z dysku ps3 i odwrotnie?
Pozdr
 

KKuba

New member
Bez reklam
Nieporozumienie... To nie połączenie z PS3 tylko z PS3 Media Serverem. To aplikacja na PC i MAC-a :) Działa oczywiście pięknie z WD Livem...
Dla niezorientowanych:
http://ps3mediaserver.org/
Build-y należy pobierać z tego miejsca - bo repozytorium projektu na Google jest nieaktualne. Pytanie poprzednie (a właściwie dwa) pozostaje...
 

brandt78

New member
Dlaczego transkodujesz i uzywasz media servera zamiast po prostu udostepnic folder z filmami na kompie? Odtwarzasz jakies "egzotyczne" formaty ktorych WD'ek normalnie nie odtwarza?

Dawniej transkodowalem przez PS3MS pliki mkv na X360 i nie moglem przerwac/przewijac filmow z napisami. Widze ze masz podobny problem i to raczej nie jest wina WD'ka...
 

KKuba

New member
Bez reklam
W skrócie odpowiedź brzmi tak. Ale doszedłem w czym jest problem. Jest nieco inaczej niż myślałem. Przewijanie działa, ale źle się rysuje pasek postępu filmu na WD. Z opóźnieniem, nie adekwatnie do tego co udostępnia server. Najczęściej więc przy przewijaniu wylatuje się poza film.
Tylko ciężko wyłapać co jest problem czy soft na komputerze czy też soft w WD. Spróbuje posprawdzać...
 
Ostatnia edycja:

kuchcik

New member
Mam pytanie,czy jest sens dopłacać te 100 zł do wersji Live (planowane WD gen2),bo nie zależy mi na korzystaniu z zasobów komputer poprzez sieć czy też oglądania filmów z youtube. Są jakieś inne znaczace różnice pomiędzy tymi dwoma playerami???
 

waldek69

Member
Nie ma różnicy. Jeżeli nie chcesz sieci i YT to możesz kupić zwykły, tańszy. Musisz się liczyć jednak z mniejszym wsparciem (soft alternatywny) i ew. pomocą na forum (wiekszośc ma live).
 

marek206

Klub HDTV.com.pl
vip
To jest tak banalne, ze nawet nie ma o czym pisac.

Przeciagasz i upuszczasz plik MP4 na mkvmergeGUI, naciskasz "start muxing" i masz juz plik MKV.
Oczywiście bardzo fajnie ,tylko po tym zabiegu dżwięk DD 5.1 szlag trafił,po przełączeniu w ustawieniach playerka na STEREO jest dżwięk stereo.
 

brandt78

New member
Przeciez to tylko demuxuje mp4 i muxuje w mkv te same sciezki - nigdzie nie ma zadnej konversji dzwieku, czy obrazu. Sprawdz ten przerobiony mkv w mediainfo i zobacz parametry audio...

A sprawdzales mp4 na nowym sofcie .24?
Na zagranicznym forum widze jakies informacje ze synchro w mp4 sie poprawilo.
 
Do góry