WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

brandt78

New member
Edytuj posty - nie pisz posta pod postem

anonymous i bez hasla

W opcjach da sie ustawic automatyczne logowanie i wd'ek juz nie pyta o hasla
 

jejek78

New member
Z napisami to już sobie poradziłem mam jeszcze jedno mam kilka może 6 filmów MP4 i jest problem z Audio jest przesunięty jakim programem można zmienić format filmu zeby nie stracić na jakości za wiele.
 

brandt78

New member
Wrzuc film MP4 do mkvmerge i zapisz jako MKV.
Nie bedzie zadnego transkodowania i straty jakosci - strumienie zostana tylko przemuksowane do mkv (w 2-3 minuty) i powinny byc odtwarzane bez przesuniecia audio na wd'ku.
Tak mi sie przynajmniej wydaje, bo chyba przerabialem tak jedem MP4 jakis czas temu...
 

petrumi

New member
Witam.

Po tym jak dostałem w ramach naprawy gwarancyjnej nowego LIVE zamiast WD TV HD wciąż nie mogę dojść do siebie jaki ten playerek jest super! Oczywiście pamiętając poprzednika z kiepskim pilotem i bez obecnych funkcji (ISO, DVD itp).

Teraz czas kupić kartę wifi i nie chciałbym tu żadnych kompromisów. Odległość od routera ok 4 metrów bez ścian. Czy będę mógł oglądać 1080p przez WiFi? Który model jest karty jest sprawdzony?

Drugie pytanie trochę OT. W sieci można znaleźć osobne pliki z polskim audio do filmów HD (ac3). Próbowałem mkvmerge ale coś mi się dźwięk rozjechał. Czy to wina nie tego releasu? Czy może jest możliwość wgrania osobnego pliku z dubbingiem do katalogu z filmem i późniejsza zmiana ścieżki dźwiękowej?

Trzecie i ostatnie dotyczy.... zmiany napisów ;) Wgrałem najnowszy FW (oryginalny) i rozumiem że za każdym razem napisy w txt muszę sobie przerobić do np. srt (w poprzednim WD miałem soft czytający TXT). Czy za każdym razem muszę sprawdzić fps dla danego filmu i przerobić Subtitle Workshop?

Będę wdzięczny za pomoc i z góry przepraszam za przeczytanie ok 8 stron wątku wstecz.

P.S. Myślałem na jakimś dyskiem sieciowym bo może kupie drugiego WD z Wifi. To chyba dobre rozwiązanie jak się chce mieć wszystko pod ręką bez przenoszenia non-stop. Możecie polecić jakiś model?
 
Ostatnia edycja:

brandt78

New member
WD'ek nie obsluguje zewnetrznych sciezek dzwiekowych. Zreszta jak po wmuxowaniu ci sie rozjechalo, to zewnetrzna tez by sie rozjechala.
Oczywiscie ze problem jest w tym, ze masz sciezke nie od tego releasu. Ja wmuxowuje polskie sciezki w mkvmerge w kilka minut i nie mam zadnych problemow.

Co do napisow to czy tak ciezko znalesc wlasciwe to wlasciwego releasu? Czesto widze na forum ze ludzie nie radza sobie z subtitle workshop. Wiec jak maz na kompie napisy txt ktore sa zsynchronizowane z filmem to jednym kliknieciem w Bestplayerze przerabiasz na srt i muci smigac na wd'ku bez problemu.

Ja ma do WD'ka podpiety na usb - WD MyBook 1TB - mam go podmontowanego jako dysk na kompie i wrzucam na niego filmy przez siec - max to chyba idzie tylko 7-8mb/s, ale da sie wytrzymac:)
 

erni111

New member
witam. kupilem patiota boxa i mam problem z ISO BLU RAY. wiem ze to forum o WD ale moze ktos mi pomoze. kolega przeciagnal ( kopiuj wklej ) ze swojego dysku 2 filmy blu ray iso zrobione w alkocholu. patryiot widzi pliki pokazuje czas trwania filmu ale nie moze odpalic. wrzucil mi tez trzeci film GLADIATOR iso blu ray ale z plyty i co okazalo sie ze widzi ten film ale tylko jedna scene trawjaca 25minut, Czy pliki blu ray nie moga byc za duze? i dlatego widzi tylko 1 z gladiatora ktory jest mniejszy ( tak mi sie wydaje ) co zrobic? OBRAZ Z BLU RAY JEST MEGA NA PROJEKTORZE!!! prosze o pomoc
 

Calvados

New member
Być może ktoś z Was również spotkał się z tym kłopotem.
Otóż WD-ek działa w zasadzie bez zarzutu, ale jest jedno "ale".
Przy odczytywaniu filmów z blu-ray'a, a w zasadzie to przy odczytywaniu plików m2ts z foldera Stream WD-ek nie widzi napisów. We wszystkich plikach blu-ray jest zawsze NO SUBTITLES, mimo że na kompie je widze i w różnych programach do obróbki BR też widać dokładnie, że zamieszczone jest kilka wersji napisów. Co ciekawe w plikach blu-ray odtwarzacz nie rozpoznaje też ścieżek dźwiękowych tzn. każdą można wybrać, ale nie ma oznaczenia języka.

Podobny problem miałem też z jednym z vob-ów. Dopiero jak zgrałem film na DVD a potem zgrałem płytę do obrazu .iso to rozpoznał wszystkie napisy i zidentyfikował wszystkie ścieżki dźwiękowe z oznaczeniem języku.

Próbowałem podobnie robić z blu-ray'ami ale z uwagi na brak nagrywarki blu-ray ominąłem etap wypalania płyty i próbowałem utworzyć obraz iso bezpośrednio z plików i folderów z filmem. Być może robie to niewłaściwie, albo używam złych programów, ale żadna z prób nie zakończyła się sukcesem.

Znalazłem w necie podobny problem na wd community, ale tam doradzono aby zmienić ustawienia z western europe na central europe, ale to w moim przypadku nie poskutkowało.

W związku z tym mam do Was pytanie: ktoś też tak miał czy też to tylko przypadłość mojego WD-ka?
Pls o opinie i ewentualnie rady.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
O ile wiem, napisy z bluray nie działają. Nie ma znaczenia, czy jest to obraz płyty, czy pliki mts. Na moim WDTV1 jest tak samo.

To, że nie rozpoznaje języka ścieżek dźwiekowych, to nic nadzwyczajnego. Najwyraźniej obsługa bluray jest bardzo ułomna. Na początku WDTV1 nie rozpoznawał jezyków również na DVD.

Jeśli chodzi o ustawienia językowe, nie maja one w tym przypadku znaczenia, gdyż napisy DVD oraz bluray są zakodowane w postaci bitmapowej.

Zastanawia mnie, dlaczego musiałeś sie męczyć z opisanym przez Ciebie VOBem. Nigdy nie miałem problemów z napisami w VOBach. Widocznie ten posiadał jakieś błędy.

Utworzenie pliku ISO jest tożsame z nagraniem go na płytę, więc brak nagrywarki bluray nie jest przeszkodą.

Jak już jestem przy głosie, to zapytam o to, czy WDTV2 potrafi wypuscić przez HDMI dźwiek w formatach Dolby TrueHD oraz DTS HD Master Audio? Nie natrafiłem nigdzie na jednoznaczne opinie w tej kwestii.

ArtS :)
 

Danilo84

New member
Witam. Czy ktoś z szanownych kolegów może mi napisać jak najlepiej odtwarzać albumy DTS 5.1. Jeżeli mam album w formie obrazu nrg czy iso WD tego nie czyta. Odzielne pliki czyta wav czyta, problem powstaje wtedy ze są przeskoki miedzie utworami, które są jakby całością. Jeżeli mam płytę zgraną do jednego pliku wav to jak ja podzielić (poza cue bo wd nie tego nie czyta), żebym mogł mieć liste utworów i przechodzic miedzy nimi.
P.S.
Czy już coś wiadomo w sprawie menu i rodziałów w DVD-ISO??

Pozdrawiam Danilo84
 

jurgens.r

New member
Jak już jestem przy głosie, to zapytam o to, czy WDTV2 potrafi wypuscić przez HDMI dźwiek w formatach Dolby TrueHD oraz DTS HD Master Audio? Nie natrafiłem nigdzie na jednoznaczne opinie w tej kwestii.
ArtS :)

Potrafi Dolby TrueHD. Natomiast z DTS HD MA u mnie robi zwykłego DTS-a. Nie potrafię powiedzieć dlaczego.
 

marek206

Klub HDTV.com.pl
vip
Wrzuc film MP4 do mkvmerge i zapisz jako MKV.
Nie bedzie zadnego transkodowania i straty jakosci - strumienie zostana tylko przemuksowane do mkv (w 2-3 minuty) i powinny byc odtwarzane bez przesuniecia audio na wd'ku.
Tak mi sie przynajmniej wydaje, bo chyba przerabialem tak jedem MP4 jakis czas temu...
jak postępować kolejno,możesz opisać?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Potrafi Dolby TrueHD. Natomiast z DTS HD MA u mnie robi zwykłego DTS-a. Nie potrafię powiedzieć dlaczego.

Dzieki za odpowiedź.

Brak DTS HD MA wynika pewnie z braku wsparcia dla bitstreamu tego formatu. Troche to dziwne, ale co zrobić. To i tak połowicznie pozytywna odpowiedź.

Mam jednak pytania uzupełniające.

1. Czy posiadasz odtwarzacz Blu-ray i czy sprawdzałeś na nim działanie DTS HD MA? Podejrzewam, że tak, ale wole się upewnić.
2. W jakim formacie było wideo z Dolby TrueHD, które odtwarzałeś na WD?

ArtS :)
 

jurgens.r

New member
1. Czy posiadasz odtwarzacz Blu-ray i czy sprawdzałeś na nim działanie DTS HD MA? Podejrzewam, że tak, ale wole się upewnić.
2. W jakim formacie było wideo z Dolby TrueHD, które odtwarzałeś na WD?

Nie mam Blu-ray-a. Jako wzmacniacz mam Yamashkę 465, a kolumny mam w konfiguracji 5.1. Jako testów używałem plików podanych w tym topiku (w okolicach 18stej strony):
28mbps-L4.1-DTS-MA.m2ts
30mbps-L4.1-TrueHD.m2ts

Plik z TrueHD miał wszystkie kanały na 7.1.:D
Natomiast DTS HD MA był widziany jako 5.1. Sprawdzałem info sygnału na Wzmacniaczu. Na dodatek ten DTS leciał w 48 kHz zamiast 96 kHz tak jak jest w pliku. Też nie za bardzo rozumiem o co chodzi. :shock:
 

matwan

New member
HDMI - AUTO - Problem

Witam,

zakupiłem w dniu dzisiejszym WD HD LIVE i mam dosyć dziwny problem. Litery w MENU są dosyć niewyraźne i rozmyte, dodatkowo wyświetlane okładki również. Próbowałem zmieniać ustawienia w HDMI z auto na od 576p do 1080p i nie ma żadnej różnicy. Co ciekawe wybierając tryb 1080p filmy wyświetlane są bez problemu a mój LCD to jedynie HD READY.
Wcześniej posiadałem WD HD GEN1 i efekty liter w MENU i okładkach były identyczne w ustawieniu HDMI AUTO, w momencie wyboru 720p wszystko "robiło" robiło się ostre i wyraźne - czytelne. Dodatkowo wybierając 1080p mój telewizor wyświetlał informację iż tryb ten nie jest obsługiwany. Teraz wygląda jakby ta opcja AUTO była na stałe i zmieniając jakikolwiek tryb tak naprawde playerek na wyjściu wysyła to samo. Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Czy lepiej zanieść z powrotem jutro sprzęt do wymiany? Nie wiem czy to coś ma na rzeczy ale używam w TV wejścia DVI (tylko takie ma), czyli mój kabel to HDMI - DVI. Jednakże jak zaznaczyłem w WD HD 1 wszytsko było ok.

Pozdrawiam.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
...Natomiast DTS HD MA był widziany jako 5.1. Sprawdzałem info sygnału na Wzmacniaczu. Na dodatek ten DTS leciał w 48 kHz zamiast 96 kHz tak jak jest w pliku. Też nie za bardzo rozumiem o co chodzi. :shock:
To bardzo proste, amplituner otrzymał rdzeń sygnału DTS, "core" z angielska, 1,5 Mbps... ;)
 

Danilo84

New member
Witam. Czy ktoś z szanownych kolegów może mi napisać jak najlepiej odtwarzać albumy DTS 5.1. Jeżeli mam album w formie obrazu nrg czy iso WD tego nie czyta. Odzielne pliki czyta wav czyta, problem powstaje wtedy ze są przeskoki miedzie utworami, które są jakby całością. Jeżeli mam płytę zgraną do jednego pliku wav to jak ja podzielić (poza cue bo wd nie tego nie czyta), żebym mogł mieć liste utworów i przechodzic miedzy nimi.
Dlaczego WD nie odtwarza flac (zgrane DTS 5.1 wav)???
P.S.
Czy już coś wiadomo w sprawie menu i rodziałów w DVD-ISO??

Pozdrawiam Danilo84
 

brandt78

New member
@erni111
Kupiles malo popularny player PatriotBox i teraz zamierzasz wkolko spamowac topiki innych playerow za kazdym razem kiedy bedziesz mial z nim problem?
Nie rob tu smietnika i idz na oficjalne forum angielskie patriota!

@Danilo84
Nie musisz powtarzac postow, zwlasza ze poprzedni jest nawet widoczny na tej samej stronie. Takich playerow raczej nie kupuja audiofile wiec raczej sie nie dziw ze nikt nie odpowiada.
Przerwy miedzy utworami to problem w wielu playerach i wdtv live tez.
Z flac wielokanalowymi tez ma chyba problemy, tak samo jak z menu/chapterami dvd i nie wiadomo czy kiedykolwiek sie to zmieni.

O tych ograniczeniach wdtv live wiedzialem przed zakupem, ale i tak go kupilem bo jak chyba wiekszosc wykorzystuje ten playerek raczej tylko do plikow MKV 720p/1080p :)
 
Do góry