WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

LoveBeer

New member
Michal9080 napisał:
Witam,
Po włączeniu "check connection" daje komunikat Incorrect DNS server address, please check your network setting and try again.

moze na routerze masz np filtr mac adresow i nie wpisales wd ? wtedy sa wlasnie takie objawy...
 

Michal9080

New member
filtr mac adresów nie jest włączony, PS3 po WiFi poszła od razu, laptop z tą sama kartą sieciowa D-Link DWA-125 też bez problemu łączy się z siecią, może obsługa tej karty została dołączona wraz z firmware 1.01.12 którego już oficjalnie nie ma - napiszę do producenta, muszę ten problem rozwiązać.
 

meszrum

Member
Michal9080 napisał:
Witam,
posiadam sprzęt od 2 tygodni, ogólnie jestem zadowolony, mam jednak problem, sprzęt nie działa po WI-FI. Znajduje siec, loguje sie poprawnie, wszystkie ustawienia (IP,maska,brama,DNS) są wprowadzone a siec nie działa. Po włączeniu "check connection" daje komunikat Incorrect DNS server address, please check your network setting and try again.
Konfiguracja: XP sp3, router D-Link DIR-625, k.sieciowa D-Link USB DWA-125, WD TV Live HD firmware 1.01.11.
Jeśli ktoś może udzielić jakiejś rady to bardzo proszę.


skonfiguruj połączenie ręcznie wpisując DNS, maskę, IP [ważne, żeby WD Live miał statyczne IP], IP routera i resztę dotyczącą szyfrowania.
prawidłowy DNS podejrzysz w setup'ie routera [powinno być tam, gdzie jest status połączenia internetowego].

DWA-125 jest obsługiwana i działa prawidłowo.
 

Kazioo

New member
Witam!

Czy to prawda, że WD TV Live nie potrafi wysłać zsynchronizowanego dźwięku przestrzennego po optyku? Jeśli tak, to nie wiem jaki sens ma kupować to urządzenie ;/
Jak mam mieć stereo, to wole zostać przy jakości SD...
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Wiele plików mkv ma problemy z synchronizacja wynikajacą z niedoróbek warsztatowych. Trudno więc wyrokować, czy to wina WD.

ArtS :)
 

Kazioo

New member
@kg100
Nie masz problemów z plikami mkv z DTS-em puszczanym jako 5.1?

@ArtS007
Właśnie z tego co się naczytałem na forum wdtvforum.com, to niby problem polegał na tym, że na kompie mkv śmiga idealnie zsynchronizowany, na WD TV 1 również, ale na WD TV Live już nie, więc chyba to nie jest wina pliku mkv.
Nawet chyba była opinia, że dotyczy to wszystkiego z dźwiękiem 5.1 i przesunięcie zawsze było o tyle samo ms.

Potwierdzenie mych obaw pojawiło się również w tym temacie, ale nie umiem tego teraz znaleźć wśród tych 30-tu stron.

Podejrzewam, że problem nie występuje gdy przesyłamy dźwięk przez HDMI, ale to chyba nie jest zbyt dobre rozwiązanie (jestem laikiem, dopiero przymierzam się do kupna całego sprzętu).

EDIT:
hdtv.com.pl /forum/showpost.php?p=452442&postcount=320
poza powyższym, WD powinno poprawić kilka rzeczy:
- brak synchronizacji obrazu i dźwięku w przypadku plików MP4;
- przesunięcie audio względem video w przypadku AC3 i DTS, gdy wyjście audio ustawione jest jako Digital przez SPDIF;
 
Ostatnia edycja:

kg100

New member
specjalnie sprawdziłem - synchronizacja jest OK zarówno w filmach DTS i DD
sprzęt to: Yamaha 657, TV plazma panasonic S42. Przesunięcie z tego co wiem może pojawić się z opóźnień w przetwornikach zamiany sygnału , w każdym (bynajmniej Yamaha) aplitunerze masz info że może wystąpić przesunięcie przy przesyłaniu dzwięku optykiem i masz w ampli możliwość korekty. Tak więc to nie problem WD TV. U mnie taki problem nie występuje.:)
 

meszrum

Member
...ależ to jest, jak najbardziej, problem WD Live. :)

w przypadku ustawienia, w setup'ie audio, wyjścia na Digital i podłączenia WD Live z amplitunerem Toslinkiem [przewód optyczny] każdy będzie mieć przesunięcie czasowe [WD przyznało się do tego i będzie to poprawione w przyszłym firmware'rze].
przesunięcie staje się mniejsze gdy ustawimy, w setup'ie audio, Stereo [czyli gdy pozwolimy WD Live na obróbkę dźwięku - wówczas ampli dostaje PCM].

problem nie dotyczy audio przesyłanego przez HDMI [i tym samym połączenia wg schematu: WD Live > amplituner > TV/projektor].
 
Ostatnia edycja:

LoveBeer

New member
no i mialem ostatnio 'critical failure', niby sprzet sie wylaczyl, wlaczyl i dziala, ale jakos ostatnio nie mam do niego zaufania - bywa ze nie czyta dyskow, siec jak mu sie podoba... normalnie jakbym jakiejs bety uzywal :/
 

jaca2

New member
...ależ to jest, jak najbardziej, problem WD Live. :)

w przypadku ustawienia, w setup'ie audio, wyjścia na Digital i podłączenia WD Live z amplitunerem Toslinkiem [przewód optyczny] każdy będzie mieć przesunięcie czasowe [WD przyznało się do tego i będzie to poprawione w przyszłym firmware'rze].
przesunięcie staje się mniejsze gdy ustawimy, w setup'ie audio, Stereo [czyli gdy pozwolimy WD Live na obróbkę dźwięku - wówczas ampli dostaje PCM].

problem nie dotyczy audio przesyłanego przez HDMI [i tym samym połączenia wg schematu: WD Live > amplituner > TV/projektor].

U mnie to nie wystepuje. Ampli (5.1) podłączony optykiem, tv plazma panasonika S46 poprzez hdmi, ustawienie audio: digital. Żadnego opóźnienia sygnału.
 

Sasanki

New member
wybór

Witam!

mam zapytanie czy WD TV Live HD Media Player to nic innego jak bogatsza tylko o funkcje sieciowe wersja WD TV HD Media Player (chodzi mi o model o symbolu WDBABG0000NBK) z tego co ustalilem jest to player II gen w wersji na Europe) tyle ze pozbawiony zlacza ethernet i funkcji internetowych . Czy dobrze doczytalem czy jest jakas roznica w modelach procesora sigmy i np w w/w modelu mogą mi się ciąć mkv w 1080p??

Nie zalezy mi na funkcjach sieciowych , chce go zakupic tylko ze wzgledu na odtw. mkv 1080p oraz stosunkowo niska cene i chcialbym wiedziec czy jest to sprzetowo to samo urzadzenia bo jak wyzej piszecie to poprostu rewelacja, czyta wszystko i nie ma skoków w materiale 1080p mkv.

Przy okazji prośba o potw czy dobrze rozumiem temat DTS 2.0 , rozumiem ze jest to 2.0 przy downmixie i chodzi tu o sytuacje kiedy ktos nie ma ampli z optycznym a niechialby slyszec ciszy w tv? i jest opcja zeby DTS leciał 1:1 tak jak jest oryginalna sciezka w filmie

Czy WD TV Live HD Media Player czyta mkv w profilu 5.1 czy sa jakies problemy jak w przypadku LG BD390? oraz jesli film ma 2 sciezki audio jest opcja wyboru czy trzeba jedna "wymuxować"

Sorry ze tak wiele pytań ale to bedzie moje 1 ustrojstwo do mkv i chialbym wybrac mozliwie najlepiej a po tym co tu przeczytalem na 34str forum to przy cenie ok 360zł ( bez Live) jest namba łan jak narazie

pzdr
 
Do góry