WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

chrisjan

Member
jurgens.r napisał:
Interesuje mnie czy po HDMI idzie oryginalna ścieżka (DD, DTS etc.) do Amplitunera,

Po HDMI wypuszczana jest oryginalna ścieżka dźwiękowa


marek206 napisał:
Witam,nie przeszkadzają wam zbyt wysoko umieszczone napisy podczas odtwarzania filmów?

Fakt, napisy mogły by być ciut niżej, ale generalnie da sie przywyknąć.
Może w końcu z którymś updatem doczekamy się mistycznej funkcji regulacji położenia napisów.
 
Ostatnia edycja:

erni111

New member
Czytam watki o arivie i wd live. Ktos nowy taki jak ja zadaje sobie pytania co kupic!!! Ale to chyba jasne!!! Ariava kosztuje 380 nie czyta plikow BLU RAY. WD LIVE kosztuje ok. 470 czyta te pliki. XTREMER kosztuje ok. 530 i nie czyta! Wiec ja wiem co wybrac!! WD LIVE. Ktos pisze o dziwku DTS lub DD. Maja problemy z telewizorami. Ludzie by oglądać filmy MKV lub DVD to trzeba mieć kino domowe i problem znika!!! Chyba większość ma jeśli nie to radze kupic a pozniej jakiegos Playera!!! Kupuje WD bo do obrazow lub pikow z BLU RAY będę miał dostep ale nie z netu bo mam bardzo slaby net. A co do wyświetlania filmow mam projektor EPSON i na dniach przychodzi ekran. WD może po swietach. Z gory dziekuje za ludzi z forum . pomagacie ludziom ktozy nie maja pojecia o sprzecie. Kupilem projektor tez dzieku forum POLECAM a chciałem kupic plazme. Pozdrawiam
 

luka80

New member
erni111 napisał:
Czytam watki o arivie i wd live. Ktos nowy taki jak ja zadaje sobie pytania co kupic!!! Ale to chyba jasne!!! Ariava kosztuje 380 nie czyta plikow BLU RAY. WD LIVE kosztuje ok. 470 czyta te pliki. XTREMER kosztuje ok. 530 i nie czyta! Wiec ja wiem co wybrac!! WD LIVE. Ktos pisze o dziwku DTS lub DD. Maja problemy z telewizorami. Ludzie by oglądać filmy MKV lub DVD to trzeba mieć kino domowe i problem znika!!! Chyba większość ma jeśli nie to radze kupic a pozniej jakiegos Playera!!! Kupuje WD bo do obrazow lub pikow z BLU RAY będę miał dostep ale nie z netu bo mam bardzo slaby net. A co do wyświetlania filmow mam projektor EPSON i na dniach przychodzi ekran. WD może po swietach. Z gory dziekuje za ludzi z forum . pomagacie ludziom ktozy nie maja pojecia o sprzecie. Kupilem projektor tez dzieku forum POLECAM a chciałem kupic plazme. Pozdrawiam

ariva czyta pliki blueray .m2ts tylko nie odtwarza zrobionych płyt blueray do .iso, wd radzi sobie z .iso
 

Inspektore

New member
actchris napisał:
Możecie zobaczyć jak sobie z tym radzi ??

http://weed.boo.pl/swiii/SWIII.Revenge.Of.The.Sith.BattleOfHeroes.1080.mkv

Mkv z gwiezdnych wojen z bitratem 25Mbit/sek (3:40 sekund filmu zajmuje 700MB), bitrate momentami skacze ponad 40 000 kbit :)

Ja mam III i IV część obie po ~ 34 Gb i na WD2 śmigają bez problemu , miód dla oczu. Na WD1 te pliki w mkv się u mnie cięły strasznie ,więc je przerobiłem na ts-y i wtedy poszły bez problemu na WD1. Na WD2 jeszcze nie spotkałem pliku z którym miałbym problem z odtwarzaniem a pare remuxów w kolekcji posiadam. Pzdr
 

majkeljot

New member
Czy naprawdę nikt tutaj nie wie, albo nie jest w stanie sprawdzić działania jako odtwarzacz audio? Moje pytanie dotyczyło możliwości odtwarzania z jednego pliku (zrzut całej płyty) ale odtwarzanej poprzez plik Cue dzięki czemu odtwarzacz powinien widzieć całą płytę jako oddzielne utwory. Czy to działa w WD Live TV ?
Drugie pytanie czy jest zgodny z funkcją tzw gapless? Czyli czy potrafi odtworzyć bez słyszalnej przerwy czy trzasku podczas przejścia pomiędzu utworami, które stanowią jedną całość, tzw suity ?
 

Ironhide

New member
Witam,
Od trzech dni jestem posiadaczem WD Live’a. Generalnie wszystko co podłączyłem i odtwarzałem na nim śmiga z czego jestem bardzo zadowolony (szczególnie dobre wrażenie robią pliki „mkv”). Natomiast mam pewne zastrzeżenia co do jakości odtwarzania plików w formacie „avi” i niektórych „mp4”. Mianowicie czasami zauważalne jest rwanie (zacinanie) się filmu. Generalnie odnosi się wrażenie, iż film nie jest odtwarzany płynnie. Nie jest to zjawisko, które uniemożliwia oglądanie, ale jest i ja to widzę.

W związku z tym mam pytanie czy jest to normalne, czy obserwujecie u siebie coś podobnego? (zaznaczam ze problem dotyczy tylko plików w formacie avi oraz dwóch na trzy (bo większej liczby nie maiłem okazji przetestować) pliki mp4 umieszczone na dostarczonej przez producenta płycie z materiałami demo i zgranych na pena).
WD Live’a mam podłączonego za pomocą kabla HDMI z amplitunerem, a z amplitunera do telewizora sygnał idzie również po HDMI. Żadnych innych kabli nie podpinałem.
Filmy były odtwarzane albo z dysku WD My Passport 320 GB, albo z pendrive’a Corsair Flash Voyager GT 16GB wszystko oczywiście podłączone za pomocą portu USB :)
Oprogramowanie playera aktualizowane do wersji 1.01.11

Dodam jeszcze, iż jest to mój pierwszy Media Player więc nie wiem czego można się spodziewać. Czy np kolejne wersje oprogramowania mogą usprawniac odtwarzanie pewnych formatów.

Serdecznie dziękuję za informacje.
 

coolkrzychu

New member
Ironhide sprawdź współczynnik fps tych plików avi i mp4. Jeśli pliki te są w 25 klatkach to ustaw rozdzielczość 1080p@50Hz lub 720p@50Hz. Jeśli są w 23 klatkach to najlepiej ustawić tryb 1080p@23.976Hz.
 

muszyna2

New member
U mnie wszystko jest na auto i obraz jest płynny. Wczoraj chwaliłem się kumplowi podłączaliśmy pod takiego 2 letniego philipsa hd ready i muszę powiedzieć że obraz jest u niego czasami lekko piaskowy( widać ziarno) ale nie na wszystkim. Tak jak by coś do końca nie było ok z jego wejściem hdmi. Ale i tak się zaraził :) Kabel hdmi był mój a na moim sony wszystko śmiga jak ta lala :) Dodam jeszcze że wd jest podpięty bezpośrednio pod tv. Pozdrawiam
 

dakkon7

New member
Inspektore napisał:
Ja mam III i IV część obie po ~ 34 Gb i na WD2 śmigają bez problemu , miód dla oczu. Na WD1 te pliki w mkv się u mnie cięły strasznie ,więc je przerobiłem na ts-y i wtedy poszły bez problemu na WD1. Na WD2 jeszcze nie spotkałem pliku z którym miałbym problem z odtwarzaniem a pare remuxów w kolekcji posiadam. Pzdr

widzisz różnicę w jakości między mkv na WD2 a ts na WD1 ??
przy tej samej próbce? jak wspomniałeś SW

bo ciągle szukam czegoś do multimedii choć posiadam WD1
a czasem mnie denerwują przycięcia obrazu na WD1, są znikome ale zawsze coś
 

grucha06m

New member
Co trzeba zrobić, żeby wyświetlał się obrazek folderu? czyli np. jak folder się nazywa abc to wklejam w tym miejscu obrazek abc.jpg i niestety WD nie pokazuje tego obrazka, tylko ten, który jest w tym folderze przy pierwszym filmie.
 

Ironhide

New member
coolkrzychu dzięki za informację. Pobawiłem się ustawieniami hdmi i rzeczywiście udało mi się ograniczyć przycinanie avików. Wydaje mi sie, że optymalne ustawienie to 1080p@50Hz. Jeszcze raz wielkie dzięki. Pozdrawiam.
 

majkeljot

New member
muszyna2 napisał:
podłączaliśmy pod takiego 2 letniego philipsa hd ready i muszę powiedzieć że obraz jest u niego czasami lekko piaskowy( widać ziarno) ale nie na wszystkim. Tak jak by coś do końca nie było ok z jego wejściem hdmi.

To nie może być problem wejścia, gdyż sygnał jest przesyłany cyfrowo. Jedyna możliwość to słaba jakość przetworników w TV, albo słaba jakość filmu.
 

ksiaze77

New member
koledzy stoje przed kupnem amplitunera i teraz jaki najbardziej bedzie optymalny pod nasz WDTVlive chcialbym jeszcze podlaczyc pod niego N'ke bo to wachlowanie teraz hdmi i przepinanie z jednego do drugiego mnie dobija.. :) pozdrawiam
 
Do góry