WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

Gucio79

New member
Prawdę mówiąc nie wiem o co chodzi z tym długim czasem indeksowania dysków.
Do skrzyneczki podłączam dysk zewnętrzny SAMSUNG S2 320GB 2.5" USB 2.0 i nie widzę żeby coś mi zamulało, zarówno po włączeniu jak i w czasie odtwarzania z dysku... Dysk jest zapełniony.
Dzisiaj oglądałem:
Inglourious Basterds 2009 PL 1080p Blu-ray CEE AVC DTS 5.1
Pliczek 45gb
Video:
1080p (2.40:1), 23.976 fps, H.264 ~21675 kbps

Audio:
English DTS-HD MA 5.1, 48 kHz, 24 bit, ~3513 kbps lossless (core: DTS 5.1, 48 kHz, 24 bit, 1536 kbps)
Polish DTS 5.1, 48 kHz, 24 bit, 768 kbps

Wszystko płynnie i bez problemów. Jakość taka sama jak z BluRay (z PS3).
 

jurgens.r

New member
ksiaze77 napisał:
koledzy stoje przed kupnem amplitunera i teraz jaki najbardziej bedzie optymalny pod nasz WDTVlive chcialbym jeszcze podlaczyc pod niego N'ke bo to wachlowanie teraz hdmi i przepinanie z jednego do drugiego mnie dobija.. :) pozdrawiam
To musisz sprawdzić przede wszystkim czy na HDMI będziesz miał dźwięk wielokanałowy. Ja kupiłem sobie Yamaszkę 465 i myślałem, że zepnę cały sprzęt przez HDMI, a tu okazało się, że ani tuner ani DVD-player(przy odtwarzaniu AVI) nie daje dźwięku wielokanałowego na HDMI. Mój tuner CYFRY+ (7201) daje dźwięk wielokanałowy tylko na optyku.

Przy tym problemie myślałem, że da się w amplitunerze ustawić tak by switchował HDMI a dźwięk brał z innego źródła, ale w Yamaszce tak to nie działa, natomiast jak jest w innych amplitunerach tego nie wiem.
 

maretzek

New member
brak połączenia z internetem

Witam wszystkich.
Od 2 dni testuję WD TV Live HD. Niby wszystko fajnie, ale mam problem z podłączeniem do Internetu.
WD podłączyłem przewodem z laptopem gdzie mam Vistę. Internet w lapku mam przez WiFi z routera. Skonfigurowałem sieć lokalną i WDek bez problemu widzi udostępniony folder publiczny, ale z netem się nie chce połączyć.
Połączenie internetowe w lapku ustawiłem oczywiście na udostępnione. Ciekawe, że w ten sam sposób łączę się z blureyem Panasonica i ten bez problemu widzi internet.
Druga sprawa to brak odczytu jakichkolwiek napisów czy to srt czy ssa do filmu Oszukać przeznaczenie 4 w kontenerze mkv. Filmu w tym kontenerze też nie chce odtworzyć i krzyczy, że brak ścieżki audio kiedy ta jest w dtsie. Napisów też nie widzi. Jak przepuszczę ten plik z filmem przez tsmuxer na kontener TS film jest odtwarzany bez problemu, ale napisów dalej nie widzi.
Napisy do filmów divx odtwarza bez problemu.
 

dakkon7

New member
mam yamhaszke ale 663 i mogę

ale warunek musisz podpiąć pod to samo źródło (urządzenie wyjścia): audio-optyk ustawiony na np wejściu DVD ale i Video-HDMI ustawine na wejściu DVD

i na pilocie przełączasz sobie źródło audio, ja mam do wyboru, analog, cyfrowy optyk, albo HDMI bądź domyślnie automatycznie amplituner szuka
 

jurgens.r

New member
dakkon7 napisał:
mam yamhaszke ale 663 i mogę

ale warunek musisz podpiąć pod to samo źródło (urządzenie wyjścia): audio-optyk ustawiony na np wejściu DVD ale i Video-HDMI ustawine na wejściu DVD

i na pilocie przełączasz sobie źródło audio, ja mam do wyboru, analog, cyfrowy optyk, albo HDMI bądź domyślnie automatycznie amplituner szuka

Dzięki za inspirację. Poszukałem i znalazłem. Okazuje się że 465/565/765 też może - co prawda w mniejszym zakresie, ale trzeba wgrać nowy firmware.
 

brqsl

New member
Witam Wszystkich (pierwszy post)

mam pytanie z gatunku marketingowo-strategicznych. Bardzo kusi mnie zakup tego małego cudeńka. Mam możliwość kupna w bino za 468zł - czy wg Was cena spadnie po świętach? Wiem, że z reguły przed gwiazdką jest drożej. Może ktoś ma jakieś doświadczenia - np. z wd1.

Pozdrawiam serdecznie.
 

mr-paul

New member
Więc Panowie pierwsza porażka.

Mój WD odmówił posłuszeństwa.

Po RCA obraz widzimy, po HDMI niestety nie. Sprawdzałem na kilku telewizorach i roznych kablach, nawet przywróciłem ustawienia domyślne - bez rezultatu.

Jutro leci do serwisu, zobaczymy co zrobią.

Przypominam, iż ja mam WD TV HD (Gen2), bez Live.
 

maciohappy

New member
Witam.

czy podlaczajac hd live do sieci (i majac pod niego podpiety dysk usb) moge go zobaczyc jako dysk podlaczony do sieci ?
chodzi mi glownie o mozliowsc zapisu sciaganych plikow na dysk podlaczony do hd live i jechaniu w calosci po sieci lokalnej.
Z gory dzieki za odp :)
 

Michal9080

New member
Problem z WI-FI

Witam,
posiadam sprzęt od 2 tygodni, ogólnie jestem zadowolony, mam jednak problem, sprzęt nie działa po WI-FI. Znajduje siec, loguje sie poprawnie, wszystkie ustawienia (IP,maska,brama,DNS) są wprowadzone a siec nie działa. Po włączeniu "check connection" daje komunikat Incorrect DNS server address, please check your network setting and try again.
Konfiguracja: XP sp3, router D-Link DIR-625, k.sieciowa D-Link USB DWA-125, WD TV Live HD firmware 1.01.11.
Jeśli ktoś może udzielić jakiejś rady to bardzo proszę.
 

espero

New member
Witam,

Mam pytanie odnosnie wyswietlania zdjec przez WDTV Live - np. z cyfrakow:

1. Czy jest mozliwy zoom zdjecia tak, aby fotka w proporcjach innych niz 16:9 wypelniala caly ekran (np poprzez obciecie kawalka zdjecia na gorze i na dole)?

2. Gdybym chcial wszystkie zdjecia z danego folderu ogladac z zoomem np x2, to czy z kazdym zdjeciem musialbym od nowa je zoomowac, czy moze kazde kolejne byloby juz odpowiednio powiekszone?

3. Jak szybko wgrywaja sie zdjecia o duzych rozdzielczosciach np 7-10 mpix?

Z gory dzieki za odpowiedz.
Pozdrawiam.
 

luka80

New member
maciohappy napisał:
Witam.

czy podlaczajac hd live do sieci (i majac pod niego podpiety dysk usb) moge go zobaczyc jako dysk podlaczony do sieci ?
chodzi mi glownie o mozliowsc zapisu sciaganych plikow na dysk podlaczony do hd live i jechaniu w calosci po sieci lokalnej.
Z gory dzieki za odp :)

po raz enty :x - tak jest taka możliwość, ale szybkość kopiowania daje dużo do życzenia
 

chato.pl

New member
espero napisał:
1. Czy jest mozliwy zoom zdjecia tak, aby fotka w proporcjach innych niz 16:9 wypelniala caly ekran (np poprzez obciecie kawalka zdjecia na gorze i na dole)?
Zoom przy zdjęciach działa z takim samym skokiem jak w video (x 1.1/1.2/2/4/8 )

espero napisał:
2. Gdybym chcial wszystkie zdjecia z danego folderu ogladac z zoomem np x2, to czy z kazdym zdjeciem musialbym od nowa je zoomowac, czy moze kazde kolejne byloby juz odpowiednio powiekszone?
trzeba za każdym razem włazić w menu i powiększać

espero napisał:
3. Jak szybko wgrywaja sie zdjecia o duzych rozdzielczosciach np 7-10 mpix?
tu zaglądałeś :?: => http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=445208&postcount=226


.
 

espero

New member
chato.pl: wielkie, wielkie dzieki za konkretna odpowiedz. Wlasnie kupilem xtreamera i zastanawiam sie czy WDTV2 nie sprawowalby sie lepiej do wyswietlania zdjec, ale z tego co widze - jest podobnie...
 

meszrum

Member
maciohappy napisał:
Witam.

czy podlaczajac hd live do sieci (i majac pod niego podpiety dysk usb) moge go zobaczyc jako dysk podlaczony do sieci ?
chodzi mi glownie o mozliowsc zapisu sciaganych plikow na dysk podlaczony do hd live i jechaniu w calosci po sieci lokalnej.
Z gory dzieki za odp :)


tak, możesz to uczynić [mapując np. podpięty dysk]. wówczas HDD będzie widoczne w Moim komputerze oraz w miejscach sieciowych [tutaj będzie widoczny niezależnie od mapowania].

jest jednak jeden dosyć istotny problem z Wi-Fi - używam do D-Link DWA-125 w trybie G i podczas ściągania, bezpośrednio na HDD podpięte do WD Live, czegokolwiek, jakimkolwiek klientem torrentowym, niektóre ściągnięte pliki są uszkodzone [suma kontrolna jest OK, ale np. FLAC wskazuje na błędy nagłówka pliku etc]. sytuacja taka ma miejsce gdy transfer internet>router jest większy niż router>WD Live [wówczas torrent informuje, że wystąpił brak miejsca na dysku i wówczas powstają błędy].
problem nie występuje w przypadku połączenia za pomocą portu Ethernet.

reasumując: WD Live prawidłowo skonfigurowany, z podpiętym HDD, może być wygodnym domowym [tylko domowym] serwerem plików wyłącznie przy połączeniu za pomocą portu Ethernet [10/100Mbit]. Wi-Fi G z mocą sygnału na 3/4 daje maksymalne transfery rzędu 1280-1300 KB/s, co jest w efekcie dyskwalifikujące.

najbardziej tajemnicza jest jednak zasada wyświetlania miniaturek jako obrazka zamiast folderu [np. okładka płyty]. jedno .jpeg działa, a drugie już nie [oba obrabiane tym samym PS z tymi samymi ustawieniami].

poza powyższym, WD powinno poprawić kilka rzeczy:
- brak synchronizacji obrazu i dźwięku w przypadku plików MP4;
- przesunięcie audio względem video w przypadku AC3 i DTS, gdy wyjście audio ustawione jest jako Digital przez SPDIF;
- obsługa miniaturek [tzw. Folder.jpeg oraz problem dublowania miniaturek w zasobach sieciowych].
 
Do góry