WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

GSJP

New member
Witam Szanownych
Ponieważ znajduję sprzeczne informacje w sieci, to mam pytanie czy WD Live obsługuje passtrough formatów dźwięku HD (DTS MA, DTS HRA, Dolby TrueHD) ?
 

kmarcin

New member
Live

luka80 napisał:
panowie jak wygląda sprawa jakości obrazu w wdlive do wd1? Ci którzy wymienili wd na wdlive widzą różnicę, coś czytałem że jakość obrazu w wdlive jest nieco gorsza niz w wd1.
wymieniłem wd1 na arivę i zauważasz różnicę w jakości obrazu na plus dla wd1, więc nie wiem czy teraz nie kupić wdlive, arivę mogę do 7 dni zwrócić

pozdrawiam

Witam, wczoraj wymieniłem swojego WD na WD TV Live i potwierdzam, że obraz jest "inny". Jak dla mnie kolory są wyświetlane w innej temperaturze, są cieplejsze. Oczywiście, jest to czysto subiektywne odczucie.
Dodatkowe plusy:
  • menu reaguje na komendy szybciej
  • filmy HD w profilu 5.1 które klatkowały albo miały pikselozę działają bez problemów
  • oczywiście sieć i DLNA
  • HDMI 1.3 i opcje ustawień obrazu
  • wyjście component (mam HUBa AV)
  • po wyłączeniu, dysk USB również się wyłącza
 

zinger

New member
.

Witam.
Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem WD TV LIVE. MEGA WYPAS.
Cichy, szybki, prawie wszystko odtwarza, sam wyłącza zewnętrzny twardy dysk po wyłączeniu. no mega jestem szczęśliwy.
Do pełni szczęścia brakuje mi tylko:
1. masowa konwersja wielu plików txt wraz z podkatalogami do srt (np 50 filmów) lub gdzie ściągać napisy w .srt
2. masowe ściąganie okładek do filmów do podkatalogów.

nie mam podłączonego WDLIVE do internetu a tylko do zewnętrznego dysku twardego więc wszystkie te operacje chciałbym robić na komputerze stacjonarnym. Jeżeli jednak są jakieś skrypty do WDLIVE umożliwiające te operacje to zmuszę się i postaram się podłączyć go do WLAN oraz do NAS (nie mam pojęcia jak skonfigurować dysk zewnętrzny jako NAS z moim routerem - chyba nie obsługuje NTFS a to bez sensu z powodu dyżych plików 1080p)
zinger
 

GSJP

New member
zinger napisał:
Witam.
1. masowa konwersja wielu plików txt wraz z podkatalogami do srt (np 50 filmów) lub gdzie ściągać napisy w .srt
2. masowe ściąganie okładek do filmów do podkatalogów.
zinger

Bodaj darmowy Subtitle Workshop obsuługuje masową konwersję plików z napisami.
Ja tak konwertowałem wszystkie napisy do seriali. ;-)
 

pionier123

Member
Ja polecam do konwertowania napisów odtwarzacz BEST PLAYER
Można podejrzeć czy napisy dobrze są zsynchronizowane i w zakładce bodajże napisy jednym kliknięciem konwertujesz do .srt
Natomiast do masowej produkcji jak pisał kolega wyżej
 

luka80

New member
ok wd zamówiony na bino.pl za 469zł (+przesyłka 15zł), ale już widzę że cen podskoczyła do 484zł :D, na allegro jeszcze mają po 469zł :cool:
 

zinger

New member
doskonaly program do konwersji napisow z txt na srt

rapidshare.com/files/166291442/SRT_1.4.exe




doskonaly program do konwersji napisow z txt na srt
 

saintti

New member
Witam,
mam prośbę do posiadaczy WD TV Live HD Media Player (WDTV 2) o to by ktoś przeprowadził test playerka, na bazie kilkunastu pozycji z pierwszego posta z tego linka: avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1181902
Próbki są całkiem onkretne, prócz wielu rozdzielczości FullHD zawierają także słynną próbkę-killera wszelkiego sprzętu, ze sceną milionów lecących ptaków (6ta pozycja).

Dla porównania mój właśny test z działu z Arivą 110: hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=442946&postcount=280

Myślę, że wielu osobom mogłoby się takie porównanie (po polsku) przydać.

Niestety pozycji drugiej nie jestem już wstanie sprawdzić/poprawić, bo playerek odesłałem (właśnie przez wyniki tego testu). Liczyłem na player zdolny na komfortowe odtwarzanie obrazu Full HD jednak, dałem się skusić ceną...

W imieniu tego forum prosiłbym o w miare dokładny opis z nawet drobnymi szczegółami, może przesadzam, ale najmniejszy brak płynności ma dla mnie sens. Taki opis: "PLAYED PERFECTLY" jest oczywiście logiczny i zrozumiały;)
 
Ostatnia edycja:

Gucio79

New member
Czy WD Live pociągnie filmy z bitrate rzędu 30-40 MBps?
Można zaleźć tytuły o rozmiarze 40gb, pytanie tylko czy ten sprzęt odtworzy coś takiego ?
Po drugie czy w wypadku dzwięku który w filmie jest w postaci TrueHD, odtwarzacz wypuści mi po optyku DD 5.1 albo DTS ?
 

chato.pl

New member
Ściągnąłem te wszystkie pliki:
----------------------------------------------------
01 - 4.6mbps-720p-30fps-Theora.ogg
02 - 6mbps-480i-MPEG-ASF.dvr-ms
03 - 8.3mbps-1080p-30fps-L4.1-3ref.m2ts
04 - 8mbps-1080p-24fps-WMV9-6chWMA.wmv
05 - 10.2mbps-1080p-24fps-L4.1-5ref-DTS.mkv
06 - 10mbps-1080i-60fps-L5.1-8ref-HDTV.mkv
07 - 11.6mbps-1080p-AVCHD-Sony-Camcorder.m2ts
08 - 15mbps-1080p-L4.0-4ref-dualAC3.trp
09 - 19mbps-1080p-24fps-L5.1-16ref-improper.mkv
10 - 28mbps-L4.1-DTS-MA.m2ts
11 - 30mbps-L4.1-TrueHD.m2ts
12 - 4377kbps-1080p-24fps-L5.0-9ref-AAC.mp4
13 - L4.1-8ref-6ch-FLAC-SSAsubs.mkv
14 - Multilanguage-UTF8-SRT.mkv
15 - SD-25fps-RV40.rmvb
16 - Slicies MPEG2 NTSC 1080i 29.97.ts
----------------------------------------------------
... a oto wyniki:
(materiał odtwarzany z dysku podpiętego pod USB, dźwięk puszczany via TV)


- WD Live nie widzi plików nr 1 i 15 (*.ogg i*.rmbv); wszystkie pozostałe odtwarza
- obraz jest płynny we wszystkich samplach
- dźwięku nie ma tylko w pliku nr 4 (WMAPRO - Digital), 6 (No audio channel) i 11 (DDTrueHD - Digital)


.
 
Ostatnia edycja:

muszyna2

New member
Witam mam kupiłem i ciesze się jak dziecko :). Jestem zaskoczony wymiarami pudełeczka jest po prostu malutkie. Miałem kupić tańszą arive albo asusa ale stwierdziłem że jednak dołożę i mam za 469zł. Kupiłem do tego w promocji kabel hdmi vakoss za 9,99zł i zaczynam testować :) Pozdrawiam
 

saintti

New member
@chato.pl - świetna robota!
No to jestem w szoku! - bo z tego co piszesz uciągnął 9tkę czyli te słynne lecące ptaki... :) Aż mi się wierzyć nie chce... wygląda na to, że z lekkością bije "legendarnego" już Xtreamer'a :)

Czyli można być spokojnym co do filmów w rozdzielczości 1920/1080!

P.S. Mi brak rmvb w ogóle nie przeszkadza, ale akurat w tym przypadku możecie żałować, że nie obejrzycie kawałka TOP GEAR z testem Bugatti Veyron'a :pPPP
 
Ostatnia edycja:

zinger

New member
potwierdzam test wykonany przez chato.pl

Witam.
potwierdzam test wykonany przez chato.pl
dokładnie mam to samo.

odnośnie napisów w srt no nie jest tak kolorowo jak pisałem.
Napisy konwertuję programem srt1.4 i niestety mam krzaki na ekranie tv z wd live.
Natomiast jak otworze te napisy w komputerze to nie ma krzaków,.
Jak to zmienić ?
 

kolunio

New member
Witam
A ja mam pytanie troche z innej beczki...
Sciaglem film i jet tam kilka folderow w tym folderstream z plikami m2ts...
Jak to odtwarzc? czy trzeba z tego utworzyc np obraz plyty???
Pozdr
 

chato.pl

New member
zinger napisał:
Napisy konwertuję programem srt1.4 i niestety mam krzaki na ekranie tv z wd live.
Natomiast jak otworze te napisy w komputerze to nie ma krzaków,.
Jak to zmienić ?
a masz w WD'ku ustawione kodowanie na Windows-1250 :?:



.
 

CoxPL

New member
Witam

Mam takie pytanko do uzytkownikow WD live - jakiego Wifi uzywacie? (marka model) - sam nie wiem co mam wybrac aby nie bylo klopotow (mam router Dlinka) - odleglosc od routera do WD mam ok 6m i 2 sciny i sufit... - moze jakis model z "antenka"?
 
Do góry