WD TV HD Media Player

erni111

New member
witam pytalem sie juz na drugim frum i nie dostalem odp. a mianowicie czy WD live widzi pliki filmu z BLU RAY? kolega ma orginalne i chcilbym wrzucic te filmy na dysk czy WD bedzie je odpalal? pozdrawiam
 

chato.pl

New member
Sądzę, że większe szanse powodzenia będzie miało zapodanie wudekowi tego BR w postaci obrazu *.iso ...
ale nic sobie za to obciąć nie dam ;)


.
 

qqlek

New member
bluray

czyta pliki mts, m2ts, ts itp
tak że myślę że nie będzie problemu
na pewno nie obsługuje menu bluray
tak że nie wiem jak pójdzie z iso
 

SmokCam

New member
jak dotrzeć do WD aby zasugerować uzupełnienia firmware'owe

Witam.
Myślę, że życzeniem wielu użytkowników kamer AVCHD (a jest nas coraz więcej!) byłoby aby WD TV HD player (HDMI) nie tylko potrafił odtwarzać pojedyncze pliki mts (m2ts) ale także radził sobie z całą strukturą AVCHD.
Jestem przekonany, że spowodowałoby to jeszcze większą atrakcyjność (a więc i sprzedaż) tego plajerka. Nie sądzę też, żeby stosowne uzupełnienie firmware'u było skomplikowane. Nie wiem tylko jak i gdzie lobbować w tej sprawie. Może ktoś wesprze mnie w tej materii?
Pozdrawiam oczekując wielu reakcji :bober:.
 

DoM1N

New member
Witam forumowiczow :) Hm, przeczytałem cały wątek i narzekaliście na HDMI 1.2, a WD HD ma przecież 1.3 ^^ Chociaż może gdzieś mi umknęła informacja o 1.3. pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
No patrz 175 stron wątku, 1750 postów a Ty w swoim pierwszym poście na to wpadłeś.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

DoM1N

New member
Z całym szacunkiem, dziękuje za miłe powitanie... Bynajmniej mógłbyś wskazać gdzie znajduje się informacja o HDMI 1.3, bo albo mi to umknęło, albo nie potrafię znaleźć. Wszędzie jest tylko informacja o tym, że HDMI 1.3 nie ma.
 

DoM1N

New member
A ja Ci mówię, że HDMI 1.3 jest i proszę nie rób ze mnie głupka skoro sam nie masz racji i googlowanie by się Tobie również przydało.
Oh Masta_J, na "L-kach" też się wyżywasz?
Daj spokój i troszkę kultury.

Poniżej masz dowód:
Different model WD TVs support different HDMI standards. In order to determine what model WD TV you have, you will need to look at the model number. This number is located on the white sticker on the back of the unit.

WD TV HD Media Player WDAVx00 HDMI 1.2
WD TV HD Media Player WDBABx HDMI 1.3
WD TV Live HD Media Player WDBAAN0000NBK HDMI 1.3
WD TV HD Mini Player WDBAAL0000NBK Unsupported

i tyle na ten temat.

edit:
źródło z oficjalnej strony WD
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie mam racji? A w czym niby?
Czy ja gdzieś powiedziałem, że WD ma lub nie ma HDMI 1.3?

Zdecydowana większość urządzeń na rynku ma 1.2 i to tyle na ten temat.

Co chciałeś udowodnić?

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

danteusz

New member
Niedawno pisałem w tym temacie, że w filmach z dźwiękiem w 5.1 u mnie na stereso pianocrafta dialogi są wyciszone w stosunku do efektów. Otóz ostatnio włączyłem sobie 2 owe filmy, zwykłe .avi dvdripy i okazało się, że ten problem występuje nie tylko w plikach hd..
Wymieniłem nawet kabel czinch i nic to nie dało. Włączyłem równolegle ten sam film z płyty w dvd yamahy e810 i Wd'ka, zmieniałem tylko pokrętłem źródło z dvd na aux i z wieży był sporo głosniejszy i jak troche przewinałem to zobaczyłem, że komfort oglądania tekiego filmu jest dużo lepszy na wiezy..
Nie ma czegoś takiego jak wyciszone dialogi.
Nie wszystkie filmy są tak odtwarzane na wdki. Praktycznie wszystkie seriale w 720p działają normalnie, niektóre filmy też jak np Crank.2006.720p.BD5.x264-BDFLiX z dźwiękiem w AC3.
Co w takiej sytuacji powinienem zrobić? Może coś jest nie tak z playerem i powienienem oddać go na gware?
Licze na pomoc bo strasznie mnie to dobija jak w nocy muszę siedzieć z pilotem z dloni i na dialogach robić głośniej a jak są sceny strzelanin robic dużo ciszej..
Pozdrawiam
 

kmarcin

New member
WD TV HD Gen.2

Firma Western Digital zastąpiła nasz playerek nowym produktem: http://support.wdc.com/product/download.asp?groupid=1004&lang=en
Z tego co udało się mi znaleźć w sieci jest to WD TV Live bez karty sieciowej (taki sam procesor), do którego będzie opracowywany odrębny soft. Na obudowie można zauważyć info o konwersji DTS do stereo.
Ciekawe czy będzie się to wiązać z zaprzestaniem rozwoju oprogramowania do, jak to teraz określa producent, WD TV HD Media Player (Gen 1)?
 

dakkon7

New member
na pewno jeden z nas ma extreme i wd
chciałbym się spytać o różnice w obrazie, czy są jakieś oraz czy zdarzyło się iż w WD filmy przycinały a na eXTreme nie i odwrotnie ??
 

qqlek

New member
ex vs wd

nie zauważyłem różnicy w obrazie
co do przycinania to nie miałem chyba jeszcze takiego filmu
1 divx był kodowany z GMC ale on w ogóle nie szedł na X
pisało że kodek nieobsługiwany i była zielona sieczka
nie wiem jak na WD, pewnie podobnie
 

Gee

New member
Zauważyłem coś takiego: wczoraj obejrzałem pierwszy odcinek serialu Prisoner (ten sześcio-odcinkowy). 720p, miał profil 3.1 - zauważyłem mikroprzycięcia, przy innych ripach MKV (4.1, 5.1) tego problemu nie ma. Obraz działa płynnie. Dziś obejrzę kolejne odcinki i dam znać.
 

Marek36

New member
W starym WD player klatkowania w filmach 13 - 17 GB / dużym bitrate , można uniknąć. Wystarczy wyłączyć napisy i nie będzie zacinał.
Można też używać napisów SMI.
 
Do góry