WD TV HD Media Player

dakkon7

New member
rozmawiałem z danteusz_em na PM i wiem co chce osiągnąć

dlatego pytam się w jego imieniu
jaki jest najtańszy obecnie kombajn który downmiksuje DTS do DD ?
bo kolega chce oglądać filmy mkv z DTSem na TV
a że kupił WD co nie ma dekodera DTS a ma okazje go oddać wiec...

Extreme, asus, ferdek czy inne ??
 

dakkon7

New member
a i kolega chce pod to podpiąć jak się da swoje pianocraft, wiec downmiks musi być na cinchu a nie hdmi
chyba że jego TV ma wyjście Audio, to byłaby jeszcze alternatywa

tyle się dowiedziałem :)
jak dla mnie kolego sprzedawaj WD i kup coś z downmiksem, masz nie za duży pokój nie chcesz kupować 5.1 wiec bez sensu zagracać pokój ampltunerem
a tak oddasz dołożysz parę złotych i nie musisz przerabiac do ac3
pozdro
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Najlepszym pomysłem jest WD TV 2, czyli WD Live HD Player. Konkurencyjnie ciekawie zapowiada się również Ferguson Ariva 110, ale nie ma jeszcze o nim zbyt wielu szczegółów.

Osobiście radziłbym jednak jeszcze trochę poczekać, czyba że uda się szybko i w miarę korzystnie sprzedać posiadanego WD. Wprawdzie programiści WD nie wykazują zbyt wielkiej woli do zmian funkcjonalnych w WD 1 (umownie go tak nazwę), to jednak sprawa dekodowania DTS do analogu jest przez nich rozważana.

Zgadzam sie jednak, że zakup amplitunera z DTS bez perspektywy rozbudowy systemu do 5.1, nie ma sensu.

ArtS :)
 

danteusz

New member
Jak kupie WD live i bede ogladal filmy z DTS to tez dialogi beda tak wyciszone w porownaniu do efektow specjalnych jak teraz po konwersji na AC3 na stereo?
Jesli tak to chyba zostane przy WD1
 
Ostatnia edycja:

chato.pl

New member
danteusz napisał:
Jak kupie WD live i bede ogladal filmy z DTS to tez dialogi beda tak wycioszne w porownaniu do efektow specjalnych jak teraz po konwersji na AC3 na stereo?
że co proszę
x8g8ol3495jwrtp3.gif

nigdy nie miałem takich objawów ... czym robiłeś konwersje :?:


.
 

danteusz

New member
EZmkvDTStoAc3
A to nie jest zwiazane z tym, ze dzwiek jest w 5.1 i dlatego jest tak odtwarzany na stereo?
chato.pl
ogladasz na 5.1 czy stereo?

edit
trzeba zaznaczac w tym programie keen current audio, czy np clean dts?
ja tylko dalem but rate 448 i convert to ac3
 
Ostatnia edycja:

danteusz

New member
uzylem tego programu tym razem zmianiajac ten film, padlo na batmana i gdy poglosnie, zeby wyraznie slyszec dialogi wtedy efekty sa o wiele za glosno i co jakis czas musze sciszac/podglasniac
widac tak musi byc
do ogladania nocnego pozostaje mi tylko kupic jakies nauszne sennheisery
 

marecki6

New member
Bez reklam
no to ja mam pytanko tego typu ... potrzebuje sprzetu do odtwarzania glownie dvd i dvix ... posiadam jvc 32g80 i do tego "kino" ze standardowymi dekoderami dzwieku przestrzennego wraz z wejsciem optycznym ... dopiero planuje poprobowac czegos w lepszej jakosci niz dvd ( mowa o filmach z kompa bo jak do tej pory to tylko n-ka i kilka kanalow hd ) ... jeszcze chwile temu myslalem o budzetowym odtwarzaczu BD ale martwil mnie przymus dalszego korzystania z dvd zeby moc wrzucic dvixa ( zwlaszcza ze dvd cos ostatnio szwankuje ) i trafilem na ten wlasnie sprzecik ... pytanie - czy przy moich potrzebach i sprzecie warto dolozyc do nowej wersji WD Live ? czy alternatywny soft do " jedynki" umozliwia komunikacje z kompem przez wifi ? co z napisami w dvix - zostaly poprawione juz polskie znaki ? posiadam WD my book 500GB wiec ten sprzet bylby dobrym kompanem
 

luka80

New member
marecki6 napisał:
no to ja mam pytanko tego typu ... potrzebuje sprzetu do odtwarzania glownie dvd i dvix ... posiadam jvc 32g80 i do tego "kino" ze standardowymi dekoderami dzwieku przestrzennego wraz z wejsciem optycznym ... dopiero planuje poprobowac czegos w lepszej jakosci niz dvd ( mowa o filmach z kompa bo jak do tej pory to tylko n-ka i kilka kanalow hd ) ... jeszcze chwile temu myslalem o budzetowym odtwarzaczu BD ale martwil mnie przymus dalszego korzystania z dvd zeby moc wrzucic dvixa ( zwlaszcza ze dvd cos ostatnio szwankuje ) i trafilem na ten wlasnie sprzecik ... pytanie - czy przy moich potrzebach i sprzecie warto dolozyc do nowej wersji WD Live ? czy alternatywny soft do " jedynki" umozliwia komunikacje z kompem przez wifi ? co z napisami w dvix - zostaly poprawione juz polskie znaki ? posiadam WD my book 500GB wiec ten sprzet bylby dobrym kompanem

to wd1 jest dla Ciebie, to wszystko co opisujesz w wd działa na alternatywnym sofcie, mam taki do sprzedania :) na gwarancji, propozycje?
 

marecki6

New member
Bez reklam
poczekam jeszcze na odpowiedz kogos kto nie sprzedaje tego sprzetu zeby byl w 100% obiektywny ... co do ceny to na allegro jest taki jeszcze w folii za 250zl - zaproponujesz lepsza cene ?
 

luka80

New member
ja swojego cenie 300zł, gwarancje ma jeszcze ponad rok, kupiony w komputroniku, na allegro 250zł to cena startowa, i do tego nic nie pisze o gwarancji cytat : "[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]Jeśli cena osiągnie odpowiednią wysokość mogę zakończyć aukcję przed czasem"[/FONT]
 

actchris

New member
marecki6 napisał:
poczekam jeszcze na odpowiedz kogos kto nie sprzedaje tego sprzetu zeby byl w 100% obiektywny ... co do ceny to na allegro jest taki jeszcze w folii za 250zl - zaproponujesz lepsza cene ?

To jest wersja MINI !! uważaj bo za 250zł nie będziesz miał MKV :)

File Formats Supported

Video -AVI (Xvid, MPEG1/2/4), MPG/MPEG, VOB, MP4/MOV (MPEG4), RM or RMVB 8/9/10

http://www.wdc.com/en/products/Products.asp?DriveID=681
 

czaq74

New member
Pytanko i problem

Witam
Mam problem ze swoim wd-kiem. Przy filmach hd jest ok ale przy części dvix-ów napisy nie zgrywają się z filmem. Na kompie jest ok. Napisy pobrane przez napiprojekt.
Mam wgrany alternatywny soft oparty na 1.02, czy jak wgram nowy soft 1.03 od WD będę miał dalej możliwość odpalania napisów txt?
Pozdrawiam
 

mikulas

New member
Własnie dlatego nie zgrywają się z filmem, soft 1.02 z obsługą fps obsługuje tylko jedną prędkość klatek\s (24) a dvix-y bardzo często mają 25, 26p więć jedyna rada to wgrać nowy soft z obsługą napisów w formacie srt. i przerabiać txt na srt. Osobiście proponuje program "subtitle workshop" Przeciągasz plik txt do okna programu i zapisujesz jako "subrip" 5 sekund roboty :eek:k:
 
Do góry