WD TV HD Media Player

danteusz

New member
hmm film wazacy ponad 10gb i jest pasy..
A jak wlaczylem serial w 720p i ustawieniach playera dalem 720p i 50hz to byl na caly ekran wyswietlany
czyli niezaleznie od filmu w ustawieniach dac display resolution auto?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Telewizor posiada proporcje 16:9, czyli 1.78:1. Filmy kinowe zaś sa w formacie 2,35:1. Stąd te pasy. Seriale są kręcone do wyświetlania na telewizorach, więc sa dopasowane do 16:9. Film kinowy może być przystosowany do takich proporcji, ale kosztem pewnego obcięcia lewego i prawego boku obrazu.

ArtS :)
 

mikulas

New member
Większość filmów jest nagrywane na płyty w formacie kinowym, nie ma to nic wspólnego z formatem panoramicznym 16:9 stąd te pasy na górze i na dole
 

danteusz

New member
a jak z tym dzwiekiem DTS?
player mam podlaczony do wiezy yamaha pianocraft e810 i jak wiadomo dzwieku w takich filmach nie ma..
Jest sens kupowac amplituder dts( ile mnie to wyniesie i jak to podlaczyc) czy konwertowac dzwiek na ac3?
mam troche wolny pc i dlugo taka konwersja przebiega
 

smyrko1

New member
Witajcie.

od 2 dni testuję WD live hd. fajny sprzęcik ale mam problem z odtwarzaniem filmów z sieci WLAN. WD podłączony jest pod router bezprzewodowy który łączy się z notebookiem na którym mam filmy.

Po około 5 minutach odtwarzania zrywa się połączenie i WD przerywa odtwarzanie filmu (AVI). Wcześniej miałem Media Player Fantec i tego problemu nie miałem. Czy macie podobny problem? błąd softu czy urządzenia? Bo chyba nie ma przeciwskazań do odtwarzania filmów poprzez sieć WLAN?

proszę o wskazówki
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Domyślam się, że korzystasz z DVD wbudowanego w PianoCratfa. Jeśli tak, to nie ma on wyjścia optycznego lub koaksjalnego?

ArtS :)
 

danteusz

New member
ma optica ale tylko out, wejscia in nie ma
yamaha-hifi.de/download-pictures-new/pianocraft_e810_review.jpg

Jak moge ,,rozbudowac,, to audio ? tzn zeby zostawic kolumny od yamahy i wymienic ta ,,jednostke,, ? tak, zeby bylo dts i wejscie na optika
Co musze kupic? amplituner?
 

danteusz

New member
a jeszcze takie male pytanie:uzywam do tego playera dysku wd my passport(pewnie nie tylko ja) i denerwuje mnie takie delikatne stukanie sczegolnie uciazliwe w nocy, takie jakby doczytywanie danych
To normalne czy powinienem oddac dysk na gwarancje?
 

dakkon7

New member
powracam do mojego wątku
oczywiście że chodziło mi o HD DVD a niby o co miałoby mi chodzić

wszyscy jesteście piratami i zapominacie co to są filmy ze sklepów a nie jakieś wymyślane ripy!!! z różnymi bitrare

do mojej listy user qqlek dołożył tylko Video CD

wszystkie filmy można kupić w sklepie, począwszy od VCD do BR
płyty HDDVD z filmem oglądałem za pośrednictwem Xboxa360

specjalnie dla ciebie daje linka http://www.allegro.pl/46189_plyty_hd_dvd.html
i http://en.wikipedia.org/wiki/HD_DVD
i http://en.wikipedia.org/wiki/Blu-ray_Disc (pisze ze pionier wynalazł 16 warstw)!
co do płyt BR miałem w ręku ale ile miało warstw nie powiem bo mam PS3 wiec...

ad. oczywiście ze różnicy nie widziałem między HDDVD a BR
nie widzę różnicy miedzy 720p a 1080p w ripach BR
ale to zależy od TV i oka :)

i ostatnie ad
BR jest lepsze skoro HDDVD zostało wycofane, zresztą na 25GB zmieści się więcej materiału niż na 15 GB (płyty kolejno HDDVD i BR przy 1 warstwie)

nie wiem czy porównywaliście filmy DVD na DVD9 i jakiś ripBR 720p 6,7 GB bo tak chodzą!? niby kilkanaście pikseli więcej ale nie na to zwrócić chcę uwagę, kolory są nieporównywalnie lepsze! żywsze itd

i nie cwaniakuję drogi kolego Masta_J tylko mam trochę doświadczenia w tej materii bo non stop testuję materiały filmowe i je sprawdzam, dlatego dziwi to iż mówisz że nie mam racji.
 

dakkon7

New member
danteusz napisał:
ma optica ale tylko out, wejscia in nie ma
yamaha-hifi.de/download-pictures-new/pianocraft_e810_review.jpg

Jak moge ,,rozbudowac,, to audio ? tzn zeby zostawic kolumny od yamahy i wymienic ta ,,jednostke,, ? tak, zeby bylo dts i wejscie na optika
Co musze kupic? amplituner?
jeżeli ta yamaha ma wyjście optyczne to wd na nic ci się nie zda
musisz mnieć wejście optczne
najprościej kupić amplituner z DTS z wejściem optycznym bądź coś lepszego z HDMI (dla wygody, ale droższe)

wtedy do ampa podłączysz sobie głośniki jak na razie 2.0 (ale w przyszłości 5,1) i z WDeka kabelkiem optycznym do ampa bądz HDMI do ampa
i HDMI z WD do TV i masz DTSa (ale musisz mieć 5 głośników aby to usłyszeć, bo w innym wypadku tylko zabaczysz na wyświetlaczu napis DTS :))

co do dysku Passport u mnie tez tyka ale to normalne doczytywanie, dziwne że to słyszysz, ja podczas oglądania filmu nie widzę i nie słyszę niczego po za nim :p ale na poważnie to te dyski są ciche (mam 320GB 2 MB cache) może zapchałeś go dużą liczbą małych plików i dawno nie defragemntowałeś stąd ciągłe doczytywanie które przeszkadza
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
To, że Pianocraft ma wyjście optyczne jest naturalne. Po pierwsze dlatego, że w środku jest odtwarzacz DVD i to on może być podłączony tą drogą do amplitunera. Po drugie dlatego, że sam Pianocraft jest sprzętem stereo i jako taki, nie posiada dekoderów dźwięku przestrzennego.

Dakkon, nieładnie tak wyzywac wszystkich od piratów. Tak się składa, że zarówno ja, jak i Masta wiemy co to jest BD i HD-DVD. Pewnie wiele innych osób również. Rzecz w tym, że mając na myśli płyty HD-DVD nie wymieniłeś ich z nazwy, stąd konsternacja. Ripy nie mają tu nic do rzeczy.

BluRay wygrał nie dlatego, że jest lepszy, ale dlatego, że Sony zapewniło sobie przewagę na rynku dystrybucji filmów. Kiedyś taką wojnę wygrało JVC z systemem VHS, który był technicznie gorszy od promowanego wówczas przez Sony. Na szczęście tym razem wygrał chyba lepszy technicznie format.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

danteusz

New member
dakkon7 napisał:
jeżeli ta yamaha ma wyjście optyczne to wd na nic ci się nie zda
musisz mnieć wejście optczne
najprościej kupić amplituner z DTS z wejściem optycznym bądź coś lepszego z HDMI (dla wygody, ale droższe)

wtedy do ampa podłączysz sobie głośniki jak na razie 2.0 (ale w przyszłości 5,1) i z WDeka kabelkiem optycznym do ampa bądz HDMI do ampa
i HDMI z WD do TV i masz DTSa (ale musisz mieć 5 głośników aby to usłyszeć, bo w innym wypadku tylko zabaczysz na wyświetlaczu napis DTS :))

co do dysku Passport u mnie tez tyka ale to normalne doczytywanie, dziwne że to słyszysz, ja podczas oglądania filmu nie widzę i nie słyszę niczego po za nim :p ale na poważnie to te dyski są ciche (mam 320GB 2 MB cache) może zapchałeś go dużą liczbą małych plików i dawno nie defragemntowałeś stąd ciągłe doczytywanie które przeszkadza

Z jakimi kosztami musze sie liczyc chcac kupic ampa z dts?
rozumiem, ze po zakupie ampa z zestawu yamahy zostawiam sobie tylko glosniki a reszta nie bedzie uzywana?

edit, prosze nie proponowac sprzetu za wiecej niz 1000zl, idzie cos kupic do 500-600? rozbudowa do 5.1 narazie nie jest brana pod uwage gdyz mam bardzo maly pokoj
 
Ostatnia edycja:

dakkon7

New member
nie wszystkich wyzywam od piratów ale tych co chcą mi wmówić że BR obecnie nie jest najwyższym "standardem" (chyba że ktoś ma kamere IMAxa i do tego sale kinową :p)

kolego z DTSem
zgodzę się z przedmówcą, jeżeli interesuje cię stereo to przy nim zostań ale jak zamierzasz cieszyć się dźwiękiem przestrzennym to
1. zakup jakiegoś ampa z DTS-EX za 600zł coś sensownego wychaczysz
2. 2 głośniki będziesz miał na front z tego piano
3. zakup jakiegoś centra (max200zł i bedzie malina)
4. zakup 2 tylnich (jakieś nawet małe pierdziawki ale sensowne koszt z 200zł używki na allegro)
5. ewentualnie jakis sub (tu zalerzy ile tego basu potrzebujesz ja za swojego zapłąciłem 950zł i wykorzystuje go na 2/5 mocy)

the end
za 1000zł to spokojnie coś sensownego złożysz i będziesz mógł oglądać filmy z dźwiękiem przestrzennym
 
Do góry