WD TV HD Media Player

kmarcin

New member
akwidzynski napisał:
Witam
Po aktualizacji do nowej wersji skanowanie dysku strasznie dlugo trwalo. Przy starej wersji bylo to o 100% krocej, ale za to jakby wd dzialal szybciej. Menu choodzi szybciej i zdjecia laduja sie jakby szybciej. Zauwazyliscie to ?
Obecnie powstają nowe katalogi na dysku podpiętym do WD: [.fseventsd], [.Spotlight-V100] oraz [.Trashes]. Może to początek do kolejnych, nowych zmian?

P.S.
Po upublicznieniu nowej wersji softu pierwsza myśl jak mi przyszła do głowy: Koreańczycy cieszą się ze zmian ;). Mnie osobiście konwersja DTS do stereo, mówiąc kolokwialnie, wali :p. Po to kupiłem odtwarzacz HD, aby poza obrazem, "rozkoszować" się dźwiękiem 5.1 (widziały gały co brały). Wolę w nowych wersjach softu: płynny zoom, obsługę ISO (menu DVD itd.) oraz kopiowanie/usuwanie plików.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Cel zakupu takiego urządzenia jest dla każdego z nas inny. Ogólnie zgadzam sie z przedmówcą, że odtwarzacz HD powinien służyć do odtwarzania obrazu HD z dźwiękiem (nazywanym umownie) HD. Nasz maluch potrafi to pierwsze.

Sposób wykorzystania takiego urządzenia jest uzależniony nie tylko od potrzeb, ale również od możliwości finansowych właściciela. Większość wpisów na tym forum sugeruje, że aspekt konwersji DTS do analogowego stereo jest istotna. Wniosek? Autorzy tych wpisów nie posiadają zestawów kina domowego. Czy to oznacza, że ich potrzeby są nieważne? Oczywiście nie. Nie każdy może lub chce przeznaczać wielokrotności ceny małego WD na dodatkowy sprzęt nagłaśniający.

Ja jestem przykładem pośrednim. W momencie zakupu odtwarzacza WD istotne były dla mnie dwie rzeczy: obsługa plików DVD oraz cyfrowe wyjście Dolby Digital/DTS. Obsługa dźwieku HD nie była dla mnie istotna, gdyż posiadałem wówczas amplituner nieobsługujący tych standardów. Od dwóch miesięcy jestem właścicielem nowego amplitunera i obsługa dźwięku HD byłaby przeze mnie mile widziana.

To, że wiekszość użytkowników nie docenia wysokiej jakości dźwięku jest widoczne równiez na forach z linkami do filmów. Jest tam wiele pozycji HD ale z dźwiekiem "SD". Na dodatek bardzo czesto z lektorem. Wniosek jest oczywisty. Większość z nas stawia na obraz, gdyż telewizor posiada każdy. Dźwięk jest drugorzędny. W przypadku wersji z lektorem nawet trzeciorzędny.

Jak widać, każdy ma inne potrzeby i możliwości. Jak znam życie, to byt kształtuje świadomość. :)

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
a ja stawiam na stereo i co mam zrobic, jesli posiadam wzmacniacz stereo a nie amplituner, bo jakos malo mnie interesuje w tylnich glosnikach uslyszec pierdniecie, a zestawu nie chce kupic bo to powyzej 10tys do moich glosnikow, no chyba ze podepne moje 5.1 pierdziawki od kompa
 

Danilo84

New member
Witam kolegów. Mam takie pytanie. Czy ten player odtowrzy pliki w formacie cue, czy trzeba je przerobic na inna Playliste?? Jak ma się sprawa z podłączeniem go do sieci po lanie. Mam obudowe sieciowa podłaczona do routera linksysa i tam chcialbym podpiac tez wdplaer. Jest mi on potrzebny od odtwarzania mkv i mp3. Czy czyta on tez iso ale ply cd?? Pozdrawiam i Prosze o odpowiedz Daniel
 

blady99

New member
Witam, chce kopic WD- jaki model powonieniem wybrać - czy ten najnowszy czy jakąś inna wersje, który z nich czyta pliki txt no i najważniejsze- czy podłączony do projektora przez HDMI a do wzmacniacza stereo przez cinch czy bedzie tak dzialac, bo gdzieś czytałem ze jak jest hdmi i cinch to razem nie chce ruszyć:(
 

Inspektore

New member
czy to za duży bitrate ?

Witam ostatnio zastanawiałem sie jaki max. bitrate może pociagnąć nasze pudełeczko , ale do sedna. Ostatnio zassałem sobie pare pozycji w mkv w okolicy 20-25 Gb ( Braweheart 1080p , Sunshine 1080p bd-remux bitrate ok 24 Mbit/s). Niby odtwarzane są poprawnie bez pikselozy (oczywiście profil plików max. 4.1 i ref. frame odpowiednie) ale zdarza się że co jakiś czas film zaczyna zwalniać dźwięk sie wtedy gubi , muszę albo lekko przewinąć albo zatrzymać i ponownie właczyć play. Z góry mówię że nie występuje to często na takim Walecznym sercu miałem tak może ze dwa trzy razy ale denerwuje to gdyż nie wiem co jest powodem ( filmy wielkości 10-12 Gb w pełnym 1080p odtwarzają sie poprawnie). Filmy nagrane są na twardym dysku. Defragmentację robiłem parę dni temu. Może to po prostu dysk za wolny a może powodem tego jest to że mam tylko około 2-3% wolnego miejsca na dysku reszta zapisane filmy. Może ktoś miał taką samą albo podobną sytuację. Pzdr
 

adamo64

New member
Nie bardzo rozumiem o co chodzi kolegom z tym dzwiękiem "HD".
Przecież po podłączeniu kabla optycznego na każdym normalnym wzmacnaiczu do kina domowego mamy AC3 i DTS:cool:
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Kolego czas dokształcić się trochę skoro już przesiadujesz na forum HD - wypadałoby więc wiedzieć co to są formaty HD audio np. Dolby TruHD czy DTS HD Master Audio i że w ich przypadku optyka należy sobie podarować.

Pozdrawiam,
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Skuteczna defragmentacja tak "zapchanego" dysku nie jest łatwa. Ponieważ ostatnie pozycje zapisałeś na nim, gdy był już mocno zapełniony, jest niemal pewne, iż te własnie pliki są mocno zdefragmentowane.

Nie napisałes, jakim programem dokonałeś defragmentacji, ale jeśli był to systemowy defragmenter Windows, to on sobie z tym zadaniem akurat skuecznie nie poradził.

Oczywiście niewykluczone, że sam odtwarzacz nie potrafi do końca poradzić sobie z plikami o tak dużej przepływności. Jednak wydaje mi się, iz powinieneś zdefragmentować dysk przy pomocy takiego narzędzia, jak OO Defragmenter. I wówczas zobaczysz, jak to wszystko zadziała.

Wracając jeszcze do formatu dźwiękowych. AC3 oraz DTS są standardami opracowanymi na potrzeby płyt DVD. Prezentują one kompromis miedzy jakością dźwięku oraz wielkością pliku. Płya DVD nie jest zbyt pojemna, więc standard przewiduje duże ograniczenia, jeśli chodzi o parametry dźwieku.

W przypadku nowych nośników HD mamy do czynienia ze zwiększeniem pojemności nośnika oraz wykorzystaniem (nie zawsze) lepszej kompresji obrazu. Dlatego tez w tym przypadku mozna było do standardu dodac nowe, ulepszone wersje standardów znanych z DVD. Stąd pojawily sie takie nazwy jak Dolby Digital Plus, Dollby True HD, czy DTS Master Audio.

Należy podkreslić bardzo istotna rzecz. Formaty Dolby Digital oraz DTS nie są same w sobie gorsze. Ich ograniczenie polegało na ograniczeniu standardowej przepływności.

Na koniec jeszcze rzecz, o której wspomniał przedmówca. Dźwięk HD nie jest obsługiwany przez tradycyjne wyjścia cyfrowe. Tylko przez HDMI w wersji 1.3.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

Danilo84

New member
Witam kolegów. Mam takie pytanie. Czy ten player odtowrzy pliki w formacie cue, czy trzeba je przerobic na inna Playliste?? Jak ma się sprawa z podłączeniem go do sieci po lanie. Mam obudowe sieciowa podłaczona do routera linksysa i tam chcialbym podpiac tez wdplaer. Jest mi on potrzebny od odtwarzania mkv i mp3. Czy czyta on tez iso ale ply cd??
P.S.
Czy można przez ten WD Player pobierac pliki z torrenta i rapid na dysk ktory jest w kiszeni??
Jakie jest lepsze podłączenie. Jak pisałem mam obudowe z dyskiem w sieci ktora ma 2 wolne USB. Czy lepiej podpiac WD po USB czy po WIFI??
Pozdrawiam i Prosze o odpowiedz Daniel
 

andzia480

New member
Windows 7 Ultimate a porządkowanie dysku podpiętego do WD HD

Byłem mile zaskoczony kiedy po podpięciu dysku Seagate 1TB, zajętego w 50%, do kompa z Windows 7 Ultimate ten sam mi zaproponował uporządkowanie plików. Trwało to b. krótko ca. 5 min, dostałem również informację, że poprawione pliki zostały zapisane w folderze z którego mogę je sobie przekopiować. Końcowy wynik tej operacji sprowadził się do tego, że po ponownym podłączeniu dysku do WD HD czas jego ładowania skrócił się do kilku sekund. Szok.
 

grzesch

New member
Witam. Noszę się z zamiarem zakupu WDTV i trochę się oczytałem na tym forum. Ktoś już zadał to pytanie ale chyba zostało bez odpowiedzi (albo żle szukałem). Mam trochę płyt audio z muzyką DTS. Jeśli zrzucę to na dysk jako obraz iso to odtworzy mi to na ampli (Pioneer) lub ewentualnie jak inaczej można zrzucić muzykę w DTS, żeby "zahulało" ?
 

Inspektore

New member
Wczoraj wgrałem na nowo kupiony dysk Gwiezdne wojny 3 z takimi parametrami:
format: MKV
video codec: AVC
video: AVC, 1920x1080 (2.35:1), 23,976 fps, High@L4.1, ~33,7 Mbps
English AC3, 48 KHz, Dolby, 6 ch, 448 Kbps
i wd co chwila się przycina czyli obraz zwalnia a dźwięk zanika. Czasami po chwili wraca wszystko do normy ale najczęściej trzeba albo spauzować albo lekko przewinąć.
Część czwarta Gwiezdnych wojen z parametrami
MKV
Видео кодек: AVC
Видео: AVC, 1920x1080 (2.35:1), 23,976 fps, High@L4.1, ~33,3 Mbps również ten sam objaw. W obu plikach nie ma ścieżki dts czyli to nie on powoduje zacięcia. Czyżby to jednak za duży bitrate jak dla naszego pudełeczka , to jaki wtedy jest optymalny żeby nie mieć problemów z odtwarzaniem. Może ktoś to wie i mnie oświeci będę wdzięczny. Pzdr
Ps Czy nowy procesor w Wd hd 2 jest wydajniejszy ?
 

dakkon7

New member
Inspektore napisał:
Część czwarta Gwiezdnych wojen z parametrami
MKV
Видео кодек: AVC
Видео: AVC, 1920x1080 (2.35:1), 23,976 fps, High@L4.1, ~33,3 Mbps również ten sam objaw. W obu plikach nie ma ścieżki dts czyli to nie on powoduje zacięcia. Czyżby to jednak za duży bitrate jak dla naszego pudełeczka , to jaki wtedy jest optymalny żeby nie mieć problemów z odtwarzaniem. Może ktoś to wie i mnie oświeci będę wdzięczny. Pzdr
Ps Czy nowy procesor w Wd hd 2 jest wydajniejszy ?

kolego sądzę że trochę przesadzasz z bitami 33,3 Mbps to dużo
ja porównywałem jakościowo filmy oba 1080p
1. granica od 8 do 10,3 Mb/s to filmy do 8,5 GB (na DVD9)
2. film o chyba 13-14 Mb/s cos takiego (plik mkv wynikowy od 13 do 15GB)

różnicy nie widzę na moim HDready 42 cale
na dobrym sprzęcie i kablu, piszę to aby nikt się nie przyczepił :)
na wd to działa przycięcia znikome na FW_1_02_10
 

Inspektore

New member
dakkon7 napisał:
kolego sądzę że trochę przesadzasz z bitami 33,3 Mbps to dużo
ja porównywałem jakościowo filmy oba 1080p
1. granica od 8 do 10,3 Mb/s to filmy do 8,5 GB (na DVD9)
2. film o chyba 13-14 Mb/s cos takiego (plik mkv wynikowy od 13 do 15GB)

różnicy nie widzę na moim HDready 42 cale
na dobrym sprzęcie i kablu, piszę to aby nikt się nie przyczepił :)
na wd to działa przycięcia znikome na FW_1_02_10

Chyba nie przesadzam z bitratem sprawdź sobie ten link to bedziesz wiedzial o jakim relasie piszę http://freehd.com.ua/load/zvezdnye_...evenge_of_the_sith_2005_1080p_hdtv/1-1-0-3638
 

dakkon7

New member
no spox 3 czesc Star warsa na płycie Blueray, z tym że sdekodowany do 1 pliku mkv

ale nie jest to film HD, nie chce mi się tego ściągać ale dla mnie to normalka że sobie wd z tym nie poradzi

swoją drogą WD to HDMI 1,1 czy 1,2 wiec i tak nie zobaczysz full HD :(
 
Do góry