WD TV HD Media Player

qqlek

New member
wdtv2

w okolicach 500 zl
ale jak się nie pojawi to proszę psów na mnie nie wieszać ;)
po prostu pytałem o cenę zwykłego a on mi 3 kody producenta podał
i trochę mnie to zaciekawiło
doklikałem się że 1 to zwykły, drugi to mini (jest na stronie WD) i ten 3 to właśnie WDTV2
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
to dobrze ze juz blisko, bo caly czas sie zastanawiam co kupic, oczywiscie musi spelniac moje wymagania, wiec czekam na pierwsze testy u nas
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Opis zmian w wersjach beta wskazuje na to, że programiści skoncentrowali sie przede wszystkim na poprawianiu zauważonych błędów. Nie spodziewajmy się od razu wszystkiego. Bardzo często programiści idą w kierunku wodotrysków nie bacząc, że produkt posiada ewidentne błędy.

Osobiście czekam na płynny zoom i obsługę menu DVD.

Z pewnością przydałby się downmix DTS, ale to może wiązac się z licencją dla DTS. Dlatego niekoniecznie pojawi się w obecnych WD.

ArtS :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jak wyjdzie oficjalny firmware i nie będzie płynnego zoomu, to się chyba zirytuję. Na razie dajmy im czas. Każdy z nas ma inne priorytety. Każdy z nas może sądzić, że brak tej, czy innej funkcji jest irytujacy. Ja wiem jedno. Gdyby nie pewnego rodzaju obietnica ze strony WD, że pewne funkcje sie pojawią, mało kto by wybrzydzał, a juz na pewno nie okreslałtego zlewaniem kogokolwiek.

Prawda jest taka, e producent poza usuwaniem ewidentnych błędów nie musi robic nic, gdyż i tak juz sprzedał urządzenie. Skoro wykazuje jakąś wolę jego udoskonalania, to dobrze. Troche cierpliwości nie zaszkodzi.

Miałem swego czasu odtwarzacz DVD Panasonic, który nie czytał płyt +R/+RW. Nie czytał z założenia. I co? I nic. Kolejny model Panasonika juz czytał, ale nikomu nie przyszło do głowy opublikowac drobnej korekty zdejmującej to durne ograniczenie z mojego modelu.

Ja wolę poczekac, a nie narzekać. Pisanie oprogramowania to nie jest zdzierganie planu w punktach. To żmudna i niełatwa praca. na dodatek niekoniecznie skazana na sukces.

ArtS :)
 

stefanol

New member
BladyPL - Jeśli już patrzymy na listę, zerknij -ile- jest tam żądań nowych funkcji, naprawy rzekomych/prawdziwych bugów, etc etc... 29 stron? Co z tego, że zaznaczyli, że prace już się nad tym zaczęły? Czy jakikolwiek inny player ma podobną stronę? Nie? To z ich strony jeszcze większa "zlewka"? Czy może niekoniecznie?

Twoja frustracja jest oczywista, bo ten paskudny WD Team nie spełnił twojego życzenia... ale życzeń jest od groma, a biorąc poprawkę na to, że trwają prace nad dwoma nowymi odtwarzaczami (a fakt, że w nowych firmware'ach pojawiają się pliki, które niekoniecznie znajdą zastosowanie w WD TV 1 - np. 'samba_server_login_keyboard.xml' - może świadczyć o tym, że player nie zostanie automatycznie porzucony), niekoniecznie jest czas na koncert życzeń.
 

Rudeford

New member
Czy WD wyświetla zdjęcia w rozdzielczości HD czy SD? U mnie niestety po HDMI wszystkie fotki wyświetlają się w niskiej rozdzielczości. Może czegoś nie ustawiłem tak jak trzeba?
 
Ostatnia edycja:

miikew

New member
cze chłopaki (lasek nie zauważyłem)

czy ktoś wyciągnął już medialogic z 1.02.10_TXT_PL i wsadził do ext.boot 1.02.10 ?

potrzebuje tej zasranej obsługi TXT i niczego więcej
 

stefanol

New member
Rudeford napisał:
Czy WD wyświetla zdjęcia w rozdzielczości HD czy SD? U mnie niestety po HDMI wszystkie fotki wyświetlają się w niskiej rozdzielczości. Może czegoś nie ustawiłem tak jak trzeba?
mikulas napisał:
niestety nie wyświetla zdjeć w jakości HD, a szkoda...
Nie wiem w jakiej rozdziałce wyświetlają, ale na pewno to nie jest SD. Zdjęcia w rozdziałce 2816x2112, przy rozdzielczości odtwarzacza 1680x1050 są w takowej (przynajmniej IMO, po zbiciu rozdzielczości do 480p jest znaczna różnica - chyba że to kwestia natywnej rozdzielczości, ale zaraz to sprawdzę z przeskalowanym zdjęciem).

//dokładnie, to samo zdjęcie w 640x480, powiększone do rozdzielczości odtwarzacza wygląda sporo gorzej, niż takie samo w 2816x2112.
 
Ostatnia edycja:

erni111

New member
wd

witam wszystkich! moze mi ktos napisac czym rozni sie WD od POPCORNU? piszecie cos o DTS ale i tak amplituner zmienia dzwiek czy to na DTS czy na 5.1. CZ jak wrzuce wilmy DVD na dysk np lustro czy on bedzie widzial ten plik video ? chodzi mi o filmy 7-8g. i co z tymi napisami czy jak bede mial film DVD czy beda polskie znaki? bo cos slyszalem o napisach. Mam sporo filmow DVD orginalnych i nie chce mi sie latac z plytami. wiec chcialem wrzucic to na dysk! z gory dziekuje za info
 

airjack

New member
Sporo jest postów o DTS-ie, krótkie pytanie... Jeżeli podepnę playerka do ampli optykiem to temat DTS-u mam rozwiązany? To całe zamieszanie dotyczy podłączenia bezpośrednio do tv?
 

wagi77

New member
airjack napisał:
Sporo jest postów o DTS-ie, krótkie pytanie... Jeżeli podepnę playerka do ampli optykiem to temat DTS-u mam rozwiązany? To całe zamieszanie dotyczy podłączenia bezpośrednio do tv?

Tak. WD sam w sobie nie dekoduje danych DTS i nie wysyła dźwięku po analogu. Wysyła dane DTS cyfrowym strunieniem po optyku i po HDMI. Amplituner to zdekoduje (jeśli ma DTS) ale TV nie.

Pozdr.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Obsługa płyt DVD w formie ISO oraz VIDEO_TS jest w pełni poprawna. Napisy standardu DVD są bitmapami, więc nie ma mowy o problemach z ogonkami. Wyświetlają się identycznie, jak z odtwarzacza DVD. Obsługa dźwięku DD oraz DTS przez amplituner jest poprawna. Zarówno poprzez optyk, jak i poprzez HDMI.

Jedynem "mankamentem" obsługi płyty DVD jest brak obsługi wbudowanego menu płyty. WD odtwarza automatycznie najdłuzszy materiał wideo w folderze VIDEO_TS. Wybór dźwięku oraz napisów następuje z poziomu menu podręcznego odtwarzacza WD. Zdarza się, że wybór dźwięku lub napisów nie załapie za pierwszym razem.

Jesli zaś chodzi o ogólna obsługę płyt DVD to brakuje mi trzech rzeczy:

1. Obsługi wbudowanego menu.
2. Obsługi rozdziałów.
3. Obsługi płynnego Zoomu.

Dwie pierwsze funkcje są uzależnione o mozliwości obsługi plików IFO. Podejrzewam, że WD pomija je i korzysta wyłacznie w plików VOB.

Ostatnio wpadłem na pomysł i przygotowuje filmy DVD dla WD w następujący sposób.

1. Odpalam DVD Shrink
2. Wczytuję zawartość płyty
3. Wybieram opcję Reauthor
4. Wybieram VTS z filmem
5. Ustawiam brak kompresji (gdyż rozmiar nie ma znaczenia)
6. W opcjach ścieżek wybieram dźwięk En i napisy PL
7. W opcjach domyśłnych wybieram automatyczny wybór napisów podczas odtwarzania.
8. Uruchamiam Backup.

Po uruchomieniu tak przygotowanego materiału nie muszę w WD nic ustawiać. Oczywiście, jak ktos woli lektora, ma jeszcze łatwiej. Wystarczy przygotować materiał z polską ścieżką bez napisów.

W przypadku seriali robię tak samo. Każdy odcinek w osobnym katalogu.

Przy przetwarzaniu wielu filmów (np. serialu) polecam program MultiShrink. Jego działanie polega na tym, że mamy np. dwa filmy do przetworzenia przez DVDShrink. Uruchamiamy pierwszą instancję DVDShrink, wczytujemy pierwszy film, ustawiamy wszystkie konieczne opcje, klikamy przycisk Backup, ustawiamy opcje w tym oknie itak zostawiamy (nie uruchamiamy procesu). Następnie uruchamiamy kolejną instancję DVDShrink, wczytujemy drugi film, ustawiamy potrzebne opcje, wywołujemy okno Backup, tu tez ustawiamy i tak zostawiamy (nie wolno uruchomic procesu). W ten sposób możemy utworzyć wiele instancji DVDShrinka, wczytując kolejne filmy.

Teraz uruchamiamy MultiShrinka i klikamy OK. Multishrink odnajduje pierwszy DVDShrink z brzegu i uruchamia proces Backupu. Gdy backup się skończy, po chwili MultiShrink zamyka okno informacyjne pierwszego DVDShrinka i uruchamia proces w kolejnym. Wszystko trwa dopóty, dopóki w systemie będzie jeszcze uruchomiony jakiś DVDShrink z wywołanym oknem Backup.

Naprawdę świetna rzecz. Nalezy tylko pamiętac, aby zarezerwowwać wystarczającą ilość miejsca na dysku na przetworzone filmy.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry