WD TV HD Media Player

ArtS007

New member
Bez reklam
garabasz napisał:
Na chwilę obecną to nic nie robią z softem. Od dłuższego czasu nic nie wyszło nowego.
Nie gniewaj się, ale skąd u Ciebie taka pewnośc, że nic nie robią? Przecież to, że nie ma oficjalnej odsłony nowej wersji nie oznacza, że nie nad nią pracują. Nie wiem, jak się toczą prace i jaki będzie ich efekt, ale wolę poczekać na dopracowaną wersję, zamiast co chwilę aktualizować urządzenie i robić za beta-testera. Pozostaje jedynie nadzieja, że dodatkowe funkcje za jakiś czas się pojawią. Jeśli WD TV 2 będzie oparty na tym samym rdzeniu sprzetowym, jest szansa, że oprogramowanie będzie rozwijane równolegle. Jeśli nie, może dojść do tego, że nasza jedynka zostanie zaniedbana. Poczekamy, zobaczymy...

ArtS :)
 

kkasperc

New member
WD My Book Esential Edition

Wskaźnik LED - zasilania/aktywności
Stałe świecenie - Stan włączenia lub tryb oszczędzania energii
Szybkie miganie (przez około 3 sekundy) - Przejście do trybu oczekiwania
Wolne miganie (co 5 sekund) - Oczekiwanie systemu
Górna i dolna - Napęd jest używany

U mnie My Book Esential Edition 1TB podłączony do WD TV HD świeci stale czyli mam stan włączenia lub tryb oszczędzania energii. Ponieważ słyszę, że dysk nie obraca się przyjmuje, że przeszedł w stan oszczędzania energii.

W nocy irytuje mnie świecenie niebieskiej diody.
 

waldi54

New member
columbia napisał:
to dziwne - mój wyłącza się bez problemu, mam też 1TB Seagate zew. i też to robi, znajomy ma WD MyBook'a 500GB i też....

Sprawdziłem to jeszcze raz:
1. Po wyłączeniu WD TV dysk się kręci.
2. Przyciskiem "EJECT" w pilocie WD dysk się wyłącza ( przestają się kręcić talerze), lecz pali się dalej kontrolka dysku.
3. Przy wyłączonym WD i podpięciu dysku zewnętrznego do USB, WD TV inicjuje pracę dysku i dysk nie przechodzi do stanu spoczynku pomimo że WD jest wyłączony.
4. Po wyłączeniu przyciskiem "EJECT" w pilocie i ponownym włączeniu WD TV, WD TV nie widzi dzsku. Dopiero po ponownym podłączeniu do USB, WD czyta dane z dysku.
Jest to wielka niedogodność, zważywszy że to urządzenie służy wszystkim domownikom, i każda operacja związana z wypinaniem i wpinaniem kabelków jest wielce frustrująca.
Napiszcie czy u Was jest podobnie.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Trochę szkoda, że Eject odpina dysk na stałe. Podejrzewam, że odłaczenie WD od sieci i ponowne włączenie resetuje ten stan.

Nie sprawdzałem dokładnie, ale wydaje mi się, że na drugi dzień po wyłaczeniu WD do trybu standby dysk spał (2,5" FreeAgentGo). Podejrzewam, że to zasługa elektroniki samego dysku. Ale muszę to dokładnie sprawdzić. Na pewno nie wyłącza się od razu.

ArtS :)
 

kkasperc

New member
waldi54 napisał:
Sprawdziłem to jeszcze raz:
1. Po wyłączeniu WD TV dysk się kręci.
2. Przyciskiem "EJECT" w pilocie WD dysk się wyłącza ( przestają się kręcić talerze), lecz pali się dalej kontrolka dysku.
3. Przy wyłączonym WD i podpięciu dysku zewnętrznego do USB, WD TV inicjuje pracę dysku i dysk nie przechodzi do stanu spoczynku pomimo że WD jest wyłączony.
4. Po wyłączeniu przyciskiem "EJECT" w pilocie i ponownym włączeniu WD TV, WD TV nie widzi dzsku. Dopiero po ponownym podłączeniu do USB, WD czyta dane z dysku.
Jest to wielka niedogodność, zważywszy że to urządzenie służy wszystkim domownikom, i każda operacja związana z wypinaniem i wpinaniem kabelków jest wielce frustrująca.
Napiszcie czy u Was jest podobnie.
Ad1. nie wiem - sprawdzę - sprawdziłem nie kręci się
Ad2. tak, też tak mam niebieska dioda świeci cały czas - stałe świecenie
Ad3. po wyłączeniu WD z pilota HDD przestaje kręcić, jest cisza. Przy wyłączonym WD TV podczas podłączania dysku sprawdzę czy dysk nie przechodzi do stanu spoczynku tak nie robiłem - przez 2 minuty nie przeszedł - ciekawe
Ad4. tak wyobrażam sobie działanie "EJECT". Naciskanie tego przycisku w momencie kiedy fizycznie chce się odłączyć HDD od urządzenia. Tak samo działa mi kilka urządzeń w PC. Dopóki nie wyjmę i nie włożę ponownie to PC nie zauważa urządzenia, bez znaczenia czy czerpie zasilanie z USB czy z odrębnego zasilacza.
 
Ostatnia edycja:

garabasz

New member
ArtS007 napisał:
Nie gniewaj się, ale skąd u Ciebie taka pewnośc, że nic nie robią? Przecież to, że nie ma oficjalnej odsłony nowej wersji nie oznacza, że nie nad nią pracują. Nie wiem, jak się toczą prace i jaki będzie ich efekt, ale wolę poczekać na dopracowaną wersję, zamiast co chwilę aktualizować urządzenie i robić za beta-testera. Pozostaje jedynie nadzieja, że dodatkowe funkcje za jakiś czas się pojawią. Jeśli WD TV 2 będzie oparty na tym samym rdzeniu sprzetowym, jest szansa, że oprogramowanie będzie rozwijane równolegle. Jeśli nie, może dojść do tego, że nasza jedynka zostanie zaniedbana. Poczekamy, zobaczymy...

ArtS :)

ArtS myślisz, że jak wyjdzie nowy soft po roku będzie dopracowany? z pewnością nie. Lepiej jak by ukazywał się częściej po dodaniu jakieś nowej funkcjonalności. Prawda jest taka że błędy i niedoróbki najlepiej wyłapują użytkownicy.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Różnie to można oceniać. Wiem z doświadczenia, że częste odsłony są wynikiem kolejnych poprawek do poprawek. Nie twierdzę, że po roku dostaniemy prosukt doskonały. Jednak jest szansa, że będzie to projekt przemyślany, zawierający szerszy zestaw funkcji. Bardziej jednak chodziło mi o to, że fakt nieukazywania sie od jakiegos czasu aktualizacji nie oznacza, że prace nad nią zamarły.

ArtS :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Pomysłów na nowe funkcje jest rzeczywiście wiele. Nie byłoby to jeszcze powodem do umiarkowanego optymizmu, gdyby nie to, że pojawiają się przy tej okazji adnotacje ze strony producenta. Nie robią tego chyba tylko na pokaz. Niewykluczone, że nie wszystko uda się doprowadzić do szczęśliwego końca. Jednak podejrzewam, że pomiędzy stadium planowane (planned), a rozpoczęte (started) nastepuje faza analizy. Dlatego, jeśli juz coś wystartowało, ma spore szanse na ukończenie. Niewykluczone tez, że te prace służą przy okazji wdrożeniu wersji 2. Stąd takie "opóźnienia".

Na marginesie zastanawia mnie kariera słowa funkcjonalność, które oznacza zbiór funkcji i nie używa się go w liczbie mnogiej. :confused:

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

dakkon7

New member
witam

ostatnio przypatrzyłem się filmom oglądanym przez WD i zauważyłem że obraz jest ziarnisty tak jakby ktoś nałożył siateczkę

może macie podobnie?
posiadam nowszy FW

szukam winy czy jest po stronie WD bądź TV

wykluczam kabel HDMI i filmy
nie powiem czy jest to na każdym filmie bo nie chce mi się sprawdzać, ale jak na razie efekt ziarnistości jest na każdym co przeglądałem
 

adimg19

New member
Niestety duzo filmow posiada ziarno. Nie wiem czemu filmowcy stosuja taki zabieg, bo czegos takiego nie uswiadczy sie w nagraniach telewizyjnych, np. koncertowych
 
Ostatnia edycja:

chreo

New member
Powiedzcie, czy w obecnej chwili player z najlepszym stosunkiem jakości do ceny to właśnie WD TV HD?

Chcę wydać max 500zł na coś takiego i nie wiem czy to jest właśnie to czego szukam czy może już coś nowego pojawiło się w sklepach.
Nie chcę zamawiać playera z końca świata ale iść do sklepu (lub allegro) i kupić tani i dobry playerek :)
 

adimg19

New member
No to pozostaje narazie tylko WD. W tej cenie polecilbym ci Xtreamera (duzo szybszy i lepiej wyposazony jak WD), sam zamienilem WD na niego, ale skoro nie chcesz sprowadzac sprzetu z zagranicy...
 
Ostatnia edycja:

dakkon7

New member
hehe widzę nie tylko mnie wkurzają ziarenka, człowiek myśli że sobie obejrzy nieskazitelny czysty obraz HD a tu niesmak tylko:(

WD jak na razie radzi sobie z multimediami więc polecam

teraz dopiero zaczyna się bum z takimi urządzeniami Asus cos ma wypuścić, nowa kukurydza w przyszłości WD2 i inne mniej znane a oferujące wszystko co trzeba:p ale to wydatek od 500zł do nawet 1500
 
Do góry