WD TV HD Media Player

ziupo

New member
Heh, tego nie sprawdzałem, kierowałem się jedynie zdjęciem na stronie :)
Bardziej interesowały mnie jego funkcje oraz to co się dzieje z aktualizacjami.
Dobrze, że ma wyjście spdif.

A teraz powróćmy może lepiej do tematu :)
 

piskorski

New member
WD przycina...

Pisalem ostatnio o problemach z podlaczeniem optykiem do amplitunera. Winny okazal sie ten ostatni - w menu nie mialem wybranego wejscia optycznego a coaxial. Po zmianie dzwiek dekoduje sie super.

Do tej pory nie uporalem sie za to z rwaniem praktycznie wszystkich filmow jakie mam w 1080p.
Sprawdzalem :
Quantum.of.Solace.1080p.BluRay.x264-REFiNED (5 ref)
Wanted.2008.BluRay.1080p.DTS.x264.dxva-EuReKA (4 ref)
Planet.Earth.10.Seasonal.Forests.2006.1080p.HDDVD.x264-AJP (16 ref)

Na kazdym z ww. filmow sa klopoty z odtwarzaniem obrazu/dzwieku.
Na 2 pierwszych sa co kilkadziesiat sekund przycinki - tj. video zaczyna zwalniac i przycinac i ginie dzwiek. Pomaga przesuniecie pilotem o kilka sekund do przodu... ale jak obejrzec w ten sposob film ?

Na Planet Earth obraz co kilkanascie sekund staje rozbija sie na bloki jednokolorowe.

Jest jakis sposob by zgodnie z opisem urzadzenia odtwarzac 1080p MKVy ?
 

piskorski

New member
grucha06m napisał:
To w końcu co lepiej kupić: Xtreamer, WD TV HD Media Player czy lepiej poczekać na nowe WD TV??

A gdzie kupisz tego xtreamera ? Poki co osoby, ktore zaplacily 24 czerwca czekaja na dostawe...
Ja chetnie pozbede sie WD i kupie cos co czyta WSZYSTKO a nie prawie wszystko a pozniej jeszcze okazuje sie, ze praktycznie niewiele.
Moze kosztowac 2x tyle co WD.

Dzisiejsze doswiadczenie:
- Taken - 720p (1280x544), 5 Ref, 4.1, DTS - rwie.
- Przerobione Quantum of Solace, o ktorym pisalem wczesniej - 1920x1080, 3 Ref (po przerobce), 4.1, DTS - dalej sie rwie.
- I love you mane - 720p (1280x720), 5 Ref, 4.1, DD - chodzi plynnie.

Z kilku filmow jakie mam w HD plynnie dziala moze 1/3. Wszystkie tytuly, ktore mam w DTSie rwa sie. Planet Earthe po przerobieniu na 3 Ref przestal "klatkowac" ale on jest w DD.
 

piotrg123

New member
Witam,

mam film w formacie .trp (1920x1080). WD go jednak nie obsługuje. Czy znacie jakiś konwerter, który przerobi go na plik o podobnej jakości, obsługiwany przez WD???
 

garabasz

New member
piskorski napisał:
Z kilku filmow jakie mam w HD plynnie dziala moze 1/3. Wszystkie tytuly, ktore mam w DTSie rwa sie. Planet Earthe po przerobieniu na 3 Ref przestal "klatkowac" ale on jest w DD.

Tak z ciekawości jakim programem zmieniłeś parametr refframe, chyba że źle zrozumiałem twoją wypowiedź ?
 

drozol

New member
piskorski napisał:
Ja chetnie pozbede sie WD i kupie cos co czyta WSZYSTKO a nie prawie wszystko a pozniej jeszcze okazuje sie, ze praktycznie niewiele.
Moze kosztowac 2x tyle co WD.

Dzisiejsze doswiadczenie:
- Taken - 720p (1280x544), 5 Ref, 4.1, DTS - rwie.
- Przerobione Quantum of Solace, o ktorym pisalem wczesniej - 1920x1080, 3 Ref (po przerobce), 4.1, DTS - dalej sie rwie.
- I love you mane - 720p (1280x720), 5 Ref, 4.1, DD - chodzi plynnie.

Z kilku filmow jakie mam w HD plynnie dziala moze 1/3. Wszystkie tytuly, ktore mam w DTSie rwa sie. Planet Earthe po przerobieniu na 3 Ref przestal "klatkowac" ale on jest w DD.
Nie ma się co na razie podniecać tym Xtreamerem. Nie wiadomo w tej chwili jak często będą się ukazywać nowe softy do niego i czy w ogóle będą.
Ja swojego WDTV nabyłem drogą kupna dwa dni temu i na razie jestem bardzo zadowolony. To czego mi najbardziej brakuje to:
1. Brak wsparcia dla napisów TXT
2. Brak menu dvd.
3. Mam amplituner ale czasami (np. nocy) nie mam potrzeby jego uruchamiania - dlatego przydałby się downmix DTS.

Natomiast u mnie większość filmów 1080p chodzi płynnie, oprócz tych z większą ilością klatek ref. Na kilkanaście filmów 1080p, tylko z dwoma są problemy - Planet Earth oraz Terminator - pierwsza część. Mam tą samą wersje Taken - eureka 1080p i nie ma z nią żądnych problemów. To samo z innymi (większość z dźwiękiem DTS).
Problemem u ciebie moż być za wolny transfer z dysku, albo może firmware - ja mam wersje 10 ze strony WD.
Na twoim miejscu spróbował bym nagrać film na jakiś inny dysk, pendrive. Ja mam 3,5" kieszeń z właśnym zasilaniem. Z doświadczenia wiem, że dysk 2,5" (szczególnie wd passporty) mogą mieć problem kiedy są zasilane z jednego portu USB.
A tak swoją drogą jak przerobiłeś ten film planet earth ???
 

hanti

New member
drozol napisał:
Nie ma się co na razie podniecać tym Xtreamerem. Nie wiadomo w tej chwili jak często będą się ukazywać nowe softy do niego i czy w ogóle będą.

? mniej wiecej co 2 tyg wychodza nowe wersje do niego aktualnie jest juz 1.02
 

piskorski

New member
garabasz napisał:
Tak z ciekawości jakim programem zmieniłeś parametr refframe, chyba że źle zrozumiałem twoją wypowiedź ?

Zmienialem uzywajac polecanego w tym watku uncropMKV.
Zmiana polega de facto na przekonwertowaniu calego filmu co na moim stacjonarnym dosyc mocnym komputerze zajmuje kilkadziesiat minut.
Tyle tylko, ze zmiany te g. daja - vide Quantum of Solace, ktore rwie sie na Ref 3.
 

piskorski

New member
drozol napisał:
Problemem u ciebie moż być za wolny transfer z dysku, albo może firmware - ja mam wersje 10 ze strony WD.
Na twoim miejscu spróbował bym nagrać film na jakiś inny dysk, pendrive. Ja mam 3,5" kieszeń z właśnym zasilaniem. Z doświadczenia wiem, że dysk 2,5" (szczególnie wd passporty) mogą mieć problem kiedy są zasilane z jednego portu USB.
A tak swoją drogą jak przerobiłeś ten film planet earth ???

Dobry pomysl z tym dyskiem. Jutro przytargam kieszen z pracy i zobacze czy cos to zmieni.
Planet earth przerobilem uzywajac uncropMKV. Na ref3 w 1920x1080 wszystko chodzi super. Moj Planet Earth ma dzwiek w DD.
BTW, jakie szybkie i rozsadne cenowo pendrive polecacie ?
 

stefanol

New member
Za duża ilość ref-frames/rozdzielczość na WD powoduje nie rwanie, ale makrobloki - cały ekran pokryty jest takim syfem. UncropMKV spokojnie mi przekonwertował Shreka (ale za dłuugo na moim sprzęcie - szybciej ściągnę inny rel), ale niestety program "uncropuje" obraz, i chyba dorabia czarne pasy u góry i u dołu (które de facto i tak są tam z racji innego aspect ratio).

Ja używam dwóch dysków WD My Passport 500GB. Nie mam ampli, więc wszystkie filmy, które trzymam na dyskach, mają co najmniej ścieżkę w DD (czasami dodatkowo jest DTS, czasami jakieś komentarze). I nie powiem, żeby cokolwiek się zawsze ścinało. Quantum of Solace, ten sam release, działa bezproblemowo. Sporadycznie zdarzy się, że film zacznie troszeczkę ścinać (losowo), wtedy wystarczy cofnąć trochę do tyłu, i wznowić - do końca wtedy nie ma problemu. Chyba tylko Katyń w 1080p, nie wiedzieć czemu, nie jest płynnie odtwarzany (tak jakby gubi klatki).

Za taką cenę jestem wciąż zadowolony - robi wszystko to, co oczekiwałem. Dorabianie napisów w *.srt to trzy kliknięcia, zrobienie ścieżki w AC3 - tak samo, i 15 minut. Z ext3-boot dochodzi sporo ciekawych funkcji (np. informacje o filmie, jak już pokazywałem wcześniej). Jedyny bug, jaki mnie dość irytuje, to dość częste zwieszki urządzenia. Nie w czasie odtwarzania, ale po prostu - wyłączam z pilota, za parę godzin włączam, niby zapala się lampka, ale telewizor zgłasza "No signal" - wtedy muszę zrestartować całego WD.
 
Ostatnia edycja:

jorosz

New member
actchris napisał:
Zmień kabel, podepnij WD to innego TV na próbę może WD jest uszkodzony ??
zobacz po kablu composite (3 x cinch) czy działa....


ps. WD nie ma HDMI 1.3 tylko 1.2 ale to nie powinno mieć znaczenia.

Co do plików z kamery i ciągłości odtwarzania to na 90% się się nie da ...

Dokonałem zmiany i to trzech różnych kabli HDMI, dźwięk po composite oczywiście działa, ale pod HDMI nie. Jedyne wyjście na dzień dzisiejszy to obraz poprowadzony poprzez HDMI, natomiast dźwięk poprzez wyjście analogowe stereo. Dokonałem równiez sprawdzenia samego WD TV na innym telewizorze, w tym przypadku dźwięk jest obecny. Również Panasonic TH-37P8V jest sprawny bo z innych źródel np. DVD, PSP 3 jest i obraz i dźwięk. Wynika z tego wniosek, że jedynym możliwym rozwiązaniem jest dostosowanie oprogramowania (firmware) WD TV HD, tak jak miało to miejsce w przypadku odtwarzacza DVD Manta 056 HD. Z lektury forum polskich jak i zagranicznych, wynika że ten problem (braku dźwięku po HDMI) dotyczy nie tylko telewizorów plazmowych Panasonica, ale również LG. W niektórych przypadkach sygnalizowano związek z obecnościa zabezpieczeń sygnału HDCP.;)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
A może firmware trzeba zmienić w TV a nie w WDTV? ;)
Niedawno Panasonic wprowadził aktualizację softu swoich nowych plazm, tak aby mogły "dogadać się" z amplitunerami Onkyo poprzez HDMI...
 
Do góry