WD TV HD Media Player

Dreamerek

New member
O ile dobrze pamiętam to przy pierwszych wersjach dysk się nie wyłączał. W chwili obecnej po wyłączeniu WDTV dysk mam tylko włączoną diodę "stand by" i dysk się nie kręci. W tym temacie są opisane kolejne zmiany...
 

actchris

New member
BitTornado napisał:
Witam! mam maly problem zakupilem dysk twardy Cnmemory 3,5 do otwarzacza wd tv, i chodzi mi oto ze po wylaczeniu playera dysk caly czas pracuje i kreci sie talerz, co zrobic zeby go nie popsuc, wylaczac odrazu z pradu albo najpierw odinstalowac dysk w Wd playerze?

Masz dysk 3.5" i one mając zewnętrze zasilanie nie wyłączają się same, trzeba odpiąć zasilanie albo skorzystać z wyłącznika.
Dyski które się same potrafią wyłączyć są 2.5" i pobierają zasilanie z USB
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Wydaje mi się, że opcja Eject, powinna wyłaczyć również dysk z własnym zasilaniem, ale musiałbym to sprawdzić, gdyż normalnie używam 2,5 calowca. :) Oczywiście, zawsze pozostaje wyłączenie zasilania dysku i chyba warto się pofatygować, gdyż niepotrzebnie się zużywa.

ArtS :)
 

BitTornado

New member
arturovw napisał:
Okładki już mi WD pokazuje, tylko nie wiem dlaczego jak mam katalog z filmem to okładka nie jest wyświetlana na całej płaszczyźnie folderu tylko jest wypośrodkowana.Dokładnie wygląda to tak że widzę okładkę ale też u góry jak i jej dołu kawałek folderu. Czy Wiecie może jak poprawić te drobne niedociągnięcia kosmetyczne ?

no wlasie mam tez ten problem :(
 

columbia

New member
actchris napisał:
Masz dysk 3.5" i one mając zewnętrze zasilanie nie wyłączają się same, trzeba odpiąć zasilanie albo skorzystać z wyłącznika.
Dyski które się same potrafią wyłączyć są 2.5" i pobierają zasilanie z USB

błąd - nie wyłaczają się tylko 3,5" w kieszeniach - "firmowe" 3,5" na USB np. WD MyBook 2TB (takiego mam) wyłacza się bez problemu :) Pozdr
 

dwoz

New member
Dyski które się same potrafią wyłączyć są 2.5" i pobierają zasilanie z USB
Niestety nie wszystkie dyski 2.5" potrafią się wyłączyć, mam dysk hitachi w obudowie optimus easy backup i on nie wyłącza się.
 

petrumi

New member
witam. Dołączyłem do grona posiadaczy. W komplecie kupiłem My Book 1TB.
wgrałem polecane kilka stron wcześniej FW (polskie menu i napisy txt). Mam kilka pytań:

1. czy to normalne, że po uruchomieniu WD czyta ok 5 minut zawartość dysku? (zapełniony w 80%)

2. pojawiają mi się piksele w polskich rippach 1920x1080 (epoka lodowcowa, shrek 1 & 2 - obie wersje z dubbingiem. Czy to dysk nie daje rady czy słaba jakość ripów?

pliki: Shrek._2001_.1080p.HD-Re.AC3.x264.PL.DUB.by.dzej
Shrek.2.DubPL.2004.FullHD.1080p.x264.AC3.aditonix

3. nie mam dźwięku w niektórych plikach .ts (seria IMAX)

będę wdzięczny za odpowiedź i wyrozumiałość, jeśli temat był już poruszany
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Długie czytanie dużego dysku nie jest czymś nadzwyczajnym, choć odtwarzacz tworzy indeks zawartości. Dzięki temu każde kolejne czytanie powinno być krótkie.

ArtS :)
 

jakis

New member
Witam wszystkim
Mam WD od paru miesięcy i wszystko jest naprawdę ok poza pewną przypadłością z ostatnich dni. W przeciagu tygodnia trafiły mi się 3 filmy z problemem przy odtwarzaniu, a właściwie przy przewijaniu na podglądzie. Po prostu ta funkcja nie działa w tych 3 przypadkach a w jednym z nich po 3 minutach WD się wiesza i jedynie reset przywraca mu funkcjonalność. Czy ktoś się spotkał z tym. Mój soft to najnowszy oficjalny PL z poprawką czytania txt zamiast srt. Dodam że na kompie pliki z tymi filmami zachowują się normalnie.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Filmy HD, podobnie, jak DivX, są kodowane często w amatorkich warunkach. Zadarza się, że nie spełniają standardów formatu. Trudno się więc spodziewać, że nasza zabawka ze wszystkim sobie poradzi. Tak naprawdę tylko ripy z DVD i BD są pewniakami. Reszta zawsze niesie za sobą ryzyko.

ArtS :)
 

stefanol

New member
petrumi napisał:
2. pojawiają mi się piksele w polskich rippach 1920x1080 (epoka lodowcowa, shrek 1 & 2 - obie wersje z dubbingiem. Czy to dysk nie daje rady czy słaba jakość ripów?

pliki: Shrek._2001_.1080p.HD-Re.AC3.x264.PL.DUB.by.dzej
Shrek.2.DubPL.2004.FullHD.1080p.x264.AC3.aditonix
Najprawdopodobniej mówisz o makroblokach, pewnie encoderzy przekroczyli maksymalną ilość ref frames dla tej rozdzielczości (u mnie tak samo było ze Shrekiem, też PLDub, chyba ten sam release).

3. nie mam dźwięku w niektórych plikach .ts (seria IMAX)
Jeśli dźwięk masz w DTSie, uzyskasz go tylko puszczając optykiem do amplitunera. W przeciwnym wypadku, po HDMI usłyszysz tylko AC3.
 

pawlog

New member
pawlog napisał:
Witam
Używam WDTV od około 2 miesięcy, ogólnie jestem bardzo zadowolony nie miałem jak dotąd żadnego problemu z jakimkolwiek filmem, nie wazne 1080p, czy zwykły divx, jednak denerwuje mnie od czasu do czasu taka rzecz.
WDTV nie "słucha pilota" nie moge wlaczyc go, lub jak jest wlaczony, w glownym menu dam w dol lub inny kierunek to przeskakuje nie o raz lecz o kilka lub klikanascie ciezko trafic na to co sie chce wlaczyc.
Jest to przypadek doscyc rzedki 1-2 razy na tydzien pomaga natychmiast odłaczenie od proadu i wlaczenie ponownie.

Ciekawy jestem czy wy tez cos takiego zauwazyliscie?

Witam ponownie
Teraz dzieje sie to codziennie czy moze miec to cos wspolnego z firmwarem lub bliskoscia innych urzadzen (telewizor lub amplituner)??
Co o tym myslicie?
 

pablolite

New member
U kumpla jest tak samo jak ma podłączone przez HDMI.
Zrob dwa testy.
Podłącz WD do TV inaczej niż przez HDMI i zobacz jak działa.
Jak nie pomoże, odsuń WD 1.5m (o ile przewod wystarczy ;) od TV.

W serwisie Samsunga stwierdzili, że ten player jest słabo ekranowany
i telewizor może zakłócać podczerwień. Jeżeli oddalenie od telewizora
zadziała to spróbuj ustawić 'oszczędzanie energii' w TV na off/minimum,
wyłącz i włącz telewizor.

Na samsungu ten trik działa.
 

kn83

New member
Mam pytanie odnosnie fw z obsłogą txt , jaka jest jakosc napisów txt porównywalna z srt??Czy gdy podniesiemy film do góry napisy znikają??Zastanawiam sie nad wgraniem i nie wiem czy warto bo czyta tylko fps 23.976a mam pare filmów z innym chyba ze mozna to jakos ustawic??
 

kn83

New member
Mam pytanie odnosnie podłaczania napedu dvd pod wd , czy filmy 720p 1080p chadzą z płyty bez zacieć , czy potrzebne jest dodatkowe zasilanie pod taki naped??( czy chodzi jak dysk 2,5 pobierajac zasilanie z usb)czy ewetualnie ktoś mogłby jakis taki naped polecić
 

jakis

New member
kn83 napisał:
Mam pytanie odnosnie fw z obsłogą txt , jaka jest jakosc napisów txt porównywalna z srt??Czy gdy podniesiemy film do góry napisy znikają??Zastanawiam sie nad wgraniem i nie wiem czy warto bo czyta tylko fps 23.976a mam pare filmów z innym chyba ze mozna to jakos ustawic??

Jak dla mnie jakość napisów jest identyczna, niestety podniesienie filmu powoduje zniknięcie napisów, które wracają gdy ponownie opuszczę film.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Oficjalne oprogramowanie nie wspiera napędów optycznych. Modyfikowane być może, nie śledzę. Tak, czy inaczej, nawet przy wsparciu, będziesz potrzebował dodatkowego zasilania dla napędu. Dyski 2,5" są wyjątkiem ze względu na niewielkie zapotrzebowanie na moc. Procentują rozwiązania znane z notebooków.

Jeszcze uwaga ogólna natury ogólnej. Zastanawiam się, skąd się biorą takie słowa, jak np. "encoderzy"? Czy zwykły "koder" nie wystarczy? Podobnie "release" i inne tego typu zamienniki. Wiem, że czasem niełatwo znaleźć polskie odpowiedniki, ale w takich przypadkach można, a nawet należy.

Marketing obrósł nam różnymi eventami, targetami itp. Język komputerów również tworzy swoją specyfikę. Jak tak dalej pójdzie, niedługo zapomnimy, jak się pisze po polsku. :(

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

saa

New member
Witam,

Planuję kupić WD TV i mam kilka pytań.

1. Mam już dysk USB i chciałbym wgrywać na niego filmy, ale jaką mam zrobić strukturę katalogów ? Czy stworzyć katalog np. VIDEO, w niego kopiować katalogi z filmami ? Format NTFS ?

2. W katalogu z filmem mam napisy SRT, a jaki wgrać rozmiar jpg okładki ?

3. Ostatnie pytanie - jaki soft wgrać ? Interesuje mnie tylko oglądanie filmów z ładnymi napisami + okładki i ładne menu. Sieć, funkcja torrent itp. nie jest dla mnie ważna. Chciałbym wgrać go raz do pamięci i żeby tam był zapisany, bez konieczności ładowania za każdym razem.

Dzięki !
 
Do góry