WD TV HD Media Player

arturovw

New member
dakkon7 napisał:
jedyny sposób to: przerabiasz plik na xxx.wav i nagrywasz na płyte CD-R jako audio odczyt możliwy poprzez dvd player z dekodekiem DTS oczywiście przez ampituner :)

Bardzo Ci serdecznie dziękuję, zaraz zabieram sie za przerabianie ;D Pozdrawiam
 

BitTornado

New member
Witam! mam takie pytanie czy macie problemy z twardymi dyskami 1TB ale innej firmy niz WD,chodzi mi oto czy mozna podlaczyc plate 1TB innej firmy niz z WD???
 
Ostatnia edycja:

mac79

New member
BitTornado napisał:
Witam! mam takie pytanie czy macie problemy z twardymi dyskami 1TB ale innej firmy niz WD,chodzi mi oto czy mozna podlaczyc plate 1TB innej firmy niz z WD???
sprawdzałem TOSHIBE i ADATA, żadnych problemów
pozdro
 

luka80

New member
witam
pobrałem sobie filmik jumper, i tutaj moje pytanie w specyfikacji i z informacji na stronie rozdzielczość jest 1920x1080, dlaczego wd nie rozciąga obrazu na pełny ekran, mam czarne pasy na górze i na dole?
jest na to jakaś rada?

Kod:
Ogólne
ID                              : 1
Pełna ścieżka                   : D:\film\jumper.m2ts
Format                          : BDAV
Format/Informacja               : BluRay Video
Rozmiar pliku                   : 7,65 GB
Czas trwania                    : 1h 28 min.
Całkowita przepływność bitów    : 12,4 Mb/s
Maksymalna całkowita przepływnoś: 35,5 Mb/s
Kod:
[COLOR=white]Wideo
ID                              : 4113 (0x1011)
ID menu                         : 1 (0x1)
Format                          : AVC
Format/Informacja               : Advanced Video Codec
Profil formatu                  : High@L4.1
Ustawienia formatu, CABAC       : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy  : 3 klatki
Czas trwania                    : 1h 28 min.
Przepływność bitów              : 9.902 Kb/s
Nominalna przepływaność         : 8.838 Kb/s
Szerokość                       : 1.920 pikseli
Wysokość                        : 1.080 pikseli
Proporcje obrazu                : 16/9
Szybkość wyświetlania klatek    : 23,976 kl/s
Rozdzielczość                   : 24 bity
Kolorymetria                    : 4:2:0
Rodzaj skanu                    : Progresywny
bity/(piksele*ramki)            : 0.199
Rozmiar strumienia              : 6,11 GB (80%)
Biblioteka zapisująca           : x264 core 67 r1173 f6d3166
Ustawienia kodowania            : cabac=1 / ref=3 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x113 / me=umh / subme=7 / psy_rd=1.0:0.2 / mixed_ref=0 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=-3 / threads=3 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / bframes=3 / b_pyramid=0 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=3 / wpredb=1 / keyint=24 / keyint_min=1 / scenecut=40 / rc=2pass / bitrate=8838 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / vbv_maxrate=17500 / vbv_bufsize=14500 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=1:0.8[/COLOR]
[COLOR=white]Audio #1
ID                              : 4352 (0x1100)
ID menu                         : 1 (0x1)
Format                          : DTS
Format/Informacja               : Digital Theater Systems
Czas trwania                    : 1h 28 min.
Rodzaj przepływności            : Stała
Przepływność bitów              : 1.510 Kb/s
Kanały                          : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów          : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania       : 48,0 KHz
Rozdzielczość                   : 24 bity
Rozmiar strumienia              : 954 MB (12%)
Język                           : Angielski[/COLOR]
[COLOR=white]Audio #2
ID                              : 4353 (0x1101)
ID menu                         : 1 (0x1)
Format                          : AC-3
Format/Informacja               : Audio Coding 3
Czas trwania                    : 1h 28 min.
Rodzaj przepływności            : Stała
Przepływność bitów              : 448 Kb/s
Kanały                          : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów          : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania       : 48,0 KHz
Rozmiar strumienia              : 283 MB (4%)
Język                           : Polski
[/COLOR]
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
a co ma do tego rozdzielczosc!
powiedz to tym co kreca filmy

Proporcje ekranu [edytuj]

Początkowo filmy wyświetlano na ekranach w proporcji 1:1,33 (podstawa 4, wysokość 3) - taki format przyjęto też dla ekranu telewizyjnego. Po wprowadzeniu na taśmę filmową ścieżki dźwiękowej format standardowy to 1:1,37. W walce z rosnącą konkurencją telewizji w latach 50. XX wieku wynaleziono szeroki panoramiczny ekran (cinemascope). W kamerach i projektorach zastosowano obiektywy anamorfotyczne; ekran wydłużył się do proporcji 1:2,55. W latach 60. prowadzono tzw. cineramę z wykorzystaniem taśmy 70 mm, z ekranem w proporcjach 1:2,75.
Obecnie w kinach najczęściej stosuje się format pośredni tzw. kaszetę (1:1,66 lub 1:1,85), a taśma 70 mm znalazła zastosowanie przy wyświetlaniu obrazów trójwymiarowych w systemie IMAX. Ekran ma tu proporcje 1:1,43, a kadr jest ustawiony na taśmie poziomo, a nie pionowo jak na taśmie 35 mm.


wiecej na wiki
 

luka80

New member
Seba_Fan napisał:
a co ma do tego rozdzielczosc!
powiedz to tym co kreca filmy

wiecej na wiki

to na co mam głównie zwracać uwagę i z jakimi proporcjami i roździelczościami pobierać filmiki żeby już mnie taka nie miła niespodzianka na WDhd nie spotkała po 8h pobierania filmiku?
 

dakkon7

New member
luka80 napisał:
to na co mam głównie zwracać uwagę i z jakimi proporcjami i roździelczościami pobierać filmiki żeby już mnie taka nie miła niespodzianka na WDhd nie spotkała po 8h pobierania filmiku?

z takim podejściem to pewnie już od lat nie oglądasz TV bo ci paski wychodzą

WD nie skaluje robi to: DVD, TV, amp i pewnie jeszcze jakieś urządzenia
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Film w proporcji innej, niż 16:9 może być zakodowany na dwa sposoby.

1. Zgodnie z proporcją obrazu, czyli np w układzie 2.40:1. Wtedy odtwarzacz sam pozostawi czarne pasy u góry i dołu.
2. W proporcji 16:9, ale z pasami u góry i dołu, aby zachować oryginalne proporcje obrazu (np. 2.40:1).

W przypadku Twojego filmu mamy pewnie do czynienia z tym drugim przypadkiem.

ArtS :)
 

Psyko

New member
Mam zamiar poprzez polaczenie hdmi hdmi telewizora z laptopem ogladac filmy. Bedzie duzo gorzej niz na rzeczonym odtwarzaczu, czy nie wato w niego inwestowac?
 

adimg19

New member
Psyko napisał:
Mam zamiar poprzez polaczenie hdmi hdmi telewizora z laptopem ogladac filmy. Bedzie duzo gorzej niz na rzeczonym odtwarzaczu, czy nie wato w niego inwestowac?

Wg mnie obraz z WDTV w jest lepszy niz z komputera. Poza tym jest to przede wszystkim duza wygoda... WDTV raz podlaczysz i masz spokoj. Nie trzeba za kazdym razem podlaczac glosnikow i kabla HDMI, czekac az laptop sie uruchomi, itd... no i masz pilota. Nie mowiac o tym, ze niewiele laptopow umozliwia podlaczenie glosnikow 5.1.
 

Psyko

New member
Komp nie wysyla dzwieku do tv po hdmi? Wygoda to bzdet, bo lapa i tak nigdy nie wylaczam, zawsze chodzi, kabel kupic i heja a zawsze 4 stowy w kieszeni. TO ajk to jest komp da obraz i dzwiek po hdmi?
 

qqlek

New member
pilot

pawlog napisał:
Witam
Używam WDTV od około 2 miesięcy, ogólnie jestem bardzo zadowolony nie miałem jak dotąd żadnego problemu z jakimkolwiek filmem, nie wazne 1080p, czy zwykły divx, jednak denerwuje mnie od czasu do czasu taka rzecz.
WDTV nie "słucha pilota" nie moge wlaczyc go, lub jak jest wlaczony, w glownym menu dam w dol lub inny kierunek to przeskakuje nie o raz lecz o kilka lub klikanascie ciezko trafic na to co sie chce wlaczyc.
Jest to przypadek doscyc rzedki 1-2 razy na tydzien pomaga natychmiast odłaczenie od proadu i wlaczenie ponownie.

Ciekawy jestem czy wy tez cos takiego zauwazyliscie?

jaki TV?
jak np. LG z czujnikiem oświetlenia to wyłącz tą opcję w TV
ona "sieje" w podczerwieni i zakłóca pilot
tak było np. u mnie
 

w1lly

New member
Witam!

A ja swego czasu chorowałem na ten odtwarzacz, czekałem cierpliwie i czytałem forum jak się ten sprzęt rozwija i co? Do tej pory oglądałem filmy z laptopa przez podłączanie DVI-HDMI no ale niestety bez dźwięku przestrzennego, aż zacząłem rozgryzać temat od innej strony.
Założyłem, że WD TV player kosztuje 400 do tego jakiś dysk nawet za 200 to to mamy 600zł BD370 w bardzo zbliżonej cenie... hmm przy małym dziecku i żonie to wydatek nie do przejscia (przynajmniej w moim przypadku - bo zawsze takie 600 złotych można wydac na cos innego a nie na jakis głupi sprzęt ;) ).
Pisałem na forum żeby sie dowiedziec jak sie sprawuje karta dźwiękowa Creativa X-Fi (cena 260 pln) na USB z wyjsciem optycznym bo takowe wejscie posiada moje combo -> kino domowe ale przyjmuje góra DD a DTS już nie :(
Aż tu kolega własnie z forum powiedział ze on takową ma i mi przetestuje co i jak... po testach okaząło sie ze idelanie śle dzwięk DTS oraz DD po optyku przy tym kompa nie obciąża za dużo. wiec to jest to o co mi chodziało no ale... kupę filmów mam z DTS i co z tym począć...
to kolega mi podpowiedział ze creative ma taki programik 4,5 € (do przejścia) który pięknie przerabia DTS na DD i po kabelku optycznym leci do mojego kina dźwięk przestrzenny....
100% strzał w dziesiątke - czyli zamiast ponad 600 złotych wydaje 260pln na karte i 20 na oprogramowanie oszczętność 320pln i ciesze sie kazdym filmem bezwzgledu na format wielkosc itp BOMBA
ale to nie koniec jak mu niechcacy wspomniałem o tym iż mój laptop ma w wyjsciu słuchawkowym wyjscie S/PDIF to mi kolega pisze to poco Ci karta za 260 zeta ajk możesz kupić sam konwerter optyczny za 65 zeta i masz to samo.
I tak własnie zamówiłem sobie taki konwerter i czekam bo oszczedność w moim wypadku jest ogromna, zona usatysfakcjonowana ze nie kupujje kolejnego sprzetu za kupe kasy ja sie bede cieszy cwreszcie prawdziwymi i pełnym wrażeniami z filmów HD i wszyscy są szczęśliwi i żyli długo i szczęśliwie...
PS
Jak konwerter przyjdzie przetestuje wszystko to dam znac jaki jest efekt końcow ja jestem bardzo zadowolony z takiego obrotu sprawy.
polecam dla osób, które mają dylemat nad wydaniem kasy na sprzet ktory za 2 lata może okazac sie... dopowiedzcie sobie sami
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Każdy tego typu sprzęt nie może, ale okaże się ... za dwa lata.
No i co z tego? To zupełnie normalna sprawa.

Pozdrawiam,
 
Do góry