WD TV HD Media Player

mwerd

New member
akwidzynski napisał:
Witam
Z tego co wiem i czytalem nie podlaczysz do tego kina odtwarzacza wd tv bo ... to kino domowe nie ma wejscia optycznego a jedynie przez to złącze WD TV wysyla sygnal audio DTS.

Nie zgodzę się. W pierwszej linijce opisu jest napisane:
- Cyfrowe wejście optyczne (Częstotliwość próbkowania: 32kHz, 44,1 kHz, 48 kHz)
dalej:
- Dekodery DTS, AC-3, Pro Logic II.

Więc moim zdaniem jest tu wszystko co potrzebne. Jednak jest to "tylko" napisane i najlepiej sprawdzić wcześniej. Ale moim zdaniem na 99% powinno chodzić.

Jak sprawdzić? Najłatwiej podłączyć jakiś odtwarzacz DVD z wyjśiem optycznym i włączyć film w dts, się okaże czy zestaw to rozkoduje czy też nie.
 

w1lly

New member
mwerd napisał:
Nie zgodzę się. W pierwszej linijce opisu jest napisane:
- Cyfrowe wejście optyczne (Częstotliwość próbkowania: 32kHz, 44,1 kHz, 48 kHz)
dalej:
- Dekodery DTS, AC-3, Pro Logic II.

Więc moim zdaniem jest tu wszystko co potrzebne. Jednak jest to "tylko" napisane i najlepiej sprawdzić wcześniej. Ale moim zdaniem na 99% powinno chodzić.

Jak sprawdzić? Najłatwiej podłączyć jakiś odtwarzacz DVD z wyjśiem optycznym i włączyć film w dts, się okaże czy zestaw to rozkoduje czy też nie.
Dziękuje Ci kolego teraz muszę znaleźć kogoś ze znajomych kto ma takie DVD.... hohoho

albo wystarczy mi chyba mała próbka obrazu 720p z dts przerobiona moze na kawałek dla PS3 (chyba w PS3 pości z DTSem prawda?) i wtedy po optyku można coś takiego sprawdzić?
dzisiaj ps3 łatwiej jest osiągalne niżeli takie dvd :p
 
Ostatnia edycja:

rangerek

New member
dakkon7 napisał:
wiesz opiszę to tak:
(...)

ripy w sieci są zazwyczaj DTS bądz DTSEX do czego ta yamaha ci wystarczy!
jednakże gdy chcesz zakupić Blueray (7,1 i dzwiek HD) to wiąże się ze zmianą ampa (konieczność posiadania gniazda HDMI)
sorki za OT - też niestety o tym myślałem - bo obecnie mam UPC HD i dźwięk idzie optykiem do AMPa a obraz HDMI do plazmy
sugerujesz ze BD nie wystawi dźwięku po optyku? czy że dźwiek jest kodowany TYLKO w DTS HD i amp nie obsłuży :(

a ampa planowałem zmienić może za rok-dwa jak się wybuduję (wife klepnie wydatek pod pretekstem - że trzeba kupić :):):) )
 

maruco

New member
rangerek napisał:
sorki za OT - też niestety o tym myślałem - bo obecnie mam UPC HD i dźwięk idzie optykiem do AMPa a obraz HDMI do plazmy
sugerujesz ze BD nie wystawi dźwięku po optyku? czy że dźwiek jest kodowany TYLKO w DTS HD i amp nie obsłuży :(

a ampa planowałem zmienić może za rok-dwa jak się wybuduję (wife klepnie wydatek pod pretekstem - że trzeba kupić :):):) )

oj tam bedziesz żony pytał - powiedz że nie można wstawic do nowego domu niewypróbowanego sprzętu - zgodzi sie na zakup juz teraz :p
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
mwerd napisał:
Nie zgodzę się. W pierwszej linijce opisu jest napisane:
- Cyfrowe wejście optyczne (Częstotliwość próbkowania: 32kHz, 44,1 kHz, 48 kHz)
dalej:
- Dekodery DTS, AC-3, Pro Logic II.

Więc moim zdaniem jest tu wszystko co potrzebne. Jednak jest to "tylko" napisane i najlepiej sprawdzić wcześniej. Ale moim zdaniem na 99% powinno chodzić.

Jak sprawdzić? Najłatwiej podłączyć jakiś odtwarzacz DVD z wyjśiem optycznym i włączyć film w dts, się okaże czy zestaw to rozkoduje czy też nie.

Faktycznie tego nie czytalem od razu zabralem sie za specyfikacje nizej, a tam nie ma slowa o cyfrowym wejsciu. Cholera szkoda bo ten model ma wejscie a juz 990 nie ma takowego ;/
 

hanti

New member
odp do autora tematu :
jesli nie chce ci sie konwertowac na kompie dzwieku z dts do ac3, to drugie wyjscie jest takie - sprzedaj wdtv niech bedzie nawet za 300zl - dokladasz 250zl i kupujesz xtreamera (watek o nim masz w tym samym dziale na forum) ktory to posiada dekoder dts i moze od razu taki dzwiek przesylac do tv
jesyny problem jesli teraz zamowisz bedziesz mial wysylke 1 sierpnia
 
Ostatnia edycja:

stefanol

New member
Z Xtreamerem wstrzymałbym się stanowczo do pierwszych testów... bo ludzie naprawdę ostro się na to nakręcili, a rzeczywistość może pokazać coś zupełnie innego ;) (i setki osób zamawiających w ciemno Xtreamer'a będą sobie pluć w brodę).
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
rangerek napisał:
dakkon7 - podepnę się pod pytanie :) - sam też jestem fanem yamahy :) - mam RX-V757
i jedyne co mnie zastanawia to czy DTS zaimplementowany w nim wystarczy czy moze wszyscy teraz koduja w DTS HD?
Ciekawe pytanie. Jedno jest pewne. DTS HD, podobnie jak DD HD, nie pojawi się na wyjściu optycznym. Pojawi się jedynie na wyjściu HDMI, a i tak nie jestem pewien, czy HDMI 1.2 obsłuży te standardy poprawnie. Normalnie odtwarzacze BD potrafią przekodować wersje HD na zwykłe DD lub DTS. Obawiam się jednak, że nasz maluszek może tego nie potrafić.

Jeśli chodzi o standardy dekodowania amplitunera, wystarczy spojrzeć na logotypy namalowane na obudowie. Jeśli jest tam dts, to znaczy, że jest dekodowany.

ArtS :)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jeśli po HDMI puścimy już rozkodowany do LPCMa dźwięk to i HDMI 1.0 sobie z tym poradzi.
Jeśli chodzi o bitstream HD audio to tylko HDMI 1.3

Odtwarzacze BD nic nie przekodowują z HD audio, HD audio posiada po prostu ścieżki "core" i tak np. dla DTS HD MA mamy core w DTSie a dla Dolby TruHD mamy core w DD.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

mac79

New member
Masta_J napisał:
Jeśli po HDMI puścimy już rozkodowany do LPCMa dźwięk to i HDMI 1.0 sobie z tym poradzi.
Jeśli chodzi o bitstream HD audio to tylko HDMI 1.3

Odtwarzacze BD nic nie przekodowują z HD audio, HD audio posiada po prostu ścieżki "core" i tak np. dla DTS HD MA mamy core w DTSie a dla Dolby TruHD mamy core w DD.

Pozdrawiam,
w końcu ktoś z doświadczeniem :)

dokładnie jak kolega napisał, jeśli mamy DTS-HD i połączenie po optyku, to na amplu pojawi się normalny DTS.
nie mam nic z TRUE-HD więc nie wiem czy 'zdowngraduje' go do DD.

pozdruufka
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ja natomiast na chwilę obecną nie mam nic w DTS HD, ale mam w TruHD i po optyku uzyskuje core DD.
Pojęcie downgrade'u nie jest tu za bardzo na miejscu, można powiedzieć, że mamy osobną ściężkę core w strumieniu Dolby TruHD i po prostu ona jest odtwarzana po optyku a dane dodatkowe Dolby TruHD są po prostu pomijane.

Pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Taka jest po prostu specyfikacja tych formatów, wynika to również ze sposobu ewentualnego dekodowania dźwięku HD, bez ścieżki core nie byłoby to możliwe bo dane dodatkowe zawierają tylko dane różnicowe między DTS core a oryginalnym dźwiękiem.
Inny przypadek to jeśli na płycie jest już dźwięk LPCM, on nie posiada core - ale tutaj wystarczy posiadać sprzęt nawet z HDMI 1.0 i możemy się cieszyć 8 kanałowym Audio.

DTS HD MA = DTS core + dane dodatkowe
Dolby TruHD = DD core + dane dodatkowe

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

asilver

New member
Witam,

mam problem związany z tym odtwarzaczem. Gdy puszczam na nim filmy o wyższym bitrate (>14 Mbit) co jakiś czas (czasem co minutę czasem co 10 min.) dźwięk zanika a obraz zaczyna szarpac. Trwa to kilka, kilkanaście sekund i potem znowu odtwarza płynnie.

Z tego co czytam, to powinien on sobie poradzic z takim bitrate (profil @4.1).

Dodam, że do odtwarzacza mam podłączony WD Passport 2,5'' 350 GB.

Poniżej specyfikacja przykładowego pliku:

General
Complete name : H:\Filmy\Children.of.Men.2006.1080p.BluRay.DT
S.x264-CtrlHD_tehPARADOX\Children of Men 2006 1080p BluRay DTS x264-CtrlHD.mkv
Format : Matroska
File size : 12.2 GiB
Duration : 1h 49mn
Overall bit rate : 16.0 Mbps
Encoded date : UTC 2009-06-23 11:33:47
Writing application : mkvmerge v2.5.3 ('Boogie') built on Mar 7 20
09 15:00:41
Writing library : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 4 frames
Muxing mode : Container profile=Unknown@4.1
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 1h 49mn
Bit rate : 14.2 Mbps
Nominal bit rate : 14.5 Mbps
Width : 1 920 pixels
Height : 1 040 pixels
Display aspect ratio : 16/9
Frame rate : 23.976 fps
Resolution : 24 bits
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.296
Stream size : 10.8 GiB (88%)
Title : Video @ 14489 kbps
Writing library : x264 core 67 r1165M 6841c5e
Encoding settings : cabac=1 / ref=4 / deblock=1:-3:-3 / analyse=0
x3:0x133 / me=esa / subme=9 / psy_rd=1.2:0.0 / mixed_ref=1 / me_range=32 / chrom
a_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=-2 / t
hreads=12 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / bframes=8 / b_pyramid=1 / b_adapt=2 /
b_bias=0 / direct=3 / wpredb=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / rc=2
pass / bitrate=14489 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4
/ cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=1:1.00
Language : English

Audio
ID : 2
Format : DTS
Format/Info : Digital Theater Systems
Codec ID : A_DTS
Duration : 1h 49mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 1 510 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Resolution : 24 bits
Stream size : 1.15 GiB (9%)
Title : DTS 5.1 @ 1.5 mbps
Language : English


Jeśli ktoś może pomóc to będę bardzo wdzięczny.
 

dakkon7

New member
Panowie chciałbym się z wami podzielić informacją że plik

Format : AVI
Format/Informacja : Audio Video Interleave
Rozmiar pliku : 176 MB
Czas trwania : 21 min.
Całkowita przepływność bitów : 1.145 Kb/s
Aplikacja zapisująca : VirtualDubMod 1.5.10.2 (build 2540/release)
Biblioteka zapisująca : VirtualDubMod build 2540/release

Wideo
ID : 0
Format : MPEG-4 Visual
Profil formatu : Advanced Simple@L5
Ustawienia formatu, BVOP : Tak
Ustawienia formatu, QPel : Tak
Ustawienia formatu, GMC : 3 Punktów podziału
Ustawienia formatu, matryca : Default (H.263)
Tryb multipleksowania : Pakietowy strumień bitów
ID kodeka : XVID
ID kodeka/Wskazówka : XviD
Czas trwania : 21 min.
Przepływność bitów : 1.008 Kb/s
Szerokość : 512 pikseli
Wysokość : 384 pikseli
Proporcje obrazu : 4/3
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
Rozdzielczość : 24 bity
Kolorymetria : 4:2:0
Rodzaj skanu : Z przeplotem
Kolejność skanu : Górne pole wpierw
bity/(piksele*ramki) : 0.214
Rozmiar strumienia : 155 MB (88%)
Biblioteka zapisująca : XviD 1.1.2 (UTC 2006-11-01)

Audio
ID : 1
Format : MPEG Audio
Wersja formatu : Version 1
Profil formatu : Layer 3
ID kodeka : 55
ID kodeka/Wskazówka : MP3
Czas trwania : 21 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 128 Kb/s
Kanały : 2 kanały
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozdzielczość : 16 bitów
Rozmiar strumienia : 19,6 MB (11%)
Wyrównanie : Wyrównane w przeplocie
Przeplot, czas trwania : 42 ms (1,00 klatka wideo)
Przeplot, czas wczytywania : 504 ms

jest to odcinek transformarsów (bajka)
testowałem na wsztstkicj FW i obraz ścina dźwięk leci płynnie
jakieś rady co robić ?
 

Stefanisko

New member
WD HD + wygląd menu, opisy do filmów

Witajcie

Czy możecie mi powiedzieć czy jest możliwe aby do WD dodać jakoś opis filmu.
Chodzi o np. Otwieram folder z filmami i zamiast pliku z filmem klikam na zdjęcie czy inny rodzaj pliku i wyświetla mi się wcześniej zamieszczony opis do filmu - np z filmweb. Jeżeli po opisie stwierdzam, że fajny film to klikam na plik z filmem i jazda.

Proszę o info bo tak głupio pamiętać o czym jest każdy film gdy mam ich 120 na dysku.

PS. A WD mam od dzisiaj i jestem bardzo zadowolony. DTS śmiga aż meble trzeszczą..hahaha
 
Ostatnia edycja:

grzegorz1418

New member
witam,
Czy jest szansa ze w nowym firmware do naszego WD załatwiona zostanie sprawa dzwieku DTS ? pytam bo na razie nie stac mnie na amplituner i w zwiazku z tym w wielu fimach nie mam dzwieku:(
czy wiadomo może kiedy tez pojawi sie nowy firmware do WD?
pozdrawiam!
 

actchris

New member
grzegorz1418 napisał:
witam,
Czy jest szansa ze w nowym firmware do naszego WD załatwiona zostanie sprawa dzwieku DTS ? pytam bo na razie nie stac mnie na amplituner i w zwiazku z tym w wielu fimach nie mam dzwieku:(
czy wiadomo może kiedy tez pojawi sie nowy firmware do WD?
pozdrawiam!

Na 90%nie pojawi się taki FW nigdy bo WD nie ma licencji na DTS.

A co do filmów w DTS to przekonwertuj je sobie do AC3 i będziesz miał dźwięk na TV, cała operacja trwa ok 30 min.

Tu masz program: http://www.networkedmediatank.com/showthread.php?tid=20887
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Kwestia DTS, to kwestia zakupu linencji. Dlatego wiele zależy od dobrej woli producenta i od popularności samego urządzenia. Obawiam sie jednak, że dekodowanie dźwięku odbywa się na drodze sprzętowej, więc aktualizacja oprogramowania nic nie da. Ale to tylko moje przypuszczenie. Być może DD jest dekodowane programnowo?

Przy okazji, proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku.

ArtS :)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Odtwarzacze NMT (niektóre) w kolejnych wersjach firmware uzyskały możliwość dekodowania DTS, a "chodzą" na tej samej Sigmie co WD.
Jedyny kruczek to zakup przez WD licencji, ale to może się kłócić z utrzymaniem niskiej ceny na maszynkę... ;)
 
Do góry