WD TV HD Media Player

stefanol

New member
Jeśli używasz zmodyfikowanego firmware'u, czytającego napisy *.txt, to najprawdopodobniej ma to związek z tym, że takie napisy są odtwarzane ze stałym FPS - a filmy mają szeroką gamę FPSów (najczęściej 25 i 23.967).
 

columbia

New member
yahu napisał:
Temat sie rozwinął baardzo ...Mam pytanko dlaczego niektore txt sie rozjezdzają przy odtwarzaniu dvix ,nawet zauwazyłem w 2 przypadkach w serialu w x264??
Sciagałem pare wersji i ni jak nie pasuja,mam wrazenie ze gdzies jz bylo to na forum ale nie moge tego namierzyc.....

"
Niestety jak narazie nie znalazlem mozliwosci odczytania fps z filmu, dlatego jezeli korzystamy z napisow w formacie mDVD, to fps jest ustawiany na 23,976. Jezeli, film ktory odtwarzamy bedzie posiadal inny fps, a napisy do niego beda w formacie mDVD, to napisy bede sie rozjezdzac. Bede staral sie to poprawic w przyszlosci. Poniewaz zdecydowana wiekszosc filmow posiada fps rowny 23,976 to zdecydowalem sie wypuscic ten firmware. W razie gdy film posiada inny fps, to nalezy sie upewnic w jakim formacie posiadamy napisy i w razie koniecznosci przekonwertowac napisy do formatu MPL2 lub TMPlayer."

źródło: forum-wdtv-org (kropki zamiast -)

polecam konwersję do MPL2 np. TimeAdjuster lub SubtitleWorkshop - działa :)
 

stefanol

New member
Po paru dniach zabawy z event-osd, wreszcie udało mi się osiągnąć zadowalający efekt :)




Takie ekrany z informacjami o filmie pojawiają się przy otwarciu folderów zawierających dodatkowy, specjalnie spreparowany plik. Jak dla mnie kozak, tej funkcji mi brakowało do tej pory.
 

User27

New member
Witam
Mam zamiar kupić ten player i oglądać na nim przede wszystkim filmy mkv 720p z sieci i mam pytanie czy te filmy są w profilu 5.1 czy przeważnie 4.1?
 

rydzyn

New member
stefanol napisał:
Po paru dniach zabawy z event-osd, wreszcie udało mi się osiągnąć zadowalający efekt :)




Takie ekrany z informacjami o filmie pojawiają się przy otwarciu folderów zawierających dodatkowy, specjalnie spreparowany plik. Jak dla mnie kozak, tej funkcji mi brakowało do tej pory.
Możesz coś bliżej napisac,który soft zawiera taką możliwość.;)
 

stefanol

New member
Jest to program event-osd, napisany przez elmarweber, działający z ext3-boot i WDLXTV.
http://apps.sourceforge.net/trac/wdtvtools/wiki/event-osd

Przy każdej zmianie folderu wykonuje specjalnie przygotowany skrypt shellowski - w moim wypadku taki skrypt sprawdza, czy w folderze z filmem istnieje tło (zrobione wcześniej w Movie GUI Builder), zawierające te wszystkie dane, jeśli tak, to podmienia w XML-u tło na to z informacjami, wywala napis "Filmy", i przesuwa listę plików na dół, zmieniając trochę jej rozmiar.

User27 napisał:
Witam
Mam zamiar kupić ten player i oglądać na nim przede wszystkim filmy mkv 720p z sieci i mam pytanie czy te filmy są w profilu 5.1 czy przeważnie 4.1?

Raczej 4.1. Tylko nieliczne grupy dają relki z 5.1. Tak czy owak, WD odtworzy bezproblemowo 720p z profilem 5.1 - dopiero przy 1080p limit to 4.1.
 
Ostatnia edycja:

User27

New member
Dzieki za odpowiedz bo bede tylko sciagal 720p, moja neostrada na nic wiecej nie pozwoli. Jeszcze tylko musze znalesc i kupić pendrive 8gb 2.0 hi speed.
I mam pytanie czy ktos moze uzywa takiego pendrive?
 

rydzyn

New member
stefanol napisał:
Jest to program event-osd, napisany przez elmarweber, działający z ext3-boot i WDLXTV.
http://apps.sourceforge.net/trac/wdtvtools/wiki/event-osd

Przy każdej zmianie folderu wykonuje specjalnie przygotowany skrypt shellowski - w moim wypadku taki skrypt sprawdza, czy w folderze z filmem istnieje tło (zrobione wcześniej w Movie GUI Builder), zawierające te wszystkie dane, jeśli tak, to podmienia w XML-u tło na to z informacjami, wywala napis "Filmy", i przesuwa listę plików na dół, zmieniając trochę jej rozmiar.

Dzięki za info ale myślałem że to cos bardziej prostego(zaszyte w sofcie)bo ja nic na tych skryptach się nie wyznaje.;)
 

actchris

New member
yahu napisał:
Temat sie rozwinął baardzo ...Mam pytanko dlaczego niektore txt sie rozjezdzają przy odtwarzaniu dvix ,nawet zauwazyłem w 2 przypadkach w serialu w x264??
Sciagałem pare wersji i ni jak nie pasuja,mam wrazenie ze gdzies jz bylo to na forum ale nie moge tego namierzyc.....

Przy dvix z reguły masz 25 klatek a przy MKV 23,976, czasami zdarza się 29,970 ale to rzadkość. Zobacz czy przy konwersji nie masz ustawione 23.976.
 

yahu

Member
@columbia przy dvixie pomogła konwersja do MPL2..dzieki:)
Czy przy mkv bede musiał podjąć podobne kroki?? Tam zdaje sie napisy sa z reguły z fps 23.9..

@actchris przy dvix mialem napewno 25 klatek(było ustawione domyslnie)
 
Ostatnia edycja:

adimg19

New member
Czy ktos spotkal sie z problemem zawieszania sie sieci w WDTV gdy dziala Transmission lub kopiowane sa na WDTV pliki poprzez FTP lub otoczenie sieciowe. Tylko raz udalo mi sie skopiowac poprzez FTP film HD na dysk podlaczony do WDTV. W kazdym innym przypadku po kilkunastu procentach siec pada. Mam wgrane najnowsze ext3-boot i optware oraz karte Edimax EU-4206
 

columbia

New member
yahu napisał:
@columbia przy dvixie pomogła konwersja do MPL2..dzieki:)
Czy przy mkv bede musiał podjąć podobne kroki?? Tam zdaje sie napisy sa z reguły z fps 23.9..

w zasadzie masz rację 23.9 ale ja i tak musiałem część tak konwertować bo okazuje się że miałem pościągane (głównie napiprojektem) napisy do mkv 25-cio klatkowe, które na PC w SubEdit lub VLC odtwarzały się "równo" z filmem a na WD niestety nie....
 

grucha06m

New member
Format : Matroska
File size : 3.84 GiB
Bit rate : 4239 Kbps

Codec : DivX 5
Codec/family : MPEG-4
PlayTime : 2h 9mn
Width : 1280 px
Height : 544 px
Frame rate : 23.976 fps

Czy ten sprzęt odtworzy ten plik?
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
wd

grucha06m napisał:
Format : Matroska
File size : 3.84 GiB
Bit rate : 4239 Kbps

Codec : DivX 5
Codec/family : MPEG-4
PlayTime : 2h 9mn
Width : 1280 px
Height : 544 px
Frame rate : 23.976 fps

Czy ten sprzęt odtworzy ten plik?

Witam
Mysle ze WD TV nie bedzie mialo z tym problemu i odtworzy bez problemu.

Za to ja mam do Was pytanie. Mam zdjęcia wykonane NIKON'em D40 rozdziałka 3008/2000 rozmiar cos ponad 2MB. Ustawione mam na czas wyswietlania 5 sekund oraz przejscie: zanikanie i teraz moje pytanie, czy u Was tez sa takie przerwy miedzy ladowaniem kolejnego zdjecia tj. ok 5 sekund jest czarny ekran zanim zaladuje sie kolejne foto.
Odtwarzam z dysku 500GB WD Passport USB2.0 sprawdzalem z pendriva i jest to samo. Czy to jest za duzy plik dla WD TV? czy moze sofcik jest niedopracowany i jeszcze cos da sie z niego wycisnac ? Aktualnie mam ta wersja PL .08.
Pozdrawiam
Adam
 

Zbychor

New member
Być może komuś przyda się taka informacja:
Z WDTV współpracuje karta sieciowa do konsoli WII, którą można kupić w Empiku za 47zł. Działa samba i ftp, reszty na razie nie sprawdzałem.
"Lan Adapter Wii" w akcesoriach do Wii.
 

columbia

New member
akwidzynski napisał:
Za to ja mam do Was pytanie. Mam zdjęcia wykonane NIKON'em D40 rozdziałka 3008/2000 rozmiar cos ponad 2MB. Ustawione mam na czas wyswietlania 5 sekund oraz przejscie: zanikanie i teraz moje pytanie, czy u Was tez sa takie przerwy miedzy ladowaniem kolejnego zdjecia tj. ok 5 sekund jest czarny ekran zanim zaladuje sie kolejne foto.
Odtwarzam z dysku 500GB WD Passport USB2.0 sprawdzalem z pendriva i jest to samo. Czy to jest za duzy plik dla WD TV? czy moze sofcik jest niedopracowany i jeszcze cos da sie z niego wycisnac ? Aktualnie mam ta wersja PL .08.
Pozdrawiam
Adam

myślę, że to nie waga pliku a rozdzielczość jest problemem - u mnie zdjęcia 8Mpix WD przeskalowuje do 1080p i trwa to też ok 1-3sec zanim go wyświetli... niestety - przy 3Mpix nie ma problemu leci jedno za drugim...
 

mozambiq

New member
Witam wszystkich serdecznie. Czytam to forum już jakiś czas ale dopiero dziś postanowiłem się wypowiedziec :) Mam zamiar zakupu owego sprzętu z tematu. Niedawno stałem się posiadaczem telewizora 42LG3000 ktory pięknie odtwarza HD (ogladam TVP HD z DVB-T) mam do niego jedynie DVD ktore odtwarza niby DivXy ale to niewiele... Na HDD skompletowałem już kilka filmów 1080p i 720p (m.in. z DTS i już wiem że tego formatu player nie odczyta, ale nie będzie problemem przerobic go na AC3, na krystalicznym dzwieku mi raczej nie zalezy :) ), jednak komputer stoi w innym pokoju niż TV i jego podłączenie poprzez HDMI nie wchodzi raczej w gre (na sam kabel musiałbym wydac prawie tyle co na sam sprzęt WD Player). Zastanawiam się czy będzie się to opłacało - czy płynnie odczyta Full HD (Jak to jest z tą zmianą profilu 5.1 na 4.1 bo nie bardzo wiem o co chodzi) , czy dobrze porusza się po menu (zależy mi też na takich okienkach ktore tu kilka stron temu wrzucil jeden kolega, w ktorym jest opis filmu, parametry, obrazek okladki i takie tam), z instalacją softu i oprogramowania no i ogółem jak to z tym sprzętem jest. Przeglądając ten temat i czytając liczne wypowiedzi jestem raczej zdecydowany na kupno owego sprzętu wole się jeszcze upewnic z różnymi kwestiami. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
 

kmarcin

New member
Prerelease 1.02.10

Nowa wersja softu do pobrania na stronie WD w sekcji prerelease.
Obecnie poprawiono/dodano:
Fixed Items:
  • Greek subtitles now render properly. Previously they rendered slowly, causing them to briefly flash on the screen.
  • Korean subtitles now render properly. Previously they disappeared during video playback.
  • Playlists play in the correct order. Previously they played files in alphabetical order.
Added feature:
  • Metadata support for music improved over previous releases. For example, browsing by genre is broken down into artists, then albums, then tracks.
Known issues:
  • A few text strings were not translated properly over different UI languages
 
Do góry