WD TV HD Media Player

adimg19

New member
Wlasnie dzis nabylem WD-ka i narazie jestem bardzo zadowolony. Odtwarza wszystko jak leci, choc na razie nie mialem okazji przetestowac wiekszej ilosci filmow. Filmy 1080 wygladaj lepiej niz puszczone z komputera, a najwieksza poprawe widze w serialach w 720p i w divx(xvid) - wygladaja o niebo lepiej.
 

adimg19

New member
Czy komus udalo sie zmusic WD-ka do wspolpracy z jakims uniwersalnym pilotem, ale innym niz Logitech? A moze ktos wie jaki kod nalezy wpisac w takiego pilota?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Obawiam się, że musiałbyś mieć pilota z funkcją uczenia się.

Jednak praktycznie każdy pilot uniwersalny ma możliwość przetestowania wszystkich występujących w nim kodów. Próbowałeś?

ArtS :)
 

adimg19

New member
ArtS007 napisał:
Obawiam się, że musiałbyś mieć pilota z funkcją uczenia się.

Jednak praktycznie każdy pilot uniwersalny ma możliwość przetestowania wszystkich występujących w nim kodów. Próbowałeś?

ArtS :)

Tak, ale siedzenie i pilnowanie, zanim przeskanuje kilkaset kodow to nie jest cos co jest spelnieniem moich marzen ;-). Mimo to zostawilem na automatycznym skanowaniu, ale urzadzenia nie wylaczylo, wiec taki pilot chyba nie zadziala albo nie doszedl do opowiedniego kodu.
 

kmarcin

New member
Masta_J napisał:
Z tym linkiem to już lepiej, Twoja wypowiedź z góry poprzedniej strony mówiła mniej więcej to samo czyli nic.

Przy odtwarzaniu nie tylko o ref frames chodzi ale również o inne parametry kodowania, jest to jakaś wypadkowa właśnie refsów, bitrate'u, b-framesów, pyramidsów itd.

Pozdrawiam,

Naprawdę tak trudno korzysta się z Google? Mi dotarcie do tekstu źródłowego z wypowiedzi kolegi stefanol zajeło kilka sekund...

Wracając do kwesti ref-frames. Szczęscie w nieszczęściu jest takie, że problem ten dotyczy, w mniejszym lub większym stopniu, wszystkich odtwarzaczy multimedialnych. I gotowych rozwiązań można znaleźć w sieci kilka. Obecnie konwersja pliku mkv 1080p który odtwarzał się błędnie na WD ogranicza się do czterech kliknięć myszką: otwórz, wybierz plik, zatwierdź, rozpocznij konwersję. Przetestowałem i działa pięknie.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Mnie pytasz o to google?
Kpisz sobie?!

Jeśli podajesz treść jakiegoś newsa to Twoim psim obowiązkiem jest podać jego źródło.
Także zajmij się może czymś pożytecznym zamiast wypisywać takie bzdury.

Pozdrawiam,
 

actchris

New member
kmarcin napisał:
Obecnie konwersja pliku mkv 1080p który odtwarzał się błędnie na WD ogranicza się do czterech kliknięć myszką: otwórz, wybierz plik, zatwierdź, rozpocznij konwersję. Przetestowałem i działa pięknie.

Powiedz mi czym to robisz bo na razie google powiada mi że da się ale soft nie dla amatorów ..... albo komercyjny.
 

kmarcin

New member
Masta_J napisał:
Mnie pytasz o to google?
Kpisz sobie?!

Jeśli podajesz treść jakiegoś newsa to Twoim psim obowiązkiem jest podać jego źródło.
Także zajmij się może czymś pożytecznym zamiast wypisywać takie bzdury.

Pozdrawiam,
Kto chciał, to znalazł.
Acha, autorem newsa nie byłem ja tylko kolega stefanol.

actchris napisał:
Powiedz mi czym to robisz bo na razie google powiada mi że da się ale soft nie dla amatorów ..... albo komercyjny.
Najbardziej przypadł mi do gustu uncropMKV. Musisz tylko uzbroić się w cierpliwość... U mnie ok.6 h na film.
Pozdrawiam.
 

adimg19

New member
Podlaczylem dysk 640 GB przez przejsciowke SATA-USB. Mam utorzone 2 partycje: 2 GB FAT32 i reszta Ext2. Po uruchomieniu WD pokazala sie informacja "Dysk nie moze byc zagregowany. Wymagane miejsce 2400 Mb". O co chodzi? Do czesci plikow nie mam dostepu
 

stefanol

New member
kmarcin napisał:
Najbardziej przypadł mi do gustu uncropMKV. Musisz tylko uzbroić się w cierpliwość... U mnie ok.6 h na film.
Pozdrawiam.

I zmienia tylko liczbę ref frames, i avc profile? Bit rate zostaje ten sam?

Jak tak, to może zmienię te parę filmów... w sumie raptem z 5 ich mam.
 

actchris

New member
stefanol napisał:
I zmienia tylko liczbę ref frames, i avc profile? Bit rate zostaje ten sam?

Jak tak, to może zmienię te parę filmów... w sumie raptem z 5 ich mam.

A mi się program odpala i nic poza tym, ładuje film pokazuje dane filmu potem zmieniam co chcę i robi tylko done jak dam start nic więcej nie robiąc. Podglądu w dużym oknie też nie mam i jestem głupi ... :)
 

ridewal

New member
Witam ,skąd można sciągnać aktulne oprogramowanie,jak się sprawdza te które teraz jest zainstalowane i jak wgrywa się nowe by zaktualizować oprogramowanie?.Dzięki
 

Zapa

New member
ridewal, google.pl oraz poczytaj trochę ten temat.

Swoją drogą, ma ktoś z Was penrive patriota 32gb? obiecnie posiadam owy i jest on na ntfs`ie, co go strasznie muli i dławi (pendrive jest podobno jednym z najszybszych na rynku) jaki inny system plików polecacie? wiadomo, że fat odpada ze względu na brak obsługi dużych plików.
 

adimg19

New member
Chcialem odpalic ext3-boot, ale nie moge. Wypakowalem go na dysk na partycje FAT32 i nie wykrywa go. Z Karty pamieci, poprzez czytnik tez nie - probowalem FAT i FAT32. Z tego samego czytnika aktualizacja do najnowszej spolszczonej wersji oprogramowania, poszla bez problemu. Co z tym zrobic?

PS. OK... juz niewazne. Wgralem starsza wersje oficjalnego oprogramowania i poszlo
 
Ostatnia edycja:

columbia

New member
adimg19 napisał:
Podlaczylem dysk 640 GB przez przejsciowke SATA-USB. Mam utorzone 2 partycje: 2 GB FAT32 i reszta Ext2. Po uruchomieniu WD pokazala sie informacja "Dysk nie moze byc zagregowany. Wymagane miejsce 2400 Mb". O co chodzi? Do czesci plikow nie mam dostepu

Musisz mieć kilka GB wolnego na dysku aby WD mógł go w pełni przeskanować i utworzyć swoje pliki (tak aby potem nie skanować przez parę minut znowu).
 

adimg19

New member
columbia napisał:
Musisz mieć kilka GB wolnego na dysku aby WD mógł go w pełni przeskanować i utworzyć swoje pliki (tak aby potem nie skanować przez parę minut znowu).

Na partycji ext2 jest 400 GB wolnego miejsca, wic to nie to
 
Do góry