WD TV HD Media Player

Pafcio007

New member
flipers napisał:
Czy miniaturki muszą mieć jakiś specjalny rozmiar lub wielkość? U mnie jest trochę problem z ich wyświetlaniem ponieważ jedne się ładują a inne już nie. Nie mogę rozkminić jaka jest zależność...

najlepiej jeżeli będą w formacie 120x180, ponieważ tak wyświetla je wd-ek, ale nie muszą. Na avs formu piszą, że aby wyświetlić miniaturkę na katalogu, jpg powinien mieć taką samą nazwę, podobnie z samym plikiem video. Ja trzymam się tych wytycznych i wszystko działa jak należy. Jeżeli w dalszym ciągu wd-ek nie wyświetla prawidłowo wszystkich obazków, zresetuj go do ustawień fabrycznych żeby mógł je sobie "scashować" od nowa- mi pomogło::)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Kilka pytan, sledze ten watek od poczaku, ale juz sie pogubilem, czekalem na nowy FW, ktory poprawi znacznie funkcjonowanie tego sprzetu, wiec moje pytania i odpowiedzi pewnie juz bylo, ale zastanawiam sie czy WD Player czy moze PS3, ale do czego zmierzam

Pytania
0. WD bedzie podpiety HDMI do TV LCD moze pozniej do amplitunera jak kupie
1. HDMI rozumiem ze ma 1.2 wiec mozna zapomniec o dzwieku HD
2. czy przez HDMI idzie dzwiek DTS, czy mozna uslyszec dzwiek z filmu mkv z DTS na TV (oczywiscie bedzie stereo), czy bedzie cisza
3.odnosnie tego co wyzej HDMI do amplitunera czy amplituner rozpoznaje juz ze dostal DTS, bo z tego co wiem sam w sobie wd nie ma DTS
4. odtwarzanie divx, DVD - z tego co wiem czyta ISO i bezosrednio z plikow, jest mozliwosc zmiany napisow i sciezek
5. odtwarza wav, flac, mp3
6. dosc wazne dla mnie, pliki mts, m2ts z kamery sony czy ida
7. HD mkv to wiem ze wiekszosc idzie z tego co czytam, tylko z niektorymi sa problemy
8. napisy z tego co wiem dalej jest problem ze znakami
9. napisy czyta wewnetrzne w mkv jak i zewnetrzne (musi byc nazwa ta sama czy moze byc inna)
10. plytki blu-ray odtwarza (z dysku)
11. robie na teraz moje filmy przy pomocy multiavchd wypalam na DVD i wspaniale jest czytana to przez PS3 z DVD jak i pena, jak sprawa wyglada z WD, czy odtwarza avchd struture i menu.
dzieki
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
1. Zapomnieć tak, ale nie będzie ciszy, tylko "core", co i tak brzmi lepiej niż z DVD. Oczywiście z amplitunera.
2. Przez HDMI idzie DTS, ale na TV będzie cisza, no chyba że ma wbudowany dekoder DTS (jakieś luksusowe modele pewnie taki mają).
3. Amplituner dekoduje i będzie grało.
6. Jeśli się nie mylę, to trzeba zmienić rozszerzenie pliku na .MPEG i gra.
10. Nie

1. i 3. To samo dotyczy wyjścia optycznego SPDIF.
 

yogs

New member
Hej.
Możliwa jest taka modyfikacja firmware WD HD Player'a aby współpracował z jakimś dongle'm usb bluetooth w celu podpięcia słuchawek właśnie bluetooth?
 

DefSquad

New member
A ja bym prosił o doradzenie jakie dyski są najlepsze do tego sprzętu. Co ma wpływ na to aby filmy szły płynnie, żeby był w miarę cichy i takie tam. Ogólnie rzecz biorąc jaki dysk jest idealny dla WD...?? Pozdro
 

wtykacz

New member
Osobiscie oraz znajomi maja dyski Seagate, WD, Samsung. Wszystkie sa rozpoznawane i nie ma problemu w czasie urzytkowania. Ale polecam Dyski WD z serii GreenPower, są wogole nieslyszalne!

WD 1000GB, 1TB, SATA/300, 32MB (WD10EADS) Caviar Green Power
WD 1000GB, 1TB, SATA/300, 16MB (WD10EACS) Caviar Green Power
WD 1000GB, 1TB, SATA/300, 8MB (WD10EVVS) Caviar Green Power
(glosnosc 2,5B)
 

Marek36

New member
Pytania

2. U mnie jest dzwięk na LCD
3. amplituner normalnie widzi formaty DTS lyb 5.1 i gra bez problemu.
4. odtwarza divx z napisami itd
5. Yes

7. U mnie jeszcze z żadnym mkv nie było najmniejszych problemów.
Każdy film mi działa. Problemy są z domowymi składakami. To z tymi " profesjonalnymi " ripami mają problemy. Scenowy release chodzi

8. Jest polska czcionka .... srt. Nie miałem jeszcze problemów. Na dniach poprawią pewnie obrysowanie i będzie git.

9. wewnętrzne w mkv może być inna nazwa. Pakujesz osobno to ją zmieniasz tak samo ( 1,5 s roboty )
 

Death_Neo

New member
Prośba

Probowałem kilku wariantów i nie mogę zaktualizować mojego WD z wersji 02 na 04
Wgrywałem 2 pliki na 3 czyste peny od 512 do 8 gb, na dysk wd 160 gb z seri pasport - Fat32 i na dysk WD 1TB ntfs dyski nie były purte ale skasowałem folder zakladany przez PLAYERA

Czy ktos moze opisać krok po kroku jak przeprowadzic aktualizacje?
Ja juz nie mam pojecia czy robie cos nie tak 8(
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
dzieki Marek36 i wiatrak
ale z tym DTS to sprzecznie piszecie, film mkv z DTS na TV po HDMI u jednego jest u innego nie ma, czy oby na pewno miales sciezke w DTS, to jak jest?
dalej nie znam odpowiedzi na wszystkie, czyzby tak malo osob uzywalo go, dla mnie wazne sa pliki z kamery HD a w szczegolnosci teraz avchd robione programem multiavchd na dysk jak i na pena czy na DVD wypalone
 

dakkon7

New member
Seba_Fan napisał:
dzieki Marek36 i wiatrak
ale z tym DTS to sprzecznie piszecie, film mkv z DTS na TV po HDMI u jednego jest u innego nie ma, czy oby na pewno miales sciezke w DTS, to jak jest?
dalej nie znam odpowiedzi na wszystkie, czyzby tak malo osob uzywalo go, dla mnie wazne sa pliki z kamery HD a w szczegolnosci teraz avchd robione programem multiavchd na dysk jak i na pena czy na DVD wypalone
1. jak ci zależy czy działają te pliki (z kamery HD) to je udostępnij, ktoś może zassa i ci powie czy idą (wcześniej testowałem jakieś pliki zamieszczone przez użytkownika tego forum i były to jakieś chyba avi właśnie z kamery HD) DZIAŁAŁY !!!

2. nikt nie używa telewizora jako urządzenie do odtwarzania dźwięku
po to jest ampli z DTS i wszystko śmiga po optyku czy HDMI (gdzie sens i logika)

3. u mnie dźwięku na TV nie ma na filmie (mkv. DTS) (dom latających sztyletów) za równo ustawione w ustawieniach digital i stereo
 

dakkon7

New member
Teraz ja mam pytanie do was :)

jakie macie ustawienie w WD ??

bo nie mam niektórych polskich ogonków (tylko krzaczki)
przerobiłem wczoraj napisy do film (właśnie dom latających sztyletów) programem srt v1.1 z ogonkami i jajo musiałem oglądać bez nich co nie jest aż tak uciążliwe

posiadam najnowszy FW (06) z oficjalnej strony
ustawienia WD w systemie to (Western Europe)

mam zmienić na Central Europe (Windows-1250) ? jak tak to później napisy czy obrabiać (na jaki format itd)
dziękuje
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
plik z kamery to MTS standardowy od sony, na teraz nie ma takiego pliku, ale duzo osob ma kamere sony, wiec mysle ze to nie problem, ale mi zalezy na odpalaniu jak i na odpalaniu struktury avchd zapisany na DVD

odnosnie dzwieku, wiesz nie kazdy ma amplituner, ja nie mam w tej chwili, mam w planach przyszlosciowo, wiec odpalam na TV, a w tej chwili to leci z kompa tam mam zestaw podpiety do kompa 5.1 creative, wiec nie rozumiem u Ciebie ze nikt nie uzywa, jak pojade do kogos zeby pokazac film czy prezentacje to mam brac amplituner i zestaw glosnikow, bo duzo osob nie ma, wiec dla mnie podstawa to dzwiek z glosnikow TV, a dla swojej przyjemnosci bede ogladal z 5.1 ale nie teraz.
 

dakkon7

New member
chodziło mi o to że nikt nie ogląda filmów co mają DTS na TV
toż trzeba się rozkoszować dźwiękiem przestrzennym

aa ty chcesz WD wykorzystać jako "alaa projektor" wiesz
dla mnie najprostszą sprawą byłoby zassanie DIvX i go pokazanie (szybka obróbka) ,gorsza jakoś, ale dźwięk będzie nawet ten wmontowany jako 5.1

natomiast ktoś się tam kiedyś wypowiadał że jest możliwa obróbka DTS do stereo w 15 minut, wiec jest to jakaś alternatywa

co do tego twojego "odpalaniu struktury avchd zapisany na DVD" nie mam pojęcia

udostępnij albo daj linka to zassam i powiem
 

zsoi3

New member
Bez reklam
rezmus napisał:
dla fanow rapidshare - na wd pieknie chodzi skrypt perla slimrat, ktory umozliwia pobieranie plikow z rs w sposob zautomatyzowany, wystarczy podac mu liste plikow :)

czy slimrat po sciagnieciu plikow rar lub zip potrafi je rozpakowac? a jezeli nie - jak to zrobic autmatycznie?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
dakkon7 co do pliku avchd postaram sie zrobic i udostepnic jakis maly, ale to pozniej.

co do dzwieku masz racje najlepiej i to kazdy nie tylko DTS odtwarzac na fajym sprzecie, ale czasem nie mam mozliwosci, a jest to urzadzenie male i fajnie i szybko mozna do kogos je zabrac i pokazac np wyprawe z Majorki czy z narta w postacji HD na LCD czy to plazmie.
DTS na AC-3 tak wiem da sie, ale mkv HD wiekszosc to DTS.
to nie bedzie jako projektor do pokazow, ale mam slub kolegi i no chce mu pokazac jak wyglada, a nie ma on odtwarzadza bluray ani kompa mocnego.
 

deoc

New member
potwierdzam tylko ze pliki .mts z kamery HDR-xxxx Sony dzialaja na 100% - choc wczesniej uzywalem do tego PS3 :) A teraz moge spokojnie na WD odtwarzac :)
Czyli do szczescia by mi brakowalo tylko .txt obslugi ;)
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
txt w wiekszosci urzadzenia maja problemy, dlatego wlasnie zastanawialem sie nad ps3 a wd albo popcorn,
ps3 troche nie bardzo w gry nie gram, a filmy niebieskie drogie, za to mam duza kolekcje DVD, ale z tego co tu czytalem czyta je zgrane w plikach i ISO ale na 100% nie wiem, jeszcze tylko avchd i bedzie git, ps3 pieknie je czyta czy to z pena czy z DVD
 

sp3uca

New member
Błąd w nowym sofcie ?

No i upgrade do 06 spowodowało że avi takie :

H:\2009_4_KOMIN\komin\komin 017.avi
General
Complete name : H:\2009_4_KOMIN\komin\komin 017.avi
Format : AVI
Format/Info : Audio Video Interleave
Format/Family : RIFF
File size : 51.8 MiB
PlayTime : 54s 600ms
Bit rate : 7958 Kbps
Mastered date : Sat Apr 18 15:06:03 2009
Writing application : CanonMVI06
Video #0
Codec : M-JPEG
Codec/Info : M-JPEG including Huffman Tables
PlayTime : 54s 600ms
Bit rate : 7857 Kbps
Width : 640 pixels
Height : 480 pixels
Display Aspect ratio : 4/3
Frame rate : 20.000 fps
Resolution : 24 bits
Bits/(Pixel*Frame) : 1.279
Audio #1
Codec : PCM
Codec/Family : PCM
Codec/Info : Microsoft PCM
PlayTime : 54s 600ms
Bit rate : 1614 bps
Channel(s) : 1 channel
Sampling rate : 11 KHz
Resolution : 8 bits
Video0 delay : 54s 599ms
StreamSize : 10.8 KiB

odtwarzało sie video na 03 a na 06 czarny ekran...
w 09 pewnie nic nie będzie sie odtwarzać...;)
może ktoś dac linka do wersji 03 ?? to zdowngraduję...

Andy
 
Ostatnia edycja:
Do góry