WD TV HD Media Player

Igreg

New member
Problem z WIFI Dlink DWL-G122 Ver. C1

Witam, próbuje odpalić kartę Dlinka model jak w temacie. W messages.txt mam następujący log

Jan 1 00:00:37 wdtv user.warn kernel: rtusb init --->
Jan 1 00:00:37 wdtv user.info kernel: usbcore: registered new driver rt2870
Jan 1 00:00:37 wdtv user.warn kernel: idVendor = 0x7d1, idProduct = 0x3c03
Jan 1 00:00:37 wdtv user.notice root: net.agent: Called for rausb0
Jan 1 00:00:37 wdtv user.warn kernel: => usb_rtusb_open
Jan 1 00:00:37 wdtv user.warn kernel: /home/Zehd/wdtv/ralink/rt73/2008_0117_RT73_Linux_STA_Drv1.1.0.0/Module/rtusb_bulk.c:532 assert pUrbfailed

Uzyta bibliotek to wireless-mod.app.bin ver.03 (na 0.1 wogole nie widzial tej karty). Bede wdzieczny za jakies sugestie. Moze jednak poda ktos jakas sprawdzona karte na WIFI z ktora nie bylo problemow - bede wdzieczny.
 

ArekR79

New member
Nowa wersja (beta) firmware

Pojawiła się nowa wersja (beta) firmware sygnowana numerkiem 1.02.03

Quick changelog:
-Windows-1250 Central European encoding added
-Subtitle rendering quality improved
-AVI loading time improved
-Fixed an issue where thumbnails weren't loading sometimes
-Thumbnail loading times improved

Pozdrawiam
 

rezmus

New member
o jak ktos moze sprawdzic glownie jakosc napisow, czy jest jak w 1.01.x?

Igreg: edimax 7318usg, poczytaj ten temat znajdziesz wiecej dzialajacych kart.

aha wczoraj bawiles sie w modyfikowanie osd za pomoca .xml i udalo mi sie zmienic tryb miniaturek dla video z 12 malenkich posterow na ktorych nic nie widac na 4 duze, niestety wyglada na to, ze robienie miniaturek z plikow .jpg (postery filmow) jest na sztywno ustawione w dmaosd na 120 x 180, wiec mimo, ze postery sa duze to rozdzialka jest slaba. trzeba pomeczyc bedzie wd, zeby standardowo soft robil wieksza miniaturke. po poludniu wrzuce polska wersje 1.02.03.
 
Ostatnia edycja:

Raffaello

New member
Panowie i Panie wgrałem najnowsze FW 1.02.03 i co ?

- PEŁNA POLSKA CZCIONKA (Windows-1250) !!!
- NAPISY WCZYTUJĄ SIĘ AUTOMATYCZNIE !
- BRAK OPÓŹNIENIA W WYŚWIETLANIU NAPISÓW
- Poprawnie centrowany drugi wiersz w wyświetlanych napisach
- Jakość napisów taka jak w wersjach 1.01 czyli OK

Na szybko to tyle. Jak dla mnie SUPER I BOMBA ! Jestem zadowolony :)
 

Inspektore

New member
Raffaello napisał:
Panowie i Panie wgrałem najnowsze FW 1.02.03 i co ?

- PEŁNA POLSKA CZCIONKA (Windows-1250) !!!
- NAPISY WCZYTUJĄ SIĘ AUTOMATYCZNIE !
- BRAK OPÓŹNIENIA W WYŚWIETLANIU NAPISÓW
- Poprawnie centrowany drugi wiersz w wyświetlanych napisach
- Jakość napisów taka jak w wersjach 1.01 czyli OK

Na szybko to tyle. Jak dla mnie SUPER I BOMBA ! Jestem zadowolony :)

ALLELUJA !!! :eek:k: ( to tak w klimacie nadchodzących świąt :) ). Rezmus czekam na twoją wersję w Pl menu.
 

drummer44

New member
Zgadza się wszystko co napisał Raffaello .
-możliwość wyboru w ustawieniach central europa Windows-1250
-wczytywanie filmów w .avi 2 sekundy
-wczytywanie .mkv 3 sekundy
-filmy z pikselozą nadal ją mają przynajmniej moje.
-domyślny start z FILMY
 

robotxx

New member
no to mozna sie w koncu zdecydowac na zakup

powie ktos czy jest szansa jakas ze bedzie odtwarzalo filmy z dts ?

czy trzeba konwertowac do ac3 ?
 

rezmus

New member
technicznie problemu nie ma, mozna robic downmix, kwestia tylko licencji, moze w koncu sie kiedys wd zdecyduje, albo uda sie podmienic ucodec odpowiedzialne za dts downmix w binarkach...
 

larky

New member
Czy napisy srt są teraz wyświetlane poprawnie (polskie znaki)? Czy trzeba to wszystko jednak konwertować do innego formatu?
 

zsoi3

New member
Bez reklam
rezmus napisał:
technicznie problemu nie ma, mozna robic downmix, kwestia tylko licencji, moze w koncu sie kiedys wd zdecyduje, albo uda sie podmienic ucodec odpowiedzialne za dts downmix w binarkach...

ja wciaz licze, ze moze uda sie ten downmix robic automatycznie w skryptach po stronie konsoli w WD HD :)
 

Ferdynand40

New member
Majac taka (prawie idealna) podstawe do "gotowania" firmware'ow czekam tylko na nieoficjalny FW z obsluga HDMI (jako wyjscie obrazu na TV) oraz klawiatury (najlepiej bezprzewodowej), do tego prosta przegladarka WWW i najtanszy "SurfBox" gotowy :) Teoretycznie mozna by tez podlaczyc DVBT-USB i zrobic z playerka tani DVR... czyms sie musza chlopaki zajac jak opanuja siec i DTS downmix do perfekcji ;). O czym jeszcze myslalem to o podlaczeniu WebCama i zrobieniu z WD TV prostego systemu monitoringowego - zapisuje wszytko na HDD lub wysyla od razu na jakis FTP. Niedlugo zrobia z WD super-multi-everything-box z dodatkowa mozliwoscia odtwarzania multimediow ;)
Pomarzyc mozna... nic nie kosztuje.
 
Ostatnia edycja:

zsoi3

New member
Bez reklam
Ferdynand40 napisał:
O czym jeszcze myslalem to o podlaczeniu WebCama i zrobieniu z WD TV prostego systemu monitoringowego - zapisuje wszytko na HDD lub wysyla od razu na jakis FTP. .

a z tym to juz teraz nie powinno byc problemu - wystarczy do routera podlaczyc kamere IP. w zasadzie WD HD nawet nie jest Ci potrzebny - chociaz moza sie przydac do zapisywania na nim (na dysku) poprzez FTP danych z tej kamery.

mam taka kamerke - jak ogarne cale to firmware w WD HD to przetestuje.
 

Ferdynand40

New member
@ zsoi3

Teoretycznie masz racje, ale watpie zeby kazdy mial w domu kamerke IP do dyspozycji. Najprostsze webcamy kosztuja grosze, a do wytestowania i np. obserwacji co robi pies/dziecko/zona w domu gdy jest sie w pracy powinna wystarczyc :)

Zreszta z tym WD jest troche paradoksalna sprawa - tani i dobry player ALE zeby go wykorzystac nalezy kupic dysk zewn., zeby odtwarzac CD/DVD naped na usb, zeby miec siec adapter LAN/WLAN, zeby to wszystko podlaczyc trzeba HUBa dokupic. Taniej by wyszlo cos pokroju popcorna kupic i mamy wszystko i pewnie taniej wyjdzie niz WD + dodatki. Zakladam ze nie u kazdego leza te wszystkie osprzety i czekaja na zastosowanie.

Tak tylko pisze, bo sam naleze do tych, ktorzy maja satysfakcje z samego grzebania, przerabiania i kombinowania z rzeczami ktore zostaly do czego innego stworzone. To jest chyba najwieksza zaleta WD HD.
 

margielm

New member
Ferdynand40 napisał:
Zreszta z tym WD jest troche paradoksalna sprawa - tani i dobry player ALE zeby go wykorzystac nalezy kupic dysk zewn.,
do popcorna trzeba mieć wewnętrzny - a obudowa kosztuje 70 zł.
Ferdynand40 napisał:
zeby odtwarzac CD/DVD naped na usb,
A to pocron ma cd-roma? nie wiedziałem :p
Ferdynand40 napisał:
zeby miec siec adapter LAN/WLAN
w moim wypadku (i myśle większośći) LAN odpada - wiec tak czy siak trzeb kupić tą karte albo access pointa.
Ferdynand40 napisał:
, zeby to wszystko podlaczyc trzeba HUBa dokupic.
Popcorn ma tyle samo usb host co wd
Ferdynand40 napisał:
Taniej by wyszlo cos pokroju popcorna kupic i mamy wszystko i pewnie taniej wyjdzie niz WD + dodatki. .

No ja tego taniej to nie widzę ;)
 

Marek36

New member
Widzę ,że ciągle coś poprawiają w sofcie i dobrze. To dlatego zdecydowałem się na zakup
Ja już zamówiłem swojego WD playera i czekam z niecierpliwością :D
Kabelki optyk i hdmi właśnie przyszły :D
 

zsoi3

New member
Bez reklam
Ferdynand40 napisał:
@ zsoi3

Teoretycznie masz racje, ale watpie zeby kazdy mial w domu kamerke IP do dyspozycji. Najprostsze webcamy kosztuja grosze, a do wytestowania i np. obserwacji co robi pies/dziecko/zona w domu gdy jest sie w pracy powinna wystarczyc :)

.

oczywiscie masz racje :) watpie jednak aby ktos bawil sie w przystosowanie WD HD do kamerek - ale moze sie myle :) w kazdym badz razie - wkrotce znajde czas na przetestowanie zrzutow obrazow z mojej kamerki IP (linksys wvc54gca) poprzez ftp do WD HD. dam znac :)
 
Do góry