WD TV HD Media Player

rydzyn

New member
Narazie wymieniłem kabel,zobaczę na penie jak będzie i ewentualnie wgram jeszcze raz soft.
1.To nie przewód.
2.Tego samego oprogramowania nie można nadgrać.
3.Prawdopodobnie wina dysku,zwolniłem trochę miejsca bo po wejściu w mój komputer pokazywał czerwoną kreskę czyli z 500 giga wolnych było ok 20 i po podłączeniu do laptopa też się zawieszał.Czyli to nie wina WD a tak już myślałem że coś z usb bo codziennie wyjmuję wtyczkę po parę razy.
Taka informacja dla wszystkich.(Myslę że to to ,ale testuję dalej)
 
Ostatnia edycja:

deoc

New member
widze, ze kol. rezmus ostro walczy z ta skrzyneczka...
Mi osobiscie tylko potrzeba polskich fontow i odczytywania .txt w dowolnym formacie (czy to "z czasem" czy "klatką")
Wtedy zupelnie niebyloby problemu...
A no i jeszcze aby odczytywal napisy, ktore sa w folderze z filmem a nie tylko te ktore sa w pliku .mkv i z taka sama nazwa jak film...
Pozdrawiam,

\/\/\/\/\/\/ Widze, ze przez prawie 3 lata mi sie troche podpis ZDEZAKTUALIZOWAŁ ;)
 
Ostatnia edycja:

rezmus

New member
ano troche sie walczy ;) zrobilem sobie automacik, ktory sciaga z usenetu nowe odcinki seriali, ktore ogladam, jak tylko sie pojawia, potem sciaga do nich napisy jak tylko sie pojawia i dostosowuje dla wdtv oraz informuje mnie, ze seans czeka (msg na dbox2 / sms). wszystko w oparciu o znalezione skrypty i znane rozwiazania - cron, nzbget + leecher + tvepisodes.com, napi.py + subconv, curl + nonoh.net, itp.
 

zetemte

New member
Znalazlem rozwiazanie moich wszystkich problemow zwiazanych z WD Player :)

Az mi glupio sie przyznac, ale powodem u mnie bylo miejsce, gdzie trzymalem urzadzenie. Otoz moj player byl postawiony na DVD playerze, ktory jedno, ze go dodtakowo nagrzewal, a dwa prwadopodobnie powodowal zaklocenie. Teraz odstawilem WD TV obok, tak zeby mogl sie spokojnie chlodzic i wszystko dziala. OCzywscie nie perfekcyjnie (ma jeszcze troche bugow soft, ale reset pomaga :) ) Czasem niektore filmy HD sie wieszaja, ale wystarczy zrobic stop przewinac 5 sec i juz wszystko jest OK. Z filmami Divix nie mam zadnych problemow.

Problemem tego urzadzenie jest chlodzenie. Jak sie przegrzewa to pojawiaja sie problemy. Tak wiec uwazjcie gdzie go trzymacie i dobrze jest go z pradu czasem wylaczac :)

Pozdrawiam,
G.
 

kreemik

New member
Rezmus, napisałbyś jakiś HOWTO , jak to wszystko poinstalować, poupgradować ;) Bo sam nie mam do tego pojęcia. Z angielskim u mnie kiepsko, a nie chcialbym czegoś zepsuć w WDTV ;)
 

kolbi123

New member
mój wd coś nawalił a w dodatku nie widze paragonu :( , ma ktoś może lub miał podobny problem, po włączeniu zasilania diody z przodu wd tylko migna na sekunde i wygasają, zasilacz badałem inny i to samo :( może jakieś pomysły ?
 

matias2004

New member
w zasilaczu jest taki adapter odczepialno-wysuwalny , spróbuj go wyciągnąć i pod spodem są takie blaszko-sprężynki i one mogą nie mieć styku."Podkrzyw" je troche , może to to, u mnie tez tak bylo i sie okazalo ze to to.

ops nie doczytalem ze inny zasilacz tez nie bangla , to pewnie hdmi cos nie lata , wlacz tv najpierw i sprobuj z innym kablem.
 

rezmus

New member
poki co nie bardzo mam czas sie ropisywac, zagadnienie jest bardzo szerokie ;) ale jak ktos sie chce bawic, to najpierw trzeba sobie kupic sieciowke na usb z tej listy:

http://root.unknown.sk/wdtv/wiki/doku.php?id=supported_usb_devices

te sa sprawdzone, ale inne tez moga dzialac (chodzi glownie o chipset do ktorego sa sterowniki).

potem trzeba wrzucic na pena / hdd fat32 pliki z nieoficjalnym fw:

http://root.unknown.sk/wdtv/wiki/doku.php?id=ext3-boot-releases

i zrobic normalny update fw z menu wdtv, potem mozna juz zaczac zabawe ;)

jesli ktos by chcial ma juz sieciowke i nieoficjalne fw, chce osiagnac jakas funkcjonalnosc pudelka to niech pyta, pomoge w miare mozliwosci. generalnie znajomosc linuksowej konsoli moze nie jest totalnie niezbedna, ale baaaaardzo pozadana, zalezy jeszcze co sie chce osiagnac ;)
 

norbi1313

New member
Konfiguracja

Ok, to ja troche rozwine temat.

Poniewaz firmware jest czesciowo ladowane z dysku lub pamieci USB, musicie odpowiednio przygotowac dysk. Mozna rowniez skorzystac z huba(rozgaleziacz) USB i na pendrive przechowywac firmware. Ja korzystam jedynie z dysku twardego. Stworzylem sobie jedna partycje FAT32 256GB, ktora przechowuje tylko firmware, natomiast druga partycja z systemem plikow EXT2, przechowuje filmy i inne pliki. Druga partycja moze byc rowniez w formacie NTFS, ale zapis na partycje w tym formacie jest tragicznie wolny. Dlatego polecam ja osoba, ktore nie zamierzaja uzywac WD do sciagania plikow z internetu, ani zapisu na ta partycje poprzez lan.

Jedna z funkcjonalnosci, ktora mozna osiagnac jest streamowanie filmow poprzez lan, czyli odpalanie filmow udostepnionych przez inne komputery znajdujace sie w sieci. Po rozpakowaniu archiwum z firmwarem ext-boot-0.8.7, w katalogu znajduja sie pliki net.config i net.mounts. Zaczynamy edycje w edytorze tekstowym(pod win uzywam UltraEdit, poniewaz notatnik nie rozpoznaje znakow konca linii w plikach z linuxa).

Plik net.config zawiera ustawienia odnosnie sieci. U mnie plik wyglada nastepujaco:

Kod:
#
# Network configuration file

#You can override the hostname here:

HOST=wdtv

# if you do not set a hostname,a random one is assigned.

#
# Dynamic IP Configuration:

# DHCP=yes

#
# Static IP Configuration:  (only if not DHCP)

DHCP=no
IP=192.168.1.2
GW=192.168.1.1
DNS1=194.204.159.1
DNS2=217.98.63.164

#
# Optional:  specify time server host:

#NTP=pool.ntp.org
HOST - nazwa pod jaka wd jest widoczny w sieci
DHCP - automatyczne przydzielanie IP (yes-wlaczone, no-wylaczone)
IP - adres IP wdtv
GW - Brama glowna(adres serwera)
DNS1, DNS2 - serwery DNS

Znak # oznacza komentarz, teksty za tym znakiem nie sa brane pod uwage. Jesli wasz serwer przydziela adres ip dynamicznie wasz plik net.config powinien wygladac tak:

Kod:
HOST=WDTV
DHCP=yes
Reszta ma byc zakomentowana.

W razie konfiguracji statycznej:

Kod:
HOST=wdtv
DHCP=no
IP=192.168.1.2
GW=192.168.1.1
DNS1=194.204.159.1
DNS2=217.98.63.164
Adresy nalezy zmienic odpowiednio dla konfiguracji waszej sieci.

Powiedzmy, ze chcemy udostepnic katalog z komputera, na ktorym mamy zainstalowany windows. Udostepniamy katalog w windowsie xp (wchodzimy do wlasciwosci folderu, zakladka udostepnianie, zaznaczamy udostepnij ten folder w sieci, klikamy ok). Edytujemy plik net.mounts. Powinien zawierac linijke:

Kod:
xmount //adres.IP/nazwa.udostepnianego.katalogu nazwa.widoczna.w.wd cifs
U mnie plik net.mounts zawiera

Kod:
xmount //192.168.1.100/filmy PC cifs
Adres ip to adres komputera udostepniajacego pliki, dalej jest nazwa katalogu udostepnionego w xp(filmy), pozniej nazwa wyswietlana w wd(PC), cifs to nazwa protokolu.

Istnieje jeszcze mozliwosc skorzystania z protokolu nfs(standardowo nie zainstalowany w windowsach). Wydajnosc tego protokolu jest wieksza, wiec jezeli macie problemy z plynnym odtwarzaniem filmow z sieci warto sie nad tym zastanowic. Jak dla mnie cifs jest wystarczajace ripy 10GB 1080P dzialaja bez problemow.

Zapisujemy plik net.mounts, nastepnie wszystkie pliki z katalogu ext-boot kopiujemy na partycje FAT32 lub pendrive. Wlaczamy wd, jesli wczesniej nie wgraliscie do wd pivot_boot zostanie wykryty nowy firmware, nalezy rozpoczac aktualizacje softu. Teraz juz soft bedzie uruchamiany z dysku/pendrive. Po uruchomieniu wd udostepnione pliki powinny byc widoczne.

Konfiguracja bittorrent

Do zainstalowania klienta torrent bedziemy potrzebowali pakietu optware. Wchodzimy na strone http://b-rad.cc/optware-for-wdtv i pobieramy na dysk plik opt.bin-0.2.zip Po rozpakowaniu kopiujemy plik opt.bin na partycje lub pendrive, na ktorym przechowujecie firmware. Podlaczamy dysk/pendrive i uruchamiamy wd. Po wlaczeniu wd laczymy sie z nim poprzez telnet. Uzytkownicy linuxa wiedza co i jak. Pod windowsem potrzebujemy aplikacje Putty. Uruchamiamy putty'ego, wybieramy telnet. W polu host name wpisujemy adres ip wdtv, w moim przypadku 192.168.1.2, port 23, klikamy open. Otwiera nam sie konsola. Jezeli wszystko dobrze poszlo zostajemy poproszeni o podanie loginu, wpisujemy root. Nastepnie haslo, stanardowo haslo jest puste naciskamy tylko enter. Jezeli wszystko poszlo ok, teraz mozemy wydawac komendy wd.

Pierwsze co robimy to aktualizujemy liste dostepnych paczek instalacyjnych dla wd, wpisujemy:

Kod:
ipkg update
Czekamy, az wd pobierze liste dostepnych paczek, nastepnie wydajemy polecenie

Kod:
ipkg list
Wyswietla nam sie lista dostepnych paczek. Wsrod nich jest transmission klient sieci torrent. Instalujemy transmission poleceniem:

Kod:
ipkg install transmission
Czekamy az wd sciagnie, zainstaluje i skonfiguruje transmission. Po zainstlowaniu przechodzimy do katalogu /opt/bin

W konsoli wpisujemy:

Kod:
cd /opt/bin
Nastepnie uruchamiamy transmission i zaraz zamykamy tylko, po to aby utowrzyl sie plik konfiguracyjny wydajemy polecenia:

Kod:
transmission-daemon
killall transmission-daemon
Logujemy sie poprzez ftp na wd. Mozemy to zrobic przez total commander. Siec -> FTP polaczenie, tworzymy nowe polaczenie sesja: wd, nazwa hosta: adres.ip.wd, uzytkowanik: root, haslo: zostawiamy puste.

Laczymy sie z wd, przechodzimy do katalogu .config, nastepnie transmission-daemon i kopiujemy z niego plik settings.json

Edytujemy plik nastepujaco:

Kod:
{
    "blocklist-enabled": 0, 
    "download-dir": "tu podajemy sciezke dostepu do katalogu ,do ktorego beda pobierane pliki, u mnie jest to: /tmp/media/usb/USB1/HDD/Downloads", 
    "download-limit": 100, 
    "download-limit-enabled": 0, 
    "encryption": 0, 
    "lazy-bitfield-enabled": 1, 
    "message-level": 2, 
    "open-file-limit": 32, 
    "peer-limit-global": 240, 
    "peer-limit-per-torrent": 60, 
    "peer-port": 51413, 
    "peer-port-random-enabled": 0, 
    "peer-port-random-high": 65535, 
    "peer-port-random-low": 1024, 
    "peer-socket-tos": 0, 
    "pex-enabled": 1, 
    "port-forwarding-enabled": 1, 
    "preallocation": 1, 
    "proxy": "", 
    "proxy-auth-enabled": 0, 
    "proxy-auth-password": "", 
    "proxy-auth-username": "", 
    "proxy-enabled": 0, 
    "proxy-port": 80, 
    "proxy-type": 0, 
    "rpc-authentication-required": 1<--------tu zmieniamy, 
    "rpc-enabled": 1, 
    "rpc-password": "<-------tu wpisujemy nasze haslo", 
    "rpc-port": 9091, 
    "rpc-username": "<---------tu wpisujemy nasza nazwe uzytkownika", 
    "rpc-whitelist": "127.0.0.1", 
    "rpc-whitelist-enabled": 0<------ tu zmieniamy, 
    "upload-limit": 100, 
    "upload-limit-enabled": 0, 
    "upload-slots-per-torrent": 14
}
Tak zmodyfikowany plik wgrywamy poprzez ftp, nadpisujac stary. Uruchamiamy transmission, W konsoli wpisujemy polecenie:

Kod:
transmission-daemon
Teraz poprzez interfejs web mamy mozliwosc podgladu, dodawania, usuwania torrentow. Uruchamiamy przegladarke jako adres wpisujemy adres.ip.wd:9091/transmission/web/, u mnie jest to 192.168.1.2:9091/transmission/web/ . Jednak polecam skorzystanie z programu transmission-remote, dzieki ktoremu mamy mozliwosc zdalnej kontroli nad transmission. Konfiguracja jest prosta i juz nie chce mi sie jej opisywac http://code.google.com/p/transmission-remote-dotnet/downloads/list

To by bylo na tyle, pisalem na szybko, takze w razie jakichs niejasnosci pytajcie.
 
Ostatnia edycja:

erni111

New member
Jaki hdd player

witam wszystkich! mam broblem! chce kupic xboxa 360 i dysk zewnetrzny by moc ogladac filmy dvd i hd ( slysalem ze da sie ogladac hd ) choc bardzo zainteresowaly mnie te hdd playery! mam projektor epsona 3 lcd HD i kino domowe pioneer. jest kilka modeli tych playerow np
http://www.allegro.pl/item584362447_hdd_player_lan_hdmi_mkv_rmvb_wmv_divx_promocja.html
http://www.allegro.pl/item584905273_500gb_hdd_player_hdmi_optical_avi_divx_mp3_jpg_vob.html
http://www.allegro.pl/item590453403_wd_tv_hd_media_player_usb_2_0.html
ktory z nich jest najlepszy? chodzi mi o dobry dzwiek i obraz!!!
prosze o rade i z gory dziekuje!!! i jak z pilotem bo musze to miec blisko projektora czyli za soba!!! nie bede kupywal kabla 15 m hdmi! jaki zasieg ma pilot czy mocny? pad od xboxa dziala wspaniale. pozdrawiam i czekam na opinie
 

imalas

New member
rezmus napisał:
poki co nie bardzo mam czas sie ropisywac, zagadnienie jest bardzo szerokie ;) ale jak ktos sie chce bawic, to najpierw trzeba sobie kupic sieciowke na usb z tej listy:

http://root.unknown.sk/wdtv/wiki/doku.php?id=supported_usb_devices

te sa sprawdzone, ale inne tez moga dzialac (chodzi glownie o chipset do ktorego sa sterowniki).

potem trzeba wrzucic na pena / hdd fat32 pliki z nieoficjalnym fw:

http://root.unknown.sk/wdtv/wiki/doku.php?id=ext3-boot-releases

i zrobic normalny update fw z menu wdtv, potem mozna juz zaczac zabawe ;)

jesli ktos by chcial ma juz sieciowke i nieoficjalne fw, chce osiagnac jakas funkcjonalnosc pudelka to niech pyta, pomoge w miare mozliwosci. generalnie znajomosc linuksowej konsoli moze nie jest totalnie niezbedna, ale baaaaardzo pozadana, zalezy jeszcze co sie chce osiagnac ;)

Chcę rozpocząć zabawę z WD HD player-kiem w sieci, ale mam pytanko!
Czy karta sieciowa USB od Xbox360 "bangla" z w/w urządzeniem?:)
Może ktoś już to sprawdził?
Na listach w necie nic nie znalazłem!........ Dzięki za pomoc!

@erni111
Zwróć uwagę na parametry (oprócz ceny) np.HDMI1.3 (1080p) ma WD, a tamte zapewne 1.2(1080i) lub co gorsza 1.1(brak dźwięku wielokanałoowego poprzez łącze HDMI, jest tylko stereo)
Zazwyczaj updaty piszą do nowych HDMI tzn 1.3 (a,b), a do starych to zapomnij... masz to, co masz i tyle!....zero nadziei na zwiększenie funkcjonalności!
Wybór jest ogromny np tu , ciężka sprawa porównać aż tyle! :D
 
Ostatnia edycja:

rezmus

New member
wd ma hdmi 1.2, co do sieciowki to poszukaj info na sieci jaki chipset w niej siedzi, jak bedzie na liscie obslugiwanych to na 99% bedzie dzialac.
 

imalas

New member
Jakie Hdmi ma WD HD plaer było już wyjaśniane, "w tył zwrot" i...czytać!
Co do chipsetu przecież napisałem, że nie znalazłem info na ten temat!:D
nie zakładaj z góry, że ktoś jest .....! i tego nie sprawdził :):):)
 

rezmus

New member
imalas napisał:
Jakie Hdmi ma WD HD plaer było już wyjaśniane, "w tył zwrot" i...czytać!

Co do chipsetu przecież napisałem, że nie znalazłem info na ten temat!:D
nie zakładaj z góry, że ktoś jest .....! i tego nie sprawdził :):):)

ke? wd ma na 99% hdmi 1.2, gosc na avs forum rozbieral pudlo i sprawdzal scalaki, to ze na support site pisza 1.3 to nic nie znaczy:

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=15460967#post15460967

OK, napisz cos wiecej o tej karcie, to nie jest czasem wifi?
 

imalas

New member
Pozostaje jeszcze pytanie: kto oglądał te scalaki?, a że tak mu się wydało to jeszcze nic nie znaczy! :)...i tak można dyskutować do końca świata! Producentów zwykłem nie poprawiać!

Co do karty sieciowej USB do Xbox360 to faktycznie jest to wifi !
 
Ostatnia edycja:

rezmus

New member
link ci podalem w poscie wystarczy poczytac brzmi baardzo wiarygodnie, datasheet scalakow mozna znalesc na sieci, ale coz kazdy ma swoje zdanie.

co do czytania to sledze glowne tematy o tym urzadzeniu polsko i angielskojezyczne od samego poczatku, ty chyba nie bardzo skoro pytasz o wifi dongla... po prostu kernel dany przed wdc nie byl skompilowany z obsluga wifi i odpalenie go na nim graniczy z cudem. co prawda juz to sie udalo obejsc ladujac wlasne jadro przy uzyciu zupelnie innego bootloadera, ale praca nad odpaleniem wifi de facto dopiero rusza (mozna poczytac w watku o nieoficjalnym fw na avs forum).
 
Do góry