WD TV HD Media Player

Piotr_the

New member
zarku napisał:
Witam.
U mnie pojawiło sie kilka nowych problemów.
Otóz przy wczytywaniu filmu powiedzmy o tytule "a" zaczął odtwarzać mi film o tytule "b" z tym ze z napisami od filmu "a".
Drugi problem polega na tym, że wczesniej filmy które mi normalnie sie wczytywały teraz po prostu albo sie w ogóle nie ładują, albo wywala do menu wczesniej np w filmach Matrix, Changeling, i jeszcze kilku
Może ktoś wie ci z tym zrobić.
Mój Wd smigał do tej pory na najnowszym oficjalnym FW, dysk to My Passport 320Gb.

Resetowanie systemowe ani "w dziurkę " nic nie dało.
licze na waszą pomoc.

No to dziwne cały czas śmigasz na najnowszym f.w? jedyne co moge poradzić to tylko wyjęcie z prądu na 10 min, reset ustawień i może ponowne wgranie f.w?

Ja mam problem z DTS i DD i też nie mogę tego rozwiązać coraz więcej filmów mi przycina dzwięk po optyku :???:
 

rezmus

New member
na wd pieknie chodzi cos ala streaming :) wget ssa na partycje ext2 z bramki www -> usenet, a wd jest w stanie w locie odtwarzac :) dzieki temu mozna sobie ogladac film podczas gdy on sie sciaga, a jak jest slaby to zawsze mozna przerwac i zarzucic cos innego. do divx idealne jest lacze 2mbps, ale na 1mbps tez pociagnie. do 720p conajmniej 6mbps by bylo potrzebne.
 

kulmas

New member
ADAPTER USB 2.0 na ATA/IDE 2,5'/3,5'

Witam
Mam pytanie czy WD TV HD Media Player ma szansę działać z czymś takim jak ADAPTER USB 2.0 na ATA/IDE 2,5'/3,5' dostępny na allegro pod nazwą; DYSK TWARDY HDD ATA 2,5 3,5 na USB

Jakby to działało można by zaoszczędzić na dysku do tego urządzenia
Pozdrawiam
 

djvilles

New member
Witam
Od kilku miesięcy testowania WD HD - Nie spotkałem jeszcze urządzenia USB
które by nie działało z playerem. Na 100 % Adapter USB będzie działał. Mam coś takiego i jestem zadowolony.
 
Ostatnia edycja:

zarku

New member
niestety wyjecie wtyczki, reset systemu i wgranie jeszcze raz nowego firmware nie pomogło.
Doszły jeszcze takie usterki jak:
-przestał odtwarzać niektóre pliki mp4 które wczesniej chodziły bez problemu.
-nie można przewijac filmu ani w tył ani w przód ( wczesniej mozna było bez problemu) podaje komunikat " ....doesn`t support seek position"
-po załadowaniu filmu zatrzymuje sie po kilku sekundach i mozna tylko wrócić do menu (wcześniej na tym samym tytule chodził pięknie).

zrobiłem format dysku, ale tez nie pomogło.

Może macie jeszcze jakieś pomysły.
 

rezmus

New member
zaktualizowano optware dla nieoficjalnego fw do wdtv, jesli ktos ma juz optware to wystarczy dac:

ipkg install readline uclibc-opt

jak ktos nie ma to mozna zassac tu:

http://rapidshare.com/files/207616110/opt.bin-0.2.zip

opt.bin wrzucic tam gdzie root.bin, dac:

ipkg update

i juz mamy dostep do ponad tysiaca pakietow :)

w 0.2 poprawiono glownie biblioteki, ktore sprawialy problemy. teraz juz chodza klienty btorret, itp. spawdzalem transmission i smiga pieknie :) jutro postaram sie odpalic web interface do tego.

odpalilem web gui dla transmission, pieknie chodzi z dolaczonym serwerem lighthttpd :)
 
Ostatnia edycja:

Piotr_the

New member
zarku napisał:
niestety wyjecie wtyczki, reset systemu i wgranie jeszcze raz nowego firmware nie pomogło.
Doszły jeszcze takie usterki jak:
-przestał odtwarzać niektóre pliki mp4 które wczesniej chodziły bez problemu.
-nie można przewijac filmu ani w tył ani w przód ( wczesniej mozna było bez problemu) podaje komunikat " ....doesn`t support seek position"
-po załadowaniu filmu zatrzymuje sie po kilku sekundach i mozna tylko wrócić do menu (wcześniej na tym samym tytule chodził pięknie).

zrobiłem format dysku, ale tez nie pomogło.

Może macie jeszcze jakieś pomysły.

Miałem podobnie z jednym filmem divix zatrzymyał się w pewny miejscu i niechciał iść dalej przewijać też nie mogłem jego, pomyślałem, że coś z tym filmem nie teges ale dla sprawdzenia wgrałem go na pena i odziwo poszedł normalnie i dał się przewijać :???: więc skasowałem ten film z dysku nagrałem ponownie i wszyskto ok. sam nie wiem o co biegało może wystarczyło port USB zmienić nie mam zielonego pojęcia czego to była wina??
 

rezmus

New member
dla fanow rapidshare - na wd pieknie chodzi skrypt perla slimrat, ktory umozliwia pobieranie plikow z rs w sposob zautomatyzowany, wystarczy podac mu liste plikow :)
 

rydzyn

New member
rezmus ciekawe rzeczy opisujesz ale dla mnie i dla wielu to już czarna magia z tymi skryptami.Może by osobny temat założyć i dokładnie krok po kroku opisać co i jak?.:)
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Dobry pomysł z tym osobnym wątkiem. Proponuję także napisać do admina/moda, aby przeniósł dotychczasowe posty rezmusa na ten temat do tego wątku. Wszystko będzie w jednym miejscu...

:eek:k:
 

rezmus

New member
jak bede mial chwile czasu to postawie jakas wiki, poki co nie mam go za duzo. dzis udalo mi sie poskladac pare skryptow do kupy i zrobic skrypt basha, ktory po wskazaniu pliku z filmem sciaga napisy do niego korzystajac z bazy napi projekt, konwertuje do srt, usuwa polskie znaki i przesuwa napisy o 500ms do tylu, czyli tak jak lubi wdtv na dzis :) musze zobaczyc, czy da rade odpalac go z automatu po skonczeniu pobierania wget / transmission, zeby sam od razu ssal napisy...
 

Piotr_the

New member
rezmus napisał:
jak bede mial chwile czasu to postawie jakas wiki, poki co nie mam go za duzo. dzis udalo mi sie poskladac pare skryptow do kupy i zrobic skrypt basha, ktory po wskazaniu pliku z filmem sciaga napisy do niego korzystajac z bazy napi projekt, konwertuje do srt, usuwa polskie znaki i przesuwa napisy o 500ms do tylu, czyli tak jak lubi wdtv na dzis :) musze zobaczyc, czy da rade odpalac go z automatu po skonczeniu pobierania wget / transmission, zeby sam od razu ssal napisy...

Pięknie by było :grin: i żebym kumał coś z tych skryptów, sieci, linuxa itp :eek: :)
To może bym i ruter kupił i i usb(wifi) i pomęczył moją ciemną masę aby, też takie bajery u mnie działały;)
 
Ostatnia edycja:

rydzyn

New member
Od dwóch dni mam taki problem że WD w trakcie odtwarzania wchodzi w opcję menu głównego i nie widzi twardego dysku,reset z tyłu nic nie pomaga a jak przełączę pod boczne usb to zeskanuje twardego zobaczy ale po paru minutach odtwarzania znowu nie widzi twardego.Spodkał się ktoś z takim problemem?:confused:
 

KaRaS-1

New member
nowy WD

Oddalem wtedy mojego WD TV na gwarancji, bo wogole przestal sie wlaczac. Po prawie 2 tyg dostałem nowy sprzęt z wgranym nowym firmwarem (wcześniej sam wgrywałem).

Narazie sprzet dziala bez zarzutu tj pilot zawsze wlacza sprzet. Cykliczne przeskoki w filmach i muzyce znikneły - teraz moze zdarzy sie jeden maly przeskok raz na kilka filmow :)

Niestety nadal sie grzeje, tak jak piszesz ciagle sie swieci swiatlo przy optyku, moze to naprawia wkrotce przy nowym firmwarze.

Małe wady, ktore WD musi jeszcze wyeliminowac:
- grzanie
- odtwarzanie polskich czcionek (east europe)
- czytanie wiecej formatow napisow (by bylo super)
- dzielenie napisow w MKV (tragicznie dzielone sa slowa przy przenoszeniu do nastepnej linni np k-urde fo-rum)
- czasami nie czyta sciezki audio z MKV (mialem tak np przy hitmanie x264)
 
Do góry