WD TV HD Media Player

rezmus

New member
odpalilem siec na wd ;) ladnie sie streamuje, poki co sprawdzalem tylko divx bo windows mam po wifi i slaby sygnal dosc, wiec nie oczekuje super wydajnosci ;) jak znajde chwile to sprawdze jak dziala dvd (mam adapter ide>usb), a dla tych co sieci nie potrzebuja, ale chca sama obsluge dvd jest zmodyfikowany soft tu:

http://b-rad.cc/105/wdtv-firmware-dvd-enabled

edit: 720p tez leci bez problemu, 1080p juz nie wyrabia, ale biorac pod uwage, ze daje po cifs, a nie nfs (bardziej wydajne) i lece po wifi ze slabym sygnalem to nie jest zle ;)
 
Ostatnia edycja:

chato.pl

New member
A ja mam pytanie do tych użytkowników tego WD'ka, którzy obsługują go za pomocą pilota Logitecha - z serii Harmony.
Czy można tak zaprogramować makro, aby przy włączeniu playera od razu w menu przechodził on do sekcji Video :?:
 

emilcin

New member
WDTV i sieć

No mnie się też udało odpalić sieć na playerku. Karta D-Link DUB-E100 kupiona na allegro za 50 zetów. Spostrzeżenia podobne jak u kolegi powyżej, czyli 720p chodzi ładnie 1080p się zacina po jakimś czasie.

I tu mam pytanie do "rezmus". Jak zrobić polączenie w drugą stronę tzn. aby dysk podpięty do WDTV był widziany ze strony PC ? Próbowałeś może już coś takiego ? Linux nie jest moją mocną stroną.

pozdrawiam
 

rezmus

New member
u mnie wdtv i podpiete do niego magazyny usb sa widocze w sieci samba bez zadnych zmian. widze, ze interfejs wd jest dosc mocno konfigurowalny przy pomocy xml/php, mozna by sie pokusic o jakas przerobke ;)
 

emilcin

New member
WDTV i siec

Poradziłem sobie dzięki. Musiałem użyć komend z dosa.
Niestety transfer bardzo słaby, przy zapisie na dysk 700-800 KB/s. Odczyt szybszy do 1.8 MB/s.
Ale działa :)
 
Ostatnia edycja:

qqlek

New member
wd tv

Death_Neo napisał:
Rozwiązałem problem!

Zaklucenia wywołuje włączona funkcja automatycznej jasności w TV moj TV to
Sharp LC-37DH65

dzięki
jakież to oczywiste było
pewnie ten czujnik skanuje podczerwienią otoczenie i zakłócał pilot
mi to rozwiązało to problem z pilotem
 

packer

New member
rezmus napisał:
u mnie wdtv i podpiete do niego magazyny usb sa widocze w sieci samba bez zadnych zmian. widze, ze interfejs wd jest dosc mocno konfigurowalny przy pomocy xml/php, mozna by sie pokusic o jakas przerobke ;)

Hm... Udziały na dyskach podłączonych do WDTV działały Ci out-of-the-box?
U mnie niestety nie widać w sieci dysku podpiętego do WDTV. W drugą stronę oczywiście działa OK (udziały z XP na WDTV). Jakieś pomysły?

Kupiłem OVISLINK AirLive EtherWE-1000U USB 2.0 - działa bez zarzutu. A że nie miałem długiego kabla żeby podłączyć WDTV do routera, to użyłem EEE901 jako mostka wifi->ethernet. Prędkość nienajgorsza.
 

rezmus

New member
packer z eeeuser.com? ;> dziala mi prosto z boxa, ale na workstation mam viste i zdaje sie, ze ona nie zwraca uwagi na grupe robocza tak bardzo jak starsze windowsy, poszukaj konfiguracji samby w /etc/ tam gdzies powinna byc grupa robocza, ustaw taka jak na xp.
 

norbi1313

New member
Dokladnie, musisz zmienic nazwe grupy roboczej na WORKGROUP. Po zrestartowaniu PC bedziesz mial dostep do plikow przez sambe.

Jesli ktos zastanawia sie nad zakupem adaptera to polecam ST lab USB to Ethernet Adapter(znajdziecie na allegro za 20zl). Filmy w 1080p streamowane po lanie dzialaja idealnie. Bez znaczenia czy poprzez nfs lub cifs.

Do stworzenia serwera nfs na XP zainstalowalem aplikacje nfsAxe. Nie wiem dlaczego, ale po zainstalowaniu serwera nfs z pakietu Windows Services for UNIX, po zamontowaniu pliki nie byly widoczne. Ma ktos podobny problem?

Dodatkowo sformatowalem dysk na Ext2 zostawiajac mala partycje fat32, dla firmware. Szybkosc wieksza niz w przypadku ntfs, ale mam problem z zapisem. Zapis do wd na poziomie 2,5MB/s, ale kopiujac plik wd zawiesza sie po kilku sekundach. Pozostaje wyciagniecie wtyczki. Nie ma za to problemow z odczytem, szybkosc odczytu z dysku podlaczeonego do wd przez sambe 2,8MB/s, poprzez ftp 3MB/s. Ma ktos z was partycje sformatowana na ext2?
 
Ostatnia edycja:

Atanazy

New member
Napisy

Mam problem z napisami.Sprawdzam w VLC.Wpisuję do Subtitle Tool lub SRT v1.1 i na komputerze jest ok. a WD napisów nie pokazuje, oczywiście srt.Z większością filmów nie mam problemów ale niektóre nie pokazują napisów na WD.Gdy włączam napisy jest info.UNSUPPORTED SUBTITLE 1/1
 

packer

New member
rezmus napisał:
packer z eeeuser.com? ;>.

Ten sam :)

norbi1313 napisał:
Dokladnie, musisz zmienic nazwe grupy roboczej na WORKGROUP. Po zrestartowaniu PC bedziesz mial dostep do plikow przez sambe.

Zmiana grupy roboczej na wszystkich kompach w sieci to trochę okrężna droga. Rozumiem, że gdzieś w /etc można zmienić grupę roboczą WDTV, right?
 

norbi1313

New member
@packer:

Pod linuxem montujesz system plikow zawarty w root.bin
Kod:
mkdir root
sudo mount -o loop root.bin root

Edytujesz plik /tmp/samba/lib/smb.conf i zapisujesz. Wywolujesz z konsoli komende, ktora zapisze zmiany do pliku root.bin

Kod:
umount root

Czy moglby ktos sprawdzic czy moze zapisac na dysk podlaczony do wd jakies dane poprzez siec przez sambe lub ftp? Chodzi mi o jakis wiekszy plik. Mi po jakichs 10 sekundach wd sie zawiesza. Nie ma problemu z odczytem ani streamowaniem plikow, ale cos nie tak z tym zapisem.
 

packer

New member
Dzięki wielkie za tutorial!
W niedzielę sobie wszystko skonfiguruję (chwilowo jestem poza domem z dala od nowej zabawki ;) ).

Mam jeszcze głupie pytanie: samba działa w oparciu o cifs czy nfs?
W ramach testów w net.mounts dodałem wpis dot. folderu udostępnionego na jednym z windowsowych komputerów w sieci (cifs). Wszystko działało pięknie.

Jednak główny magazyn mediów mam na dysku USB podłączonym do Asusa WL500g Premium (Oleg's firmware). Dodałem w net.mounts wpis do tych udziałów, określony jako cifs, ale WDTV pokazywał pusty folder.
Dopiero potem coś mnie tknęło, ale nie zdążyłem przetestować czy z opcją nfs będzie działać.
 

rezmus

New member
norbi1313 napisał:
Czy moglby ktos sprawdzic czy moze zapisac na dysk podlaczony do wd jakies dane poprzez siec przez sambe lub ftp? Chodzi mi o jakis wiekszy plik. Mi po jakichs 10 sekundach wd sie zawiesza. Nie ma problemu z odczytem ani streamowaniem plikow, ale cos nie tak z tym zapisem.

ja mam problem z zapisem na pena fat32 na ktorym mam fw, ale np juz dysk ntfs podpiety obok bez problemu zapisuje po smb/ftp, predkosci nie rewelacyjne kolo 500kb/s, ale do tego, zeby wget w tle posciagal wystarczy ;)
 

norbi1313

New member
Jakiej wersji firmware uzywasz? System plikow ntfs u mnie jest montowany jako tylko do odczytu i nie moge nic zapisac. Nawet wydajac komendy po telnecie. Ile masz partycji na tym dysku? Ja mam 2, jedna fat32 przeznaczona na firmware, druga na filmy.
 

rezmus

New member
tego samego ;P ntfs jest zamontowany 2 razy, raz ro, raz rw, wejdz do /tmp/media/usb/USBX/ i daj ls -la, powinnien byc dwa razy tak samo nazywajacy sie katalog, ale raz z kropka (ukryty), ten z kropka wlasnie to jest rw zamontowany przy uzyciu ntfs-3g i na niego mozna pisac. przynajmniej u mnie tak jest, ja mam na penie fat32 fw, a na dysku 1 partycje ntfs.

aha instalowalem rtorrent i transmission z ipkg, ale wywalaja jakis blad symbolu w trakcie dzialania, wiec pewnie cos z libami nie tak. mysle, ze to niedlugo ktos poprawi i bedzie juz zupelnie fajnie ;)
 
Ostatnia edycja:

HDbobik

New member
Dlaczego niemam głosu w filmach divix z dabingiem,chodzi mi o bajki takie jak:
-SEZON NA MISIA 2 (OPEN SEASON 2)(2008 ANIME-DUBBING PL)DVDRIP.XVID(AXK)
-Madagaskar 2 2008 [DVDRip.XviD] [Dubbing PL]
W filmach z lektorem jest ok.
 
Do góry