WD TV HD Media Player

qwert

New member
mwerd napisał:
Cześć,
mam Band.Of.Brothers.1080p.HDDVD.x264-HDBiTs
oraz Planet.Earth.2006.1080p.HDDVD.x264-AJP
na, których występuje niezła pikseloza. Mam oczywiście wgrany najnowszy firmware.
W band of brothers reframes wynosi 8 w planet earth 16. Czy są to wartości za duże? Dlatego jest problem z obrazem?
Czy jest szansa, że aktualizacja firmware poprawi sytuację? Czy poprostu na ten playerek to za dużo i na bank nie będzie lepiej?
Wywalić to co mam i poszukać innych wydań? Czy czekać na lepsze czasy?
A może u kogoś te wersje się ładnie odtwarzają?

Jest szansa że aktualizacje poprawią wyświetlanie plików z większym niż 4 reframes. 8 i 16 frames to jak narazie za dużo dla wd playera.
U mnie też wyskakuje pikseloza przy plikach z wiekszym frames.

Z tego linku powyżej wynikałoby że Wd player posiada wersję 1.3 hdmi

"The WD TV uses the same chipset as Blu-Ray players, Sigma Design 8634.
The WD TV uses HDMI 1.3. "
 

garabasz

New member
qwert napisał:
Jest szansa że aktualizacje poprawią wyświetlanie plików z większym niż 4 reframes. 8 i 16 frames to jak narazie za dużo dla wd playera.
U mnie też wyskakuje pikseloza przy plikach z wiekszym frames.

Z tego linku powyżej wynikałoby że Wd player posiada wersję 1.3 hdmi

"The WD TV uses the same chipset as Blu-Ray players, Sigma Design 8634.
The WD TV uses HDMI 1.3. "

A wiesz może jak przekonwertować film na niższy reframes ?
 

qwert

New member
Masta_J napisał:
Reference frames za bardzo nie ustawisz bo one zależą jeszcze od wielu innych parametrów kodowania.
Możesz spróbować przepuścić taki plik przez MKV2VOB (w dziale PS3 masz opisane co i jak).

@rezmus
Z teorii wynika, że 1080p60 daje jeszcze większy judder niż 1080p24. U Ciebie jest odwrotnie? Mój TV automatycznie przełącza się w tryb 24Hz x 3 więc pewnie nawet bym tego nie mógł sprawdzić :)

Pozdrawiam,

Tutaj masz odpowiedż , czytać czytać :mrgreen:
 

qwert

New member
Już mi się znudziło kodowanie filmów.
Teraz najlepiej ....CZEkać :) na nowe FW, (może już niedługo)
Lista życzeń jest długa ,może czekanie się opłaci
Pzdr
 
Ostatnia edycja:

garabasz

New member
No niestety jakoś się nie mogę doczekać może za mało cierpliwy jestem :(, nawet już próbowałem napisać do nich ale niestety trzeba się zarejestrować aby wysłać @ a tego nie lubię po to żeby raz coś napisać.
 

adamo64

New member
Panowie ,mam prośbę .Właśnie kupiłem tę skrzynkę i prosiłbym o informacje czym szybko i prosto przekonwerować napisy do SRT i jak ustawić aby przerobić również polskie ogonki itd. do liter bez ogonków(coby player to ladnie czytał).Pozdrawiam wszystkich użytkowników:bober:
 

qwert

New member
Do zmiany formatu spróbuj "subtitleworkshop" i "notatnik sp" usuwa polskie ogonki
Ja konwertuję napisy np. do formatu SSA-substation alpha albo "Subrip" i Player poprawnie je odczytuje.
 

ArekR79

New member
...

Witam
Mam pytanko. Zauważyłem że w trybie standby player lekko się nagrzewa. Wydaje mi się, że winowajcą jest "działające" cały czas wyjście optyczne mimo, iż nie jest do niego nic podpięte. Czy też tak macie?
Pozdrawiam
 

Darth_Vader

New member
ciapekxx napisał:
a ja mam pytanie czy jak podłacze to urzadzenie z tv kablem hd i to urzedzenie z amplitunerem optykiem to czy bede mial dzwiek 5.1 normalnie?

TAK, będziesz miał i DD 5.1 i DTS, i 6.1 .. tak jak na materiale źródlowym

Pozdro
 
A

Adamol

Guest
ArekR79 napisał:
Witam
Mam pytanko. Zauważyłem że w trybie standby player lekko się nagrzewa. Wydaje mi się, że winowajcą jest "działające" cały czas wyjście optyczne mimo, iż nie jest do niego nic podpięte. Czy też tak macie?
Pozdrawiam
Potwierdzam, u mnie też się delikatnie grzeje a wyjście optyczne "świeci i świeci" nawet po przejściu w tryb stand by.
 

panicz

New member
odpalam koncert madonny w formacie .iso
Madonna.The.Confessions.Tour.2007.only.DTS.DVD5


nie dziala mi dzwiek


czy ktos mi moze wytlumaczyc dlaczego albo co zrobic zeby dzailal ?
takie mam info o pliku jeszcze
MORE INFO.:
VIDEO
[x]NTSC
AUDIO - ONLY!!!!
[x]Dolby Digital 5.1

i nie odtwarza mi wszystkich plikow .wmv jeden smiga drugi nie
tez nie wiem dlaczego

pozdroweczki



 

wtykacz

New member
Czegos tu nie rozumiem.
Kupujesz sprzet i nie wiesz co on potrafi odtwarzac? Zawsze tak kupujesz "kota w worku"?

W specyfikacji na stronie producenta, stronach sklepow internetowych no i w koncu nawet na kartonie/opakowanie tego playera jak byk jest napisane ze z multichanel odtwarza tylko Dolby Digital,

W tym watku tez w kilkunastu miejscach o tym byla mowa. Leniu jeden ty :)

o plikach wmv tez byla mowa, poczytaj.
Sorki ale nie tylko ty zadajesz pytania, na ktore odpowiedzi sa w kilkunastu miejscach.
Jest opcja szukaj, skozystaj z niej czasami zanim zadasz pytanie, bo w wiekszosci przypadkow odpowiedz juz padla.

Jesli chesz sluchac dzwieku DTS, to musisz podpiac optykiem player WD do amplitunera majacego na pokladzie dekoder DTS.
 
Ostatnia edycja:

panicz

New member
drogi kolego

jezeli napisalem czy ktos moze mi to wytlumaczyc to tylko od takich oczekuje pomocy/wyjasnienia
a to ze co dwie strony powtarza sie wlasnie taki post szukaj, czytaj, wszystko jest juz napisane, mnie nie rusza zadaje pytanie bo WIDOCZNIE zadna z odpowiedzi mnie nie satysfakcjonuje
MAM wd podlaczone hdmi do tv optykiem do wzmaka onkio 606 dzwiek mam ustawiony na digital i teraz mi wytlumacz dlaczego nie mam dzwieku albo wklej mi prosze link gdzie znajde na to odpowiedz jezeli takowa juz padla ?to samo mozesz zrobic z informacja o plikach wma i pokazac mi gdzie jest napisane dlaczego odtwarza tylko niektore z nich a innych nie czyta.
nie znam sie ani na plikach, formatach, muksowaniach,kodowanich. przerabianiu audio etc i nawet jak ktos cos w ten desen napisal to poprostu nie majac pojecia o co chodzi nie uznalem tego za odpowiedz na moje pytanie
dla ciebie moje pytanie to pewnie zasmiecanie forum ja tak samo uwazam o twojej wypowiedzi ktora nic nie wnosi tylko mi zwraca uwage co jak pewnie sie domyslasz lata mi kolo jajek :)
mimo wszystko bez napinki pozdrawiam i mam nadzieje ze mnie zrozumiales (nie atakuje nikogo)


ps; zawsze kupuje to na co mam ochote nawet jak to jest kot w worku :)
 
Ostatnia edycja:

kolbi123

New member
ja napisze tyle że w ogóle mało w tym wątku odpowiedzi, raczej każdy pisze, "kupiłem wstepnie sprawdzałem i działa" takich odpowiedzi jest ponad 50%, sam jak czegoś szukałem to mnie krew zalewała ile jeszcze osób to napisze, dlaczego większość konkretnych pytań jest pomijana na rzecz bzdetnych stwierdzeń za ile kupiłem i ile czekałem na dostawe ech.........................
 

FredzioPL

Klub HDTV.com.pl
vip
To poczytaj watek o panasonicu pv80 :) tam zobacz ile jest postow stwierdzajacych o samym zakupie a ile konkretnych informacji. Kilkaset postow przeba przegladac zeby doczytac to co mogloby byc na kilku.

Pozdrawiam bo i ja w sumie odbiegam o temeatu.
 
Do góry