WD TV HD Media Player

wiatrak

Active member
Bez reklam
Dlaczego debil? :twisted:

Koleś czegoś nie wie, to pyta. Zastrzeżenie można mieć do pytania o pamięci USB, łatwo odpowiedź wygooglać.

Ale do debilizmu chyba daleko? :hmm:
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
SierzantHarris napisał:
Tak, właśnie oczekuję że towar za 100-120 dolców będzie kosztował u nas 300-360zł a nie 480-600. I oczekuję że kiedyś rynek wypleni takich cwaniaczków i ciułaczy jak nasze sklepy z biznesu. Ale tak to już jest że jak się pozwala komuś długo na cwaniakowanie i każdy się z tym godzi to pozniej trudno o zmianę na lepsze. Kupię wd jak będzie kosztować 360zł i ani złego więcej. A to że np. w Niemczech ludzie zarabiający 8 razy więcej od Polaków muszą płacić 120 euro (czyli tyle co unas) to już mnie nie boli. Boli mnie za to mentalność polskich sprzedawców. Podziel sobie 480zł przez powiedzmy 6 (tyle razy mniej zarabiamy niż zachód) i zobaczysz wtedy jaki to koszt dla. np. Niemca.

dokladnie, masz racje tez tak mysle i mam gdzies teraz to, mam ten plus ze mi sie nie spieszy i moge nawet poczekac miesiac dwa, wiec pewnie bedzie taniej, a jak nie to USA za 100$ sie kupi, dla mnie 500zl to za duzo za to.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
wiatrak napisał:
Gdy czytam takie pytania jak powyżej, to zastanawiam się czy przypadkiem WD nie wypuściło tej maszynki tylko po to, aby nakręcić sprzedaż swoich dysków... ;)

Nie wiem ile kosztowało opracowanie i wprowadzenie na rynek WD HD TV MP i o ile im wzrośnie sprzedaż dysków USB... ;)

Tak, każde urządzenie pamięci masowej USB powinno z nim działać, chyba że jest wyjątkowo egzotyczne...

no wlasnie, wyglada na to ze tak jest, a ze uderzenie jest niezle i player dobry to bedzie sie sprzedawac to i to, trzeba powiedziec ze to powinno byc jakies pol roku temu, cos pozno im to idzie, pewnie za pare miechow pojawi sie pare takich urzadzen.
 

marecky78

New member
ale jeżeli po pierwsze ktoś kilka postów wyżej narzeka, że przychodzą misie i bez przeglądania forum czy też googla zadają dziwne i dla kogokolwiek kto się interesuje tematem bzdetne pytania i jest nawijka o tym co tu zrobić coby takich wytępić; a po drugie porównuje playerka z jakimkolwiek odtwarzaczem DVD no to wybacz stary...
kolejna sprawa ceny: 24.12 kupiłem w hurcie po 320 netto (czyli 390 netto) dziś widzę cenę 350 netto (około 430 brutto), takie coś rozumiem, jest to jawni wina euro, które podrożało, jeśli wróci do normalności to powinno być około 360 brutto,
 
Ostatnia edycja:

juby456

New member
Panowie poprawcie mnie jesli zle mysle,ale czy jak podlacze WD kablem HDMI bezposrednio pod TV i jezeli juz odapli mi sie poprawnie film w 1080p ale bedzie mial sciezke dzwiekowa DTS albo inna jeszcze bardziej wymyslna taka jak w 40Gb wydaniach blu-ray to wtedy dzwieku nie bedzie??Czy tak??
 

marecky78

New member
jest ustawienie wyjścia audio: digital lub stereo; jeśli film na DTS generalnie działa tylko na ustawieniu digital i na wyjściu optycznym (czyli dekodowanie realizowane np przez amplituner) na HDMI nie ma wtedy dźwięku; aczkolwiek czasami działa mi jak mam ustawione właśnie stereo na TV, nie wiem czym to jest spowodowane, nie chciało mi się wnikać w szczegóły ścieżek audio w filmach
i czegoś bardziej wymyślnego niż DTS niestety nie da się dekodować, ale chyba żadne player nie da na to rady jeszcze nawet na wyjście optyczne
 

rezmus

New member
czyli podsumowujac AC3 ci zrobi downmix do stereo i bedzie dzwiek na tv, a dts to musisz przez amplituner, albo przerobic na kompie na ac3 / stereo (sa do tego szybkie i przyjemne programy). moze doczekamy sie kiedys fw z downmixem dts do stereo, ale to kwestia ceny licencji na to moze byc problemem.
 

juby456

New member
No tak tylko myslalem o czyms "bez obslugowym" a mniej wiecej pol na pol ripow blu-ray w formacie mkv 1080p ma DTS.no nic pozostaje tylko albo zmienic kompa albo kupic Popcorna.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
dokladnie duza czesc filmow HD ma sciezke DTS, mnie tez malo interesuje przerabianie czy jakies kombinacje, ale jak widac sa problemy z tym
 

gryzli1972

New member
Witam.Mam pytanko odnośnie podłączenia do tego urządzenia zewnętrznego napędu dvd w obudowie pod usb ,pujdzie toto na nim czy nie?Bo z tego co wyczytałem to ma 2 wejścia usb ,czyli pod jedno dysk zewnętrzny a pod drugie zewnetrzne dvd?:???:
 
Ostatnia edycja:

Vilmark

New member
Heh ten playerek był kilka dni w komputroniku w cenie 328 zł brutto. Niby przypadkowy błąd.... Stany magazynowe wykazywały wysyłkę w ciągu 48 godzin. Oczywiście żaden błąd tylko celowe cwaniactwo , w celu naciągnięcia klientów przez kilka dni.

Oczywiście zamówiłem w cenie 328 zł. ;)

Następnego dnia dostałem maila że sprzętu nie ma ale uwaga mogą mi sprzedać za 481 zł.
Bo wiecie nie ma tych po 328 zł za tą są te po 481 zł heheheh

Walka o to żeby sprzedali w cenie 328 zł trwa... zobaczymy co z tego wyjdzie.
 

rezmus

New member
jasne fajnie jest miec downmix dts, ale zeby placic za to 850 pln (tyle jest na dzis wyceniany w PL model PCH A-110, bo A-100 nie ma downmix dts, wlasnie przez koszt licencji) to nie dziekuje, wole 2 razy wiecej kliknac na kompie czasem ;) co innego jak w gre wchodza inne walory PCH, ale dla samego downmixu nigdy w zyciu ;) zreszta nie jest chyba wielkim problemem zrobic kawalek automatu - wiekszosc download managerow pozwala odpalic dowolny program na pliku po sciagnieciu, mozna odpalic kawalek skryptu, sprawdzic, czy jest DTS w nazwie i jesli tak to uruchomic jakis cmd line, ktory zrobi reencode audio do AC3... itp
 

wtykacz

New member
Sorki, ale jak czytam jaki to wielki problem u niektorych z przerobka DTS do AC3 to delikatnie mowiac ogarnia mnie zdziewienie.
U mnie wystarczy 15 min na przerobienie DTS na AC3 (czyli DolbyDigital).

Uzywam do tego celu programu Popcorn MKV AudioConverter

Podaje programowi sciezke do katalogu z filmami a ten juz sam leci wedle skryptu... wyciagniecie sciezki DTS... nastepnie kodowanie do AC3 640kbit z wyrownaniem glosnosci dzwieku wzgledem DTS (ja nie slysze roznicy w jakosci pomiedzy nowym AC3 a DTS) i "wklejenie" nowego dzwieku AC3 do pliku z filmem .mkv.

Wiec jak widac wystarczy kilka klikniec myszka a program Popcorn MKV AudioConverter wszystko sam zrobi.
Kazdy z was zasysal kazdy pojedynczy film HD .mkv z netu po kilka/kilkanascie albo nawet kilkadziesiat godzin. Do tego nalezy doliczyc 15 minut na stworzenie i dodanie dzwieku AC3 (a robi to program w pelni automatycznie). Jesli 15 dodatkowym minut na dorobienie sciezki to za dlugo dla niektorych, to po co wogole sciagacie godzinami tego typu filmy? Marudy.

Link do instrukcji:
http://audioconverter.heartware.dk/Tutorial/

Link do programu Popcorn MKV AudioConverter
http://audioconverter.heartware.dk/

Pozdrawiam
wtykacz

PS:
Zdziwilem sie mocno porownujac dzwiek AC3, ktory wypluwa Popcorn AudioConverter wgledem DTS.
Duza dymamika i taka sama szczegolowosc skladowych kazdego kanalu jak w DTS.
W porownaniu z dzwiekiem lektorskim AC3 na filmach DVD (sklepowych) to niebo a ziemia na korzysc Popcorn AudioConverter.
Teraz dopiero widze jak w Polsce mozna spieprzyc sciezke dzwiekowa po dodaniu lektora przez tzw. "fahofcuf" z Polski.

Jak widac AC3 nie musi byc tak odbiegajacy na niekorzysc wzgledem DTS.
 
Ostatnia edycja:

wtykacz

New member
Nie przejmuj sie takimi "pseudo-znafcami" od siedmiu bolesci, ktorzy zamiast dac porade, wyprowadzic z bledu, to posilkuja sie epitatami aby komus dopier...lic, bo sami mieli ciezkie zycie, bo wujek ich molestowal ;) (tu przesadzilem (ale specjalnie, niech poczuje ten kolec, Bolec, Stolec czy jak mu tam... :p ), a przepraszam to marecky78. sorki marecky78 :)

Poprostu dzieciak mentalny musi sie w ten sposob dowartosciowac.
 
Ostatnia edycja:

marecky78

New member
to mi dowaliłeś :) nie chodzi mi o dowalanie, bolcyzm, znafcyzm czy jak tam chcesz to nazwać ale o taką prostą rzecz w życiu: POCZYTAJ, niestety kolega Stysiek chyba nie posiadł takiej umiejętności
 

wtykacz

New member
No ale tu nikt nie mowil ze "posiadł taka umiejętnośc", tylko chodzi o to, ze nazwales go "debilem".
Pohamuj troche, bo bylo wiecej emocji w twojej wypowiedzi niz rozsadku.

Nawet jesli czlowiek czegos nie wie, to moze brak mu wiedzy, pewnej umiejestosci latwej do nauczenia.
Ale skoro ty te umiejetnosc posiadles, a wczesniej jej nie miales jak kazdy z nas, to byles "debilem"? Czy okreslilbys sie w ten sposob?

Lepiej zamilknac, zamiast obrazac innych, bo pozytku z tego zadnego nie ma.
 
Ostatnia edycja:

qqlek

New member
komputronik

Vilmark napisał:
Heh ten playerek był kilka dni w komputroniku w cenie 328 zł brutto. Niby przypadkowy błąd.... Stany magazynowe wykazywały wysyłkę w ciągu 48 godzin. Oczywiście żaden błąd tylko celowe cwaniactwo , w celu naciągnięcia klientów przez kilka dni.

Oczywiście zamówiłem w cenie 328 zł. ;)

Następnego dnia dostałem maila że sprzętu nie ma ale uwaga mogą mi sprzedać za 481 zł.
Bo wiecie nie ma tych po 328 zł za tą są te po 481 zł heheheh

Walka o to żeby sprzedali w cenie 328 zł trwa... zobaczymy co z tego wyjdzie.
Witam
no nawet mnie nie strasz
ja zamówiłem też i odpisali że muszę zaliczkę 100 zł wpłacić
i potrwa to niby tydzień
wpłaciłem w Rybniku osobiście (przelewu nie można było zrobić)
tak że teraz się chyba nie wyłgają mam nadzieję
bo miałem też zamówiony w bino.pl za 399 i zrezygnowałem...
 
Do góry