Wątpliwości co do wyjścia pre-out.

Clamaran

New member
Witam.
Jestem w posiadaniu amplitunera Pioneer VSX-520 jest to urządzenie z dolnej pułki ale do kina domowego starcza (nie jestem jakiś kinomanem) jeżeli jednak chodzi o stereo to już amplituner nie daje rady. Pod pionka podłączony jest zestaw 5.0 Jamo s608 też nie najwyższa półki ale ampituner nie wykorzystuje tych głośników nawet w 60% (przynajmniej mam takie wrażenie). Pomyślałem więc jako że pionek ma wyjście pre-out kupie końcówkę mocy (rozglądam się za używanym urządzeniem za około 1000 do 1500zł) i poprawie osiągi w stereo. Tu zaczynają jednak nasuwać się pytania. Czy amplituner tej klasy znacząco nie popsuje dźwięku piecyka (oczywiście mając na uwadze klasę głośników). Drugą wątpliwość nasunęła mi instrukcja obsługi w zakładce Konfiguracja ustawienia wyjścia Pre-out. Może zacytuje „Określ czy do podłączonego dodatkowego (opcjonalnego) wzmacniacza podłączyłeś głośniki tylne surround czy dodatkowe głośniki przednie”. Moje wątpliwości wzbudziło „dodatkowe głośniki” określone w instrukcji jako głośniki przednie wysokościowe. W moim przypadku nie będą to dodatkowe głośniki przednie i nie wiem czy zadziała to tak jak powinno. Z góry dzięki za porady wyjaśnienia i komentarze.
Pozdrawiam
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sprawa wydaje się prosta. Ampli to pięciokanałowy klocek, więc siła rzeczy nie podlączysz tam nic więcej, a gdybyś chciał to właśnie po to masz wspomniane gniazda do wzmacniacza. Nie znam tego Pionka, ale z tego co mówi instrukcja nie ma tam mowy o wykorzystaniu końcówki do zasilenia frontów. Te o których Ty wspomniasz, to są przednie, ale dodatkowe.
To po pierwsze, po drugie nawet gdyby była taka możliwosć, to sensu zakupu końcówki za 1500zł do s608 nie specjalnie widzę.
 

Clamaran

New member
Czyli taka opcja podłączenia odpada. Napisałeś że nie widzisz sensu kupowania końcówki za 1500 do s608, dlaczego? Bo kolumny marne czy to za mało na dobrą używaną końcówkę?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Końcówki są drogie, ale myśle że spokojnie kupiłbyś coś używanego w tej cenie.
Jeżeli podłączysz końcówke do tej klasy amplitunera, to amplituner zdegraduje jakość. Końcówka ma sens w przypadku ampli, jeżeli ten ma dobrej jakość PRE, w takim wypadku zabawa ma sens.
Tak na szybko, to kup wzmacniacz stereo i po sprawie.
Zapoznaj się jeszcze z tym wątkiem, a miedzy czasie ktoś Ci też coś poradzi.
http://www.hdtv.com.pl/forum/stereo/86213-amlituner-av-jako-pre-out.html
 

Clamaran

New member
Tak też zrobię, rozejrzę się za jakimś wzmacniaczem stereo oczywiście używanym i nie tylko ze względu na cenę ale jestem zwolennikiem teorii że starsze jest lepsze, jeśli chodzi o stereo oczywiście:) Może jakieś propozycje ale budżet na wzmacniacz mogę naciągnąć do 2500zl.
 

Clamaran

New member
Nie do końca rozumiem pytanie ale może powiem jaki teraz mam dylemat. Mianowicie naciągając mój budżet do granic możliwości 3500zł zastanawiam sie co będzie lepszym rozwiązaniem amplituner za cała kasę np. denon AVR 4311 a może niższej klasy amp np. avr 2809 i po pre-out podłączyć PMA1500. Oczywiście mowa o używanym sprzęcie a modele są tylko przykładowe namierzone na allegro (do denona mam sentyment, mam decki tej firmy już bardzo leciwe ale bardzo dobre). Różnica w dzwięku stero bedzie bardzo znacząca, warta zachodu takiej kombinacji?
 
Do góry