Warto kupić używany Panasonic Th-50pz70e?

LisLis

New member
Cześć,
mam na oku th-50pz70e za 1200 zł.
Do tej pory oglądałem filmy i youtube na 14" laptopie, leżącym pół metra ode mnie i nie narzekałem, ale czas na zmiany.
Moje wymagania to:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok. 9 m2.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3 m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć.
7. Jaki masz obecnie telewizor? 14" laptop.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Nie bardzo się znam, nie miałem TV od 5 lat (a ostatni był jakiś kineskopowy LG z nakręcanym pilotem - świetna rozwiązanie!) i nie wiem co jest możliwe. Chcę, żeby wygodnie się sterowało (jakaś mysz w pilocie). Na pewno będę potrzebował złącze DP lub HDMI.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Żaden, ewentualnie kiedyś antena naziemna.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Laptop lub dysk zewnętrzny.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 3
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie ma to raczej znaczenia, pokój jest ciemny.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? seriale, filmy, youtube. Zero sportu.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Tak.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Przeważnie wieczorami.
17. Preferencje co do wielkości? Tu się nie znam, ale chyba 55" będzie w porządku. Chodzi o taki, gdzie nie będzie problemu przeczytać napisów z 3 m.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nie wiem, od 5 lat nie miałem telewizora.
19. Preferencje co do marki? Lubię serwis LG.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Ciężko powiedzieć. Nie chcę wydać więcej, niż bym zapłacił za projektor z ekranem. Wymagania mam chyba niewielkie, więc mam nadzieję wydać mało :]
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? nie
Aha, nie potrzebuję, żeby telewizor był smart.

Sprzedający wyjaśnił, że ma go dwa lata, a kupił używany w Szwecji. Sprzedaje z powodu dużego zużycia energii - 500W. Woli teraz kupić 32 cale, które zużywa 30W. To Cytat.
Podobno nie ma powidoków.
Nie mogę znaleźć nic o tym modelu w internecie. Nawet specyfikacji. Chyba, że TH-50PZ700U to to samo.
Warto się pchać w tak leciwą plazmę?
 

LisLis

New member
Wiem, że ostatecznie to moja decyzja, ale proszę o pomoc w jej podjęciu. Np. czy serio jest taka różnica w zużyciu energii?
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pojechać, obejrzeć a jak wszystko będzie w porzo czytaj będzie podobał Ci się obraz to brać. 1200 za dwuletni tv to dobra cena. Ja swój 4,5 letni sprzedałem za 1500 więc w Twoim przypadku to promocja. Aha i jeszcze jedno , umów się , jedź a przy targowaniu połóż na stół 1000 PLn i gwarantuję Ci ,że pójdzie. Nic tak na sprzedającego nie działa jak gotówka na stole
 

LisLis

New member
Dzięki za rady. Tylko o to chodzi, że nie wiem ile lat ma telewizor. 2 lata to ma ten gość, a on kupił używany w Szwecji.
 

astw

New member
Nowych tv plazmowych już brak - trzeba wybrać dobry tv używany. Brak wypaleń, niezniszczony pilot i .... mieszkanie osób niepalących (chyba, że kupujący jest palący). Później dobrze zapakować, przetransportować, rozpakować i cieszyć się obrazem :) (Nie przejmować się zużyciem energii - tv - ogląda się kilka godzin dziennie, a nie całą dobę).
 

LisLis

New member
Słusznie. Mam plan podjechać z laptopem do sprzedającego i sprawdzić go programem "Tester monitora 2.2". Na co zwrócić uwagę? O co chodzi z tym paleniem? Matryca żółknie? Ja nie palę.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
W sumie plazma prawie 10-letnia, model budżetowy żadna ówczesna rewelacja czy high top. IMO szkoda kasy, dołożyć stówkę i kupić LCD np. Hitachi 43HBT42, lub szukać nowsze modele panasoniców, zaczynając od V(t)20, VT30, VT50, VT60 lub ich pomniejszych braci modele GT i ST.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Ja bym sobie darował. Tv plazmowy który ma ok 8-9 lat, użytkowany w Szwecji a później w Polsce, chcesz go pod kompa podłączyć. Jak już tam będziesz to sprawdź czy rzeczywiście komp będzie działało hdmi tak jak chcesz. Kwestia wypalenie matrycy, czasu włączenia z trybu czuwania. Pamiętaj, że mimo iż to Panasonic, mimo iż to wysoki model, to jest to tv używany. Cena według mnie przesadzona. Nie ważne ile wtedy kosztował, dzisiaj może się zepsuć i już go nie naprawisz.
 

LisLis

New member
Na taką odpowiedź czekałem. Konkret i wszystko jasne. Myślałem, że to wyższej klasy tv. Wg mnie jak kupować używkę, to tylko hi-end. Szukam czegoś innego.
Wielkie dzięki.
 

LisLis

New member
(Cy)Gorg, trochę mały ten hitachi. Wydawało mi się, że aby nie zmieniać tv za 2 lata, przyda się coś w okolicach 50''. Nie mam racji?
 

astw

New member
Ostatnia edycja:

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Do tv może być potrzebny tuner zewnętrzny - trzeba sprawdzić, czy obsługuje MPEG-4

Tak, ten model potrzebuje jeszcze zew tunera dvb-t, jak modele o rok młodsze pv80.


LisLis: W sumie odległość z jakiej oglądasz warunkuje czy TV można nazwać "dużym" czy małym", pewnie im większy tym lepszy. Jak koniecznie używka to niech już nie będzie wiekowa, tak do 5-6 lat.

Widzę, że podniosłeś budżet, to zaszalej i za 2159 weź 55 cali Kruger & Matz KM0255 :)

Na olx masz w miare ofertę na 46 cali za 1300zl G30 http://olx.pl/oferta/telewizor-plaz...fi-lub-zamienie-CID99-IDeJTzX.html#96b57ad6c1
 
Ostatnia edycja:

LisLis

New member
Tak, ten model potrzebuje jeszcze zew tunera dvb-t, jak modele o rok młodsze pv80.


LisLis: W sumie odległość z jakiej oglądasz warunkuje czy TV można nazwać "dużym" czy małym", pewnie im większy tym lepszy. Jak koniecznie używka to niech już nie będzie wiekowa, tak do 5-6 lat.

Widzę, że podniosłeś budżet, to zaszalej i za 2159 weź 55 cali Kruger & Matz KM0255 :)

Na olx masz w miare ofertę na 46 cali za 1300zl G30 Telewizor Plazma Panasonic Viera 46" TX-P46G30E + WiFi / lub zamienię! Polanica-Zdrój

G30 fajny, ale bez osobistego sprawdzenia nie kupię, a nie bardzo mam ochotę na 1200 km podróż tylko po TV ;)
Kruger & Matz KM0255 nie ma zbyt pochlebnych opinii na tym forum http://www.hdtv.com.pl/forum/1231462-post3.html
 

astw

New member
Dzięki za podpowiedź, ale Ten tv już odpadł. Za niska półka i za stary jak na swoją cenę. Szukam nowego LED lub plazmowe go używańca wyższej klasy w cenie do ok. 1800 zł.

Zdecydowanie używany tv plazmowy (to naprawdę zupełnie inna jakość kolorów). Dla wieku osób 42 cale to zbyt mało i można kupić dobry tv. Za ca. 2500 zł można kupić 50 calowego Pioneera Kuro. Za 1800 pełne spectrum Panasoniców, za 1000 zł bardzo dobre i mało używane LG (z oryginalnym opakowaniem, dokumentacją, oczywiście z pierwotnym rachunkiem). LCD zdążymy kupić zawsze, tv plazmowych już nie.
 

LisLis

New member
Zdecydowanie używany tv plazmowy (to naprawdę zupełnie inna jakość kolorów). Dla wieku osób 42 cale to zbyt mało i można kupić dobry tv. Za ca. 2500 zł można kupić 50 calowego Pioneera Kuro. Za 1800 pełne spectrum Panasoniców, za 1000 zł bardzo dobre i mało używane LG (z oryginalnym opakowaniem, dokumentacją, oczywiście z pierwotnym rachunkiem). LCD zdążymy kupić zawsze, tv plazmowych już nie.

Bardzo chętnie bym kupił plazmę. Niestety nic w moich okolicach (Białystok lub Gdańsk) nie ma. Zostało mi czekać i oglądać olx i allegro. Tylko czego dokładnie.
Rozumiem, że Kuro to Kuro. Każdy model to klasa sama w sobie.
(Cy)Gorg mówił, że z Panasoniców dobre serie to V(t)20, VT30, VT50, VT60 lub ich pomniejsi bracia - modele GT i ST.
Z LG czego konkretnie szukać?
Ach, jeszcze jedno. Czy konieczne jest mi 1080p? Większość oglądanego materiału będzie najprawdopodobniej w 1080p, ale czy takie Kuro, czy Panasonic HDready dużo gorzej wyświetli taki materiał od LCD FullHD?
 
Ostatnia edycja:

astw

New member
LG nie zapewnia takiego poziomu czerni i brak mu powłoki antyrefleksyjnej (to tv do wieczornego oglądania filmów) ale ma jedną zaletę - brak tzw. efektu false-contour. Kolory są równie ładne, naturalne. Modele od 2013 miały już cienkie ramki. Przy 42 calach wystarczy zupełnie hd ready.

Pomorskie - LG za mniej niż 800 zł
TELEWIZOR PLAZMOWY LG 42PQ2000 (6114456452) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Test plazmy LG 42PQ20000 | Gadżetomania.pl
Panasonic za ca. 1300 zł
Telewizor plazmowy Panasonic Tx-42G20E (6121507034) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Podlaskie - Panasonic FullHD za 850 zł.
http://allegro.pl/tv-panasonic-tx-p42u30e-600hz-42-cale-full-hd-i6118713610.html#thumb/2

Ceny zawsze warto negocjować.
 
Ostatnia edycja:

LisLis

New member
LG nie zapewnia takiego poziomu czerni i brak mu powłoki antyrefleksyjnej (to tv do wieczornego oglądania filmów) ale ma jedną zaletę - brak tzw. efektu false-contour. Kolory są równie ładne, naturalne. Modele od 2013 miały już cienkie ramki. Przy 42 calach wystarczy zupełnie hd ready.

Pomorskie - LG za mniej niż 800 zł
TELEWIZOR PLAZMOWY LG 42PQ2000 (6114456452) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Test plazmy LG 42PQ20000 | Gadżetomania.pl
Panasonic za ca. 1300 zł
Telewizor plazmowy Panasonic Tx-42G20E (6121507034) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Podlaskie - Panasonic FullHD za 850 zł.
TV PANASONIC TX-P42U30E 600Hz 42 CALE FULL HD (6118713610) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Ceny zawsze warto negocjować.

Widziałem tego Panasa TX-P42U30E. Jadę go jutro sprawdzić. Tylko po pierwsze 42" to trochę mało jak na oglądanie z 2,5 m. Po drugie to chyba nie jest hi-endowy model i choć nie zależy mi na funkcjach, ponieważ w 99% będzie po prostu podpięty pod komputer, by wyświetlić filmy, to jakość ma znaczenie.
G20 to chyba półka wyżej. Ale tu, poza rozmiarem, mam utrudnioną możliwość testu, ponieważ musiał bym zatrudnić brata.
W każdym bądź razie, bardzo Ci astw dziękuję, za takie poświęcenie swojego czasu mojej sprawie :krol:
 
Ostatnia edycja:
Do góry