w905 kalibracja

accu

New member
Bez reklam
Czy porownywal ktos ten tv z samsungiem h6400/6700? Czy po ma lepszy obraz adekwatny do ceny, po odpowiednich ustawieniach? I jak z kolorem zielonym, czy faktycznie tak bardzo wpada w zolty, na ile odpowiedbie ustawienia to niweluja? A jak z biela, czy nie jest za ciepla?

Witam uprzejmie,

Proszę założyć odpowiedni wątek i tam napisać .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

baciarek

New member
Co Tobie ze zdjęcia, jeśli raz, że aparat może przekłamywać jeśli się go dobrze nie ustawi, dwa, że monitor na którym to oglądniesz też przeinaczy to co zobaczysz na żywo. Lepiej poszukaj takie porównania oba tv obok siebie, jak np. te:

Sony 46W905A vs Samsung 46F8000 - YouTube
Samsung F8000 VS Sony W9 Side By Side Comparison - YouTube

Oczywiście odpowiednie ustawienia mogą zmienić to porównanie.
Ale fakt jest taki, że czerwony w W905 jest zawsze do skręcenia.

Jest też inny fakt. Obraz skalibrowany nie jest odbierany przez "gości" jako wspaniały zajebi**sty itd. natomiast cukierki, kontrast i latarki w oczach robią wrażenie na większości w tzw. first look. Ale zawsze możesz nastawić na czas imprezy jakiś oczojebny profil, późniejsz wracasz do standardu.
 

robcio13

New member
Witam.Temat umarł?Czy może ktoś kalibrował ten model w profesjonalnym zakładzie i czy różnią się ustawienia po takiej kalibracji z tymi które podawali koledzy?Pozdrawiam
 

Siwy08

New member
krempla - dzięki za podpowiedź, twoje ustawienia faktycznie są o wiele lepsze niż te co miałem do tej pory, thx (troszke jeszcze można w nich podłubać żebay obraz był mniej mętny i matowy, ale i tak ogólnie jest bardzo dobrze, gratulka)

Witam,
a mógłbym poznać te ustawienia? jakoś nie mogę znaleźć na forum użytkownika "Krempla" i Jego postów. A kombinuje z ustaweniami dla KDL - 60W850B

pzdr, Siwy
 

Xisiek

New member
Dla mniej świadomych userow- jeżeli chcesz mieć naprawde dobry obraz - czytaj poprawnie wyświetlane kolory, pomyslec trzeba poważnie na usługa profesjonalnej kalibracji.
Przepisywanie ustawien innych albo pytanie o opinie co sadza o Twoich to czysty bezsens.
Ps. Profesjonalna kalibracja wymaga sprzętu i czasu przecietnie ok 2-3h i nie kosztuje 100pln...
 

bartekozog

New member
To po co wydawać 5k na telewizor oferujący przyzwoita jakość obrazu i na oko go kalibrować uzyskując przytoczone tu problemy z jakoscia , trzeba było kupić ten za 2,5k a obraz był by nie wiele gorszy .
 

forgotten79

New member
witam
niestety musiałem przywrócic ustawienia fabryczne w moim tv i tym samym zresetowały mi się ustawienia obrazu, które miałem ustawione zgodnie z sugestią uzytkownika Krempla.
Niestety post z tymi ustawieniami zniknął z tego wątku nie wiem czemu i bardzo proszę każdego, kto swojego w905 ustawił zgodnie z propozycją Krempla, o podanie ustawień obrazu za co z góry dzięki
pozdrawiam
 

ataman76

New member
Witam,
Jak to jest z ta zielenia w tym modelu, w testach wyglada strasznie, prawie zółta po skalibrowaniu tv. Niebieski podobno tez nie za bardzo.
Może ktoś ocenic na podstawie dłuższego użytkowania ?
 
Do góry