w905 kalibracja

krempla

Member
krempla a zauważyłeś u siebie, rozjaśnienie czarnego, podczas gdy wyświetlane sa na nim jasne obiekty ? DYnamiczna kontrola led, powoduje ze czerń jest bardziej czarna, przez wygaszenie strefowe, ale irytujace jest, ze gdy włączaja sie np. napisy w filmie to ta czerń traci na jakości, szarzeje. Na Twoich ustawieniach tez to wyatępuje ?? Widać to głównie w nocy.

...cóż, efekt halo będzie nieodłączny w edge led. można go zminimalizować ustawiając podświetlenie na niższą wartość, wtedy będzie niezbędna korekta w balansie bieli. ...co do ustawień wdroż je do swojego tv, poczekaj do wieczora i opisz wrażenia. w moim tv, moim zdaniem wszystko gra idealnie. czern jest smolista a obraz mięciutki jak w plaźmie. Pamiętaj o zakresie dynamiki. w tym momencie zakres pełny lub ograniczony robi ogromną różnicę.
 
Ostatnia edycja:

Kamilos321

New member
właśnie, apropo dynamiki, jak mam w 3 złączu HDMI podłączonego laptopa i z niego uruchamiam film dajmy na to, to i w lapku i w tv ma być na tymże 3 złączu hdmi zakres pełny co nie ? W Twoich ustawieniach jest dość mocna ingerencja w balans bieli, nie powoduje to jakiegoś smużenia ? Wieczorem przetestuję ustawienia.
 

Kamilos321

New member
No dobra, ale jakie zakrsy dynamiki polecasz wlaczyc Laptop - TV ? Pełny czy ograniczony ? A Te SBM w opcjach obrazu TV masz wlaczone czy wyłączone ? Powiem szczerze, Twoje ustawienia sa troche za zolte, jak dla mnie.
 

andrju75

New member
Witam.Wszystko też zależy od zastosowanej matrycy w Sony W905A.U mnie np.w 55''W905A siedzi matryca Samsunga DQ3Y550LN0101 SLCD S-PVA (200Hz/240Hz) i zapewne na tych ustawieniach będzie świecić inaczej.Z tego co wiem w tych modelach są też matryce YLV5521-02N AUO A-MVA (200Hz/240Hz) (Taiwan panel) i kolega krempla chyba podał ustawienia zastosowane u siebie dla tej drugiej matrycy.PS.Ale po mimo różnic naszych matryc zastosowanych w tym modelu spróbuję tych ustawień, no chyba ,że Panowie polecicie jakieś dobre ustawienia dla panelu Samsunga zastosowanego w 55"W905A.Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

krempla

Member
No dobra, ale jakie zakrsy dynamiki polecasz wlaczyc Laptop - TV ? Pełny czy ograniczony ? A Te SBM w opcjach obrazu TV masz wlaczone czy wyłączone ? Powiem szczerze, Twoje ustawienia sa troche za zolte, jak dla mnie.

te powinny ci przypasić, piękna biel i głeboka czerń.

HDMI 3
Zakres dynamiki: pełny
przestrzen kol: x.v. color
przestrzen barw dla zdjec: Adobe RGB
Matryca kol: na kazdym wejsciu:własna , wszystko na ITU709
Tryb ECO: wył
zródło: dekoder sagemcom esi88

Ustawienia ekranu
aut. pole wy,swietlania:wył
pole wyswietlania: normalne

OBRAZ
Obraz STANDARDOWY
Podświetlenie max
kontrast max
Jasność 39
Nasycenie 42
Odcień 0
Temp. barw - ciepłe 1
Ostrość - 50
Redukcja zakłoceń - wyl
Red. MPEG - wył
Red.Zak.Pkt - wył
Tworzenie realizmu - wuł.
Łagodna gradacja> DUŻA
MotionFLow- lubie teatr wiec płynny
tryb filmu- WYŁ.

Zaaw. Ust

Korekcja czerni - wyl
Zaw.zwiększanie kon - wył
gamma -1
Dynamiczna kon. led- standard
Auto_Ogran.Jasnosci - wył
Czystośc bieli - wył
zywy kolor - wył.

Balans Bieli

wzm. R 0
wzm. G -2
Wzm. B 0
Przes. R -6
Przes. G -6
Przes. B -7
Uwydatnanie szczegolow - wył.
Uwydatnianie krawedzi - wyl
naturalny kolor skóry jest w ogóle nie podswietlony w związku z zakresem dynamiki na - pełny

SCENA OGÓLNA
TRYB OBRAZU - STANDARD
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam.Wszystko też zależy od zastosowanej matrycy w Sony W905A.U mnie np.w 55''W905A siedzi matryca Samsunga DQ3Y550LN0101 SLCD S-PVA (200Hz/240Hz) i zapewne na tych ustawieniach będzie świecić inaczej.Z tego co wiem w tych modelach są też matryce YLV5521-02N AUO A-MVA (200Hz/240Hz) (Taiwan panel) i kolega krempla chyba podał ustawienia zastosowane u siebie dla tej drugiej matrycy.PS.Ale po mimo różnic naszych matryc zastosowanych w tym modelu spróbuję tych ustawień, no chyba ,że Panowie polecicie jakieś dobre ustawienia dla panelu Samsunga zastosowanego w 55"W905A.Pozdrawiam.

Witam uprzejmie,
Matryca YLV5521-02N to wyrób stosunkowo młodej firmy YoungLighting z grupy Coretronic . Zgadza się : jest Made in Taiwan.
Matryce firmy AU Optronics -nazwa zaczyna się o ile wiem od dużej litery T.
Tyle tytułem sprostowania .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

andrju75

New member
Witam, jak sprawdzacie jaką macie matryce. Pozdrawiam.


Witam.Przełącz na tv analogową i wyłącz tv z pilota.Następnie z pilota kolejno przyciskaj 4 przyciski w takiej kolejności tj. ( i+), ( 5 ), ( vol- ), ( power - zielony wyłącznik/włącznik).Telewizor się włączy i pokaże się menu serwisowe.Przedostatnia linijka od dołu pokazuje nam rodzaj matrycy np. PNL : DQ3Y550LN0101 (akurat jest to rodzaj matrycy ,która jest w moim modelu W905A zamontowana-jest to matryca od Samsunga SLCD S-PVA (200Hz/240Hz), może być np. YLV5521-02N (w tym przypadku jest to Taiwan panel AUO A-MVA (200Hz/240Hz) ).Natomiast ostatnia linijka pokazuje rząd cyfr, podaję przykład-00080-00046- 00039. Ten zapis oznacza , że telewizor przepracował 80 godzin , włączany był 46 razy.Żeby wyjść z menu serwisowego telewizor po prostu wyłączyłem z pilota, następnie włączyłem i menu serwisowe po włączeniu zniknęło ,telewizor przełączyłem na tv cyfrową i to wszystko.
UWAGA ! NIE WOLNO NIC RUSZAĆ W MENU SERWISOWYM.
Pozdrawiam.
 

zrebak82

New member
Krempla, właśnie zapodalem twoje ustawienia i faktycznie ta biel daje rade. Ustawione na canal + sport hd, zaraz sprawdze jak to wygląda na sky

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
 

krempla

Member
Krempla, właśnie zapodalem twoje ustawienia i faktycznie ta biel daje rade. Ustawione na canal + sport hd, zaraz sprawdze jak to wygląda na sky

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

spróbuj tego i daj znać.

zakreses dynamiki na - ograniczony

SCENA OGÓLNA
TRYB OBRAZU - STANDARD



Zakres dynamiki: ograniczony
przestrzen kol: x.v. color
przestrzen barw dla zdjec: Adobe RGB
Matryca kol: na kazdym wejsciu:własna , wszystko na ITU709
Tryb ECO: wył
zródło: dekoder sagemcom esi88

Ustawienia ekranu
aut. pole wy,swietlania:wył
pole wyswietlania: normalne

OBRAZ
Obraz STANDARDOWY
Podświetlenie max
kontrast max
Jasność 45
Nasycenie 47
Odcień 0
Temp. barw - zimny
Ostrość - 50
Redukcja zakłoceń - wyl
Red. MPEG - wył
Red.Zak.Pkt - wył
Tworzenie realizmu - ręczne.
wykrywanie strefy wideo - wył.
rozdzielczość 9
filtr. zakłóceń - min.
Łagodna gradacja> DUŻA
MotionFLow- lubie teatr wiec płynny
tryb filmu- WYŁ.

Zaaw. Ust

Korekcja czerni - wyl
Zaw.zwiększanie kon - wył
gamma -1
Dynamiczna kon. led- standard
Auto_Ogran.Jasnosci - wył
Czystośc bieli - wył
zywy kolor - wył.

Balans Bieli

wzm. R -1
wzm. G -4
Wzm. B 0
Przes. R -6
Przes. G -6
Przes. B -7
Uwydatnanie szczegolow - wył.
Uwydatnianie krawedzi - wyl
nat. kol. skóry - wył

dla konsoli wzm. G -5 lub -4 w zależności, co kto lubi:mrgreen:
pod dysk usb G -5
tv cyfrowa, to samo

ww tym ustawieniu pozbyłem się odcienia żółci, który tak wkurza, co niektórych:-D

pzdr

dajcie znac, czy ogarnąłem temat
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Podświetlenie : max ? Co to za matryca , że ustawiasz maksymalne podświetlenie matrycy .
Użytkuję oprócz telewizora Philipsa 9705H/12 , również telewizor Sony W905A , tyle że o mniejszej przekątnej ekranu i przy wyłączonym
czujniku światła , podświetlenie mam ustawione na wartość 6 , a na oglądanie porą wieczorową
z powodzeniem można ustawić wartość 4 .
Swoje ustawienia podawałem już wcześniej , więc nie będę się powtarzał.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

krempla

Member
Witam uprzejmie,

Podświetlenie : max ? Co to za matryca , że ustawiasz maksymalne podświetlenie matrycy .
Użytkuję oprócz telewizora Philipsa 9705H/12 , również telewizor Sony W905A , tyle że o mniejszej przekątnej ekranu i przy wyłączonym
czujniku światła , podświetlenie mam ustawione na wartość 6 , a na oglądanie porą wieczorową
z powodzeniem można ustawić wartość 4 .
Swoje ustawienia podawałem już wcześniej , więc nie będę się powtarzał.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

zaczyna się jatka:grin:podaję różne ustawienia z zchowaniem palety barw. kto lubi ostry obraz znajdzie coś dla siebie.
 

accu

New member
Bez reklam
Accu nie widze w tym temacie twoich ustawien, zapodaj zobaczymy jaki efekt moze komus podejdzie.

Witam uprzejmie,

Jak masz chęć je zobaczyć , to proszę poszukać w wątku : Telewizor firmy Sony KDL-55W905A -pierwszy ogląd tego pięknego telewizora . Tam się znajdują .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

krempla

Member
...to niezgodne z regulaminem Forum wrzucać 2 odpowiedzi pod rząd. wyraźnie Twoim mottem jest, nabijanie sobie postów. wystarczyło zrobić edycję i odnieść się do mojej sugestii. Podałeś już swoje ustawienia w905, ok, to super. Wystarczyło jednak podać linka do tematu i byłoby po sprawie.

Matryca się nie eksploatuje, poczytaj trochę Co najwyżej pobór prądu się zwiększa.
 
Ostatnia edycja:
Do góry