W oczekiwaniu na OLED - plazmo...led ???

peterka1000

Member
Bez reklam
A ja dalej uważam że jest to zwykła plazma . Chwalą się że niby to PLED zużywa mniej energi . Z ciekawości wszedłem na nowe plazmy LG i co się okazuje że każda z nich w rozmiarze 1:1 czyli np 50 cali do 50 cali zużywa 130 wat . Więc dziwne że nagle wszystkie plazmy tak spadły ze zużyciem . A chwalą się że niby ta technologia jest jakaś mniejprądożerna . Blef i kit i nic więcej to moje zdanie . Taka firma jak zwłaszcza LG by już robiła szum wokół tego od dawna jak by to byłą całkiem nowa technologia .A to zapewno nic innego jak odgrzewany kotlet w stylu typowym dla LG . Papier wszystko przyjmie . :)
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Przeczytałem ten artykuł po ang. i faktycznie jest to lcd z podświetleniem piksel w piksel... czytałem że tylko sony chwaliło się tu tą technologią.. tzn crystal led a tu już niby u lg też to mają i w dodatku już wypuszczają do produkcji ? Czy to nie spóźnione prima aprilis ? Przecież podświetlenie piskel na piksel usunie z technologii lcd wszystko co mi przeszkadzało:smile:

Więc brnąc dalej , wychodzi że jest to telewizor z najlepszymi walorami plazm i najlepszymi walorami LCD LED i wyeliminowanymi wadami plazm i wyeliminowanymi wadami LCD LED . To w takim razie jestem ciekaw dlaczego są tańsze w rozmiarze 60 cali od topowca LCD LED w rozmiarze 55 cali . Przecież jak by tak było to nikt by już nei kupił plazmy od LG ani LCD LED od LG skoro ma telewizor miód cud malina . Już to samo stawia pod znakiem zapytania tą niby przełomową technologie .
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Jak dla ciebie cena jest jedynym wyznacznikiem jakosci TV to sorry...

Chodzi o to zeby ladnie rysowal // nie mial odbic // nie byl zbyt energochlonny // i mial przystepna cene - ot caly przepis na sukces w TV dla Kowalskiego.

Widzę że jesteś " inteligentny inaczej " jak tak zrozumiałeś moją wypowiedz . Chodzi o to że LG wycenia swoje produkty a zwłaszcza nowinki , na bardzo wysokim poziomie ( zresztą jak każda dzisiaj firma minn Sony ze swoim Crystal Ledem jak wogóle się pojawi dopiero pojadą po bandzie cenowo ). Więc jak ten telewizor byłby takim przełomem w jakości , to jakim cudem kosztowałby mniej w 60 calach aniżeli topowy ale gorszy model LCD LED 55 calowy ? Więc dlatego sądze że nie ma ten telewizor żadnych przełomowych technologii . Widzę że jak większość czytasz posty jak to dzisiaj ludzie bez zrozumienia . Naucz się czytać , przeczytaj z 5 razy cały temat zanim takie banialuki będziesz pisał . Jeżeli wyciągnołeś wnioski takie jakie wyciągnołeś z mojej wypowidzi to widać że tego nie zrobiłeś . A o przepisie na sukces dla Kowalskiego nie wspominaj bo Kowalskiego to już dawno wszystkie firmy mają daleko w du...e . Jak już to Szmita biorą pod uwagę firmy produkujące sprzęt telewizyjny . Więc Twoje marzenia że pokaże się na rynku telewizor prawie idealny , duży i za małą kasę pozostaną tylko w swerach marzeń . Sory za taki ton wypowiedzi ale mnie denerwują ludzie co nie rozumieją czytanego tekstu , tylko najpierw wystrzelą , a puźniej pomyślą . Pozdrawiam
 

pedro1

New member
Wydaje mi się, że jest to zwykła Plazma, a nazwa PLED jest skrótem Plazmy i LED i ma odzwierciedlać najlepsze cechy obydwóch technologii bez ich wad, udało im się znacznie obniżyć pobór energii, zwiększyć jasność i kontrast i potrzeba było chwytliwej nazwy dla nowego produktu i mamy PLED :grin:
Samsung też na początku reklamował swoje TV z podświetleniem led jako LED :)
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Jeśli te PLED umożliwi kompletne wygaszenie piksela to tak czy inaczej będzie to bardzo wyraźny postęp w stosunku do dzisiejszych LCD, obraz nie będzie już miał problemu z uśrednianym kontrastem i brakiem czerni.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Wydaje mi się, że jest to zwykła Plazma, a nazwa PLED jest skrótem Plazmy i LED i ma odzwierciedlać najlepsze cechy obydwóch technologii bez ich wad, udało im się znacznie obniżyć pobór energii, zwiększyć jasność i kontrast i potrzeba było chwytliwej nazwy dla nowego produktu i mamy PLED :grin:
Samsung też na początku reklamował swoje TV z podświetleniem led jako LED :)

Zgadzam się z Tobą w 100 % . Skończyło się nabieranie ludzi na Herze , potem na 3D , to teraz przyszła pora na PLED że niby megakosmos . Ale zgadzam się również z ACCU że aby wydawać osądy trzeba to zobaczyć na własne oczy , a jak nie na własne to przynajmniej jakiś wiarygodny test . Wtedy się dowiemy czy to kolejny slogan od LG czy prawdziwy przełom jakości . Co prawda na konferencji szefostwo LG podobnie jak niby SONY ma skończyć ze stawianiem na pierdoły , a zaczać stawiać na jakość obrazu . No ale czas pokaże . :)
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Pooglądałem sobia jakiś filmik w necie pokazujący ten wynalazek PLED i powiem że chyba jednak to nie jest plazma , bo wyraźnie widać matową matryce , co sugeruje jednak że głównym czynnikiem wyświetlającym ,że się tak wyraże jest jednak matryca LCD. Miałem kupe plazm i oglądałem jeszcze więceje ale nigdy w plaźmie nie widziałem z przodu niczego innego jak lustro . Więc możliwe że jest jak pisałem w jednym z postów powyżej , że jest to matryca LCD podświetlana z tyłu przez coś w rodzaju matrycy plazmowej i stąd ta nazwa PLED czyli plazmo led :) Co z tego połączenia wyjdzie się okaże . :)
 

bigxlx

New member
Widzę że jesteś " inteligentny inaczej "

Zobacz kto zalozyl tego posta "wsadzie od kapusty" i dopiero wycedz cos z siebie konstruktywnego.

Ja nie pisze tu o przelomie - ALE TY TEGO NIE ZROZUMIALES prawda???, a o stosunku jakosci do ceny. Jesli udalo sie cos poprawic w TV i ma mniejsze refleksy przy zachowaniu dobrej jakosci obrazu to dlaczego tego nie kupic?

Bo jest za tanie? Mysl tak dalej...

Sory za taki ton wypowiedzi ale mnie denerwują ludzie co nie rozumieją czytanego tekstu , tylko najpierw wystrzelą , a puźniej pomyślą .

Jak ktos nie ma wiedzy w danym temacie to wycedza z siebie wlasnie cos takiego ja ty.
 

bigxlx

New member
Pooglądałem sobia jakiś filmik w necie pokazujący ten wynalazek PLED i powiem że chyba jednak to nie jest plazma.

Miotasz sie jak flaga na wietrze, a ponoc jestes takim otrzaskanym specem do TV.


http://www.youtube.com/watch?v=Kn2DgTrI1pA&feature=related


Dobry filtr + SMART TV + MAGIC MOTION + 3D // w tej cenie = oto przystanek do OLED TV

Zawsze mozna kupic cos jeszcze drozszego, ale erozja cen jest tak wyrazna w sprzecie RTV ze szkoda naprawde przeplacac majac w perspektywie kolejne wymiany...
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
Miotasz sie jak flaga na wietrze, a ponoc jestes takim otrzaskanym specem do TV.


PLED LG 60PM9700 www.funnatic.es - YouTube


Dobry filtr + SMART TV + MAGIC MOTION + 3D // w tej cenie = oto przystanek do OLED TV

Zawsze mozna kupic cos jeszcze drozszego, ale erozja cen jest tak wyrazna w sprzecie RTV ze szkoda naprawde przeplacac majac w perspektywie kolejne wymiany...

Ty dalej albo nie rozumiesz albo nie chcesz rozumieć . Pokaż mi jaką kolwiek firme która sobie we własnych szeregach robi konkurencje miedzy własnymi i to topowymi produktami ?? Powtórze raz jeszcze , jeżeli ten telewizor PLED świeci lepiej znacznie od topowego telewizora 55 calowego LCD FULL LED , który to kosztuje w 55 calach 13000 zł , ma do tego 60 cali i nie ma wad plazmy czyli powidoków i kosztuje 10000 zł , to ja się pytam kto LG kupi jaki kolwiek telewizor LCD LED ?? I właśnie dlatego nie wierze że ten telewizor jest jakiś przełomowy . Nie neguje że jest dobrym telewizorem i alternatywą przed kupnem oleda , oraz że świeci fajnie . Ale w cuda poprostu nie wierzę , bo gdyby był takim przełomem i świecił wzorowo , to znając LG wyceniło by go w 60 calach na minimum 15000 zł i to lekko . I kończmy ten wywód bo do niczego i tak nie prowadzi . Wszystko czas pokaże . Jak będzie taki dobry to już u mnie stoi . Pozdrawiam Cię .
 

bigxlx

New member
Ten TV ani nie swieci znacznie lepiej od topowych modeli, ani nie jest przelomowy, jest po prostu troche ulepszony w stosunko do "zwyklej plazmy" (mniejsze odbicia), przez co uwazam ze moze zaslugiwac na uwage. Teraz juz rozumiesz po co zalozylem tego posta?

Szkoda bylo tylko ewidentnie twojego dlugiego pisania....
 

JackS.

New member
Bez reklam
Skąd Wy bierzecie (i w tytule tego wątku, i w postach) jakiekolwiek skojarzenia, że nazwa technologi zastosowanej w tych nowych telewizorach ma mieć cokolwiek wspólnego z diodami LED (light-emitting diode)?

Przecież skrót PLED został przez producenta wyjaśniony jako Pixel Light Emitting Display. Literki 'LED' w tej nazwie nie pochodzą więc od diod świecących. To chyba oczywiste skoro świecenie ma być w nich realizowane za pomocą komórek z plazmą.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Ten TV ani nie swieci znacznie lepiej od topowych modeli, ani nie jest przelomowy, jest po prostu troche ulepszony w stosunko do "zwyklej plazmy" (mniejsze odbicia), przez co uwazam ze moze zaslugiwac na uwage. Teraz juz rozumiesz po co zalozylem tego posta?

Szkoda bylo tylko ewidentnie twojego dlugiego pisania....

Ok jak tyle wiesz o tym telewizorze to powiedz mi dlaczego nazywa się PLED i co ma w takim razie z LEDA , bo w specyfikacji jakoś nie zauważyłem .
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Skąd Wy bierzecie (i w tytule tego wątku, i w postach) jakiekolwiek skojarzenia, że nazwa technologi zastosowanej w tych nowych telewizorach ma mieć cokolwiek wspólnego z diodami LED (light-emitting diode)?

Przecież skrót PLED został przez producenta wyjaśniony jako Pixel Light Emitting Display. Literki 'LED' w tej nazwie nie pochodzą więc od diod świecących. To chyba oczywiste skoro świecenie ma być w nich realizowane za pomocą komórek z plazmą.

Kolego na Hiszpańskiej stronie wyraźnie w materiale reklamowym pisze że telewizor ma co najlepsze z leda i plazmy , więc wytłumacz mi co ma z leda , bo ja widze że nic nie ma z leda . W takim razie LG kłamie . Bo dla mnie PLED to np zwykłą matryca LCD tylko podświetlana nie diodami tylko komórkami plazmomowymi co mają podświetlać idealnie , a matryca LCD odpowiada za brak powidoków . Ja tak przynajmniej to rozumiem .
 

JackS.

New member
Bez reklam
Kolego na Hiszpańskiej stronie wyraźnie w materiale reklamowym pisze że telewizor ma co najlepsze z leda i plazmy , więc wytłumacz mi co ma z leda , bo ja widze że nic nie ma z leda . W takim razie LG kłamie .

Nie znam hiszpańskiego, ale w języku marketingowców "ma co najlepsze z leda i plazmy" wcale nie musi oznaczać, że ma cokolwiek wspólnego z plazmą ani z LEDami.

Bo dla mnie PLED to np zwykłą matryca LCD tylko podświetlana nie diodami tylko komórkami plazmomowymi co mają podświetlać idealnie , a matryca LCD odpowiada za brak powidoków . Ja tak przynajmniej to rozumiem .
Pierwsze skojarzenie miałem takie samo - matryca LCD z podświetleniem plazmowym. Jedno co się nie zgadza, to pobór prądu. Zastosowanie elementu (ciekłych kryształów) przysłaniającego komórki z błyskającą plazmą musi odbić się na wzroście poboru prądu, bo przy tej samej efektywnej jasności znaczna część promieniowania plazmy będzie marnowana.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Nie znam hiszpańskiego, ale w języku marketingowców "ma co najlepsze z leda i plazmy" wcale nie musi oznaczać, że ma cokolwiek wspólnego z plazmą ani z LEDami.

Pierwsze skojarzenie miałem takie samo - matryca LCD z podświetleniem plazmowym. Jedno co się nie zgadza, to pobór prądu. Zastosowanie elementu (ciekłych kryształów) przysłaniającego komórki z błyskającą plazmą musi odbić się na wzroście poboru prądu, bo przy tej samej efektywnej jasności znaczna część promieniowania plazmy będzie marnowana.

No widzisz , a oni się chwalą miejszym zuzyciem energii . Czyli wynika z tego że to najzwyklejsza plazma z całym jej dobrodziejstwem inwentarza czyli minn powidokami , które w plazmach LG są nie do zaakceptowania . Tak myślałem że bełkot marketingowy i nic więcej . Pozdrawiam
 
Do góry