W oczekiwaniu na OLED - plazmo...led ???

accu

New member
Bez reklam
Pixel LED - coś jak Crystal LED od Sony.

Witam,

Ani to plazma ani LED bo to hybryda.
Trzeba założyć nową kategorię technologii telewizorów ,po prostu :telewizory PLED.
W sklepie RTV EURO AGD okres oczekiwania na telewizory w tej technologii firmy LG w wielkościach
50" i 60" o symbolu PM 970S w cenach 6999,00 zł i 8999,00 zł , wynosi 28 dni.


Pozdrawiam,:)
accu
 

bigxlx

New member
Ale na tym filmiku nie widac wyraznych odbic, choc warunki sa dosc trudne (jasne biuro) - moze byc ciekawy ten sprzet.
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
Witam,

Ani to plazma ani LED bo to hybryda.
Trzeba założyć nową kategorię technologii telewizorów ,po prostu :telewizory PLED.
W sklepie RTV EURO AGD okres oczekiwania na telewizory w tej technologii firmy LG w wielkościach
50" i 60" o symbolu PM 970S w cenach 6999,00 zł i 8999,00 zł , wynosi 28 dni.


Pozdrawiam,:)
accu

Ten większy walnołeś byka cenowego , bo kosztuje nie 8999 tylko 9999 zł .
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Dobrze by było żeby jakiś artykuł ale w naszym rodzimym języku dokładnie opisał tą technologie . Bo tłumacz google tłumaczy jak tłumaczy . No bo nasuwa się pytanie : jakie wady z której z tych technologii nowa technologia PLED usuwa ?? Jeżeli to jakość plazmy , bez powidoków z równomiernością podświetlania matrycy , głębią czerni na poziomie topowego LED . To ja w to wchodzę . Akurat 60 cali za 10000 zł mi pasi :) .
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Aktywne 3d . Ale coś mi się nei podoba . Na stronie LG UK opisują ten telewizor jako plazme i nic tam w specyfikacji nie wskazuje że to jakaś nowatorska technologia . Więc może to tylko bełkot LG , bo oni się lubują w opisach w stylu kontrast 100000000000000 lub podobnym :)
 

kini0

New member
Bez reklam
Jak aktywne, to ja wysiadam ;).
Może zmienili technologie plazmową w 1% i już jest powód żeby wymyślić nową nazwę dla nowej...?
 

kini0

New member
Bez reklam
Cena lepsza niż LM860V... Niby aktywne 3D (dla mnie niekoniecznie to zaleta) , ale któż wie co z tego będzie? ;)
-tym nie mniej zapowiada się mega ciekawie!
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Moim zdaniem to nic innego aniżeli zwykła plazma . Chcą nabić kase na tym że ludzie się nabiorą że to niby niesamowita technologia . Jak by to był taki przełomowy telewizor , to by był na szczycie cenowej zwłaszcza w rozmiarze 60 cale , który jest na starcie tańszy od 55 calowego LCD LED 55LM960V . Ja myślałem że np w takim telewizorze PLED zastosowano matryce LCD , a podświetlanie jest np zamiast LEDOWE to jak by taka plazma za matrycą LCD . A tutaj wychodzi że to dokłądnie plazma . Wystarczy porównać z innymi plazmami na stronie LG , które się tylko różnią kontrastem , w modelach tych niby czysto plazmowych wynosi 3000000 , a w tym niby PLED 5000000 . Niczego innego się nei doczytałem . A przecież jak by to była całkiem nowa technologia to by jakieś inne dane były dodane , które sie pojawiają zarówno przy plazmach jak i LEDACH . Więc trąci mi to oszustwem . P.S to Panasonic VT50 ma 6000000 i nazywa sie plazma , a nie PANASLED :)
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Witam,

Jak na nowość , to rzeczywiście cena jest "mocno" podejrzana , czyli za niska .;)


Pozdrawiam,:)
accu

No chyba że model 970 to plazma , a model 9700 to PLED i cena tego drugiego będzie inna . A pozatym coś się nie zgadza , bo za kilka dni już mają być w sprzedaży te telewizory , a LG nie raczyło się nimi pochwalić i zareklamować ? Coś to podejrzane jest .
 

pawel86ck

New member
Przeczytałem ten artykuł po ang. i faktycznie jest to lcd z podświetleniem piksel w piksel... czytałem że tylko sony chwaliło się tu tą technologią.. tzn crystal led a tu już niby u lg też to mają i w dodatku już wypuszczają do produkcji ? Czy to nie spóźnione prima aprilis ? Przecież podświetlenie piskel na piksel usunie z technologii lcd wszystko co mi przeszkadzało:smile:
 

S_Mac

New member
Przeczytałem ten artykuł po ang. i faktycznie jest to lcd z podświetleniem piksel w piksel... czytałem że tylko sony chwaliło się tu tą technologią.. tzn crystal led a tu już niby u lg też to mają i w dodatku już wypuszczają do produkcji ? Czy to nie spóźnione prima aprilis ? Przecież podświetlenie piskel na piksel usunie z technologii lcd wszystko co mi przeszkadzało:smile:

SONY Crystal LED to zupełnie inna technologia. Każdy pixel jest osobną diodą LED, czyli 1920x1080x3 kolory (6220800 diod), a w technologi PLED wygląda na to, że jest to zwykła matryca LCD, tylko podświetlana w jakiś sposób pixel w pixel (matryca plazmowa?). Przynajmniej ja tak to rozumiem.
 
Do góry