Uzywane Starsze Wzmacniacze np Pioneer

ikar1975

Active member
Bez reklam
No ja mam 120w/8ohm ale nigdy nie myślałem o dyskotece, po prostu więcej mocy lepsza kontrola. Kiedyś nie wyobrażałem sobie braku regulacji teraz już o tym nie pamiętam. Mam też wzmaka na sprzedaż i on gra właśnie bez regulacji najlepiej. Pzdr
 

dmk84

New member
Taki Pioneer A400 nie ma regulacji i jest bardzo polecany ale trudno dostać. Ciekawe jak się ma do niego ten A401 który podlinkowalem.
 

mors111

Active member
Bez reklam
No ja mam 120w/8ohm ale nigdy nie myślałem o dyskotece, po prostu więcej mocy lepsza kontrola. Kiedyś nie wyobrażałem sobie braku regulacji teraz już o tym nie pamiętam. Mam też wzmaka na sprzedaż i on gra właśnie bez regulacji najlepiej. Pzdr

ja też , od kiedy mam dobre kolumny regulacji nie używam , we wszystkich sprzętach basy i wysokie na 0 ( nawet w Diora WS-504B tak było , jedyne załączone loudness - dźwięk był bardzo dynamiczny ) , jedynie co załączam w Onkyo 609 to czasami dynamic equalizer , a wtedy następuje potęga dynamiki dźwięku

ale w Pioneer A10 tak się nie da , musi być coś podkręcone i to sporo bo inaczej jest bardzo płasko , po podkręceniu jest już całkiem nieźle
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Taki Pioneer A400 nie ma regulacji i jest bardzo polecany ale trudno dostać.

Z tego co pamiętam był jeszcze model A 400X który był zrobiony w Anglii .Pioneer motywował to tym ,że był zrobiony pod "europejskie gusta " , z tego co pamiętam też nie miał regulacji czyli był to tzw "drut z potencjometrem"
Kupno takiego wzmacniacza ma sens jeżeli dysponuje się stosunkowo neutralnym źródłem i ma się dobrze zrealizowane płyty ,przy słabiej zrealizowanych nagraniach nie uda się wprowadzić korekcji a by się przydała
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Używanie loudnes wprowadza do brzmienia dozę nie naturalności, ale co kto lubi i ja tego nie neguje. Ampli dołączone, odpalam tylko do filmów 2 razy w roku🤩. Pzdr
 

dmk84

New member
Witam
Ostatecznie pod choinką zagościł nowy Pioneer A30.
Teraz i ja mogę potwierdzić że tani wzmak zjada amplituner przy stereo:-o
 

mors111

Active member
Bez reklam
Witam
Ostatecznie pod choinką zagościł nowy Pioneer A30.
Teraz i ja mogę potwierdzić że tani wzmak zjada amplituner przy stereo:-o

No i gratulacje . Przesiadka z najslabszego amplitunera tej marki na środkowy model wzmacniacza zrobi sporą różnicę jak piszesz

U mnie ( mojej mamy ) A10 gra bardzo słabiutko o Onkyo 609 zjada tego wzmacniacza ( Ale to nie jest najtańszy ampliruner jaki masz tylko dziś odpowiedniki kosztują ok. 2.500zł więc średniej półki ampliruner )

Gdybyś miał ampli z średniej półki ( taki za ok. 2.500zł ) pewnie też odczuł byś różnicę Ale nie tak drastyczna jak przy najtańszym a mplitunerze

Jeszcze raz gratulacje i ciesz się dźwiękiem od Nowa
 

dmk84

New member
Wybrałem A30 bo niewiele droższy od A10/20 a dźwiękowo dużo lepszy. Do tego pracuje jako końcówka mocy i jest podpięty do ampka za pomocą konwertera hi/low. W KD uruchamiam ampli i wzmak a do stereo sam wzmak bez potrzeby przepinania kabli glosnikowych;)
Mam tylko teraz taki upierdliwy problem bo oba piloty nadają na tych samych falach i włączając wzmak uruchamia się też ampek i na odwrót !
Ciekaw jestem czy jest na to jakiś sposób? Ale raczej nie sadze:-(
Sprzęt prezentuje się tak
 
Ostatnia edycja:

dmk84

New member
Mogłem go mieć za 999pln ale się spóźniłem i musiałem kupić za 1120pln czyli w normalnej cenie :sad:
Przed świętami było trudno z jego dostępnością więc brałem to co bylo;)
 

mors111

Active member
Bez reklam
Mogłem go mieć za 999pln ale się spóźniłem i musiałem kupić za 1120pln czyli w normalnej cenie :sad:
Przed świętami było trudno z jego dostępnością więc brałem to co bylo;)

spoko cena

słuchasz tylko w Direct czy masz coś załączone ( loudness , basy , wysokie ) ?
 

dmk84

New member
Jak dam basy na zero,soprany na zero,loudnes off to gra niemal identycznie jak tryb direct.
Jak dam loudnes on to prawie jak bym podłączył suba,czuć moc i drganie scian:-D W większości słucham direct ewentualnie soprany +2. Do tej pory na próbę doszedłem max do połowy skali czyli na godzinę 12 i przy zerowych ustawieniach naprawdę więcej nie potrzeba,spustoszenie w pokoju gwarantowane:twisted:
 

mors111

Active member
Bez reklam
no jak dasz basy wysokie na 0 i loudness wyłączony o masz właśnie Direct :razz:

w A10 na 1/2 skali też jest głośno , ale bajka robi się niestety jak wszystko podkręcę prawie na maxa ( czego nie mam w Onkyo 609 - znaczy się nie ma potrzeby podkręcania )

wg różnych testów Pionieera A10-20-30 basu za dużo nie mają właśnie , punktowy szybko tak , ale nie mięsisty

https://www.youtube.com/watch?v=3xWcPVZnqis

głośno jest ale loudness załączony + bas podkręcony sporo

miłego słuchania
 
Ostatnia edycja:

dmk84

New member
No właśnie też czytałem że ten Pioneer nisko nie schodzi z basem i zastanawiałem się nad denonem 720. Człowiek z branży uświadomił mnie że do moich Magnatów Shadow 207 ten Pioneer będzie zdecydowanie lepszy ponieważ one grają mocno dołem a z denonem zrobią się ciepłe kluchy,bas będzie rozlazły i buczący jak z taniej tuby. Pionek ma szybszy i lepiej kontrolowany. Nie wiem jakim to trzeba być basolubem żeby narzekać na jego brak. W mojej konfiguracji jest go az nadto. Jak podkręce bas+loudnes to mam efekt jak z suba. Tak czytam różne posty odnośnie kiepskiej akustyki i braku basu i dochodzę do wniosku że u mnie jest jak najbardziej OK.
 
Do góry