Uzywane Starsze Wzmacniacze np Pioneer

dmk84

New member
Witam
Poleci ktoś jakieś dobre uzywane starsze wzmacniacze stereo które lepiej zagrają od Pioneera vsx528 z kolumnami Magnat Shadow 207?
Na aukcjach jest tego multum a wiedzy w temacie trochę brak:-(
Wstępnie wytypowałem
https://allegro.pl/pioneer-a-404r-wzmacniacz-stereo-zadbany-i7542237172.html
https://m.olx.pl/oferta/pioneer-a-401-wzmacniacz-stereo-CID99-IDv8lyK.html?ref%5B0%5D%5Baction%5D=myaccount&ref%5B0%5D%5Bmethod%5D=answers&ref%5B1%5D%5Bpath%5D%5B0%5D=5943488806&ref%5B1%5D%5Bparams%5D%5Bref%5D%5B0%5D%5Baction%5D=myaccount&ref%5B1%5D%5Bparams%5D%5Bref%5D%5B0%5D%5Bmethod%5D=answers&ref%5B1%5D%5Bajax%5D=1&ref%5B1%5D%5Baction%5D=myaccount&ref%5B1%5D%5Bmethod%5D=answer
Budżet +/- 300pln max 500pln chyba że za tą kasę nic lepszego się nie znajdzie od vsx528.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Rozumiem że masz tylko parę kolumn czyli stereo ?
Podejrzewam że każdy z tych wzmacniaczy zagra o wiele lepiej niż twój amplituner.
 

dmk84

New member
Mam KD ale ostatnio zacząłem interesować się stereo.
Z wyczytanych info wiem tyle że wzmacniacz gra lepiej i chciałbym spróbować czegoś innego. Z drugiej strony są konstrukcje mniej i bardziej udane. Nie chce wydawać w ciemno 1,5 czy 2k na nowy wzmak dlatego pomysł aby pobawić się używkami tylko pewnymi. Wytypowałem wstepnie te Pioneery żeby mi pasowały do reszty sprzętu ale nie jest to jakieś główne kryterium;-). Wzmak ma być udana konstrukcja w swoim budżecie,zadbany i sprawny
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Niby tak :) ale to bez sensu bez odsluchow nie kupie, więc uzywkami się pobawię, będzie fajnie kupię za 2 koła. Po co tracić czas, iść posłuchać odrazu droższych. PZDR
PS w każdym przedziale cenowym są udane konstrukcje.
 
Ostatnia edycja:

dmk84

New member
Chciałbym o ile to możliwe uzyskać jakaś listę kilku modeli wzmakow do max 500zl które w swoim okresie były udanymi konstrukcjami i których warto szukać. Na alledrogo jest tego mnóstwo a 90% ogłoszeń to handlarze a z nimi wiadomo jak jest.
 

dmk84

New member
Udane według prasy to różnie bywało,wszystko kwestia ceny za artykuł ,tak czytalem;-)
Chodzi bardziej o opinie użytkowników osluchanych z tego typu sprzetami. Wiem że są różne gusta muzyczne i dla każdego dobrze brzmiący wzmak może być inny ale od czegoś muszę zacząć. Liczę na pomoc osób które znają charakter brzmienia takiego vsx 528 i różnych wzmacniaczy i potrafią doradzić że ten czy tamten wzmak zagra tak czy tak w porównaniu do ampli. Ciężko mi określić jakiego dźwięku oczekuje bo nie operuje biegle tymi audiofilskim określeniami. Dźwięk ma być mocny,wyraźny czysty wokal,dużo szczegółów i przestrzeni, mam nadzieję że nie przesadziłem w tym budzecie he he:D
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Przesadziłes:) , każdemu wzmakowi czegos brakuje, nie ma idealnych. Miałem kiedyś ampli pionka ale 516 no to już lata temu i dźwiękowo to slabo, w STEREO, no ale tu mówimy o 528 to pewnie inna bajka :) , coś pewnie wybierzesz i raczej się nie zawiedziesz. Pzdr
PS. Szukaj advance acoustic map105 ja sprzedałem na początku roku, chciałem takiego zawsze i był u mnie do zabawy i testów jakiś czas, polecam, nie zawiódł byś się. Wiem że to nie pionek ale chciałeś sprawdzone typy.
 
Ostatnia edycja:

dmk84

New member
Dzięki
Nie musi być to Pioneer.
Chodzi właśnie o takie modele gdzie większość użytkowników jest lub była zadowolona bez względu na gusta muzyczne.
Ze swojego sprzętu jestem zadowolony, wcześniej miałem Tagi 606 i było super mimo że tu na forum nie miały dobrych opinii a ja nie miałem porównania . Teraz mam Magnaty Shadow 207 i dopiero usłyszałem jak powinna brzmieć muzyka;-). Niestety apetyt rośnie w miarę jedzenia i tak jak po czytaniu różnych opinii na temat kolumn postanowiłem je wymienić tak teraz po czytaniu wątków o stereo chce spróbować wzmacniacza. Gdyby nie kasa pewnie wymienił bym cała elektronikę na nowy Amp,wzmak,CD,blu itd i nie zawracał bym nikomu głowy ale aż tak mi się nie powodzi :-(
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
To chyba bolączką dużej części Polaków też i moja. Ale jak pisałem ten model znam i kilka innych.A jak grają te Magnaty po ciepłej czy zimnej stronie?. Pzdr
 
Ostatnia edycja:

dmk84

New member
Raczej po ciepłej .
Bas jest mega mocny, na górze słychać detale w muzyce,wokale ani z tyłu ani z przodu. Ah te moje audiofilskie opisy he he:D
Porównuje oczywiście do Tagi 606 i tak dla przykładu przy Tadze bas w ampli +6max, sopran +6max. Przy Shadow 207 bas-4,sopran +4 i zjadły Tagi po pierwszej minucie:D Jedne i drugie podpięte pod vsx528. Z tego co się dowiedziałem od ludzi z branży to Shadowy sa z podobnej polki co znane i polecane Quantum 677 tyle że mocniej grają dołem .
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
To zacznij słuchać stereo bez regulacji barwy, i wszystkich ulepszeń w DIRECT, żebyś się na wzmaku nie zawiódł. Pzdr
 

dmk84

New member
W dziwny sposób podchodzisz do tematu, chcesz wzmacniacz za grosze i masz problem.
Nie wydajesz majątku tylko kilka złoty a Ty drążysz temat jak byś chciał z pięć koła wydać.
Kupujesz, nie pasuje to sprzedajesz.
Trochę to śmieszne.

500pln to 1/4 mojej wypłaty i faktycznie dla kogoś kto nie liczy się z kasą może to być śmieszna kwota. Ja muszę jeszcze uwzględnić kredyt na mieszkanie ,opłaty i utrzymanie rodziny-2 dzieci. To że kasy niewiele nie dyskwalifikuje mnie chyba żeby nawet tak niewielkie pieniądze wydać na coś co będzie cieszyć ucho. Od kilku lat czytam to forum i tak zauważyłem że jak się nie poruszy tematu o czyms za dobrych kilka tysi to nie ma o czym pisac
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Nie ma za co jak coś pisz na priv dzwoń w parapet może coś wiem to powiem :) albo bo nie. Pzdr
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
To zacznij słuchać stereo bez regulacji barwy, i wszystkich ulepszeń w DIRECT, żebyś się na wzmaku nie zawiódł. Pzdr

np w Pioneer A10 tak się nie da :p , znaczy się da , ale gra tragicznie słabo ( amplituner Onkyo 609 w Direct gra o wiele dynamiczniej ) i trzeba przynajmniej Loudness załączyć a, jeszcze lepiej jak się wysokie niskie tony podkręci do przynajmniej połowy - wtedy jest OK , dynamicznie i szczegółowo
 

mors111

Active member
Bez reklam
Czyli sprzęcik do wymiany ponieważ nie sprostał Twoim wymaganiom😐, a jak się nie ma regulacji😄. Pzdr

na szczęście stoi u mojej mamy , która bardzo rzadko go włącza ( marnuje się tam wiem ;) ) i mam tak ustawione ( loudness + basy i wysokie podkręcone ) , że jest OK , jak się nie podkręca więcej niż 1/2 skali , mocy za dużo on nie ma choć gra bardzo czysto , do normalnego odsłuchu OK , ale dyskoteki / imprezy na tym nie zrobisz

Panasonic SA-HE75 ( 15-to letni amplituner ) z zasilaczem raptem 220W gra o wiele mocniej i głośniej niż Pioneer A10 i równie czysto , o Onkyo 609 nie wspomnę nawet bo tam jest nadmiar mocy
 
Do góry