Uwaga na podróbki kamer na allegro!!!

Shinzon

New member
Lygi napisał:
Uważam że nie nalezy popadać w przesade, a wręcz czasem w paranoje. Stosując się do tych zasad które wymieniłeś negujesz wogle sens korzystania z sklepów internetowych czy allegro. Wszak po to kupuje w internecie by kupić taniej niż w media expert które mam za rogiem. Zgromadziłem sprzęt do swojego kina domowego wszystko kupując w necie, produkty które kupywałem były nieraz kilkaset zł tańsze niż oferowane w oficjalnych sieciach handlowych i co ? I jetsem bardzo zadowolony - dostałem orginalne produkty z gwarancją które działają bezawaryjnie i cieszo oko i słuch a przy okazji zaoszczędziłem kupe kasy. Zresztą sam nie raz sprzedaje na allegro moje starsze modele sprzetu by móc kupić nowsze wystawiając je czasem za bardzo okazyjne ceny by szybko zeszły i bym mógł szybko kupić nowy sprzet. Ludzie którzy je kupili sa zadowoleni. Ale zapewne ty omijasz moje oferty szerokim łukiem bo mają "podejżaną niską cene" Przeprowadziłem juz kilkaset tranzakcji internetowych kupując i sprzedając sprzet RTV i zaledwie dwa razy się naciełem. (czyli w statystycznej normie) A co do płatności z góry. Jakie ma znaczenie czy płacisz z góry, czy przy odbiorze ? Jaka jest róznica ? Żadna! W obu przypadkach najpierw dajesz pieniądze, a potem możesz obejżec towar. A w pudle może być wszystko albo nic. (Za wyjątkiem opcji obejzenia towaru przed odbiorem na poczcie - kurierzy nie mają tej opcji) Nalezy tez zrozumieć sprzedawców. Sprzedają i wysyłają setki paczek za których wysyłke muszą zapłacić. Gdy ty po zamówienieu towaru się rozmyslisz i nie odbierzesz go oni muszą też pokryć koszty zwrotu wiec zawsze z ich punktu wiedzenia lepiej mieć napierw pieniadze a potem wysyłać towar. Jak nie odbierzesz oni nic nie tracą. Mi siętez pary razy zdazyło dostać paczke spowrotem i płacić - to bardzo irytujące. a ludzie z niewiadomych mi powodów takich którzy chcą kasy z góry traktóją prawie jak potencjalnych oszustów. Zdrowy rozsądek ale bez przesady panowie !

Kolega mnie w ogóle nie zrozumiał. Moim zdaniem lepiej jest zacytować czyjąś całą wypowiedź, a nie wyrwany z kontekstu ostatni fragment.

Ja nie kupije w Media Markt czy Saturn, gdzie się płaci za utrzymanie ogromnego sklepu. Ja zawsze kupuje w internecie. Jednak jak wyszukuje np. w ceneo, skąpiec lub nokaut to nie sugeruję się najtańszą ofertą. Jak kupuję kamerę za 3000 zł to nie płacę kartą z góry i nie czekam, aż mi kurier przniesie potłuczoną podróbkę. Niektóre sklepy internetowe mają punkty osobistego odbioru. Zamawia się oczywiście przez internet, ceny są jak w internecie a nie 2x takie jak np. w Media Markt. Czeka się na realizację tak jak w sklepie internetowym 2-3 dni. JEDYNA RÓŻNICA, ŻE SAMEMU SIĘ JEDZIE PO ODBIÓR I NIE MA WTEDY KOSZTÓW PRZESYŁKI, a korzyści to, że można sprzęt sprawdzić i ocenić czy wszystko ok.

A zatem jeszcze raz podam swój post z podkreśleniem najistotniejszej części:

"Moim zdaniem w dobie kryzysu finansowego, kiedy sprzedaż sprzętu elektronicznego spada coraz bardziej trzeba uważać na oszustwa w internecie. Ja zawsze jak kupuje to szukam sklepów internetowych z możliwością odbioru osobistego. Wtedy mogę przy odbiorze sprawdzić czy wszystko ok. Nidgy nie zamawiam i nie płacę z góry i zawsze omijam szerokim łukiem najtańsze oferty w internecie."

Czy ja tu coś piszę o sklepie za rogiem? Jak kupuję drogi sprzęt elektroniczny to nigdy nie zamawiam I nie płacę z góry. Zawsze zamawiam i płacę przy odbiorze. I zawsze kupuję przez internet. W Media Markt to tylko oglądam jak sprzęt wygląda zanim kupię w internecie, no i może od czasu do czasu wpadnę aby jakieś kabelki za parę złotych kupić.
 
Ostatnia edycja:

ser SZREK

New member
Popieram poprzednika - ja też tak robię ! Szukam produktu - najlepiej w okolicy swojego zamieszkania ( Warszawa - okolice) dzwonię i rozmawiam.
Najchętniej płace gotówką - jeśli istnieje taka możliwość (co się nie zdarza) a jeśli nie to jadę do nich i robię przelew w czasie ostatniej sesji bankowej.
Oczywiście to kosztuje troszkę zachodu ale jest wszystko OK - szczególnie jak mam wydać jakąś konkretną sumkę.
Najlepiej w rozmowie telefonicznej podejść psychologicznie i poprosić o numer KRS (ewentualnie NIP)(w internecie jest ogólnie dostępny) i sprawdzam sobie co i jak !!!!!! Oczywiście słucham jak będzie reakcja !!!!!!!!!!!
Wygoda wygoda ale jak kupuję coś o jakieś 500 PLN taniej niż w Hipermarketach to i tak się opłaci. Zawsze sprawdzam kartę gwarancyjną - czy jest oryginalna a jeśli nie to zawszę proszę o pisemne potwierdzenie kto jest gwarantem - bo sprzęt może być legalny lecz sprowadzany przez firmę na własną rękę - tak było przy zakupie ASUSA eee - jeszcze Polski ASUS nie posiadał go na rynku a już można było kupić na aukcjach i przez ceneo - wybrałem troszkę dorżej ale pewną i starą firmę. Sprawdzam ile firma jest na rynku i jaki towar sprzedają.
Czasami wysyłam meila do ludzi którzy kupowali sprzęt kilka - kilkanaśce miesięcy temu.
W ten sposób zabezpieczam się i dokładam wszelkich starań pzed zawarciem transakcji.
 

mp89

New member
popieram wypowiedż kolegi Shinzon w całości !!!!!!! Kto płaci za towar z góry???? skoro każda firma kurierska oferuje usługę za pobraniem. Ja także kupuję tylko w internecie i zawsze za pobraniem i nigdy nie zostałem oszukany, w allegro jeśli każą najpierw zapłacić a potem wysyłają towar - omijam takiego sprzedawcę szerokim łukiem - jak dotąd moja zasada najpierw towar a dopiero wtedy kasa skutkuje zawsze, vbmenu_register("postmenu_322621", true);
 

arosek22

New member
Ja płacę za towar z góry !!!
Zawsze tak robię, bo nigdy nie wiem kiedy towar dokładnie do mnie przyjdzie, odbieram go zawsze w firmie, a nie uśmiecha mi się nosić przy sobie na co dzień (często-gęsto) sporej gotówki.
Kupuje przez internet od lat kilku i jeszcze nie zdarzyło mi się by coś było nie w porządku, ktoś mnie oszukał, czy nie dostarczył tego co zamawiałem.
Było kilka przypadków gdy towar był felerny - wtedy zawsze towar był odsyłany na koszt sprzedawcy i nie stanowiło to żadnego problemu.

Inna sprawa, że jestem bardzo, ale to bardzo dociekliwy, robię czasami kilkudniowy "risercz" zanim coś zakupie, sprawdzam informacje o produkcie, o sprzedawcy, czytam komentarze i opinie ...

Nie mniej jednak płatność z góry pozwala mi zaoszczedzić kilka groszy za dodatkowe koszty wysyłki (co w przypadku częstych zakupów robi różnicę) oraz nie wymusza posiadania przy sobie gotówy :D
 

jaceksobczak

New member
Co z tego że płacicie za towar za pobraniem. Jak i tak kurier nie pozwoli ci otworzyć paczki przed zapłaceniem.
Jedyny wyjątek to uszkodzone zewnetrzne opakowanie.I co z tego że w środku jest bubel jak już zapłaciłeś.
Czy sie nie mylę ?
 

Mefju

New member
Na poczcie za wcześniejsze otworzenie paczki trzeba zabulić 5 zł , nie wiem jak w kurierach ale pewnie podobnie.


Tzn. cena otworzenia paczki może być zależna od wartości , ja miałem możliwość otworzenia paczki gdy miała do mnie dojść gra na ps3 , mogłem to zrobić bo doszedł do mnie adapter do iPoda xd
 
Ostatnia edycja:

Shinzon

New member
jaceksobczak napisał:
Co z tego że płacicie za towar za pobraniem. Jak i tak kurier nie pozwoli ci otworzyć paczki przed zapłaceniem.
Jedyny wyjątek to uszkodzone zewnetrzne opakowanie.I co z tego że w środku jest bubel jak już zapłaciłeś.
Czy sie nie mylę ?

Tak jak pisałem niektóre sklepy internetowe mają punkty odbioru osobistego. Ma się wtedy do czynienia z osobami z obsługi sklepu, które z reguły są bardziej kompetentne niż kurier. I nie płaci się za dostawę kuriera. Jedyny minus to konieczność płatności gotówką.
 

arosek22

New member
Nie wiem z jakiego miasta jesteś i nie neguje odbiorów osobistych, bo uważam ten sposób zakupu za bardzo trafny i chyba najpewniejszy z możliwych. Nie mniej jednak w przypadku Warszawy oszczędność na kurierze wobec odbioru osobistego może być bardzo mylna zważywszy na duże odległości do sklepu, korki i ceny paliwa, które musisz ponieść by towar odebrać osobiście.
 

Shinzon

New member
Oczywiście, że możliwość odbioru osobistego musi być w miarę rozsądna, żeby nie jechać w korkach nie wiadomo jak daleko. Każdy ma swoje indywidualne rozwiązanie. Ja akurat pracując w okolicach Warszawy muszę i tak codziennie przez Warszawę przejechać, aby dostać się do pracy, stąd i tak w korkach stoję. Więc jak od czasu do czasu zboczę nieco z drogi aby coś odebrać to nie robi mi już dużej różnicy. Często też jak zakup nie jest drogi (np. kopowałem dodatkowe pamięci RAM do komputera) to zamówiłem sobie kuriera z dostawą do pracy i nie było żadnych problemów. A jak na gwiazdkę zamawiałem lego to nawet zapłaciłem kartą z góry, bo zależało mi na czasie i nie było żadnych problemów. A więc korzystam z różnych rozwiązań. Jednak jak już pisałem, gdy kupuję drogi sprzęt jak np. kamerę to wolę się nie spieszyć, odebrać osobiście i zapłacić gotówką. Przy takich zakupach pośpiech jest nie wskazany, co wielokrotnie już było podkreślane tu na forum.
 

marenty

New member
jaceksobczak napisał:
Co z tego że płacicie za towar za pobraniem. Jak i tak kurier nie pozwoli ci otworzyć paczki przed zapłaceniem.
Jedyny wyjątek to uszkodzone zewnetrzne opakowanie.I co z tego że w środku jest bubel jak już zapłaciłeś.
Czy sie nie mylę ?

Ja ostatnio kupowałem tv przez internet, płatnośc przy odbiorze. Przyjechał kurierem (DPD), kurier pomógł mi wnieśc pake do domu, rozpakowaliśmy (bez dodatkowych opłat) i dopiero zapłaciłem. Więc wszystko zależy od kuriera.
 

ser SZREK

New member
Takich kamer jest bez liku i będzie jeszcze więcej !!!!!!
Czuję że dam za nią 3 000 PLN i pokaże się u człowieka z Policją !!!!!
Jednak coś czuję, że Ci co sprzedają sami zostali zrobieni w "butelkę" i teraz chcą się pozbyć trefnego towaru.
Po bliższym obejrzeniu i porównaniu ze strony ebaby - nie widzę różnicy !!!
 
Ostatnia edycja:

ser SZREK

New member
No to wpadka !!!!!!!!!!
Powiem jeszcze, że te kamery o tych parametrach są na stronie co podałeś i z tej porównywałem - ale numer !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Na ebay.com nie znalazłem - co się dzieje ! Sony powinno zareagować.
Właśnie dzwoniłem do swoich znajomych, co mają sklep i serwis (SONY) i rzeczywiście potwierdzili mi iż takowej kamery nie ma !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Shinzon

New member
Ostatnia edycja:

ser SZREK

New member
Może i będziecie mieli mi za złe - ale powiadomiłem odpowiednie służby w celu sprawdzenia - czy ta kamera jest legalna pod kątem nazewnictwa SONY - znak zastrzeżony (do odpowiednich produktów - nie będę teraz tego tłumaczył). Niech się wypowie na ten temat odpowiednia komórka - jak będę wiedział coś to was powiadomię.

Nie mogę wkleić odpowiedzi - nie wiem co się dzieje (mam już odpowiedź) .
Jak ktoś może mi pomóc to proszę na priva.
 
Ostatnia edycja:

ser SZREK

New member
[FONT=&quot]Witam!
Dziękujemy za kontakt z firmą Sony Poland.
Jest to niewątpliwie podróbka kamery naszej firmy. Firma Sony nigdy nie posiadała w ofercie takiego produktu.
W razie jakichkolwiek pytań proszę o ponowny kontakt.


Z poważaniem

Karolina Machowicz
Dział Obsługi Klienta Sony Poland [/FONT]
 

ser SZREK

New member
[FONT=&quot]Szanowny Panie,[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Uprzejmie dziękuję za e-mail i zwrócenie uwagi.[/FONT]
[FONT=&quot]Poniższy produkt jest niezgodny z oznaczeniem kamer konsumenckich Sony i nie figuruje w naszej ofercie dostępnej na: tu adres strony ![/FONT]
[FONT=&quot]O powyższym fakcie poinformowałam portal.[/FONT]
[FONT=&quot]Raz jeszcze dziękuję za przesłany sygnał.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Łączę wyrazy szacunku,[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Anna D. Horczyczak
Public Relations Supervisor[/FONT]
 
Do góry