Uwaga na podróbki kamer na allegro!!!

pkomp

New member
przecież allegro ma w tym interes - współudział i paserstwo tam się pięknie rozwija...dlatego nie reagują - możesz sobie zgłaszać pisać i tak maja to gdzieś...
dziwicie się że sony nie reaguje?Klient chce pewniaka i oryginał to nie będzie brał szrotu na allegro czy od menela z ulicy tylko pójdzie do salonu - naiwni sami są sobie winni skoro ciężko im model wklepać w google i zobaczyć czy kiedykolwiek było to w ofercie producenta....cóż głupich nie sieją i można się z nich tylko śmiać - nie ma co żałować
 

Bludisk

New member
No cóż kolejny powód żeby tam nie kupować drogich sprzętów. A tym bardziej nie kupować jeśli jest to aukcja prywatna, a nie aukcja wystawiona przez jakiś sklep. Zawsze znają się osoby, które będą chciały "oszczędzić" i kupić coś z niepewnego źródła niż wydać kilka stówek więcej i wiedzieć za co się placi. Trzeba się pilnować na każdym kroku.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
No cóż kolejny powód żeby tam nie kupować drogich sprzętów./QUOTE]

Bzdury, bzdury i jeszce raz bzdury.
Na Allegro, podobnie jak w realu, są sprzedawcu(sklepy) i kupujacy. Nie ma tam wiecej oszustów niż w realu.

Ostatnio, pewien mój znajomy, kupił od cygana/rumuna pod MM okazyjnie aparat cyfrowy 10Mpix za 200zł. Szybka transakcja, bo okazja, potem podczas ogladania w samochodzie na parkingu zobaczył, ze w pudełku Canon, jest jakis plastikowy aparat na taśmę 35mm.

Obaj byli oszustami, a ten znajomy doskonale wiedział ze kupuje cos kradzionego.

Nie ma na Allegro ani podróbek kamer, ani kradzionego sprzętu.
Napewno mniej niz w realu. Chocby dlatego, że znamy konto bankowe sprzedawcy.

Ja kupuję na Allegro płyty DVD i Blu-Ray.
Mam ich z Allegro około 400, w tym 40-50 BD. Ani razy nie dostałem lipy czy porysowanej płyty. Ze dwa razy płyta "się nie odtwarzała", natychmiat sprzedający zwrócił mi pieniadze.

Trzeba być oszołomionym wariatem aby pisać o kradzieżach, oszustach czy podróbkach. Ale jak dowodzi ten wątek, jest ich sporo.:grin:
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
kupilem zyletki dwa razy mach3 i byly tempe, do jednego napisalem o zwrot kasy, odpisal laskiawie po 2 tyg ze odda - do tej pory nie oddal, drugiemu zablokowali konto. Niestety na allegro latwo o podrobki itd,
kiedys mialem problem ze sprzet dosc drogi przyjechal uszkodzony, walka trwala pare miesiecy o kase, allegro sie umylo i gowno pomoglo, caly czas wklejali mi te same odpowiedzi, tak wiec ja wale allegro bo w niczym nie pomaga i czlowiek zostaje sam na sam z problemem.
 

pa3

New member
Bez reklam
Bez przesady, nie ma co tak "jechać" po allegro, ja kupiłem TV za 2 tyś., w sklepie kosztował 2.800 zł, sprzedawca miał już 200 pozytywów ze sprzedaży TV - niestety Ja jak i kolejne 300-400 osób zostało oszukanych.

Allegro dzięki usłudze "POK" zwróciło bez problemu prawie każdemu pieniądze (trzeba zmieścić się w wymaganym czasie), więc nie jest tak źle - tylko nie czekać na obietnice zwrotu towaru/pieniędzy od sprzedających czy wysłuchiwać innych bajek (grają na zwłokę), bo termin 3 m-cy minie i allegro nic wam nie zwróci, zostaje zabawa z komornikami, itp.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Zawsze trzeba zachować zdrowy rozsądek i ostrożność, nie ważne gdzie się kupuje.
Od lat dokonuje zakupów w internecie ( droższe rzeczy kupuje tylko w sprawdzonych sklepach) i nigdy nie miałem żadnych problemów z zakupami. A kupiłem już łącznie sprzętu za kilkadziesiąt tysięcy zł...( nie tylko dla siebie).
Podstawa to rozsądek i ostrożność!
Pozdrawiam
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
dokladnie, choc nie zawsze sie da, czasem szuka sie starego sprzetu itd i tylko allegro zostaje, a tam roznie bywa.
Musi byc wieksza scigalnosc takich przestępstw i tutaj tylko dodam, ze jest ich coraz wiecej.
 

Bludisk

New member
Tak, tak - ja nie pisałem, że w ogóle nie kupować, sam tam czasem coś zamówię - ale że trzeba uważać szczególnie na prywatnych sprzedawców - sklepy są ok, przecież każdy dba o dobrą opinię. Oszuści wszędzie się znajdą. Trzeba po prostu uważać, co się kupuje. Szczególnie jeśli jest to jakaś "okazja". Tyle :)
 

henry55

New member
Mińęło troche czasu od ostatniego postu ale sytuacja na temat podrób na Allegro nic się nie zmieniła.Mimo zwracania uwagi do Alegro że to produkt nieoeginalny Allegro nie usuwa aukcji.Codziennie są jakieś podróbki Sony.Takie same kamery sprzedają obcokrajowcy(Bułgarzy) pod markietami,jak powiedziałem im że są to podróby to byli bardzo agresywni.NR.aukcji na dziś 1894532035
 

Bepeh

New member
moje spostrzezenia z Allegro ale nie tylko

czym wiekszy kryzys, czym bardziej ludzie chca kupic cos markowego i dobrego za mala kase takie rzeczy sie zdarzaja, fakt co jakis czas na Allegro i podobnych ktos posyla cegle zamiast ....., albo nie chce uznac feleru w ramach rekojmi
ale to co ostatnio sie dzieje nie tylko na Allegro to razaca lawina nieuczciwosci.

Allegro cos musi z tym zrobic bo konkurencja nie spi.

ale byly tez normalne sklepy internetowe ktore przed upadloscia likwidacja tez byly mocno nieuczciwe

ja na razie mialem szczescie, ale zawsze przy zakupach wysokokwotowych mocno i wiele sposobow sie zabezpieczam, podobnie jako ostatnio przy kupnie OPPO,
ciekawe czy za kilka lat nie dowiem sie ze to chinska podroba, dobra ale podroba za ktora wywalilem duzo kasy.
nie wiem czy wiecie ale krajach bylej WNP podrabiaja nasze cukierki "krowki"
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Aukcja już usunięta jest.

To że nie masz kont gdzieśtam to nic dziwnego. Wielu ludzi nie ma.
Ja też tych kont nie mam, Mam jedynie na Skype, jako telefonie firmowym.
I co z tego? Nic.

Wypisywanie o tym, to inna sprawa. To ubóstwo umysłowe. Napisz lepiej na jakiej operze ostatnio byłeś, jaka przeczytałeś książkę. Jeżeli nie byłeś i nie przeczytałeś to sobie dopisz "i wierzę że ziemia jest plaska".:p:p:p

Był czas gdy ludzie, niektórzy szczycili się brakiem dostępu do internetu. Pewna głupia baba, do dzisiaj na przyjeciach chwali się że jest dumna z tego, że ani ona, ani jej 17-sto letni syn, nue uzywaja internetu.

Kiedyś, jek w naszym kraju wlatach 70-tych raczkowała fotografia kolorowa, on był dumny że "tylko czarno białe".

No cóż jak nie ma ważnych powodów do dumy, to niektórym z naszych bliźnich powodem do dumy są durnoty.

Ciekawe jednak ... ... ...
Ta baba chwali sie też że jest wyborcą PIS.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Klasyka, szkoda słow.

Podróbka często nie ma dobrego obiektywu i matrycy HD. To co na pierwszy rzut oka wyglada na duzy obiektyw w rzeczywistosci jest "przdłuzeniem" wizjera, a prawdziwy obiektyw jest sprytnie umieszczony poniżej (np. zamiast lampy błyskowej) i rejestruje badziewny obraz najczesciej na matrycy VGA.

Ot taka mała różnica.
 
Ostatnia edycja:

Marian111a

New member
Przycięty ogon

bo Allegro zamyka aukcje i konta uzytkownikow ktorych przewinienia są przypadkowe a czesto umowne...

Wezmy na przyklad karty MemoryStick.. Tolerowanie przez Allegro takiej fali handlu nielegalnym towarem ociera sie juz o paserstwo... Doszlo do tego ze legalna jest 1 na 10 kart- reszta to szmelc z naklejką
Ale sprobuj wystawic magnez neodymowy - od razu jestes złodziejem kradnącym prąd ! A przeciez takie magnesy stosowane są takze np w głośnikach

Na Allegro to zmowa interesów, to klan oszukujący fiskusa, ja się o tym przekonałem, tylko formularze ,automaty, by nikomu nic nie udowodnić, tylko płacić określonej grupie, nawet przez ich konta przelewy są kontrolowane. Problem? to nie ich problem idź do prawnika i skarż sprzedającego! Pozdrawiam i przestrzegam, z przyciętym ogonem marian Kraków.
 
Do góry