Uwaga na Loewe

Goliat

New member
Bez reklam
No niestety widzę że najwięcej do powiedzenia mają "teoretycy" a nie "praktycy"..... :( Napisałem swoje zdanie po POSIADANIU sprzętu Loewe więc mam PRAWO napisać co o nim sądzę!!!!!
W tej chwili Philips produkuje pod różnymi logo (Loewe,B&O ostatnio nawet reaktywowali Finluxa :D i Telefunkena) urządzenia które i tak w większości produkują na podzespołach (podłych-sprawdzone) Philipsa więc trwałość tych urządzeń musi być ograniczona.To że na "pokazie" LCD-ki i plazmy Loewe grają super o niczym nie świadczy!!!!!Znając elektronike w/w porozmawiamy o tym za 3-5 lat (zaraz pewnie wszyscy napiszą kto to trzyma TV 5 lat :p ...... więc odpowiadam Ja TAK!!!!!
A tobie pikolino gratuluję miałeś Loewe z kineskopem Toshiby więc wygrałeś.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Goliat

New member
Bez reklam
me_th_od napisał:
drobne sprostowanie marza NIE MOZE byc wyzsza niz 100% ;)
No właśnie w naszym kraju jest to dziwne gdyż dystrybutorzy mają kolosalną marże a sklepy detaliczne minimalną (nie będę się rozpisywał w procentach :D ) wystarczy spojrzeć na Allegro na towar przywożony z zachodu gdzie sklep stać na obniżenie ceny o 30-40 % do ceny sugerowanej...... ale bądźmy dobrej myśli może to w końcu znormalnieje... tyle że wtedy pozostanie tylko MM,EW i Internet:(
 

pikolino

New member
cytuję:
"W tej chwili Philips produkuje pod różnymi logo (Loewe,B&O ostatnio nawet reaktywowali Finluxa i Telefunkena)" ...

To jest juz kompletne pomylenie pojęć i chyba troche nieznajomośc rynku podzespołów i systemów modularnych używanych w odbiornikach.
Philips jest znaczącym producentem procesorów specjalizowanych dla audio i video i nie produkuje pod róznymi logo,ale NA ZAMÓWIENIE tych firm produkuje procesory etc. specjalizowane i "wymyślane" przez biura konstruktorskie Loewe,B&O i innych. Również na nich pracuje Sharp,Samsung,TEXAS instr,Analog Devices i dziesiątki innych.
Wszyscy producenci na świecie sa w róznym stopniu ale tylko montowniami telewizorów z podzespołów i modułów róznych firm.

Poza tym Loewe słynie raczej ze swoich topowych linii Individual i Spheros, a one raczej nie są bywalcami serwisów i taka jest prawda.

" Każdy posiadacz Loewe to bogacz, a każdy bogacz to złodziej, a każdy złodziej to pijak, a każdy pijak to głupiec, a kazdy głupiec kupuje Loewe..."
Oto motto dla ludu.

A ja i tak w przyszłości i tak kupie sobie Loewe:) .
 

Goliat

New member
Bez reklam
pikolino napisał:
cytuję:
"W tej chwili Philips produkuje pod różnymi logo (Loewe,B&O ostatnio nawet reaktywowali Finluxa i Telefunkena)" ...

To jest juz kompletne pomylenie pojęć i chyba troche nieznajomośc rynku podzespołów i systemów modularnych używanych w odbiornikach.
Philips jest znaczącym producentem procesorów specjalizowanych dla audio i video i nie produkuje pod róznymi logo,ale NA ZAMÓWIENIE tych firm produkuje procesory etc. specjalizowane i "wymyślane" przez biura konstruktorskie Loewe,B&O i innych. Również na nich pracuje Sharp,Samsung,TEXAS instr,Analog Devices i dziesiątki innych.
Wszyscy producenci na świecie sa w róznym stopniu ale tylko montowniami telewizorów z podzespołów i modułów róznych firm.

Poza tym Loewe słynie raczej ze swoich topowych linii Individual i Spheros, a one raczej nie są bywalcami serwisów i taka jest prawda.

" Każdy posiadacz Loewe to bogacz, a każdy bogacz to złodziej, a każdy złodziej to pijak, a każdy pijak to głupiec, a kazdy głupiec kupuje Loewe..."
Oto motto dla ludu.

A ja i tak w przyszłości i tak kupie sobie Loewe:) .
Ciekawostka że tak piszesz skoro po POLSKU napisałem że byłem właścicielem TV Loewe :p
Jeżeli chodzi o twoje wywody to fakt że spółka LG\Philips jest w tej chwili jedynym w europie producentem kineskopów 16/9 w Czeskiej Republice (ale skoro jesteś taki "znawca" to na pewno o tym wiesz :D )
Natomiast firmy które wymieniłem są córkami Philipsa i nie pisz mi o bezawaryjności i super jakości Loewe bo najprawdopodobnie opierasz swoje info na podstawie "wytartych" od oglądania prospektów ;)
Rozpisywałem się podając namiar na forum elektroda odnośnie faktów związanych z pseudo trwałością w/w firmy.
Nie piszę tego na złość ale po prostu wymieniam się na forum z innymi użytkownikami swoimi doświadczeniami.
Ilość próśb przysyłanych na mego maila z naszego forum związanych z wybrnięciem z tematu Loewe (posiadaczy) świadczy o tym że temat nie jest jednostkowy :(
A jeżeli chodzi o podzespoły to fakt że Philips produkuje olbrzymią ilość wykorzystywaną przez innych producentów (chociażby jeden z ostatnich moich CRT Sony KV32LS65 rozpadł się przez wadliwy tranzystor sterujący ........ marki Philips :( )
A więc moja osobista końcowa konkluzja....... im mniej Philipsa w naszych urządzeniach tym LEPIEJ :D
Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
jak zawsze wszyscy mają sporo prawdy w swoich wypowiedziach.
Czy powinno być tak że są niezwodne - Tak Powinno.
Ale wszędzie zdarzają się wyjatki - nawet na torach wyścigowych
formuły I - gdzie dziesiątki osób opiekują się serwisem - i co ?
Czy Loewe korzysta z różnych matryc - tak Korzysta . To w niczym nie zmienia jego pozycji rynkowej na świecie / proszę odczytać dane finansowe www.loewe.de/
To że są ceny aukcyjne - to mnie nie rozśmieszaj - chodzi o aktywizację marki przez sklep.
To że mają pierwsze miejsce na świecie w sprzedaży najdroższych produktów - to mają i już.
Ostatnio wraz z rynkiem spadły wreszcie ceny na Telewizory Loewe Indywiduala i to bardzo znacząco.

Czy mogą być wkurzeni ludzie - jest demokracja - wolno pisać
Czy są zadowoleni - jak widać również są - jest demokracja.
Nowe rozwiązania firmy loewe są innowacyjne na świat . Bedzie pierwszy LCD z tunerem Hd i nagrywarką HD wbudowaną do telewizora. Seria Loewe dostała nagrodę Eisa - więc Loewe trzyma się dobrze.
pozdrawiam
 

jarwisz

New member
Bez reklam
kiki napisał:
Loewe trzyma się dobrze.
@Kiki - trzyma się dobrze - OK , wdraża nowinki - OK /za taka kasę jaką bierze za swoje produkty MUSI coś robić i ODRÓŻNIAĆ sie w tłumie...
a czemu ma się dobrze:
- dobrze rozwinięte public relations
-
dzięki takim sprzedawcom jak TY KIKI - w pozytywnym słowa tego znaczeniu.To dzięki m.in tym czynnikom Loewe jest tym czym jest.
A teraz minusy -
jak widać przede wszystkim SERWIS /można poczytać w temacie dlaczego/
Moim zdaniem Loewe jako bardzo renowowana firma - powinna zrobic dla swego klienta to co zrobiła dla mnie przed wczoraj firma LEXMARK. Otóż nie wchodząc w szczegóły popsuł mi się bęben światłoczuły w drukarce laser color C510. /koszt bębna 650zł/
Nie mam gwarancji gdyż kupiłem ją okazyjnie.Dzwonię do Serwisu Lexmarka i co słyszę - "proszę wyjąć bęben zapakować i przysłać UPS-em na nasz koszt".Po dwóch dniach przyjeżdża UPS z przesyłką - nowy karton bębna - no to myślę - wysłali nowy to przyjdzie beknąć z 7 stówek - trudno się mówi - drukarka musi działać - a tu co - proszę podpisać - dowidzenia.
Nawet za przesyłkę kurierską nie wzięli złotówki.TO JEST FIRMA a nie Loewe co sobie winszuje za wymianę kineskopu tyle co kosztuje nowy sprzęt.
I tak właśnie powinna postąpić firma LOEWE która szczyci się swoją marką produktów.

pozd
 

saltom

New member
jarwisz napisał:
TO JEST FIRMA a nie Loewe co sobie winszuje za wymianę kineskopu tyle co kosztuje nowy sprzęt.
I tak właśnie powinna postąpić firma LOEWE która szczyci się swoją marką produktów.

pozd

dziekuje za wlaczanie sie do watku!

zgadzam sie z jarwisz!!! wlasnie z takim zamiarem dotarlem do samej gory Loewe i bezposredni z nimi prowadzilem polemike! Jestem gotowy zainteresowanym udostepnic przedmiotowa korespondencje jako przyklad smiesznosci postepowania f-y Loewe! Przeciez jezeli nie czarujmy sie docieram do Zarzadu ( uwierzcie ze nie jest to latwe !!! ) przedstawiam problem a ostatecznie proponuje mie sie rozwiazanie ktore opisywalem wczesniej.

serdecznie dziekuje za aktywna merytoryczna polemike!

saltom
 

GIMI

New member
Witam wszystkich

Ciekawa dyskusja, ktora prowadzicie ma co najmniej kilka wątkow:

1. Problem z telewizorem Loewe w przypadku 2 posiadaczy takowego.

2. Problem zwiazany z używaniem podzespołów przez firmę Loewe (i nie tylko)

3. Ogólne wylewanie żalu.

Ad. 1
SALTOM - czemu nie zwrociles sie do polskiego przedsatwicielstwa Loewe? Z Twoich wypowiedzi należy sądzić, że rozmawiales tylko z fabryką.

Goliat - jak długo miałeś Nemosa i w jaki sposób się go pozbyłes? Czy załatwienie sprawy przez sklep w ktorym kupiles sprzet, a ktory CI nie odpowiadal, nie zadowolilo Cie w jakis sposob? Napisales ze miales przez krotki czas Nemosa - stad moje pytanie.

Ad. 2
No tutaj to juz przesadzacie ekstremalnie. Kazdy TV obojetnie jakiej marki skladany jest na podzespolach roznych firm. Nie ma na rynku firmy, ktora robi swoje TV wyłącznie na własnych podzespołach oprocz LG/Philips. Wiekszosc skladanych telewizorow na rynku europejskim jest skladane wlasnie na podzespolach tych firm. Bez wzgledu na to jaka nalepka znajdzie sie pozniej na obudwie.
TO SIE NAZYWA GLOBALIZACJA! Jak ktorys z Was kupi auto, to moze byc na ok. 95% pewien ze przelaczniki z niego pochodza... z Gdanska! Bez wzgledu na to czy bedzie to Fiat czy Volvo! To tez zarzucicie wszystkim firmom samochodowym?

Loewe tworzy swoja wlasna platforme czyli plyte (nazwijmy ja glowna), ktora potem odpowiednio nazywa: L2600, L2650, L2700 - o tym zreszta pisalo wielu z Was na odpowiednich watkach tego forum. Kazda z tych platform zbudowana jest z procesorow i innych elementow elektronicznych. Idiotyzmem byloby jednak sadzic, ze Loewe produkuje wszystkie podzespoly samodzielnie! Przeciez to nie mialoby sensu. Ich wybor, układ i funkcjonowanie na plycie zalezne jest juz jednak od tworcy całości czyli własnie Loewe. Istotne jest także oprogramowanie dla tej platformy. Wszystkie te elementy składają się na całość TV. Za mysl techniczna, wykonanie oraz z całą pewnością design placi sie wlasnie wprzypadku marek takich jak Loewe (w przypadku TV Individual macie przeciez metalowe elementy obudowy).

Ad. 3
To juz kazdego prawo.

Jak juz pisalem na innych watkach mam Xelosa A32 z wbudowanym satelita, podpietego do amplitunera. Wykorzystuje wiekszosc jego funkcji i jak do tej pory nic sie nie zdarzylo, co mogloby wplynac na moja negatywna opinie o tym modelu TV czy tez marce. Zamierzam wymienic (przestawic z salonu do sypialni a nie pozbyc sie!) sobie wkrotce ten TV na wiekszy i na pewno bedzie to Loewe! Odpowiada mi zarowno design jak i prezentowany przez Loewe poziom zawartosci technicznej. A na czym oni to robia to juz ich problem. Najwazniejsze ze dziala i to (u mnie) bardzo dobrze. Porownujac obraz (przed zakupem) a teraz nowszych modeli caly czas widze przewage Xelosow (o Individualach nie wspominajac bo to klasa sama w sobie) nad innymi markami. Ale oczywiscie kazdy musi sam wybrac cos, co mu sie podoba najbardziej i co odpowiada mu w sensie mozliwosci finansowych.

Pozdrawiam i zycze wszystkim milego dnia

GIMI
 

kamil

New member
Niestety, ale uwarzam, że jakość produktów marek typu Loewe strasznie się obniżyła.
Własnie dlatego, że ich produkty są skierowane do ludzi, którzy zdecydowanie kupują oczami i faktycznie sprzęt jest wymieniany co 2-3 lata max.
Nie chcę się wypowiadać o LCD ale znam pare przypadków z tymi CRT. Jeden znajomy był przywiązany do Loewe. Kupił 1 TV na początku lat 90. na początku 2002 zmienił go na nowszy model - także Loewe.
Pierwszy TV nadal gra w pokoju dziecka - nigdy nawet nie miał odkręconej śrubki...
Drugi 3 letni Loewe był 2 razy w serwisie i skończył na allegro za groszę...

Kiedys producenci dbali o dobre imie swojej Marki. TV naprawdę były niezawodne. Teraz biznes jest taki, żeby produkt przeżył okres gwarancji a potem niech "klient" wymieni kineskop za 1000 Euro :confused: .
 

akab

New member
saltom napisał:
pomysl juz mi sie podoba!!! jedynie moze nie do komisu tylko do sklepow IKEA gdyz tam potrzebne sa ladne "markowe" atrapy urzadzen audio-video:)

serdecznie pozdrawiam

saltom
W Ikei już prawie nie ma atrap (małe wieżyczki z cd ) ostatnio nawt (w Warszawie ) zakupiono do Ikei 8 lcd monitorów 42 cale w celu prezentacji produktów na działąch ,cena każdego moitora na allegro to ponad 10 tys . Oczywiście firma kupiła je po kosztach umowy z Philipsem to tak nawiasem pisząc hahah :D
 

pikolino

New member
GIMI>>
O tym dokładnie pisałem co i ty w ad.2.
Dla mnie ten twój wpis jest podsumowaniem tej całej dyskusji na temat Loewe. A wyborów dokonuje każdy sam.
KAMIL>>
W tym co piszesz jest dużo prawdy, ale myślę, że jak wszyscy producenci, tak i Loewe po prostu nie ustrzegło sie w 100% pewnych błędów w swoich konstrukcjch.

Loewe w mojej opinii wprowadza dużo rozwiązań innowacyjnych do swoich urządzeń i byc może tak skomplikowane układy, jak i obecna sytuacja na rynku (azjatycka elektronika), który bardzo przyspiesza wymuszając coraz to nowe i nowe rozwiązania, powoduje że i pewnie czasu na testy jest mniej.
Zeby wyeliminować gorsze podzespoły też potrzeba czasu i badań niezawodności.

Niemniej podtrzymuję w dalszym ciągu swoją dobrą opinię o produktach firmy Loewe - dla mnie razem z B&O jest to numer 1 na rynku.
Zaczynam zbierać na Individuala :)
 

kamil

New member
niestety...musze ciebie zmartwić, ale wśród najbardziej Trendy LCD Loewe spadło z piedestału. Niejaka firma Lava wraz B&O teraz rządza segmentem designerskim w LCD. Loewe już na "salonach" nie jest hitem zbyt się z komercjalizowało. Pewnie dlatego tez jakość spada...
 

pikolino

New member
Wcale sie nie zmartwiłem i podtrzymuję to co powiedziałem.
Lava trendy,Lava rządzi - gdzie :))) , w teorii chciejstwa... oj teoretycy.
Jeszcze może Magma i Delta.
O popularności świadczą wyniki i rynek. Znam główne ulice (i byłem tam) i ekskluzywne centra w Berlinie,Paryżu i Mediolanie. Lubię sobie pooglądać.Wszędzie sa salony B&O i Loewe , a inne trendowe to chyba tylko w pismach typu LOGO.
Pozatym, żeby wydawać sądy i opinie o markach, to trzeba być specjalistą i znawcą tematu z dziedziny nie tylko czytania opinii internetowych,czy "trendowych" pism i powielania tego jako swoje.
Ja specem nie jestem i wyrażam tylko swoje opinie, a nie autorytatywne sądy.
I tyle:) .
 

kamil

New member
To jest nowa marka - wchodzi na rynek więc nie dziw się, że w Berlinie , Paryżu czy Mediolanie nie ma zatrzęsienia ich salonów.

B&O czy Loewe tez na poczatku nie mogli się pochwalić najlepszymi lokalizacjami swoich salonów i renomą - na to trzeba lat. Narazie można je spotkac w Hi-Endowych salonach Audio - Video.
% sprzedaży ich produktów także nie oszołamia. Pozatym nie pisałem o popularności bo popularnosć to obycie się z rynkiem i wyrobiona Marka, ale o tym , ze marka zaczyna być Trendy...

Z reszta uważam, że nie jesteś obiektywny w swojej wypowiedzi i starasz się udowodnić , że Loewe jest jedyną godną marką w tym segmencie produktów.
 

mholwro

New member
kiki napisał:
witam
wow, wow ,wow
Znam wszystkie firmy znane na rynku . Znam setki ,tysiace klientów którzy kupili Loewe i są super zadowoleni.

Wiesz co KIKI mnie również podobały się telewizory firmy LOEWE. Jednak tak jak potraktowano mnie w oficjalnym przedstawicielstwie firmy to przestały mnie się te telewizory podobać. I kupiłem telewizor u Ciebie KIKI - SHARPa. Ma lepszę matrycę i za mniejsze pieniądze.
Na razie sprawuje się dobrze, mam nadzeję że tak będzie przez lata.
Choć już zaczynam słyszeć hałas wentylatorów.

Z szacunkiem
Marian
 

dj_kriss

New member
Witam, panowie wszyscy macie po części rację, ja np nie jestem żadnym biznesmenem czy cuś i osobiście nie zamierzam wymieniać telewizora co 2-3 lata. Kiedyś marka Loewe była dla mnie "spełnieniem marzeń" - zawsze mi sie podobała i chciałem mieć telewizor tej marki a że mnie nie było stać to inna sprawa. Teraz, gdy mógłbym sobie kupić telewizor tej marki to okazuje się że z trwałością tych telewizorów nie jest za dobrze. Skoro ktoś zarabia grube pieniądze to go nie interesuje trwałość bo i tak go wymieni za te 2-3 lata. Ja jednak jak kupię telewizor to na dłużej i na dzień dzisiejszy jestem z marki Loewe wyleczony bo nie interesuje mnie że mają jeden czy dwa modele dobre skoro cała reszta jest awaryjna, w takim momencie firma już nie jest tą firmą!!! A tak jak napisałem kilka postów wyżej moim zdaniem "marka do czegoś zobowiązuje... na lata..."
 

parsifal

New member
Witam
Posiadam Nemosa od 10 miesięcy i właśnie chyba straciłem gwarancję. Podczas przemeblowania kolumna GH 2000 "straciła równowagę" i uderzyła w tył telewizora wyłamując obudowę i równocześnie wyrywając jeden z modułów zamontowanych na płycie głównej. Po włączeniu telewizor "nie wstał". Rozkręciłem TV i wcisnąłem moduł w płytę - wszystko działa. Ale do rzeczy, w telewizorach z tej półki i w tej cenie nie powinno się po dwóch, trzech latach wymieniać trafopowielaczy, elektrody w kineskopach nie powinny zwierać itd.. itp... Loewe sprawny ma idealny obraz i dźwięk ale psujący się Loewe po skończonej gwarancji (jak u mnie:) jest w zasadzie nienaprawialny (koszty, koszty i jeszcze raz koszty). Kolega z zaprzyjaźnionego serwisu stwierdził że większości przypadków usterki w Loewe występują lawinowo tzn. że jak jakiś egzemplarz raz się zepsuje to zaczyna się sypać co chwilę, ale zna też przypadki że telewizory pracują intensywnie przez długie lata bezusterkowo. Statystycznie Loewe nie są ani nadmiernie awaryjne ani nadmiernie trwałe (a powinny bo cena i renoma firmy do czgoś zobowiązuje).
Pozdrawiam
 

Marcin_G

New member
dj_kriss napisał:
Witam, panowie wszyscy macie po części rację, ja np nie jestem żadnym biznesmenem czy cuś i osobiście nie zamierzam wymieniać telewizora co 2-3 lata. Kiedyś marka Loewe była dla mnie "spełnieniem marzeń" - zawsze mi sie podobała i chciałem mieć telewizor tej marki a że mnie nie było stać to inna sprawa. Teraz, gdy mógłbym sobie kupić telewizor tej marki to okazuje się że z trwałością tych telewizorów nie jest za dobrze. Skoro ktoś zarabia grube pieniądze to go nie interesuje trwałość bo i tak go wymieni za te 2-3 lata. Ja jednak jak kupię telewizor to na dłużej i na dzień dzisiejszy jestem z marki Loewe wyleczony bo nie interesuje mnie że mają jeden czy dwa modele dobre skoro cała reszta jest awaryjna, w takim momencie firma już nie jest tą firmą!!! A tak jak napisałem kilka postów wyżej moim zdaniem "marka do czegoś zobowiązuje... na lata..."
Zauważ że jedyne żale jakie na razie są wylewane w stronę Loewe, dotyczą telewizorów CRT i śmiem twierdzić że tylko tych gdzie były kineskopy Philipsa.
Ja też nie jestem biznesmenem i kasa jaką musiałem wydać na swój telewizor była dla mnie dość spora. Mimo to kupiłem Loewe i jestem zadowolony z dokonanego wyboru. Już gdzieś to pisałem, ale powtórzę, nie ma firmy której telewizory by się nie psuły. Skoro więc wyleczyłeś się z Loewe bo ktoś miał problemy, to tak samo wylecz się z innych marek. Wejdź na www.elektroda.pl i wpisuj w wyszukiwarce wszelkie znane Ci firmy produkujące TV. Gwarantuję że znajdziesz wszystkie w dziale "Usterki TV".
 

pikolino

New member
kamil>>
Odpowiem Ci,aczkolwiek nie zrozumiałeś jednak moich intencji. Obiektywizm wypowiedzi jest bzdurą, poniewaz każda wypowiedź na tym forum jest subiektywna i moja pewnie też.
jeżeli ktoś uważa, że wypowiada się tu obiektywnie, to przez samo stwierdzenie tego faktu jest nieobiektywny.
Marką która mi się podoba jest Bang&Olufsen i nic tych moich upodobań nie zmieni. Perfekcja w każdym calu. I to jest moja wypowiedź subiektywna.
Loewe jest marką której telewizor kupie jako następny - i nie tłumaczę się jak inni - czy jestem bogaczem czy nie. Po prostu tak w przyszłości zrobię i już.
To też jest moja wypowiedź subiektywna.
Drogi Kamilu znam wiele sklepów hi-endowych i jestem zwolennikiem dobrego
audio, natomiast to o czym mówisz to chyba jest w sklepach tak hi-endowych, że nie można ich nawet dojrzeć.
W historii audio i video było wiele marek i producentów twierdzących, że są hi-endem.
Porozmawiamy o hi-endowości marki Lava wtedy jak będa mieli salony w miastach o których napisałem i bedą opisywani w gazetach dla bogaczy i snobów.
I to jest właśnie opinia obiektywna.

Na tym koniec z mojej strony o Loewe:) .
Pozdrawiam.
 
Do góry