Uwaga na arendt-24.pl

hanwalc

New member
w którym banku, swoim ?

Tak w swoim składałam, na infolini pani przyjeła zgłoszenie i wytąpiła z zapytaniem do banku odbiorcy, czekam za odpowiedzia. Ktoś wie w ogóle jak wygląda procedura ? policja zbiera dowody przekazuje do prokuratury a prokurator dopiero akt oskarzenia do sądu i dopiero możliwość odzyskania wpłaty po zakończonej i prawomocnym wyroku ? Bo to może trochę czasu potrwać! Chyba trzeba następną kase szykować na zakupy :(
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ktoś wie w ogóle jak wygląda procedura ?

Na początku zostaną przesłuchani wszyscy poszkodowani ,potem podejrzany .Zebrany materiał wtedy trafia do prokuratora ,który oceni czy działanie wyczerpuje znamiona przestępstwa oszustwa i jeżeli tak ,to sporządza akt oskarżenia i przesyła go do sądu .Problem polega na tym ,że proces może trwać nawet kilka lat .Jeżeli gość złapie wyrok przed sądem I instancji to pewnie złoży apelację do sądu II instancji , a to minimum 6 miesięcy

Myślę ,że osoby które zostały oszukane powinny same spróbować odzyskać pieniądze na drodze cywilnej ,póki są jeszcze jakieś pieniądze na koncie
 

Ifono23

New member
Ja też poproszę wzór pisma na policję agata12@op.pl
Z góry dziękuję.
Chcę jeszcze zwrócić uwagę, że zmienił się numer konta i bank, teraz to jest NEST BANK, a nie SKOK

Witam czyli zablokował mu Skok konto ale ile kasy zdążył wypłacić ???? Podobno tez wystawiał się na alegro także wiec uważajcie napewno już został zablokowany ,czy niema rady na takich oszustów
 

mktiger

New member
Ja też poproszę wzór pisma na policję agata12@op.pl
Z góry dziękuję.
Chcę jeszcze zwrócić uwagę, że zmienił się numer konta i bank, teraz to jest NEST BANK, a nie SKOK

Nie widzę tych informacji na stronie, dokonałaś zakupu ? Możesz spróbować skontaktować sie z bankiem, poinformować o sprawie. Proponuję również wrzucać opinie o sklepie gdzie się da, aby ostrzec ludzi przed zakupami.
 

poczka

New member
Witam chciałam przekazać kilka informacji.

Udałam się na KP aby złożyć zawiadomienie. Pan, który mnie obsługiwał podniósł mi ciśnienie na maxa mówiąc że mam przyjść za 2 tyg, ponieważ za tydzień przyjdzie towar i co przyjdzie pani odwołać zeznania i bardzo chciał mnie zniechęcić do składania zawiadomienia.
Co mnie bardzo zdziwiło to fakt, że on pryzmuje zgłoszenie i on sie sprawą zajmuje.
Po informacji że strona istnieje i kolejne osoby mogą się naciąć stwierdził że on nie ma internetu a to że przeczytałam coś na forum że jest więcej poszkodowanych go tylko rozśmieszyło.
Więc jeśli każdy z nas złoży zawiadomienie każdy w innym Komisariacie to przykładowo 100 policjantów będzie się zajmowało sprawą. Nie ma czegoś takiego jak zgłoszenie grupowe i jedna komórka prowadząca sprawę co mnie bardzo dziwi.
Napisałam także na stronę skapiec gdzie się wyświetlała oferta sklepu i tu byłam mile zaskoczona że oferta została skasowana otrzymałam maila gdzie powinnam jeszcze zgłosić sprawę tz Komisariat Policji, na maila cyber-kg co tez uczyniłam. Kolejnego dnia otrzymałam kolejnego maila z prośba o nr zamówienia z informacja ze wystąpią do firmy z zapytaniem o moje zamówienie.
Sprawę zgłosiłam także droga mailową na KM w Tychach i w dniu dzisiejszym otrzymałam informacje:
"Wydział dw. z PG KMP w Tychach al. Bielska 46 woj. śląskie prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie zawiadomienia SKOK PIAST zs. w Tychach w kierunku przestępstwa z art. 299 §1 kk.
Z zawiadomienia wynika, iż na założony w tej spółdzielni rachunek bankowy o nr: 76 7999 9995 1100 3135 8604 0001 wpływają środki finansowe klientów sklepu internetowego arendt-24, a następnie środki te są przelewane do
odbiorcy BitBay Sp. z o.o. tytułem „Inwestycja w kryptowaluty", które to zachowanie może wyczerpywać znamiona przestępstwa określonego w art. 299 §1 kk, nie prowadzimy postępowania zbiorczego w sprawie oszustwa
dokonywanych za pośrednictwem tego sklepu internetowego, w tej sprawie proszę kontaktować się z KP, gdzie złożyła Pani zawiadomienie o p-stwie."

Niestety otrzymując takie informacje nie widzę najmniejszej szansy na złapanie sprawcy
 

mktiger

New member
Ja przelewu dokonałem na konto o numerze 51 7999 9995 0652 3793 7204 0001.
Bank odbiorcy
Krajowa Społdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa w Sopocie
 

lidiakd

New member
Witam chciałam przekazać kilka informacji.

Udałam się na KP aby złożyć zawiadomienie. Pan, który mnie obsługiwał podniósł mi ciśnienie na maxa mówiąc że mam przyjść za 2 tyg, ponieważ za tydzień przyjdzie towar i co przyjdzie pani odwołać zeznania i bardzo chciał mnie zniechęcić do składania zawiadomienia.
Co mnie bardzo zdziwiło to fakt, że on pryzmuje zgłoszenie i on sie sprawą zajmuje.
Po informacji że strona istnieje i kolejne osoby mogą się naciąć stwierdził że on nie ma internetu a to że przeczytałam coś na forum że jest więcej poszkodowanych go tylko rozśmieszyło.
Więc jeśli każdy z nas złoży zawiadomienie każdy w innym Komisariacie to przykładowo 100 policjantów będzie się zajmowało sprawą. Nie ma czegoś takiego jak zgłoszenie grupowe i jedna komórka prowadząca sprawę co mnie bardzo dziwi.
Napisałam także na stronę skapiec gdzie się wyświetlała oferta sklepu i tu byłam mile zaskoczona że oferta została skasowana otrzymałam maila gdzie powinnam jeszcze zgłosić sprawę tz Komisariat Policji, na maila cyber-kg co tez uczyniłam. Kolejnego dnia otrzymałam kolejnego maila z prośba o nr zamówienia z informacja ze wystąpią do firmy z zapytaniem o moje zamówienie.
Sprawę zgłosiłam także droga mailową na KM w Tychach i w dniu dzisiejszym otrzymałam informacje:
"Wydział dw. z PG KMP w Tychach al. Bielska 46 woj. śląskie prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie zawiadomienia SKOK PIAST zs. w Tychach w kierunku przestępstwa z art. 299 §1 kk.
Z zawiadomienia wynika, iż na założony w tej spółdzielni rachunek bankowy o nr: 76 7999 9995 1100 3135 8604 0001 wpływają środki finansowe klientów sklepu internetowego arendt-24, a następnie środki te są przelewane do
odbiorcy BitBay Sp. z o.o. tytułem „Inwestycja w kryptowaluty", które to zachowanie może wyczerpywać znamiona przestępstwa określonego w art. 299 §1 kk, nie prowadzimy postępowania zbiorczego w sprawie oszustwa
dokonywanych za pośrednictwem tego sklepu internetowego, w tej sprawie proszę kontaktować się z KP, gdzie złożyła Pani zawiadomienie o p-stwie."

Niestety otrzymując takie informacje nie widzę najmniejszej szansy na złapanie sprawcy

Poczka, dzięki za informację. Faktycznie, nie wygląda to wcale dobrze.
Ja próbowałam założyć sprawę w e-sądzie, ale też odmówili mi pomocy :(.
Ciekawe, czy polski wymiar sprawiedliwości znowu stanie po stronie oszustów i potwierdzi, że Polska to raj dla tego typu indywiduów...:confused::twisted:
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
nie chce Was straszyc, ale jak kasa poszla w zakup kryptowaluty (bitcoin), to sprawa ciezka do wygrania. Bitociny zostana zamienione na prawdziwa walute. Zapewne slupy stoja podstawione przy zakladaniu kont, a prawdziwy oszust juz korzysta z Waszych pieniedzy :-(
 
Ostatnia edycja:

mktiger

New member
A mi oficer przyjmujący sprawę powiedział, że po przekazaniu moich zeznań, wydział do spraw PG w mojej komendzie będzie decydował czy sam zajmie się sprawą, czy przekaże do KP Tychy. Poza tym ogólnie był zaangażowany, pełna kultura, wyczerpujące zeznanie, pytał o wszelkie szczegóły. Czyli jak widać różni ludzie pracują w Policji.
 
Do góry