Utrata czerni w panasonicach Seria na 2009

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Ja bym nie tragizował ;) Przykładowo mój egzemplarz się rozjaśnił (tak mi wychodzi i tego będę się trzymał ;) ) ale nadal obraz jest ładniejszy (subiektywnie oczywiście) niż na większości lcd, które miałem okazję oglądać w warunkach domowych.
Jednak człowiek szybko przyzwyczaja się do dobrego i później przykro, że coś takiego się dzieje... Przed zakupem nie wiedziałem o tym, nikt nie raczył poinformować ;p

Pozdrowienia!
 

pawelx39

New member
Wcześniej miałem LCD Philips 37PFL7662 D Full HD TV nie był zły ale w porównaniu do panasonica TX-P50G10E to przepaść jeśli chodzi o czerń ,biel i naturalność kolorów płynność obrazu jest również nie do porównania u mnie w panasonicu juder ( przycinanie obrazu w ruchu ) nie występuje z żadnego żródła sygnału blu -ray czy n-box turbo N .Mam nadzieję że ta czerń mimo wszystko nie będzie tragiczna aby nie gorsza niż w poprzednim LCD ale to się dopiero okaże w praktyce za około 500 h .
 

Tortilla

New member
Cześć,

Może się mylę ale cała sytuacja przypomina mi nieco case z podręcznika do psychologii społecznej autorstwa Aronsona, Ackerta, Wickerta - Psychologia społeczna. Serce i umysł.

"W końcu marca 1954 r. gazety w Seattie zaczęły zamieszczać sporadyczne doniesienia o skazach przednich szyb samochodów, które polegały na tworzeniu się w nich drobnych otworków i maleńkich pęcherzyków. Przez następne trzy tygodnie pisano o wandaliliźmie, który rozprzestrzenił się w całym kraju. Tysiące obywateli zgłaszało policji uszkodzenia przednich szyb w samochodach. Burmistrz Seattie ogłosił 15 kwietnia, że kwestia owych zniszczeń nie jest już sprawą policji, i poprosił
o pomoc gubernatora oraz prezydenta Eisenhowera. Aby zabezpieczyć dowody, uszkodzone szyby samochodów ludzie przykrywali gazetami i wykładzinami podłogowymi. Rozpowszechniła się pogłoska, że tworzenie się otworków w szkle może być spowodowane pyłem meteorologicznym albo opadem radioaktywnym powstałym przy ostatnich próbach z bombą wodorową. Kilka tygodni później artykuły w gazetach sugerowały, że to, co się zdarzyło, było masową histerią — ludzie patrzyli z bliska na swoje (zawsze pokryte dziurkami) przednie szyby, zamiast patrzeć poprzez nie. „Epidemia otworków w przednich szybach aut w Seattie" zakończyła się tak samo nagle, jak się rozpoczęła. (Medalia, Larsen, 1969)"

Pojawiły się jakieś plotki - nagle kilku użytkowników "zobaczyło" te same objawy i poszło.... Proponowałbym więcej dystansu do całej sytuacji. :)
 

bluray

Banned
No ale jest problem.
Panasonic przyznaje, że opisana wada ma miejsce.
A nawet, że będzie działać w tej sprawie.
Czyżby psychologiczno-społeczny "samogwałt" w wykonaniu producenta ?
 

Andrewan

New member
No ale jest problem.
Panasonic przyznaje, że opisana wada ma miejsce.
A nawet, że będzie działać w tej sprawie.
Czyżby psychologiczno-społeczny "samogwałt" w wykonaniu producenta ?

Robi się filozoficznie :)
Czy facet z jednym włosem na głowie jest łysy czy też nie jest łysy ?
Podzielimy się na frakcje i będziemy obstawać przy swoim.
Pozdrawiam
 

gorylla

New member
Bez reklam
Plazma 42S10- 1200h pracy, nie zauważyłem żadnego spadku- że tak polecę parafrazą filmową, tudzież prezydencką- "czarności czerni".

Chyba przestanę czytać to forum, bo właśnie się dowiedziałem o nowej, bardzo zakaźnej fobii.
 

marecki1

New member
Chyba nie ma co dywagować w tym temacie zawartości czerni w czerni.
Chyba Panasy zaczęły się za dobrze sprzedawać i stąd te głupoty.
Kto ma kupić tą markę to kupi, a kto chce LG, Samsunga czy coś innego to jego sprawa.
Mamy wolny wybór.
W/g mnie zawartość czerni w czerni jest zupełnie OK, a jakby coś nie tak, to mam 5 lat gwarancji.
 

motobartcompany

New member
marecki1

Za przeproszeniem głupoty to ty napisałeś w tym temacie.

Od dość dawna na zachodnich forach sprawa jest szerzej opisana. Gdyby to nie był problem na pewno nie było by tyle tematów jak i nie zadowolonych użytkowników.
Masz 5 lat gwary super, ale wytłumacz mi jak udowodnisz serwisowi, że TV ma gorszą czerń niż kiedyś gdy był jeszcze dziewiczy?

Zawartość czerni w czerni jak to ty nazwałeś jest bardzo ważna. Bo ta czerń to kontrast który po pewnym czasie maleje i to nawet o połowę!

Panasonic 11G/12G black levels have seemingly doubled over night? - AVS Forum

Tak jak wcześniej wspomniałem, na moim starym PV700 "czerni w czerni" zostało już bardzo mało, bo TV zrobił się świecący jak kiepski LCD... Jak będe u dziadka zrobię fote z czarnej planszy jak i menu serwisowego z ilością przepracowanych godzin. Ale będzie gdzieś koło 4 tys.
 

staceb

New member
A ja dam radę tym,którzy maja zamiar kupić plazmę Panasonica:jeśli kupicie nie czytajcie tego tematu ani innych dotyczących plazm,bo przyjemność oglądania waszych TV będzie bliska zeru.
 

damiantomek2

New member
A ja dam radę tym,którzy maja zamiar kupić plazmę Panasonica:jeśli kupicie nie czytajcie tego tematu ani innych dotyczących plazm,bo przyjemność oglądania waszych TV będzie bliska zeru.
Tylko nie po to kupuję tv by dowiedzieć się iż jest to papierowa wizja speców od marketingu
Panasonica czy inego producenta. Taki zaś "mankament" jak w temacie nie wyjdzie w testach
tylko po iluś godzinach pracy i pewno jak ze sławetnym bzyczeniem będzie to loteria.
Jeśli opinie na forach zmusiły Panasonica do odpowiedzi to mym skromnym zdaniem jest to temat,
który nawet ich speców zaniepokoił pod kątem spadku sprzedaży.

Pozdrawiam
 

bubusia

Member
no coz, na takie praktyki jest tylko jeden sposob, mocne naglosnienie gdzie sie da, spadnie im sprzedaz o polowe to sie zaniepokoja i stana na uszach zeby to poprawic, i nie przekonuje mnie argument ze cos sie zuzywa, nie po 1000 h
 

Tomaszz

New member
Może panasonic dał ciała z NEOPDP bo na PDP takie zjawisko nie występuje.

10 znaków :)

<ciach>
Zawartość czerni w czerni jak to ty nazwałeś jest bardzo ważna. Bo ta czerń to kontrast który po pewnym czasie maleje i to nawet o połowę!

Panasonic 11G/12G black levels have seemingly doubled over night? - AVS Forum

Tak jak wcześniej wspomniałem, na moim starym PV700 "czerni w czerni" zostało już bardzo mało, bo TV zrobił się świecący jak kiepski LCD... Jak będe u dziadka zrobię fote z czarnej planszy jak i menu serwisowego z ilością przepracowanych godzin. Ale będzie gdzieś koło 4 tys.

 

spanker

New member
mam propozycje, zacznijmy za rok masowo skladac reklamacje, wszyscy, zbierze sie tego troche, i tak do skutku, moze wymienia na nowe modele ... ;)
 

bandi

New member
Jeżeli tak się stanie faktycznie to nie omieszkam złożyć reklamacji a jeśli Panasonik odmówi to będzie trzeba zaciągnąć porady u rzecznika praw konsumenta :D

Tymczasem nie ma co się za wczasu negatywnie nastawiać, bo sprawa może mieć łagodny przebieg i zostać rozwiązana np wraz ze zmianą oprogramowania
 

darekguma

New member
Bez reklam
marecki1

Za przeproszeniem głupoty to ty napisałeś w tym temacie.

Od dość dawna na zachodnich forach sprawa jest szerzej opisana. Gdyby to nie był problem na pewno nie było by tyle tematów jak i nie zadowolonych użytkowników.
Masz 5 lat gwary super, ale wytłumacz mi jak udowodnisz serwisowi, że TV ma gorszą czerń niż kiedyś gdy był jeszcze dziewiczy?

Zawartość czerni w czerni jak to ty nazwałeś jest bardzo ważna. Bo ta czerń to kontrast który po pewnym czasie maleje i to nawet o połowę!

Panasonic 11G/12G black levels have seemingly doubled over night? - AVS Forum

Tak jak wcześniej wspomniałem, na moim starym PV700 "czerni w czerni" zostało już bardzo mało, bo TV zrobił się świecący jak kiepski LCD... Jak będe u dziadka zrobię fote z czarnej planszy jak i menu serwisowego z ilością przepracowanych godzin. Ale będzie gdzieś koło 4 tys.
Cyferki,cyferki,cyferki, lecz zdjęcia nie kłamią,to ostatnie mówi samo za siebie i to jeszcze w porównaniu z lcd:(.I jak tu myśleć że ludzie wypisują głupoty,jak dla mnie to jest totalna wpadka,przecież to jeden z kilku podstawowych atutów plazmy a raczej najważniejszy(to moje zdanie).O Kuro pisali "Czerń jest wszystkim" i kropka.
 

kaukaz

New member
Bez reklam
blada czern

Cyferki,cyferki,cyferki, lecz zdjęcia nie kłamią,to ostatnie mówi samo za siebie i to jeszcze w porównaniu z lcd:(.I jak tu myśleć że ludzie wypisują głupoty,jak dla mnie to jest totalna wpadka,przecież to jeden z kilku podstawowych atutów plazmy a raczej najważniejszy(to moje zdanie).O Kuro pisali "Czerń jest wszystkim" i kropka.
Katastrofa juz nie zobacze du.y murzyna w ciemnym buszu:razz: wybielil sie jak Michael Jackson:cry:co bedzie gdy plazma przechodzi 50000h czern bedzie kremowo brazowa:shock: Jestem ryzykantem zakupie plazme model 2010 zobacze czy zbledne z nia po 5000h:oops:
 

Ostry1

New member
na logikę:
1. w czasie użytkowania czarny powinien robić się bardziej czarny, a biały mniej biały, ponieważ wypala się luminofor i gorzej świeci
2. żeby biały nie robił się szary można zwiększyć napięcie na komórkach i wtedy biały zostaje biały, a czarny robi się jaśniejszy
3. czy można tak zrobić panel, żeby elektronika zwiększała tylko napięcia na białych scenach a na ciemnych nie
4. jeżeli rzeczywiście już po około 1000h trzeba zwiększać napięcie to co później, im większe napięcie tym szybsze zużycie komórek i szybsze zwiększanie napięcia i tak w kółko?
5. dla mnie osobiście z dwojga złego wydaje się, że łatwiej i lepiej dla elektroniki i panela (dłuższa żywotność) byłoby nie zwiększać napięcia i niech czarny będzie czarny a biały niech ciemnieje (z reguły oglądam wieczorem i w nocy i ciemniejszy biały tak nie przeszkadza, jak jaśniejszy czarny, z resztą i tak mam włączony tryb ECO bo za jasno świeci)

po 6. może źle rozumuję to niech ktoś mi wytłumaczy

na razie mam około 1000h i gołym okiem nie wydaje mi się żeby czarny był mniej czarny, a ogólnie obraz jest lepszy niż zaraz po kupieniu
 

apollo

New member
5. dla mnie osobiście z dwojga złego wydaje się, że łatwiej i lepiej dla elektroniki i panela (dłuższa żywotność) byłoby nie zwiększać napięcia i niech czarny będzie czarny a biały niech ciemnieje (z reguły oglądam wieczorem i w nocy i ciemniejszy biały tak nie przeszkadza, jak jaśniejszy czarny, z resztą i tak mam włączony tryb ECO bo za jasno świeci)

Z tego co ludzie piszą na avsforum wyższe napięcia są konieczne z powodu szybszego początkowego zużywania się komórek. Podejrzewają że napięcia są tak ustawione by początkowo dawać głęboką czerń (żeby testy wypadły dobrze itd.) i to ma zużywać komórki. Następnie trzeba zwiększyć napięcia tak żeby gaz się w ogóle "zapalał" inaczej piksele nie będą reagować czyli zdechną :wink: Nie wiem ile w tym prawdy. Tak w każdym razie dywagowali.
 

Ostry1

New member
Z tego co ludzie piszą na avsforum wyższe napięcia są konieczne z powodu szybszego początkowego zużywania się komórek. Podejrzewają że napięcia są tak ustawione by początkowo dawać głęboką czerń (żeby testy wypadły dobrze itd.) i to ma zużywać komórki. Następnie trzeba zwiększyć napięcia tak żeby gaz się w ogóle "zapalał" inaczej piksele nie będą reagować czyli zdechną :wink: Nie wiem ile w tym prawdy. Tak w każdym razie dywagowali.

ok to niech zwiększają napięcie na jasnych scenach a na ciemnych nie, przecież piksele nie zdechną, bo inaczej nie można by było plazmy nigdy wyłączyć
 
Do góry